Ranking 10 najlepszych zmywarek do zabudowy w 2024

Ostatnio aktualizowane: 03.12.24

 

Zmywarka do zabudowy – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Technologie wciąż się zmieniają a dobra i tania zmywarka do zabudowy przestaje być taka dobra po 2 latach obecności na rynku. Dlatego nieustannie poszukujemy najlepszych modeli i sprawdzamy poziom zadowolenia klientów z zakupionych sprzętów. Aktualnie opinie o zmywarka do zabudowy przekazują, że najlepszy sprzęt to Electrolux EEM69310L. Jest to zmywarka wyposażona w technologie ExraHygiene, Machine Care XtraPower, Maxi Flex i funkcję SensorControl. Pozwala na zmywanie w 4 różnych temperaturach z zastosowaniem 8 programów. Użytkownik jednorazowo zmieści w niej 15 kompletów naczyń. Modelem, którym klienci są zainteresowani w drugiej kolejności jest Bosch Serie4 RV4XMX28E. Zmywarka Bosch do zabudowy ma 45 cm szerokości.

10 najlepszych zmywarek do zabudowy. Opinie w 2024 roku

 

Zmywarka to jeden z lepszych wynalazków ludzkości. Wybierając taki sprzęt, w końcu zapomnisz o godzinach spędzonych nad zlewem. Wszystkie naczynia wrzucisz do zmywarki, a sam znajdziesz czas na przeczytanie książki. To banalnie proste i oszczędne rozwiązanie, ale czy wiesz, jakie model będzie najlepszy? Jeśli nie, musisz przeczytać nasz ranking zmywarek do zabudowy w 2024 roku zawierający najlepsze modele dostępne na polskim rynku.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zmywarka oferuje wiele programów, od szybkich trwających 30 minut, po ECO z czasem mycia 240 minut. Wyposażono ją w zabezpieczenie przed zalaniem, czujnik wykrywający zanieczyszczenia wody i technologię AirDry

Wady

Model nie posiada opcji załadunku połowy zmywarki, zatem nawet jak mamy mało naczyń do umycia zużycie wody będzie identyczne jak przy niewielkiej ich ilości.

Podsumowanie

Ten sprzęt reprezentuje nową klasę energetyczną D, a hałasu B. Ma 8 programów pracujących w 4 temperaturach do wyboru. Sterowanie dotykowe ułatwia dokonywanie ustawień.

Drugi wybór

Zalety

To zmywarka do nieco mniejszych kuchni lub mniejszej ilości domowników, mieści 10 kompletów naczyń i wyposażono ją w trwały i energooszczędny, a także cichy silnik EcoSilenceDrive.

Wady

Wewnątrz zmywarka nie została wyposażona w oświetlenie, zatem trudniej dostrzec ewentualne naczynia, które wymagają poprawki mycia.

Podsumowanie

Zmywarka została przypisana do klasy energetycznej F, a zużycie energii na 100 cykli programu ECO szacuje się na 84 kwh. Wyposażono ją w 6 programów.

Rozważ też

Zalety

Zmywarka ma wymiary 59,8 x 55 x 81,5 cm i wyposażono ją w 5 programów mycia. Sprzęt pozwala na obsługę z pozycji smartfona za pomocą aplikacji Home Connect.

Wady

Zmywarka aczkolwiek zaawansowana technologicznie, nie pozwala na podłączenie do kranu z ciepłą wodą, a mogłoby to sprawić, że byłaby jeszcze bardziej oszczędna w eksploatacji.

Podsumowanie

Ciekawą opcją jest, przy używaniu aplikacji Home Connect, to że liczy ona ilość zużytych tabletek myjących i zawiadamia użytkownika o potrzebie ich kupna. Interesująca jest też świetlna projekcja na podłodze czasu pozostałego do końca programu.

 

Zmywarka do zabudowy 60 cm

 

1. Zmywarka do Zabudowy Electrolux EEM69310L

 

Osobom szukającym dużej zmywarki do zabudowy możemy polecić model Electrolux EEM69310L. Jej wymiary to: Szerokość 59,6 cm; wysokość 81,8 cm; oraz głębokość 55 cm. Sprzęt jednorazowo zmieści 15 kompletów naczyń. Użytkownikowi zostają oddane trzy szuflady, z których górna, MaxiFlex, jest przeznaczona na sztućce. Górny, duży kosz ma opcję zmiany wysokości i znajdziemy w nim składane uchwyty na kubki, kieliszki i miękkie kolce ułatwiające rozmieszczenie naczyń. Wybór programu odbywa się za pomocą ukrytego, dotykowego menu, a użytkownik ma do wyboru programy trwające od 30 min. W każdej chwili też można zaordynować dodatkowe płukanie. Na uwagę zasługuje funkcja ExtraHygiene z silną fazą płukania i temperaturą 69 stopni Celsjusza. Podczas pracy zmywarka do zabudowy 60 cm emituje hałas na poziomie 44 dB, zatem to sprzęt nieuciążliwy dla domowników. Kontrolka świetlna oraz rzutnik świetlny na podłodze pokazują na jakim etapie jest zmywanie, a gdy zostanie zakończone użytkownik zostanie też powiadomiony sygnałem dźwiękowym, a zmywarka samoczynnie się otworzy. Dla wielu, ze względu na liczne technologie usprawniające mycie to najlepsza zmywarka do zabudowy w 2024 roku.

 

 

 

 

Zmywarka do zabudowy 45 cm

 

2. Zmywarka do Zabudowy Bosch Serie4 RV4XMX28E

 

Szukającym sprzętu do kuchni o nieco mniejszych gabarytach może przypadnie do gustu zmywarka do zabudowy 45 cm Bosch Serie4 RV4XMX28E mieszcząca 10 kompletów naczyń. Ta dobra zmywarka do zabudowy ma 6 programów zmywania od krótkich do długich pracujących temperaturach od 45 stopni do 70 stopni Celsjusza.

Dokładne wymiary sprzętu to: Szerokość 44,8 cm; wysokość 81,5 cm; oraz głębokość 55 cm. Wewnątrz użytkownik znajdzie górną szufladę na sztućce, kolejną o możliwości ustawienia jej w trzech poziomach z dwoma składanymi stojakami i dolną, która w technologii RackStopper jest zabezpieczona przed przypadkowym wysunięciem ze zmywarki. Producent w specyfikacji podaje, że emisja hałasu podczas pracy nie przekracza 46 dB i sprzęt zużywa na 1 cykl około 8,5 litra wody.

Panel sterujący jest ukryty w drzwiach, jednak sprzęt informuje użytkownika na wyświetlaczu jaki czas zmywania pozostał, a po jego zakończeniu rozlegnie się też sygnał akustyczny. Test zmywarek do zabudowy wykazał, że funkcje takie jak zabezpieczenie przed wypływem wody, zmiękczanie wody czy automatyka rozpoznawania detergentu działają bez zarzutu. Użytkownicy, jako użyteczną wskazują też funkcję ExtraDry wspomagającą suszenie naczyń trudno schnących. 

 

 

 

 

Zmywarka Bosch do zabudowy

 

3. Zmywarka do Zabudowy Bosch Serie6 Strefa ExtraClean SMV6ECX51E

 

Nieco wyższą półkę cenową reprezentuje zmywarka do zabudowy Bosch Serie6 strefa ExtraClean SMV6ECX51E, ale też i dostarcza wielu użytecznych funkcji usprawniających zmywanie naczyń. Zmywarka pomieści 13 kompletów naczyń, a możliwość ustawienia kombinacji programów w aplikacji Home Connect przy wykorzystaniu opcji Favourite, pozwala na szybkie powtórne wykorzystanie już sprawdzonej kombinacji.

Zmywarka pozwala na użycie opcji “Silence on demand”, wówczas sprzęt przez 30 minut pracuje znacznie ciszej. Współcześnie najlepsze zmywarki do zabudowy są oszczędne, opisywany model, dzięki ukierunkowanemu rozprowadzaniu wody, szybkiego jej nagrzewania i dużej wydajności pompy, oraz optymalizacji technologii filtrów pozwala na spore oszczędności w ilości zużytej energii i wody, dlatego sprzęt przypisano do klasy energetycznej A.

Do oszczędności przyczynia się też istnienie programu SpeedPerfect Plus, który pozwala za przyciśnięciem jednego przycisku skrócić czas trwania programu do 66%. Tym co użytkownikom przypadło do gustu, jest specjalny program do mycia zmywarki, podczas którego usuwane są wszystkie osady powstające podczas eksploatacji. 

 

 

 

 

Zmywarka Electrolux do zabudowy

 

4. Zmywarka Electrolux ESL2500RO

 

Zmywarka Electrolux ESL2500RO została wykonana w klasie energetycznej F, zmywania i suszenia A, natomiast poziomu hałasu określono jako C, sprzęt generuje 49 dB. Zmywarka Electrolux do zabudowy posiada elektroniczny wyświetlacz LCD pokazujący aktualne parametry pracy i zakryty, elektroniczny panel sterowania.

Wnętrze zostało wykonane ze stali nierdzewnej i jest w nim jeden kosz na naczynia, półka na filiżanki oraz koszyk na sztućce. Wymiary zmywarki to: 55 x 43,8 x 50 cm. Pojemność sprzętu określa się na 6 kompletów naczyń, mamy tu też 6 programów mycia, w tym 20 minutowy i ekonomiczny. Ta mała zmywarka do zabudowy zmywa w temperaturach: 40, 50, 55, 65 i 70 stopni Celsjusza, a technologia w jakiej ją wykonano pozwala podłączyć ją do wody ciepłej.

Informacje jakie sprzęt przekazuje swojemu użytkownikowi to wyświetlenie na ekranie LCD wiadomości o zakończeniu pracy, popartej sygnałem dźwiękowym, a także przekazuje sygnał o konieczności napełnienia zbiornika na sól i nabłyszczacz.  

 

 

 

 

Zmywarka Samsung do zabudowy

 

5. Zmywarka do Zabudowy Samsung DW60M6070IB

 

Osobom mającym zaufanie do marki Samsung możemy polecić zmywarkę do zabudowy Samsung DW60M6070IB. Wnętrze tego sprzętu zostało wyposażone w 3 szuflady. Górna jest przeznaczona na sztućce, na środkowej umieszczono półkę na filiżanki, jest także możliwość regulacji wysokości tego kosza.

Dolny kosz z przeznaczeniem na pozostałe naczynia ma składane kolce pozwalające na lepsze wykorzystanie przestrzeni. Pojemność zmywarki producent określił na 14 kompletów naczyń. Użytkownik wybiera jeden z 7 programów za pomocą ukrytego, elektronicznego panelu sterowania, a ustawienia się pojawiają na zewnętrznym wyświetlaczu LCD. 

Zmywarka Samsung do zabudowy ma wymiary 59,8 x 81,5 x 55 cm i zaliczono ja do klasy energetycznej E, a producent określił, że 100 cykli zużywa prąd na poziomie 95 kWh, co przekłada się na około 60 zł. Do dyspozycji mamy tu temperatury mycia od 40 stopni do 70, ustawiane co 5 stopni. Sprzęt pozwala na załadunek częściowy z oszczędnością eksploatacji, a także na ustawienie późniejszego rozpoczęcia pracy. Ciekawą opcją jest funkcja dezynfekcji, dzięki niej zmywarkę łatwo utrzymać w odpowiednim stanie higieny, oraz to, że można ją podłączyć do wody ciepłej. 

 

 

 

 

Mała zmywarka do zabudowy

 

6. Zmywarka do Zabudowy MPM MPM-45-ZMI-02

 

Zmywarkę do zabudowy MPM MPM-45-ZMI-02 charakteryzuje zintegrowany sterowany mechanicznie panel sterowania, umieszczony na górnej części obudowy drzwiczek i trzy szuflady na naczynia, z czego górna jest przeznaczona na sztućce.

Kosz środkowy ma możliwość zmiany położenia względem wysokości, a w dolnym zainstalowano składane kolce ułatwiające układanie naczyń. Zmywarka do zabudowy ma wymiary 44,8 x 81,5 x 55 cm i zmieści jednorazowo 10 kompletów naczyń. Jest to urządzenie, które przypisano do klasy energetycznej E, co oznacza, że zużywa w jednym cyklu mycia około 0,74 kWh.

Producent też oszacował roczne zużycie wody i średnio wartość ta wynosi 2520 litrów. Sprawdzając ilość i rodzaj programów, którymi dysponuje sprzęt MPM MPM-45-ZMI-02 widzimy, że dysponuje on 5 programami mycia, w tym programem szybkim i ekonomicznym, temperaturę mycia użytkownik może dobrać spośród 45, 50, 55, 60 i 65 stopni Celsjusza. Mamy tu także funkcję opóźnienia startu zmywania, dodatkowe suszenie i załadunek częściowy.

 

 

 

 

Zmywarka Siemens do zabudowy

 

7. Zmywarka Siemens iQ500 AutoOpen Dry SN85EX56CE

 

Zmywarkę Siemens iQ500 AutoOpen Dry SN85EX56CE docenią użytkownicy ceniący sobie wygodę i zaawansowaną technologię. Specjalnie skonstruowane kosze flexComfort pozwalają na swobodę w wykorzystaniu przestrzeni. Górny kosz zaopatrzono bowiem w specjalną dźwignię, która pozwala na regulację wysokości kosza.

Górna szuflada przeznaczona jest na sztućce i mniejsze elementy jak łyżki wazowe czy niewielkie naczynia. Wszystkie z wysuwanych koszy łącznie zmieszczą do 14 kompletów naczyń. Zmywarka Siemens do zabudowy została też wyposażona w system automatycznego otwierania drzwi, otwierają się one po lekkim naciśnięciu przodu zmywarki, dlatego nie potrzeba tu uchwytu do ich otwierania. 

Na uwagę zasługuje obsługa sprzętu za pomocą aplikacji Home Connect. Dokonamy w ten sposób wybór i konfiguracji programu mycia, oczyścimy wnętrze zmywarki, czy zgłosimy awarię do serwisu wykonując przedtem diagnozę. Zmywarka ma do wyboru 8 programów mycia, które mogą pracować w temperaturze od 40 do 70 stopni Celsjusza. Wymiary zewnętrzne kształtują się następująco: Szerokość 59,8 cm; głębokość 55 cm i wysokość 81,5 cm. 

 

 

 

 

Zmywarka Amica do zabudowy

 

8. Zmywarka Amica DIM44D6EBOqH

 

Osobom poszukującym sprzętu firmy Amica chcemy przedstawić model zmywarki Amica DIM44D6EBOqH o wymiarach: Szerokość 44,8 cm; wysokość 81,5 cm oraz głębokość 55 cm i wadze 34,5 kg. Zmywarka Amica do zabudowy ma 6 programów mycia, na które składają się: Program auto program pełny 60′, program higiena, program auto czyszczenie extra, suszenie i program cichy.

Użytkownik we wnętrzu maszyny zmieści 10 kompletów naczyń, a w trakcie zmywania wyświetlacz LED poinformuje o przebiegu mycia. Ustawienia natomiast należy wykonać na ukrytym w drzwiach panelu elektronicznym. Model Amica zyskał też szereg udogodnień i zabezpieczeń.

Składają się na nie zabezpieczenie przed zalaniem, opóźniony start, aktywne suszenie i program czyszczący. Użytkownik jest też zawiadamiany o braku soli czy nabłyszczacza. Klasa energetyczna, do której sprzęt został zaliczony to E, co przekłada się na zużycie 67 kWh na 100 cykli zmywania.

 

 

 

 

Zmywarka Beko do zabudowy

 

9. Zmywarka do Zabudowy Beko DIS26120 

 

Zmywarka do zabudowy Beko DIS26120 jest przeznaczona na 11 kompletów naczyń i wykorzystano w niej takie technologie jak suszenie Hot Air, zapobieganie wyciekom Beko WaterSafe, aktywne suszenie Beko SteamGloss oraz system ochrony szkła Beko GlassShield. We wnętrzu urządzenia zamontowano nowoczesny silnik inwerterowy Beko ProSmartInverter, a dodatkowe ramię Beko AquaIntense umieszczone w komorze na naczynia wspomaga proces mycia.

Sprzęt ma 2 kosze na naczynia i górną szufladę przeznaczoną do sztućców. Górny kosz ma możliwość regulacji w trzech poziomach, a także zaopatrzono go w składane kolce, półki na filiżanki, uchwyty na kieliszki. W dolnym również są składane elementy ułatwiające ułożenie naczyń. Obsługę zmywarki usprawnia zamontowany automatyczny wyłącznik, wskaźnik diodowy informujący o końcu pracy czy czujnik zabrudzenia wody.

Mamy tu także elektroniczne sterownie ukryte w drzwiach zmywarki i wyświetlacz LED informujący użytkownika o poczynionych ustawieniach. Zmywarka Beko do zabudowy może zostać podłączona zarówno do zimnej jak i ciepłej wody, ma 7 programów, w tym program trwający 30 minut, program ekonomiczny i program auto oczyszczania zmywarki. Użytkownik może też wybrać temperaturę mycia od 25 stopni, zwiększając ją co 5 stopni do wartości 70 stopni Celsjusza. 

 

 

 

 

Whirlpool zmywarka do zabudowy

 

10. Zmywarka do Zabudowy Whirlpool WSIO3T1256PEX

 

Whirlpool zmywarka do zabudowy, którą chcieliśmy przedstawić to model WSIO3T1256PEX. Ma ona wymiary 44,8 x 82 x 55,5 cm i reprezentuje klasę energetyczną E, co przekłada się na koszt 100 cykli mycia na niespełna 50 złotych.

Zmywarka pozwala na jednokrotne umycie 10 kompletów naczyń umieszczonych w 2 koszach oraz szufladzie na sztućce. 8 programów pracy pozwala na wybranie najbardziej pasującego z pośród programu intensywnego, krótkiego, mycia wstępnego, programu szósty zmysł, codziennego i ekonomicznego. Do utrzymania zmywarki w czystości służy program do auto oczyszczania.

W każdej też chwili możesz wybrać skrócenie czasu zmywania wybierając tę opcję na programatorze. Po skończonym cyklu mycia, zmywarka automatycznie otworzy drzwi i włączy suszenie Whirlpool NaturalDry. O końcu cyklu mycia użytkownik zostanie zawiadomiony sygnałem dźwiękowym. Producent podaje, że sprzęt w jednym cyklu mycia zużywa około 6 litrów wody i generuje dźwięk o natężeniu 45 dB.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką zmywarkę do zabudowy kupić?

 

Nie da się zaprzeczyć, że zmywarka to jeden z tych sprzętów, który znacznie ułatwia nam życie i jednocześnie zachęca do gotowania w domu. Nie musimy już spędzać godzin nad zlewozmywakiem, przy czym nie niszczymy dłoni, które nie lubią długiego namaczania, zwłaszcza w wodzie z płynem. Takie urządzenie jest szczególnie przydatne, gdy spotykamy się w większym gronie. Nie można też zapomnieć o oszczędnościach. W czasie ręcznego zmywania naczyń, zużywamy nawet kilkadziesiąt litrów wody, natomiast dobra zmywarka potrzebuje maksymalnie 10-12 l. Oczywiście musimy zapłacić za prąd i kapsułki do czyszczenia, ale dzięki zmywarce oszczędzamy wodę oraz czas, który poświęcamy na mycie. Zamiast spędzać godzin nad zlewozmywakiem możemy odpocząć lub popracować. Pamiętaj także o tym, że aby dobrze umyć naczynia i zabić bakterie, musimy je myć w temperaturze 60 st. C. Aby ułatwić Ci zakup takiego sprzętu, przygotowaliśmy ten oto poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jaką zmywarkę do zabudowy wybrać.

Rodzaje – jaki model wybrać?

Zmywarki dzielimy na wolnostojące i przeznaczone do zabudowy. W tym poradniku skupimy się na modelach do zabudowy. Jest to coraz bardziej popularne rozwiązanie, bo dzięki temu cała kuchnia wygląda bardziej atrakcyjnie, szafki są jednolite, a my w przypadku wymiany kuchenki czy innej elektroniki nie musimy jej dopasowywać do sprzętów, które są już w kuchni. Wybierając sprzęt do zabudowy pamiętaj, aby dokładnie go wymierzyć. W innym wypadku nie zmieści się między szafkami.

W przypadku modeli pod zabudowę wyróżniamy dwa typy: z panelem sterowania na obudowie lub schowanym. Zdecydowanie częściej spotkamy sprzęty do całkowitej zabudowy, bez panelu sterowania na zewnątrz, ale jeśli wolisz takie rozwiązanie, na pewno trafisz na nie w sklepie z AGD.

 

Wielkość

Na rynku znajdziemy modele o szerokości 60 cm, 45 cm oraz mniejsze niż 45 cm, czasem 40, a innym razem nawet bardziej kompaktowe. Takie sprzęty są mniej popularne, ale dla osób które mieszkają samotnie stanowią ciekawą propozycję. Wybór wielkości urządzenia powinien być podyktowany ilością miejsca w kuchni, a także liczebnością naszej rodziny. Jeśli rodzina jest mała, spokojnie wystarczy nam model 45 cm na 6-7 kompletów naczyń. Jeśli masz dużą rodzinę, radzimy wybrać większy sprzęt, taki na 10-12, a nawet 13 kompletów. Im szerszy jest sprzęt, tym ma większa pojemność, co wcale nie oznacza większego zużycia wody. Zmywarki nowej generacji, nawet te 60 cm w jednym cyklu zużywają 10 l wody, czasem mniej.

 

Klasa energetyczna

Na obudowie każdej elektroniki znajdziesz naklejkę z oznaczeniem klasy energetycznej. W przypadku zmywarek mamy oznaczenia od A+++, czyli największej oszczędności energii i wody do D, czyli najmniejszej efektywności pracy. Przyrządy oznaczone jako A+++ są najdroższe, a D najtańsze. Warto pokusić się o zakup droższego, gdyż taki będzie tańszy w eksploatacji.

 

Zużycie wody – jaka zmywarka do zabudowy jest najlepsza?

Dobre zmywarki w jednym cyklu zużywają 10-15l wody. Dotyczy to modeli 60 cm. Najlepsze sprzęty 45 cm potrzebują zaledwie 7 l wody. Oczywiście, wiele zależy od programu, jaki wybierzemy. Często producenci podają, że pobór wody wynosi 9 l, ale dotyczy to najkrótszego programu. Warto więc sprawdzić, jak wygląda pobór wody w każdym programie. Do tego dochodzi kwestia podgrzewania wody, gdyż ma to wpływ na zużycie energii oraz ustawienie naczyń w zmywarce. Najnowsze modele mają przepływowy podgrzewacz wody, zamiast grzałki, która stosowana była w starszych sprzętach.

 

Temperatura mycia i programy pracy

Warto zdecydować się na sprzęt, który ma szerokie spektrum wyboru temperatury, najlepiej od 45 st. C do przynajmniej 75 st. C. To pozwala na dostosowanie pracy zmywarki do danych naczyń. Przy okazji temperatury mycia, chcemy wspomnieć o programowaniu sprzętu. Nowe modele czasem mają nawet kilkanaście różnych funkcji. Wiele zależy od samego producenta. Warto zatem przyjrzeć się zmywarkom różnych marek i dopiero zdecydować, która będzie najlepsza. Programy, jakie znajdziemy w urządzeniach tego typu to: Automatyczne – zmywarka dobiera program, Delikatne – do kieliszków czy szklanek w temp. 30 st. C – 45 st. C, Dezynfekcja w 95 st. C, Mycie ECO, Mycie połowy wsadu, Mycie szybkie, lekko zabrudzonych naczyń, Mycie wstępne, inaczej płukanie, namaczanie, Program czyszczenia zmywarki – urządzenie trzeba regularnie czyścić, Program intensywny, trwający nawet 2 godziny, Program normalny.

 

Suszenie

Zmywarki starszej generacji nie suszyły, ale teraz jest to standardem. Musisz pamiętać, że na rynku dostępne są modele z systemem statycznym, gdzie suszenie polega na wyparowaniu wody. Inną opcją jest system kondensacyjny, w którym woda paruje z nagrzanych naczyń, a następnie się skrapla. Jeśli od razu, po skończeniu pracy urządzenia, chcesz wyjąć naczynia, a nie chcesz się poparzyć wybierz sprzęt z systemem statycznym.

Hałas – zwróć na to uwagę!

Wydaje Ci się, że jeśli zabudujesz zmywarkę to hałas nie będzie słyszalny? Niestety, każdy sprzęt emituje jakiś poziom hałasu, dlatego warto sprawdzić, czy interesujący nas model nie jest zbyt głośny. Najlepiej wybrać taki produkt, który emituje hałas na poziomie maksymalnie 45 dB.

 

Kosze, szuflady i inne dodatki

Podoba Ci się design urządzenia, jego funkcje i to, że jest energooszczędne? Czy zajrzałeś do środka? To, jakie szuflady i koszyki dołączono do zestawu ma duże znaczenie. Często producenci, chcąc ułatwić nam korzystanie z urządzenia dodają ciekawe podpórki na kieliszki, dodatkowe stojaki i półki. Poza tym, warto sprawdzić jak wygląda kwestia uzupełniania soli, czy tabletki. Często urządzenia mają alarm, który informuje nas, że w zmywarce nie ma środka. Polecamy modele, które mają samoczyszczący się filtr i informują nas o konieczności wyczyszczenia.

 

Funkcje zmywarek

Jeśli wybierasz sprzęt do zabudowy z panelem zdecyduj się na taki, który ma widoczny wyświetlacz. Dzięki niemu ustawisz program prania i wybierzesz inne opcje. Wśród nich najczęściej pojawiają się takie jak: Mycie strefowe, Regulacja twardości wody, System Aqua Stop, Timer – pozwala opóźnić start nawet o 24 h, Zabezpieczenie przed otwarciem zmywarki podczas pracy, Zabezpieczenie przed dziećmi, Zegar – informuje nas o godzinie, czy czasie pozostałym do zakończenia zmywania.

 

Zmywarki do zabudowy w dobrych cenach

Koszt zakupu zmywarki waha się od ok. 800 zł do nawet kilku tysięcy. Cena zależy od szerokości, pojemności i funkcji. Za dobry model 45 cm, ze wszystkimi najnowocześniejszymi funkcjami zapłacimy ok. 1400 zł, natomiast za sprzęt 60 cm – ok. 1800 zł. W przypadku urządzeń pod zabudowę, zwłaszcza całkowitą, design jest mniej istotny, a więc warto zwrócić uwagę na modele w kolorach, które są mniej popularne.

 

 

Jak zamontować zmywarkę do zabudowy?

 

Jeśli zapoznałeś się z naszym rankingiem, znasz odpowiedź na pytanie, jaka zmywarka do zabudowy jest polecana przez konsumentów. Dobrze byłoby także dowiedzieć się, czy jej montaż jest skomplikowany. To pozwoli Ci określić, czy konieczne będzie skorzystanie z pomocy fachowca, czy bez problemu samodzielnie wykonasz tę czynność.

Gdzie zamontować zmywarkę do zabudowy?

Na samym początku musimy zastanowić się, gdzie zamontujemy sprzęt. Tę kwestię warto dokładnie przemyśleć tworząc projekt swojej kuchni. Jeśli przy wykonywaniu tego zadania korzystamy z pomocy specjalisty, mamy większą pewność, że zaproponowane przez niego rozwiązania będą praktyczne, a w związku z tym korzystanie ze znajdujących się w kuchni sprzętów, w tym także zmywarki, okaże się komfortowe. Zaleca się, aby urządzenie montować możliwie najbliżej zlewu kuchennego, ponieważ dzięki temu instalacja rury odprowadzającej wodę nie sprawi nam większego problemu.

 

Czego potrzebujemy do montażu zmywarki do zabudowy?

Oczywiste jest to, że aby dobrze zamontować wybraną zmywarkę do zabudowy musimy zapoznać się z dołączoną przez producenta instrukcją. Urządzenie jest na tyle skomplikowane, że musimy poświęcić czas na przeczytanie ulotki informacyjnej. Z niej dowiemy się nie tylko, jak zainstalować sprzęt, ale też poznamy jego funkcje i nauczymy się z nich korzystać. Decydując się na zakup zmywarki do zabudowy często musimy liczyć się także z dodatkowymi kosztami w postaci frontu i uchwytów. Wszystko zależy jednak od tego, jakie meble kuchenne mamy lub chcemy kupić. Trzeba także odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zmywarka ma być zabudowana także z przodu. Konsumenci mają różne spojrzenie na tę kwestię. Jedni wolą, kiedy wszystkie sprzęty są zabudowane i z przodu widoczne są jedynie drewniane fronty szafek i odpowiednio dopasowane uchwyty, inni natomiast lubią łączyć różne materiały.

Jak podłączyć zmywarkę do wody?

Jednym z najważniejszych zadań jest podłączenie sprzętu do instalacji wodnej. Do tego potrzebne będą specjalne akcesoria tj. odpowiedni zawór, przedłużka i uszczelki. Nie powinniśmy mieć problemu z ich zakupem. Czasami zdarza się też, że wspomniane akcesoria są dołączone do zestawu. Komplet powinien zawierać wąż doprowadzający i odprowadzający wodę. Przed rozpoczęciem instalacji należy sprawdzić ich długość, aby zweryfikować, czy podłączenie ich do zlewozmywaka będzie możliwe. Podłączając zmywarkę musimy pamiętać o zakręceniu głównego zaworu doprowadzającego wodę do mieszkania. To zagwarantuje nam bezpieczeństwo pracy i uchroni przed zalaniem mieszkania. Na przewodzie baterii, przez który doprowadzana jest zimna woda, należy zamontować trójdrogowy zawór czerpalny. W miejscu przepływu ciepłej wody należy wkręcić przedłużkę. Ważne jest użycie odpowiednich uszczelek, tak aby woda nie przeciekała.

 

Podłączenie zmywarki do prądu

Choć wydawać by się mogło, że podłączenie zmywarki do prądu nie jest trudnym zadaniem wymaga ono odpowiedniej wiedzy. Aby zagwarantować sobie maksymalne bezpieczeństwo źródło zasilania musi być odpowiednie przygotowane. Gniazdo powinno być wyposażone w bolec ochronny. Konieczne jest także zabezpieczenie przed kroplami wody. Jeśli o to wszystkie nie zadbamy, istnieje ryzyko wystąpienia poważnej awarii, która mogłaby zagrażać naszemu życiu. Pamiętajmy także o tym, że gniazdo musi znajdować się w odpowiedniej odległości od źródła poboru wody.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ