Ranking 3 najlepszych zmywarek do zabudowy 45 cm w 2024

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Zmywarki do zabudowy 45 cm – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Najlepsze zmywarki do zabudowy o szerokości 45 cm znajdziesz w naszym rankingu. Wybraliśmy do niego sprzęty cieszące się bardzo dobrymi opiniami wśród konsumentów. To daje większą szansę na to, że zaprezentowane urządzenia spełnią Twoje oczekiwania. Z pewnością będziesz zadowolony, jeśli zdecydujesz się na zakup zmywarki do zabudowy Whirlpool WSIO3T1256PEX. Jest ona energooszczędna, więc nie ma obaw, że regularne korzystanie z niej spowoduje znaczny wzrost rachunków za energię. Urządzenie jest łatwe w obsłudze. Użytkownik może wybrać jeden z kilku programów pracy. Na spore uznanie zasługuje funkcja Turbo, która umożliwia efektywne mycie naczyń w krótkim czasie. Bez wątpienia chciałbyś poznać więcej sprzętów, aby dokonać możliwie najlepszego wyboru. Wśród konsumentów bardzo popularna jest również zmywarka marki Amica, którą przeznaczono do zabudowy. Zmywarka do zabudowy 45 Amica nie tylko zaoszczędzi czas, który musielibyśmy wykorzystać na ręczne zmywanie naczyń, ale w znacznym stopniu przyczynia się do zmniejszenia rachunków za wodę. Sprzęt umożliwia załadowanie do połowy, co jest bardzo komfortowe, ponieważ użytkownik nie musi czekać, aż uzbiera cały stos brudnych naczyń, aby uruchomić zmywarkę.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zmywarka do zabudowy ma wiele programów pracy pozwalających na szybkie dopasowanie ustawień do naszych aktualnych potrzeb. Nie trzeba zapełniać całego sprzętu, aby jego uruchamianie się opłacało. Model ma funkcję mycia strefowego (czyli wybranych części).

Wady

Choć urządzenie ma kompaktowe wymiary, a w zestawie znajduje się starannie opracowana instrukcja montażu, niektóre osoby mają problem z instalacją sprzętu. Praca okazuje się wymagająca i czasochłonna.

Podsumowanie

Znajdujące się w środku zmywarki kosze są dobrze wykonane i mają odpowiedni kształt. Ułożone na nich naczynia nie przesuwają się w trakcie mycia, co gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo. Istnieje możliwość skorzystania z funkcji opóźnionego startu.

Drugi wybór

Zalety

Odpowiednio umyte i wysuszone naczynia zapewnia praktyczny system HotAir, który działa bardzo higienicznie. Zmywarka gwarantuje mniejsze zużycie wody, zachowując przy tym takie same warunki, jak w przypadku tradycyjnego zmywania naczyń. Ciśnienie podczas pracy urządzenia jest dopasowywane do rodzaju wsadu, dlatego nie musisz obawiać się o delikatną porcelanę.

Wady

Kosz na sztućce jest zdecydowanie za mały, co w przypadku przygotowywania obiadu dla większej liczby gości powoduje lekkie utrudnienia.

Podsumowanie

Zmywarkę wyposażono w dodatkowe funkcje i programy, które znacznie podnoszą komfort użytkowania. Bardzo dobrą opcją jest możliwość załadowania urządzenia do połowy. Nie trzeba czekać, aż uzbieramy stos brudnych naczyń, aby uruchomić zmywarkę.

Rozważ też

Zalety

Zmywarkę wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej, co zapewnia dostateczną higienę mytych naczyń oraz długoletnie użytkowanie. Funkcja Fast+ bardzo dobrze sprawdza się, kiedy nie dysponujemy za dużą ilością czasu. Za jej pomocą proces mycia skraca się prawie trzy razy. Używając zmywarki Beko, nie musisz obawiać się o szklane kieliszki, ponieważ urządzenie automatycznie dopasuje do nich optymalne warunki.

Wady

Zmywarka do zabudowy marki Beko ma kłopotliwy montaż, który zajmuje użytkownikom dużo czasu i nie pozwala na szybkie uruchomienie sprzętu.

Podsumowanie

Urządzenie marki Beko jednorazowo pomieści 10 kompletów naczyń. Poziom hałasu, z jakim pracuje, wynosi 47 dB. Sprzęt przeznaczono do zabudowy i wyposażono w dodatkowe funkcje oraz programy, takie jak czyszczenie zmywarki, opóźniony start oraz dezynfekcja naczyń.

 

 

3 najlepszych zmywarek do zabudowy 45 cm. Opinie w 2024 roku

 

1. Zmywarki do Zabudowy Whirlpool WSIO3T1256PEX

 

Ranking zmywarek do zabudowy otwiera zmywarka Whirlpool WSIO3T1256PEX to model przeznaczony do zabudowy. Prezentowana zmywarka do zabudowy 45 ma wymiary: szerokość – 44,8 cm x 82 cm x 55,5 cm. Model mieści 10 kompletów naczyń. Urządzenie nie pobiera dużo wody ani energii i jest przyjazne środowisku. Klasa energetyczna modelu to A++.

Prezentowana zmywarka do zabudowy 45 Whirlpool ma wiele programów pracy. Największą popularnością cieszy się funkcja Turbo, która pozwala w krótkim czasie dokładnie umyć naczynia. Użytkownik może ustawić czas rozpoczęcia pracy (opóźniony start), aby naczynia były gotowe do wyjęcia rano lub po naszym powrocie z pracy. Możliwość mycia strefowego pozwala na oszczędzanie wody i sprawia, że nie musimy czekać, aż cała zmywarka zostanie zapełniona.

Osoby, które wybrały model Whirlpool WSIO3T1256PEX, uważają, że jest to efektywnie działający sprzęt i podkreślają, że to tania i dobra zmywarka do zabudowy. Z uwagi wyposażenie jej w wiele programów, sprzęt uznaje się za funkcjonalny. Jego zaletami są: łatwa obsługa i dobrze wyprofilowane kosze. Dzięki nim można bezpiecznie ułożyć naczynia. Potwierdza to też test zmywarek do zabudowy.

Whirlpool WSIO3T1256PEX to zmywarka w klasie energetycznej A++. Pojemność użytkowania wynosi 10 kompletów naczyń.

 

Zalety

Zmywanie strefowe: Nie zapełniłeś jeszcze całej zmywarki, ale potrzebujesz umyć naczynia? W takim razie skorzystaj z funkcji Multizone, która pozwala wybrać dowolny kosz i wyczyścić znajdującą się w nim zastawę. To oszczędność energii elektrycznej i wody.

Higiena: Aby zagwarantować sobie maksymalną higienę, powinniśmy od czasu do czasu włączyć specjalny program przeznaczony do usuwania bakterii. Będziemy mogli mieć pewność, że sprzęt jest idealnie czysty.

Opcja Turbo: W wielu przypadkach, szczególnie jeśli odwiedzą nas niezapowiedziani goście, przyda nam się opcja Turbo. Pozwala ona na skuteczne umycie naczyń w krótszym czasie.

Koszyk na sztućce: We wnętrzu zmywarki znajduje się praktyczny kosz na sztućce. Dzięki niemu możemy lepiej zorganizować przestrzeń i mamy pewność, że ostry nóż nie uszkodzi np. powierzchni talerza.

Lampka LED: Model wyposażono w lampkę LED, która sygnalizuje etap pracy urządzenia, co ułatwia jego obsługę.

 

Wady

Montaż: Trzeba wziąć pod uwagę, że montaż sprzętu może zająć nam sporo czasu i nie być tak łatwy, jak zapewnia producent.

 

 

 

 

2. Zmywarka Amica DIM404O

 

Wszyscy wiemy, jak obecnie trudno o chwilę wolnego czasu. Ciągły pośpiech przed pracą i domowe obowiązku zajmują go zdecydowanie za dużo, dlatego ręczne zmywanie naczyń coraz częściej zamieniamy w mycie w zmywarce. Urządzeniem chętnie wybieranym przez konsumentów jest zmywarka marki Amica DIM404O. Nie tylko zaoszczędzi Twój cenny czas, ale również w dużym stopniu rachunki za wodę.

Prezentowany model marki Amica zapewnia wygodne i bezpieczne mycie Twoich naczyń. Zastosowanie funkcji HotAir gwarantuje optymalne czyszczenie i suszenie każdego rodzaju wsadu. Ciśnienie podczas pracy urządzenia jest dopasowywane automatycznie, więc nie musisz się martwić, że ulubiona porcelana ulegnie uszkodzeniom. Opcją na, którą warto zwrócić uwagę, jest opóźniony strat, pozwalający za załadowanie urządzenia i uruchomienie go w dogodnym dla nas momencie. Dużym udogodnieniem jest również możliwość umycia połowy załadunku. Nie musimy czekać, aż zapełnimy maksymalnie całą zmywarkę.

Konsumenci bardzo chętnie odnoszą się na temat prezentowanego modelu. Opinie o zmywarkach do zabudowy mówią, że klienci doceniają możliwość uruchomienia sprzętu z połową załadunku oraz funkcję opóźnionego startu.

Dobra zmywarka do zabudowy Amica DIM4040 jest przeznaczona do zabudowy. Wyposażono ją w 3-częściowy układ filtrów oraz komorę ze stali nierdzewnej. Urządzenie ma składane dodatkowe elementy znajdujące się na koszach.

 

Zalety

Zużycie wody: Zmywarka zapewnia niskie zużycie wody, zachowując tym samym wszystkie potrzebne parametry, jak przy tradycyjnym zmywaniu, gdzie pobór wody jest znacznie większy.

Opóźniony start: Funkcja opóźnionego startu zapewnia ładowanie zmywarki i przygotowanie jej do pracy w ustawionym przez nas czasie.

Dodatkowe opcje: Producent wyposażył zmywarkę w dodatkowe opcje, które znacznie podnoszą komfort użytkowania. Zmywarka za pomocą odpowiedniej kontrolki poinformuje nas o braku soli i płynu nabłyszczającego.

WashRestart: Podczas nieprzewidzianego braku prądu zmywarka automatycznie wznowi swoją pracę dzięki funkcji WashRestart.

AntiFlood: Zmywarka Amica ma wbudowany system zabezpieczeń, chroniący zarówno kuchnię, jak i całe mieszkanie przed zalaniem.

 

Wady

Kosz na sztućce: Kosz na sztućce jest za mały i niekiedy nie mieści wszystkich brudnych akcesoriów na raz. Problem pojawia się, kiedy urządzamy przyjęcie dla rodziny lub większej ilości znajomych.

 

 

 

 

3. Zmywarka Beko DFS26024X

 

W kuchni przeznaczonej do zabudowy bardzo dobrze sprawdzi się zmywarka Beko 45 do zabudowy o wysokości 85 cm. Zapewni Twoim naczyniom odpowiednie warunku w trakcie mycia oraz w dużym stopniu przyczyni się do zaoszczędzenia wody. Wnętrze sprzętu wyprodukowano z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dlatego nie musimy obawiać się niektórych uszkodzeń mechanicznych oraz osadzenia się korozji.

Prezentowany model zmywarki marki Beko gwarantuje bezpieczne mycie nawet dla delikatnych, szklanych kieliszków. Przyczynia się do tego funkcja GlassShield, która aż 20-krotnie wydłuża ich żywotność. Na uwagę zasługuje również możliwość zastosowania szybszego trybu pracy, który bardzo dobrze sprawdza się, kiedy nie dysponujemy większą ilością czasu. Po zakończeniu odpowiedniego programu nie musimy czekać, aż nasze naczynia będą suche, ponieważ zmywarka przy zastosowaniu programu HotAir automatycznie je wysuszy, umożliwiając tym samym szybkie schowanie porcelany do szafek.

Osoby, które zdecydowały się na zakup zmywarki Beko, są zadowolone z dokonanego wyboru. Doceniają dużą pojemność urządzenia oraz jego bezawaryjność i wyposażenie w dodatkowe funkcje, oraz programy.

Zmywarka Beko DFS26024X jest przystosowana do zabudowy, wyposażono ją w dodatkowe opcje, jak np. opóźniony start. Poziom hałasu, jakim się odznacza, wynosi 47 dB. Wysokość urządzenia to 85 cm

 

Zalety

Silnik: Zmywarkę wyposażono w wysokiej jakości silnik inwerterowy, dlatego jej praca jest cicha i bardzo komfortowa dla użytkownika. Silnik przyczynia się również do zaoszczędzenia energii elektrycznej.

Program Allin1: Jeżeli używamy tabletek Allin1, zmywarka bez problemu to rozpozna i automatycznie dopasuje do nich odpowiedni czas pracy, aby optymalnie wykorzystać wszystkie możliwości środka myjącego.

Wnętrze: Wnętrze zmywarki wyprodukowano z najwyższej jakości stali nierdzewnej, która zapewnia długoletnie użytkowanie oraz odporność na korozję.

Trzypoziomowy system Acrobat: Sprzęt umożliwia regulację wysokości kosza przeznaczonego do dużych naczyń, zachowując przy tym odpowiednie miejsce na górnych półkach.

 

Wady

Montaż: Montaż zmywarki bardzo często sprawia problemy. Dotyczy to głównie użytkowników, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z instalowaniem AGD.

 

 

 

 

Jaką zmywarkę do zabudowy 45 cm wybrać?

 

Zmywarka do zabudowy w dobrych cenach to sprzęt przydatny w każdym domu. Jego używanie pozwala obniżyć rachunki za wodę, nie wspominając o naszym czasie, który możemy wykorzystywać na inne, przyjemniejsze rzeczy niż zmywanie naczyń. Jaką więc zmywarkę do zabudowy kupić? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i sprawdź, który z modeli dostępnych na rynku będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Jeśli dysponujesz niewielkim metrażem kuchni, możesz wyposażyć się w zmywarkę o szerokość 45 cm. Będziesz cieszyć się czystymi naczyniami a jednocześnie sprzęt nie zajmie dużo miejsca.

Wybierając zmywarkę do zabudowy w pierwszej kolejności weźmy pod uwagę, jak często będziemy jej używać i jakie naczynia będziemy myć. Najbardziej odpowiednia jest taka, która ma szuflady umożliwiające np. wygodne ustawienie wysokich naczyń, jak również rozłożenia sztućców w taki sposób, że po myciu nie trzeba będzie ich doczyszczać (na przykład zmywarka posiadająca 3 szuflady, 45 cm do zabudowy). Najlepsze zmywarki do zabudowy 45 cm dokładnie czyszczą i pozwalają na oszczędność wody oraz dobrą dystrybucję środka czyszczącego. To ważne, ponieważ stanowi to o wydajności urządzenia. Dobrej jakości sprzęty pozwalają na oszczędność wody. Do jednego cyklu zużywają zwykle 10 – 12 l wody. Osobom, którym zależy na oszczędzaniu wody polecamy wybór zmywarki, która dozuje wodę adekwatnie do ilości naczyń – im jest ich mniej, tym mniejszy pobór. Również dobrze jest zwracać uwagę na poziom zużycia energii, oszczędna zmywarka do zabudowy 45 jest w klasie A+++.

Dodatkowym udogodnieniem jest informowanie o zakończonej pracy. Często jest to poprzez emitowanie światła, które gaśnie w momencie skończenia mycia. Jeśli nie lubimy hałasu lub nasze gospodarstwo domowe zamieszkują małe dzieci, weźmy pod uwagę głośność pracy urządzenia. Najlepsza zmywarka do zabudowy 45 cm w 2024 roku jest na tyle cicha, że może pracować nocą nie budząc domowników.

Funkcją, na którą zwracają uwagę rodzice jest blokada przycisków zapobiegająca samodzielnemu uruchomieniu przez pociechę urządzenia. Dodatkowym, spotykanym udogodnieniem jest światło wewnętrzne, które pozwala sprawdzić stan naczyń po umyciu (obecność smug lub ich brak, osady na szklankach). Wybierajmy zmywarki, które łatwo utrzymać w czystości – najlepiej, aby ich poszczególne elementy były wykonane z surowców odpornych na korozję. Wówczas posłużą one bardzo długo i nie dojdzie do nieestetycznych odprysków.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ