Zmywarki kompaktowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Jeżeli poszukujesz zmywarki do swojego domu, to ta strona jest dla Ciebie. Poniżej znajdziesz informacje, jak wybrać urządzenie odpowiednie dla Twoich potrzeb. Ponadto utworzyliśmy także ranking modeli, które są sprawdzone i zyskały wiele pozytywnych opinii. Na pierwszym miejscu prezentujemy Bosch SPS53E18EU. Sprzęt charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. Jednocześnie jest bardzo pojemny, gdyż wyposażony jest w regulowane szuflady. Sprzęt charakteryzuje się łatwością w utrzymaniu czystości zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Ponadto ma on wyświetlacz, który informuje o czasie pozostałym do końca cyklu. Produkt jest energooszczędny. Co więcej, cechuje się niskim poborem wody. Ważną kwestią jest cicha praca urządzenia, która nie przeszkadza w codziennych czynnościach. Możesz go także włączyć na noc. Jeżeli pierwsza pozycja Ci nie odpowiada, radzimy zapoznać się z kolejnymi. Na drugim miejscu naszego zestawienia znalazł się model Hotpoint-Ariston LFF 8M121 CX.

 

 

Najlepsze zmywarki kompaktowe w 2024 roku

 

Mycie ręczne jest nużące i w przypadku dużej rodziny zajmuje mnóstwo czasu. Dlatego też wiele osób decyduje się na zakup zmywarki. Dużą zaletą takiego sprzętu jest to, że wykonuje za nas najtrudniejszą pracę. Poniżej znajdziesz ranking zmywarek kompaktowych. Charakteryzują się one dużą oszczędnością prądu i wody.

 

Nasze zalecenia

 

Bosch SPS53E18EU

 

Wiele pozytywnych opinii zyskał model Bosch SPS53E18EU. Zmywarka ta ma niewielkie rozmiary. Jej wymiary to 45 cm x 60 cm x 84,5 cm. Sprzęt sprawi, że Twoje naczynia będą krystalicznie czyste.

Mimo niewielkich gabarytów urządzenie mieści wiele naczyń. Dzieje się tak za sprawą przestawnych koszy na naczynia. Regulowanie ich wysokości pozwala na maksymalne zagospodarowanie miejsca w zmywarce. Obsługa tego modelu jest bardzo prosta. Co więcej, został on wyposażony w duży i czytelny wyświetlacz. Dzięki niemu będziesz wiedzieć, ile czasu zostało do końca przebiegu. Urządzenie jest łatwe w pielęgnacji, gdyż zostało pokryte specjalną powłoką, na której po dotknięciu palcami nie ma śladów.

Produkt należy do klasy energetycznej A+. To oznacza, że jest oszczędny w poborze energii elektrycznej. Co więcej, nie pobiera także dużo wody do mycia. Sprzęt charakteryzuje się cichą pracą. Z tego względu w trakcie mycia naczyń nie przeszkadza w codziennych czynnościach w kuchni i domu. Użytkownicy doceniają ten model za efektywność i łatwość czyszczenia.

 

 

 

 

Hotpoint-Ariston LFF 8M121 CX

 

Ciekawym produktem jest Hotpoint-Ariston LFF 8M121 CX. Model cieszy się dużą popularnością. Zawdzięcza to wielu przydatnym funkcjom, w które został wyposażony. Sprzęt ma 8 programów automatycznych, za pomocą których myje naczynia. W zależności od stopnia zabrudzenia i dostępnego czasu możesz wybrać ten, który najlepiej się sprawdzi.

Produkt ma duży wyświetlacz, na którym znajdziesz informacje o długości trwania mycia. Klasa energetyczna urządzenia zaliczana jest do kategorii A++. To oznacza, że jest bardzo oszczędne, a więc pozytywnie wpływa na rachunki za prąd, a także na środowisko. Dużą zaletą sprzętu jest wbudowany czujnik brudu. Sprawdza on poziom czystości naczyń, następnie dostosowuje do niego ilość wody koniecznej do ich umycia. W przypadku niepełnej zmywarki możesz ustawić mycie tylko jednego kosza. W ten sposób nie będziesz mieć pustego przebiegu i dodatkowego zużycia wody i prądu.

Wymiary produktu wynoszą 67 cm x 64 cm x 90 cm. Odpowiednie rozstawienie koszy daje wrażenie dużej pojemności. Urządzenie mieści około 14 kompletów naczyń. Zużycie energii wynosi 0,93 kWh na cykl. Konsumenci doceniają model za łatwość obsługi i wygodę użytkowania.

 

 

 

 

Candy CDP 4609

 

Modelem, który sprawdza się w wielu domach, jest Candy CDP 4609. Ta dobra i tania zmywarka kompaktowa skutecznie oczyści wszystkie Twoje naczynia. Zaliczana jest do grupy energetycznej A+, co oznacza, że pozwala na zaoszczędzenie energii elektrycznej. Ponadto pozytywnie wpływa na środowisko naturalne.

Sprzęt wyposażony jest w funkcje opóźniania startu, co pozwala na włączenie go w wybranym przez Ciebie czasie. Daje on także możliwość regulacji wysokości kosza. To sprawia, że możesz włożyć większe gabarytowo naczynia i mieć pewność, że zostaną dokładnie umyte.

Produkt wyposażony jest w 5 automatycznych programów. Dzięki temu możesz wybrać odpowiedni do stanu Twoich talerzy i szklanek tryb. Ponadto sprzęt charakteryzuje się stosunkowo cichą pracą, więc nie powinien przeszkadzać Ci w codziennych obowiązkach. Urządzenie w jednym cyklu zużywa 13 l wody. Jego wymiary wynoszą 45 cm x 60 cm x 82 cm. Użytkownicy doceniają ten wariant za możliwość podpięcia ciepłej wody, a także solidne wykończenie.

 

 

 

 

Whirlpool WFC 3C26 X

 

Modelem, który cieszy się dużą popularnością, jest Whirlpool WFC 3C26 X. Produkt zaliczany jest do klasy energetycznej A++. Dzięki temu możesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Ponadto takie rozwiązanie sprawia, że sprzęt jest przyjazny środowisku.

Urządzenie wyposażone jest w czujnik zabrudzenia naczyń. Takie rozwiązanie powoduje, że zużyje ono tylko konieczną ilość wody, a także ograniczy czas cyklu. Produkt można podłączyć do ciepłej wody, co jest bardziej oszczędne niż podgrzewanie jej za pomocą zainstalowanej grzałki. Sprzęt wyposażony jest w 8 automatycznych programów, wśród których wybiera się ten najbardziej pasujący do stanu naczyń.

Model dostępny jest w różnych rozmiarach. Możesz wybrać taki, który wielkością będzie odpowiadał potrzebom Twojej rodziny. Prezentowane urządzenie mieści 14 kompletów naczyń. Jeden cykl zużywa 0,93 kWh prądu oraz 9 l wody. Wymiary modelu wynoszą 85 cm x 60 cm x 60 cm. Użytkownicy doceniają je za cichą pracę.

 

 

 

 

Electrolux ESF4520LOW

 

Zmywarka Electrolux ESF4520LOW to wolnostojący model. Zaliczany jest on do klasy energetycznej A+, więc charakteryzuje się niskim poborem prądu. Jego zużycie w trakcie jednego cyklu wynosi 0,789 kWh. W przypadku wody urządzenie wykorzystuje 9,5 l na jedno mycie. Obudowa modelu jest w kolorze białym, więc pasuje do kuchni utrzymanej w takiej tonacji.

Wymiary produktu wynoszą 85 cm x 44,6 cm x 61,5 cm. W nim zmieści się 9 kompletów. Sprzęt wyposażony jest w wyświetlacz, który podpowie Ci, ile czasu zostało do końca mycia. Urządzenie dostosowuje ilość wody, a także jej temperaturę do stopnia zabrudzenia naczyń. Pozwala to na zaoszczędzenie energii i wody.

Produkt charakteryzuje się stosunkowo cichą pracą i nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych czynności. Moc modelu wynosi 2100 W. Opinie o zmywarkach kompaktowych producenta Electrolux są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ją za dostosowanie do zmywanych naczyń.

 

 

 

 

Jaką zmywarkę kompaktową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zmywarka to urządzenie, które znajdziemy w wielu domach. Powodem, dla którego większość osób decyduje się na zakup takiego sprzętu jest nie tylko chęć oszczędności czasu, aczkolwiek jest to jeden z głównych czynników, który nas przekonuje do zakupu. Zmywarkę kupujemy też po to, aby oszczędzić wodę. Błędnie uważa się, że urządzenie pobiera jej spore ilości.

Nowej generacji sprzęty, zwłaszcza kompaktowe, w czasie jednego mycia wykorzystują zaledwie 8 litrów wody. W tym samym czasie, myjąc ręcznie wykorzystujemy nawet 3 razy więcej wody. Oczywiście sprzęt tego typu pobiera też prąd, ale uwzględniając zużycie detergentów, wody, czasu i inne aspekty, zakup zmywarki okazuje się najlepszym rozwiązaniem. Zwłaszcza, że dodatkowo myjąc ręcznie niszczymy nasze dłonie i paznokcie, a ponadto nawet używając rękawic nie jesteśmy w stanie włożyć dłoni do wody o temperaturze 60 st. C, jakiej używa zmywarka.

Tylko taka temperatura wody zapewni nam higienę i gwarancję usunięcia bakterii znajdujących się na naczyniach. Skoro już wiemy, dlaczego warto kupić zmywarkę, pora przejść do kwestii związanych z wyborem odpowiedniego sprzętu. W tym artykule skupimy się na modelach kompaktowych. Nie są one zbyt popularne i nie każdy producent ma je w swojej ofercie, ale warto się im bliżej przyjrzeć.

Dlaczego warto kupić zmywarkę kompaktową?

Większość producentów oferuje zmywarki małe – 45 cm i duże 60 cm. Poza tym znajdziemy też sprzęty kompaktowe. Czym różnią się od tych mniejszych? Głównie gabarytami, chociaż są szersze, bo zwykle mają 55 cm, to są zdecydowanie niższe i bardziej przypominają mikrofalę, niż klasyczną zmywarkę. Nie jest to sprzęt do każdego domu, a chodzi tutaj głównie o pojemność.

Modele kompaktowe skierowane są raczej do osób żyjących samotnie lub par. Idealnie sprawdzą się w maleńkiej kuchni. W sprzętach tego typu zmieścimy maksymalnie 6 kompletów naczyń. Dla dużej rodziny to zdecydowanie za mało miejsca, ale dla singla taka zmywarka jest idealna, gdyż dużą napełniałby kilka dni.

 

Klasa energetyczna

Jeśli zastanawiasz się, jaką zmywarkę kompaktową wybrać, w pierwszej kolejności przyjrzyj się klasie energetycznej interesującego Cię modelu. Im będzie ona wyższa, tym więcej zaoszczędzisz na rachunkach za prąd. Modele kompaktowe mają klasę energetyczną od A+ do D. Zdecydowanie najczęściej spotykane to A+ i A.

 

Montaż – zmywarka kompaktowa do Twojej kuchni

Jeśli szukasz modelu pod zabudowę, musisz przygotować się na dość długie poszukiwania, gdyż niestety większość dostępnych na rynku zmywarek kompaktowych nie nadaje się pod zabudowę. Nie oznacza to jednak, że takich modeli w ogóle nie znajdziemy. Oczywiście są one dostępne, ale trzeba być cierpliwym. Z drugiej strony należałoby zauważyć, że urządzenia tego typu są na tyle eleganckie i niewielkie, że ich zabudowa nie jest konieczna.

 

Pojemność

Najlepsza zmywarka kompaktowa to taka, która spełni nasze oczekiwania, również w kwestii pojemności. Większość modeli kompaktowych mieści 6 kompletów naczyń, czyli 6 talerzy dużych, 6 deserowych, 6 głębokich, 6 szklanek i filiżanek, a także sztućce. Dla porównania w modelach 45 cm zmieścimy dodatkowo kieliszki, garnki i inne przybory. Warto jednak podkreślić, że znajdziemy też mniejsze zmywarki, które mieszczą maksymalnie 4 komplety naczyń. Takie urządzenie należy dobierać uwzględniając własne potrzeby, a w zasadzie zużycie naczyń w ciągu dnia.

 

Hałas – jaka zmywarka kompaktowa jest najlepsza

Urządzenia starej generacji emitowały spory hałas. Włączenie ich na noc mogło wiązać się z zakłóceniem naszego snu, zwłaszcza jeśli sypialnia i kuchnia były w jakiś sposób połączone (kawalerka). Na szczęście nowe sprzęty nie są tak problematyczne. Oczywiście na rynku wciąż znajdziemy urządzenia, które są dość głośne, ale zdecydowanie popularniejsze są te emitujące niewiele hałasu.

 

Programy pracy

Dla jednych mniej programów pracy będzie zaletą. W modalach kompaktowych, w przeciwieństwie do klasycznych zmywarek nie znajdziemy zbyt wielu programów mycia, zwykle jest ich około sześciu. Jest to wystarczająca ilość, aby umyć naczynia różnego typu. Najpopularniejszy program to standardowy, szybki, eco – czyli ekologiczny, do kieliszków i do garnków. Ze względu na mniejszą pojemność w tych zmywarkach nie znajdziemy opcji mycia połowy załadunku.

 

Funkcje

Bardzo często zmywarki mają też dodatkowe opcje, jak na przykład włącznie samego płukania, czy opóźnienia pracy. Z roku na roku producenci urozmaicają swoje produkty nowymi opcjami i dodatkowymi elementami, tak aby uatrakcyjnić swój sprzęt.

Zużycie wody

Zużycie prądu to jedna kwestia, drugą jest natomiast zużycie wody. Jak już wspomnieliśmy nowoczesne zmywarki są bardzo oszczędne, jeśli chodzi o ilość pobieranej wody. W przypadku modeli kompaktowych najczęściej mamy do czynienia ze zużyciem wody na poziomie 6 – 8 l. Dla przykładu zmywarki standardowe zużywają jej ok. 10 l.

 

Design

Warto też zwrócić uwagę na wygląd produktu. Zmywarki kompaktowe nie są przeznaczone do zabudowy, a więc ich wygląd jest dość istotny. Najpopularniejsze kolory to inox i biel. Zwykle takie sprzęty są proste i nie zwracają na siebie uwagi.

 

Zmywarki kompaktowe w dobrych cenach

Koszt zakupu produktu tego typu zależy od jego funkcji, wyglądu, a także samego producenta. Na rynku znajdziemy modele już od 800 zł, ale zdecydowana większość zmywarek kompaktowych kosztuje w granicach 1200-1300 zł.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ