Najlepsza płyta indukcyjna Electrolux

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

 

Firma Electrolux zdobyła duże zaufanie konsumentów, dlatego oferowane przez nią sprzęty są chętnie kupowane. To właśnie produkty tej marki znalazły się w naszym rankingu. Jeśli zależy Ci na inwestycji w dobrej jakości płytę indukcyjną, powinieneś zapoznać się ze wspomnianym artykułem. Na szczycie przygotowanego przez nas zestawienia znalazł się sprzęt Electrolux EHH16340FK. Ta płyta indukcyjna wyposażona jest w 4 palniki. Model ma timer, który okazuje się przydatny w wielu sytuacjach. Użytkownicy doceniają funkcję podtrzymywania ciepła. Urządzenie ma blokadę ustawień, więc nie ma obaw, że przez przypadek zmienimy moc grzania. Model ma dobrze opisane przyciski, więc jego obsługa jest łatwa. Na 2. miejscu zestawienia znalazł się płyta indukcyjna Electrolux EHH6240ISK. Sprzęt jest stosunkowo tani, co spotyka się ze sporym entuzjazmem kupujących. Urządzenie ma prosty design, więc pasuje do kuchni urządzonych w różnym stylu. Gładka powłoka sprawia, że czyszczenie zajmuje niewiele czasu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Płyta jest łatwa w czyszczeniu. Dodatkową zaletę stanowi powłoka, która nie nagrzewa się tam, gdzie nie stoi na niej garnek, dzięki czemu zabrudzenia nie twardnieją i można je łatwo usunąć szmatką. Panel umieszczony na płycie grzewczej zapewnia łatwy dostęp do elementów sterujących.

Wady

Nie da się zmodyfikować raz ustawionego czasu na minutniku (nie można np. dodać kilku minut lub skrócić czasu gotowania).

Podsumowanie

Wymiary płyty to 59 cm x 52 cm. Całkowity pobór mocy wynosi 7400 W. Całą płytę obsługujemy jednym przyciskiem – włączmy nim na raz wszystkie pola grzewcze. Płyta obsługiwana jest za pomocą sterowania dotykowego.

Drugi wybór

Zalety

Zaletą cenioną przez wielu użytkowników jest łatwość obsługi płyty. Model szybko się nagrzewa, dzięki czemu nie musisz długo czekać, by rozpocząć gotowanie. Montaż urządzenia jest bardzo łatwy i poradzą sobie z nim nawet mało zaawansowane technologicznie osoby. Produkt jest łatwy w utrzymaniu w czystości.

Wady

Na płycie dość szybko widać mikro rysy. Przed każdym postawieniem garnka na danym panelu trzeba przetrzeć spód naczynia, by nie rysować powierzchni.

Podsumowanie

Płyta ma wskaźniki ciepła resztkowego, które informują, gdzie znajdują się wciąż nagrzane miejsca. Wymiary modelu to 59 cm x 52 cm. Płyta umożliwia precyzyjne ustawienia grzania, które pomagają w przygotowaniu potraw.

Rozważ też

Zalety

Konstrukcja płyty umożliwia gotowanie w bardzo dużych naczyniach, a to dzięki możliwości łączenia dwóch mniejszych pól grzewczych w jedno duże. Funkcja Hob2Hood pozwala na automatyczne łączenie z okapem Electrolux. Płytę można montować, nawet jeśli mamy bardzo cienki, 12 – milimetrowy blat.

Wady

Montaż płyty jest dla niektórych zbyt skomplikowany, również ze względu na jej budowę. Cienki panel jest kruchy i stosunkowo łatwo go uszkodzić, trzeba więc zachować szczególną ostrożność.

Podsumowanie

Model ma funkcję Lock, która nie pozwala na przypadkową zmianę ustawień w trakcie czyszczenia płyty. Funkcja odliczania czasu pomaga w precyzyjnym odmierzaniu momentu, w którym dane pole ma zostać wyłączone.

 

Płyty indukcyjne Electrolux – ranking

 

 

Electrolux EHH16340FK

 

Jeśli pragniesz kupić wysokiej klasy płytę indukcyjną, to polecamy model EHH16340FK, marki Electrolux. Urządzenie powstało przy użyciu najnowocześniejszych technologii, dzięki czemu oferuje ciekawe rozwiązania. Dużym udogodnieniem jest wskaźnik ciepła resztkowego, który poinformuje Cię, czy pole wciąż jest gorące. Pomaga to uniknąć przypadkowego poparzenia.

Atutem prezentowanego produktu jest jego prosta obsługa. Dzięki temu nawet osoby starsze, które nieczęsto obcują z nowoczesną aparaturą nie będą miały problemu z obsługą maszyny. Co więcej, urządzenie ma opcję rozpoznawania obecności garnka. Takie rozwiązanie sprawia, że podgrzewane jest tylko pole pod naczyniem, a nie cała płyta. Pozwoli Ci to na oszczędzenie prądu. Chwilę po zdjęciu garnka z kuchenki, następuje wyłączenie pola. Przydatnym udogodnieniem ze strony producenta jest funkcja Stop+Go, która pozwala na tymczasowe wyłączenie sprzętu. W tym czasie możemy odebrać telefon lub otworzyć drzwi.

Ta płyta indukcyjna Electrolux w dobrej cenie cieszy się wieloma pochlebnymi opiniami. Wiele osób doceniło prostą obsługą sprzętu oraz niskie zużycie energii. Co więcej, przygotowanie potraw na płycie indukcyjnej pozwala zachować właściwości odżywcze w składnikach.

Płyta indukcyjna Electrolux EHH16340FK ma wymiary: wysokość – 5,5 cm, szerokość – 59 cm i głębokość – 52 cm.

 

Zalety

Funkcja Stop&Go: Wiele osób korzysta z funkcji Stop&Go. Polega ona na tym, że za pomocą jednego przycisku można przerwać pracę sprzętu, a później wznowić jego działanie przy zachowaniu początkowych ustawień.

Szybkie gotowanie: Urządzenie ma opcję zwiększenia mocy płyty grzejnej, dzięki czemu możemy szybciej przygotować jedzenie. To przydatne, kiedy spieszymy się do wyjścia, a zależy nam na zjedzeniu sycącego, ciepłego posiłku.

Inteligentna technologia indukcyjna: Warto zwrócić uwagę na inteligentną technologię indukcyjną – płyty grzejne działają tylko wtedy, kiedy są na nich postawione naczynia. Kiedy zdejmujemy garnek, urządzenie automatycznie przerywa pracę.

Podtrzymanie ciepła: Jeśli bliska osoba spóźni się na obiad, nie będziemy musieli go podgrzewać. Prezentowana płyta indukcyjna ma funkcję podtrzymania ciepła.

Łatwa pielęgnacja: Gładka powłoka sprawia, że czyszczenie produktu nie wymaga długiego szorowania.

 

Wady

Restartowanie ustawień: Konsumenci, którzy przeprowadzili test płyt indukcyjnych Electrolux EHH16340FK, twierdzą, że w przypadku tych modeli czasami dochodzi do nieoczekiwanego restartu ustawień.

 

 

 

 

Electrolux EHH6240ISK

 

Electrolux EHH6240ISK to płyta indukcyjna polecana przez wielu użytkowników. Jaki jest powód tak dużej popularności sprzętu? Konsumenci przyznają, że stosunek ceny do jakości wykonania modelu jest bardzo atrakcyjny. Urządzenie ma wiele rozwiązań, które ułatwiają gotowanie. Należy do nich chociażby funkcja szybkiego nagrzewania pola grzejnego (Booster).

Model ma wymiary: 52 cm x 59 cm i wyposażono go w 4 pola grzejne o różnej wielkości. Do wykonania urządzenia wykorzystano ceramikę. Czyszczenie sprzętu należy do prostych zadań, co jest możliwe dzięki gładkiej powierzchni płyty. Model wykrywa obecność naczynia na polu grzejnym. Kiedy usuniemy garnek, urządzenie automatycznie przestaje grzać.

Opinie na temat płyty indukcyjnej Electrolux EHH6240ISK są pozytywne, co dowodzi, że warto w nią zainwestować. Urządzenie ma blokadę ustawień, więc nie musimy się martwić, że przez pomyłkę je zmienimy. Sprzęt działa efektywnie, dlatego przygotowanie obiadu nie zajmuje dużo czasu.

Model EHH6240ISK to bardzo dobra płyta indukcyjna Electrolux do 900 zł. Model zrobiono z ceramiki. Wymiary sprzętu to: 52 cm x 59 cm.

 

Zalety

Wskaźnik ciepła resztkowego: Tuż po zakończeniu pracy, poszczególne części płyty grzejnej pozostają gorące (co można wykorzystać np. do roztopienia czekolady). Nie musimy się obawiać o to, że poparzymy dłonie. Pola grzejne są odpowiednio oznaczone.

Blokada ustawień: Urządzenie ma funkcję blokady ustawień, która jest bardzo praktyczna, szczególnie jeśli po kuchni krząta się sporo osób.

Funkcja Booster: Nie masz zbyt dużo czasu na to, aby przyrządzić obiad? W takim razie skorzystaj z funkcji Booster gwarantującej szybsze nagrzewanie naczynia.

Design: Model ma prosty design. W związku z tym urządzenie będzie pasowało zarówno do nowoczesnej, jak i tradycyjnie urządzonej kuchni.

 

Wady

Zarysowania: W niektórych opiniach można przeczytać, że sprzęt nie wykazuje odporności na zarysowania, dlatego po dłuższym czasie użytkowania nie prezentuje się tak, jak na początku.

 

 

 

 

Electrolux EIV63440BW SLIM-FIT

 

Prezentujemy elektryczną płytę indukcyjną Electrolux EIV63440BW SLIM-FIT. Ma ona biały kolor, więc wyróżnia ją elegancki design. Wymiary modelu są następujące: 59 cm x 52 cm. Sprzęt wyposażono w 4 pola grzejne.

Płyta indukcyjna ma funkcję Bridge, dzięki której można połączyć dwie strefy grzejne w jedną. W efekcie możemy położyć na powierzchni duże naczynie i przygotować w nim pyszny obiad dla wielu gości. Swobodna regulacja mocy pozwala na dopasowanie ustawień sprzętu do aktualnie przygotowywanej potrawy. Producent zapewnia, że płyta nagrzewa się wyłącznie bezpośrednio pod naczyniem. Wpływa to na bezpieczeństwo użytkowania sprzętu, jak również ułatwia jego czyszczenie.

Użytkownicy, którzy mają w swoich kuchnia płytę indukcyjną Electrolux EIV63440BW SLIM-FIT, są zadowoleni ze skuteczności jej działania. Większość opinii na temat tego produktu jest pozytywna. Model jest uznawany nie tylko za efektywny, ale też funkcjonalny i łatwy w pielęgnacji.

Wymiary płyty indukcyjnej Electrolux EIV63440BW SLIM-FIT to: szerokość – 59 cm i głębokość – 52 cm. Model ma biały kolor.

 

Zalety

EcoTimer: Osobom, którym zależy na zmniejszeniu rachunków za energię, bez wątpienia spodoba się funkcja EcoTimer. Polega ona na tym, że urządzenie jest wyłączane przed końcem gotowania, tak aby można wykorzystać pozostałe ciepło.

Podświetlany panel sterowania: Wybieranie ustawień jest bardzo łatwe nie tylko ze względu na dobrze opisane przyciski, ale też podświetlany panel sterowania.

Maksymalna wydajność: Aby poprawić wydajność sprzętu, wystarczy skorzystać z funkcji zwiększania mocy płyty grzejnej.

 

Wady

Obsługa: Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z płyty indukcyjnej, na początku użytkowanie Electrolux EIV63440BW SLIM-FIT może wydawać Ci się nieco trudne.

 

 

 

 

Jaką płytę indukcyjną Electrolux wybrać?

 

Popularność płyt indukcyjnych wynika z tego, że przygotowanie na nich dań jest znacznie krótsze. Dodatkowo, w czasie pracy urządzenie podgrzewa tylko powierzchnię pod garnkiem, a nie na całym sprzęcie, co zmniejsza ilość zużywanego prądu. W tym poradniku podpowiemy Ci, na jakie elementy zwrócić uwagę, by wybrać najlepsze płyty indukcyjne Electrolux. Co więcej, na końcu naszego artykułu zamieściliśmy dokładne opisy trzech, godnych polecenia modeli.

 

 

Szwedzka marka Electrolux jest znanym na całym świecie producentem sprzętów gospodarstwa domowego. W swojej bogatej ofercie ma bardzo zmywarki, kuchenki, pralki, odkurzacze i lodówki. Produkty oferowane przez tę markę cechują się dużą nowoczesnością, wydajnością oraz energooszczędnością. Dzięki temu eksploatacja takich urządzeń nie niesie ze sobą zbyt dużych kosztów. Dodatkowo Electrolux używa tylko wysokiej jakości materiałów, które gwarantują trwałość konstrukcji.

Decydując się na zakup płyty indukcyjnej musimy w pierwszej kolejności przeanalizować własne potrzeby oraz metraż, jaki mamy do dyspozycji. Bowiem, jeśli mieszkasz sam to w pełni wystarczy Ci model jedno lub dwupalnikowy. Takie urządzenia cechują się niewielką powierzchnią, co na pewno docenią osoby mieszkające w małych mieszkaniach. W przypadku, gdy codziennie przygotowujesz obiad dla całej rodziny lepiej zainwestować w płytę czteropalnikową. Dzięki temu będziesz w stanie przygotować zróżnicowane dania w tym samym momencie. Kolejną rzeczą, nad którą powinieneś się zastanowić jest kształt interesującego Cię modelu. Jeśli interesuje Cię najlepsza płyta indukcyjna Electrolux w 2024 roku to radzimy dostosować jej wygląd do designu całej kuchni. W tradycyjnie urządzonych wnętrzach dobrze będzie wyglądała prosta płyta na planie kwadratu. Jeśli jednak kuchnia jest w stylu nowoczesnym, polecamy model, którego kształt przypomina orzech nerkowca.

Warto również przyjrzeć się temu, w jaki sposób odbywa się sterowanie płytą. Pierwszym rodzajem sprzętów cieszącym się największą popularnością są modele z wystającymi gałkami. Takie urządzenia są bardzo proste w obsłudze, jednak oferują mało dodatkowych funkcji. Alternatywą są produkty z dotykowym systemem sterowania, który pozwala na dokładne ustawienie temperatury, a czasem nawet czasu pracy.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ