Najlepsza płyta indukcyjna Whirlpool

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Jedną z najlepszych płyt indukcyjnych Whirlpool okazuje się Whirlpool ACM 816 BA. Konsumenci często wypowiadają się o niej pozytywnie, dlatego zdecydowaliśmy umieścić ją na pierwszym miejscu naszej listy. Płyta ładnie się prezentuje, a gotowanie na niej jest łatwe. Zmiana ustawień na panelu sensorycznym nie jest trudna, wręcz przeciwnie, bardzo szybko można się przyzwyczaić do obsługi. Panel sterowania ma timer i informuje o poziomie nagrzania palników oraz podaje inne informacje, które są ważne podczas gotowania. Wielu osobom podoba się to, że pola płyty można ze sobą połączyć, co w rezultacie pozwala na gotowanie w bardzo dużym naczyniu. Inną płytą, która została wyróżniona pozytywnymi komentarzami jest Whirlpool ACM 808 BA S. Sprzęt ma ciekawy kolor, który przykuwa spojrzenia. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i można bez problemu usunąć z niego wszelkie zabrudzenia. Konsumenci chwalą solidne wykonanie urządzenia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Płyta ma cztery pola grzewcze, w tym dwa, które można połączyć w jedno. To pozwala na gotowanie potraw w garnkach o niestandardowych wymiarach. Urządzenie wyposażono w funkcję Booster umożliwiającą skrócenie czasu gotowania nawet o 50%.

Wady

Jak twierdzą niektórzy kupujący, należy zachować szczególną ostrożność podczas mycia szklanej powierzchni sprzętu. Wystarczy chwila nieuwagi, aby przypadkowo ją zarysować.

Podsumowanie

Model ma zabezpieczenie przed dziećmi, dlatego nie ma ryzyka, że bawiące się w kuchni maluchy samodzielnie go włączą. Obsługa płyty nie jest trudna, moc grzewczą wybranego pola reguluje się przy pomocy dotykowego slidera. Brak ramki sprawia, że urządzenie dobrze dopasowuje się do blatu kuchennego i tworzy z nim spójną całość.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie oryginalnie się prezentuje, gdyż zostało wykonane ze szkła ceramicznego w beżowym kolorze. Krawędzie są oszlifowane i dobrze zabezpieczone przed pęknięciem. Model jest łatwy w obsłudze, nie powinniśmy mieć problemu z regulacją mocy grzewczej pola.

Wady

Nie wszystkim konsumentom odpowiada jasny kolor płyty. Część z nich twierdzi, że sprzęt wygląda zbyt oryginalnie i jest duże ryzyko, że nie będzie pasował do każdej kuchni.

Podsumowanie

Sprzęt wyposażono w cztery pola grzewcze. Strefa FlexiCook daje możliwość przyrządzania potraw nawet w bardzo dużych garnkach. Co ważne, płyta zapewnia bezpieczeństwo używania. Ma ona zabezpieczenie przed dziećmi i wskaźnik zalegającego ciepła.

Rozważ też

Zalety

Płyta jest solidna. Za sprawą innowacyjnej technologii iXeliumTM jej powierzchnia jest o 30% bardziej odporna na zarysowania. To model ze strefą FlexiCook, co oznacza, że możemy gotować w małych, jak i bardzo dużych garnkach.

Wady

Wadą urządzenia według niektórych osób jest zbyt mała widoczność punktów dotykowych sterowania. Trudno jest je zauważyć przy słabym świetle, co może wydłużać czas ustawiania mocy pól grzewczych.

Podsumowanie

Model ma funkcję Power Management pozwalającą na ustawienie maksymalnej mocy osiąganej przez wybrane pole grzewcze. Zastosowanie technologii 6-ty Zmysł sprawia, że płyta ocenia temperaturę naczynia i dopasowuje poziom poboru energii, aby woda szybko osiągnęła temperaturę wrzenia.

 

 

Płyty indukcyjne Whirlpool – ranking

 

 

Whirlpool ACM 816 BA

 

Osobom, którym marzy się płyta indukcyjna Whirlpool w dobrej cenie, polecamy model ACM 816 BA. Został on wyposażony w 4 pola grzewcze. Produkt ma funkcję Flexicook, która gwarantuje wyjątkową wygodę użytkowania. Jej obecność sprawia, że pola działają osobno lub razem, w efekcie czego możemy swobodnie gotować w garnkach o niestandardowych rozmiarach.

Płyta ma wymiary: 5,6 cm x 51 cm x 58 cm. Jej moc przyłączeniowa wynosi 7200 W. Sensorowe sterowanie za pomocą slidera pozwala precyzyjnie ustawić temperaturę gotowania. Produkt umożliwia skrócenie czasu przyrządzania potraw nawet o 50%. Jest to możliwe za sprawą funkcji booster.

Jak przekonują konsumenci, model Whirlpool ACM 816 BA jest praktyczny i łatwy w obsłudze. Prezentowana płyta niezwykle elegancko się prezentuje. Ponadto pozwala ona na zaprogramowanie czasu działania wskazanego pola grzewczego. Wszystko dzięki wbudowanemu timerowi.

Osobom lubiącym stylowe urządzenia polecamy Whirlpool ACM 816 BA, to płyta indukcyjna Whirlpool do 1200 zł. Urządzenie ma 9 stopni mocy. Wymiary płyty to 58 cm x 5,6 cm x 51 cm.

 

Zalety

Łatwa obsługa: Wszystkie przyciski na płycie są dobrze oznaczone. Dodatkowo płyta ma przyciski sensoryczne, a wybranie odpowiedniej opcji jest bardzo łatwe.

Komunikowanie się z użytkownikiem: Sprzęt ma wiele wskaźników, które dokładnie opisują, jak aktualnie działa płyta. Wśród nich jest wskaźnik mocy, strefy grzewczej, timer i inne.

Możliwość połączenia pól: Jeżeli często gotujesz w bardzo dużych naczyniach, to z pewnością przyda Ci się funkcja połączenia pól.

Bezpieczeństwo: Płyta jest wyposażona w różnego rodzaju zabezpieczenia. Dzięki nim możesz być pewien, że Twoje dziecko przypadkowo jej nie włączy i się nie poparzy.

Design: Urządzenie, oprócz tego, że bardzo dobrze działa, to ładnie wygląda. Z pewnością będzie pasować do nowocześnie urządzonych kuchni.

 

Wady

Głośne przyciski: Niektórym nie podobają się bardzo głośne przyciski, które wydają dźwięk za każdym razem, kiedy ustawia się płytę.

 

 

 

 

Whirlpool ACM 808 BA S

 

Chcielibyśmy zaprezentować płytę indukcyjną Whirlpool ACM 808 BA S, którą wyposażono w cztery pola grzewcze. Dwa z nich w razie potrzeby mogą działać wspólnie tworząc jeden duży palnik. Moc przyłączeniowa powyższego modelu to 7200 W. Ponieważ wyposażono go w zabezpieczenie przed dziećmi, maluchy z pewnością nie włączą produktu podczas zabawy.

Całkowite wymiary płyty to: 5,6 cm x 58 cm x 51 cm. Nie ma ona ramki, dlatego idealnie łączy się z kuchennym blatem. Model ACM 808 BA S obsługuje się przy pomocy dotykowego slidera, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Z wydawanych opinii wynika, że produkt ma wiele zalet. Do najważniejszych należą: nieskomplikowana obsługa, łatwość utrzymania w czystości (ze względu na gładką powierzchnię) oraz nowoczesny design. Płyta umożliwia szybsze gotowanie potraw i jednocześnie mniejszy pobór energii elektrycznej.

Osobom szukającym nietypowego urządzenia polecamy Whirlpool ACM 808 BA S. Jest to płyta w ciekawym, beżowo-szarym kolorze wyróżniająca się spośród innych sprzętów tego typu. Jej szerokość to 58 cm.

 

Zalety

Łatwość czyszczenia: Ze względu na kolor płyty brud nie jest tak widoczny. Poza tym, dzięki dobremu materiałowi wykonania nie trzeba szorować płyty, aby ją dobrze wyczyścić. Wystarczy od razu po skończonym gotowaniu przetrzeć ścierką.

Łatwa obsługa: Dobrze opisane przyciski znacznie ułatwiają obsługę płyty. Sterowanie dotykowe jest intuicyjne.

Solidne wykonanie: Płyta jest wykonana ze szkła ceramicznego, którego krawędzie zostały zeszlifowane. Test płyt indukcyjnych Whirlpool pokazuje, że urządzenie nie ulega łatwo zniszczeniu i nie widać na nim rys.

Design: Sprzęt wygląda ciekawie, a jest to rezultat doboru koloru, czyli szarego beżu. Dobrze prezentuje się on w nowoczesnych kuchniach.

 

Wady

Głośna praca: Według niektórych użytkowników płyta głośno pracuje. Może to przeszkadzać, szczególnie jeśli masz kuchnię otwartą na salon.

 

 

 

 

Whirlpool ACM 867 BA IXL

 

Produkt Whirlpool ACM 867 BA IXL ma 4 pola grzewcze. Jego moc przyłączeniowa wynosi 7200 W. Wspomniany model korzysta z technologii o nazwie 6. zmysł. Odpowiada ona za sprawdzanie temperatury naczynia i dostosowanie poboru energii. W ten sposób możliwe jest bardziej efektywne gotowanie i zmniejszenie rachunków za prąd.

Moc pól grzewczych możemy swobodnie regulować z pomocą intuicyjnego, dotykowego slidera. Dużym ułatwieniem w obsłudze produktu jest to, że włączone strefy gotowania są podświetlone na wyświetlaczu. Wymiary płyty to: 5,6 cm x 65 cm x 51 cm. Wyposażono ją w zabezpieczenie przed włączeniem przez dzieci, co wpływa na podniesienie ich bezpieczeństwa.

Model Whirlpool ACM 867 BA IXL ma opcję elektronicznego rozpoznawania obecności naczynia, przez co gotowanie jest znacznie łatwiejsze. Konsumenci chwalą produkt także za dużą moc. Umożliwia ona bezpieczne korzystanie ze wszystkich pól grzewczych jednocześnie.

Whirlpool ACM 867 BA IXL to płyta z 4 palnikami. Jej szerokość wynosi 64 cm. Płyta ma sterowanie dotykowe. Jest ona cała czarna.

 

Zalety

Automatyczne regulowanie mocy: Płyta sama ocenia intensywność gotowania potrawy. Jeżeli danie mocno się gotuje, to urządzenie wysyła sygnał dźwiękowy. Jeżeli użytkownika nie ma w pobliżu, to sprzęt sam zmniejsza moc palnika.

Funkcja „Power Management”: W ustawieniach możesz dokładnie określić, jaką maksymalną moc może osiągnąć dane pole. Jest to wygodne, jeżeli często przygotowujesz podobne potrawy.

Bezpieczeństwo: Ze względu na obecność dużej ilości zabezpieczeń nie musisz się martwić, że przez przypadek włączysz płytę lub zrobi to Twoje dziecko.

 

Wady

Słabo widoczny wyświetlacz: Wyświetlacz prezentowanego urządzenia jest mały. Dlatego z daleka bardzo często nie widać dokładnie, co on pokazuje. Dla niektórych jest to wadą.

 

 

 

 

Jaką płytę indukcyjną Whirlpool wybrać?

 

Płyta indukcyjna jest idealnym uzupełnieniem nowoczesnej i praktycznej kuchni. Dzięki niej gotowanie staje się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Potwierdzają to nawet osoby, które nie lubią samodzielnie przyrządzać posiłków. W sklepach znajdziemy wiele różnych modeli. Dlatego postanowiliśmy ułatwić zakup tym, którzy nie wiedzą, jak znaleźć funkcjonalną płytę. Przygotowaliśmy więc praktyczny poradnik oraz ranking trzech produktów marki Whirlpool.

 

 

Whirlpool to amerykańska firma zajmująca się produkcją AGD. W jej ofercie znajdziemy m.in.: innowacyjne pralki, lodówki, piekarniki, zmywarki i kuchenki (w tym również sprzęty indukcyjne oraz ceramiczne). To, co wyróżnia urządzenia Whirlpool, to zastosowanie praktycznych i nowoczesnych rozwiązań. Ich atutem jest również elegancki design.

Płyty indukcyjne wykorzystują szybkozmienne pole elektromagnetyczne. Jest ono generowane przez specjalne cewki umieszczone pod powierzchnią blatu. Dlatego do gotowania potrzebujemy garnków z ferromagnetycznym dnem. Choć często zmiana tradycyjnej kuchenki gazowej na indukcyjną wymaga od nas wymiany naczyń do gotowania, to jednak szybko zauważymy, że ta inwestycja się opłaca. Tego typu produkty są niezwykle bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ podczas przyrządzania potraw nagrzewa się wyłącznie garnek. Dzięki temu możemy uniknąć poparzenia dłoni, a także zmniejszyć zużycie prądu. Istotną zaletą jest również to, że gotowanie trwa znacznie krócej niż zwykle, a dania nie tracą witamin i innych składników odżywczych (głównie ze względu na możliwość dostosowania temperatury grzania).

Najlepsza płyta indukcyjna Whirlpool w 2024 roku ma odpowiednią liczbę pól grzewczych. Najchętniej wybierane przez konsumentów są modele z czterema polami, gdyż okazują się one niezwykle praktyczne. Niemniej w przypadku kuchni o niewielkim metrażu często równie dobrze sprawdzają się produkty wyposażone w trzy lub dwa pola grzewcze. W tej kwestii wiele zależy także od tego, jak często gotujemy i dla ilu osób.

Robiąc zakupy, warto zwrócić uwagę na sposób sterowania płytą. Obecnie producenci stosują bardzo intuicyjne rozwiązania, takie jak np. slidery. Są to elektroniczne suwaki, które możemy przesuwać po dotknięciu palcem. Nieco starsze modele wyposażone są w mechaniczne gałki służące do przekręcania, podczas gdy te bardziej nowoczesne mają niekiedy kolorowe wyświetlacze LCD.

Najlepsze płyty indukcyjne Whirlpool zmieniają gotowanie z przykrego obowiązku w prawdziwą pasję. Aby tak się stało, muszą być one jak najbardziej funkcjonalne. Z tego względu polecamy produkty mające wiele różnych, dodatkowych opcji. Należy do nich: timer, zabezpieczenie przed dziećmi czy funkcja booster (szybkiego gotowania). Znacząco podnoszą one komfort użytkowania produktu.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ