Najlepsza płyta indukcyjna Samsung

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

W naszym zestawieniu znajdziesz najlepsze płyty indukcyjne Samsung. Jesteśmy przekonani, że wybór któregokolwiek z prezentowanych przez nas urządzeń będzie Cię zadowalał. Wszystkie sprzęty, które znalazły się w naszym rankingu, zostały dobrze ocenione przez konsumentów. Największą liczbę pozytywnych opinii zdobyła płyta indukcyjna Samsung NZ64H57479K. Jednym z jej największych atutów jest to, że urządzenie ma szeroki zakres regulacji mocy, więc można dostosować jego ustawienia idealnie do naszych potrzeb. To pozwala na przygotowanie najbardziej wymagających dań. Sprzęt jest bezpieczny w użytkowaniu. W razie jakiegokolwiek zagrożenia w sprzęcie zadziała wyłącznik bezpieczeństwa. Na uwagę zasługuje też to, że jakość wykonania produktu jest bardzo dobra. Na powierzchni płyty nie pojawiają się zarysowania ani ślady po innych uszkodzeniach mechanicznych. Samsung NZ64H37070K to druga pod względem popularności płyta indukcyjna. Urządzenie zrobiono z dobrej gatunkowo ceramiki, która jest idealnie gładka. Utrzymanie sprzętu w czystości nie wymaga zbyt dużego nakładu pracy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Płyta indukcyjna jest wykonana z dobrej jakości materiału, który nie ulega zarysowaniom. Możliwość regulacji mocy pola grzejnego na jednym z 15 poziomów pozwala na idealne dostosowanie ustawień urządzenia do przygotowywanej potrawy.

Wady

Sprzęt nie jest prosty w instalacji. Do takich wniosków doszły przede wszystkim osoby, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w wykonywaniu tego typu prac.

Podsumowanie

Model jest estetycznie wykonany i pasuje do każdej kuchni. Korzystanie z płyty indukcyjnej jest bezpieczne. Panel sterowania jest prosty w obsłudze. Dzięki czytelnym oznaczeniom wybranie ustawień zajmuje niewiele czasu. Urządzenie ma opcję szybkiego startu i strefę Flex Zone.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie ma opcję błyskawicznego rozgrzewania pola, na którym ustawiamy naczynie (Booster). W efekcie ugotowanie wody np. na makaron czy ryż zajmuje mało czas. Panel sterowania wyposażono w slider, który umożliwia płynną regulację mocy.

Wady

Model ma wbudowany wentylator, który zdaniem nielicznej grupy użytkowników generuje nieprzyjemny szum. W związku z tym czasami trudno jest na skupić myśli w trakcie gotowania.

Podsumowanie

Produkt jest dobrze oceniany przez konsumentów, co wynika m.in. z tego, że jego pielęgnacja nie jest czasochłonna. Płyta ma funkcję automatycznego wykrywania garnków (Auto Pan Detector). Jeśli na polu grzejnym umieścimy zbyt małe naczynie, zostaniemy o tym poinformowani.

Rozważ też

Zalety

Model ma pokrętło ułatwiające szybką zmianę ustawień. Na komfort pracy wpływa też czytelny wyświetlacz LED. Użytkownicy często korzystają z funkcji pauzy. Pozwala ona zatrzymać pracę urządzenia i po przerwie szybko wrócić do początkowych ustawień.

Wady

Czas nagrzewania pól grzejnych jest nieco długi. Okazuje się to szczególnie uciążliwe, kiedy mamy dosłownie kilkanaście minut na przygotowanie ciepłego posiłku dla rodziny czy odwiedzających nas gości.

Podsumowanie

Płyta indukcyjna ma szeroką strefę gotowania nazywaną Wide Flex Zone. Mieszczą się na niej duże naczynia. Istnieje możliwość skorzystania z funkcji timera. Zegar można ustawić na określony czas i mieć pewność, że po jego upływie sprzęt automatycznie się wyłączy.

 

 

Płyty indukcyjne Samsung – ranking

 

 

Samsung NZ64H57479K

 

Model Samsung NZ64H57479K to nowoczesna płyta indukcyjna o szerokości 60 cm. Sprzęt wyposażony jest w 4 pola grzewcze o różnej wielkości: 14,5 cm (moc 1,2 kW i 2 kW) oraz 21 cm (2,2 kW i 3,2 KW). Całkowita moc produktu to 7,3 kW, co gwarantuje wydajną pracę oraz szybkie nagrzewanie się.

Powierzchnia została wykonana z wysokiej jakości ceramiki, którą bardzo łatwo jest utrzymać w czystości. Dzięki temu po zakończonej pracy wystarczy przetrzeć płytę suchą ściereczką, by usunąć zabrudzenia. Obsługa urządzenia odbywa się poprzez suwany regulator, do którego jest prosty dostęp. Poza tym płyta ma aż 15 poziomów mocy, które łatwo jest ustawić. Ciekawym udogodnieniem jest opcja quick start, czyli rozpoczęcie pracy od razu od poziomu 15. Do tego funkcja Ready Pan sprawia, że przez 50 sekund pole będzie działać z maksymalną mocą.

Choć urządzenie jest dość drogie, konsument ma zagwarantowaną szybką i wydajną pracę, przy jednoczesnym, mniejszym zużyciu prądu. Poza tym sam model dobrze się prezentuje, a co więcej można go zabudować, by zaoszczędzić miejsce.

Płyta indukcyjna Samsung NZ64H57479K ma wymiary: 60 cm x 5,6 cm x 52 cm. Moc całkowita sprzętu to 7,2 kW.

 

Zalety

Szybkie uruchamianie: Ciekawym rozwiązaniem jest opcja Quick Start, dzięki której tuż po włączeniu, płyta osiąga maksymalną moc. Nie ma więc konieczności klikania kilka razy w odpowiedni przycisk na panelu sterowania.

Regulacja mocy pola grzejnego: Użytkownik może swobodnie regulować moc pola grzejnego w zakresie od 1 do 15 stopnia. Szeroka skala pozwala na idealne dopasowanie ustawień sprzętu do aktualnie przygotowywanego dania.

Bezpieczeństwo użytkowania: Jeśli wybierzesz model Samsung NZ64H57479K, masz zagwarantowane bezpieczeństwo w trakcie gotowania. Prezentowana płyta indukcyjna ma ochronę przed przegrzaniem i wyłącznik bezpieczeństwa.

Odporność na zarysowania: Użyty do produkcji materiał nie jest podatny na zarysowania. Urządzenie wygląda schludnie nawet po kilku miesiącach intensywnego użytkowania.

Timer: Model wyposażono w timer, więc nie trzeba bez przerwy stać przy garnkach czy ustawiać osobne przypomnienie np. w telefonie.

 

Wady

Montaż: Może się okazać, że montaż urządzenia będzie skomplikowany. Jeśli nie mamy doświadczenia w wykonywaniu tego typu prac, lepiej skorzystać z pomocy fachowca.

 

 

 

 

Samsung NZ64H37070K

 

Płyta indukcyjna Samsung NZ64H37070K to bardzo elegancki model dedykowany do zabudowy. Szerokość to jednie 59,5 cm, znajdują się na niej 4 pola grzewcze o 2 wielkościach (14 cm i 22 cm średnicy), więc bez trudu ustawisz na nich garnki o odmiennych gabarytach.

Całkowita moc równa jest 7,2 kW (pola o średnicy 14 cm mają 1,25 kW i 1,5 kW, a 22 cm – 2,35 kW i 2,6 kW). Sprzęt posiada 9 poziomów mocy, które w prosty sposób wyregulujemy, co zapewni nam szybszą pracę. Obsługa płyty odbywa się poprzez dotykowy slider, który jest bardzo czuły. Gwarantem bezpieczeństwa jest opcja Auto Pan Detector, co oznacza, że podgrzewany jest tylko obszar pod naczyniem. Po jego zdjęciu, pole automatycznie zaczyna się wychładzać. Opcja Quick Stop jest również przydatna, gdyż powoduje natychmiastowe zatrzymanie pracy. Udogodnieniem jest też opcja Booster, która natychmiastow zwiększa moc na danym polu.

Prezentowany sprzęt to płyta indukcyjna Samsung w dobrej cenie, która cieszy się dużą popularnością konsumentów ze względu na wydajną pracę. Poza tym doceniono to, że urządzenie ma wbudowany wskaźnik ciepła resztkowego, co minimalizuje ryzyko poparzenia.

Model NZ64H37070K to dobra płyta indukcyjna Samsung do 1500 zł. Szerokość sprzętu wynosi 59 cm, a głębokość jest równa 52 cm.

 

Zalety

Auto Pan Detector: Według użytkowników technologia Auto Pan Detector jest bardzo przydatna. Polega ona na tym, że urządzenie automatycznie sprawdza, czy postawiony na polu grzejnym garnek jest do niego dopasowany. Jeśli naczynie zajmuje mniej niż 60% wydzielonej powierzchni, jesteśmy informowani o konieczności jego zmiany.

Płynna regulacja mocy: Ustawianie mocy płyty indukcyjnej jest proste. Na panelu sterowania znajduje się slider, więc wystarczy tylko przesunąć palcem w odpowiednią stronę (nie trzeba kilka razy naciskać jednego przycisku).

Czyszczenie: Płyta indukcyjna ma gładką powierzchnię. Warto dodać, że płyta wokół pola grzejnego nie nagrzewa się, więc ewentualne pozostałości po jedzeniu nie przywierają zbyt mocno do powłoki.

Estetyczny design: Urządzenie ma prosty design, więc będzie pasowało do każdej kuchni. Co więcej, test płyt indukcyjnych Samsung NZ64H37070K udowodnił, że model na długo zachowuje swój estetyczny wygląd.

 

Wady

Głośność pracy: Pewna grupa użytkowników wskazuje, że wentylator głośno pracuje, co może być uciążliwe, jeśli przebywamy w kuchni przez dłuższy czas.

 

 

 

 

Samsung Chef Collection NZ84J9770EK

 

Poszukując dobrej jakości płyty indukcyjnej, polecamy zastanowić się nad zakupem Samsung Chef Collection NZ84J9770EK. Jest to dość duży model o szerokości 80 cm, przez co sprawdzi się w dużych kuchniach, gdzie domownicy często gotują. Na powierzchni znajdują się 4 pola grzewcze o średnicy: 16 cm, 22 cm oraz 22,5 cm x 43,5 cm.

Moc całkowita sprzętu to 7 kW, co zapewnia długotrwałą i wydajną pracę. Każde z pól szybko się nagrzewa, co zaobserwujesz poprzez zmianę koloru na czerwony. Następnie odcień ten będzie blednąć, co informuje o zanikaniu ciepła na danym obszarze.

Dużym udogodnieniem jest Flex Zone (o wymiarach 22,5 x 43,5 cm), czyli duża, otwarta powierzchnia, na której można ustawić wiele naczyń. Sprawi to, że na całej płycie pomieści się jeszcze więcej garnków i patelni, co na pewno się przyda podczas gotowania dużego obiadu. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta, gdyż na przodzie znajduje się magnetyczne pokrętło, które zapewnia precyzyjną regulację.

Jest to jeden z najdroższych sprzętów na rynku, jednak cieszy się on dużą popularnością wśród konsumentów, gdyż oferuje szybką i wydajną pracę.

Płyta indukcyjna Samsung Chef Collection NZ84J9770EK ma wymiary: głębokość – 52 cm i szerokość – 80 cm.

 

Zalety

Pauza: Musisz na chwilę przerwać gotowanie, jednak chcesz zachować początkowe ustawienia sprzętu? W takim wypadku skorzystaj z funkcji pauzy. Po przerwie będziesz mógł za pomocą jednego przycisku wrócić do wybranej na początku mocy.

Timer: Funkcja timera przydaje się, jeśli nie chcesz cały czas spędzać w kuchni i wiesz, ile czasu potrzeba np. na ugotowanie ryżu. Możesz wtedy odpowiednio ustawić sprzęt i np. w spokoju wypić kawę.

Wyświetlacz LED: Sterowanie płytą indukcyjną jest bardzo proste. Model wyposażono w czytelny wyświetlacz LED.

 

Wady

Czas nagrzewania: W nielicznych opiniach można przeczytać, że czas nagrzewania pola grzejnego mógłby być nieco krótszy.

 

 

 

 

Jaką płytę indukcyjną Samsung wybrać?

 

Urządzając kuchnię wielu z nas poszukuje funkcjonalnych rozwiązań, które ułatwią nam przygotowywanie posiłków. Jednym z takich sprzętów jest płyta indukcyjna, która gwarantuje krótsze gotowanie. Poza tym produkty tego typu zapewniają znacznie mniejsze zużycie prądu, dlatego są bardziej ekonomiczne. Aby ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym zawarliśmy informacje na temat tego, czym wyróżnia się najlepsza płyta indukcyjna Samsung w 2024 roku.

 

 

Przedmiotem poradnika są urządzenia oferowane przez koreańską markę Samsung, która słynie z dystrybucji AGD oraz technologii użytkowej. W asortymencie producenta znajdziesz telefony komórkowe, telewizory, komputery, laptopy oraz samochody.

W pierwszej kolejności upewnij się, że interesujący Cię produkt spełnia Twoje oczekiwania i mieści się w kuchni. Osoby mieszkające samotnie w pełni zadowolą się płytą z jednym lub dwoma palnikami, gdyż mają one niewielką powierzchnię. Z kolei wieloosobowe rodziny powinny zainwestować w płyty cztero lub więcej palnikowe. To na nich przygotujesz wielodaniowy posiłek.

Kolejną rzeczą, nad którą powinieneś się zastanowić jest kształt interesującego Cię modelu. Najlepsze płyty indukcyjne Samsung muszą być dostosowane do przestrzeni w kuchni. W niektórych pomieszczeniach sprawdzą się urządzenia kwadratowe, w innych prostokątne. Alternatywą są płyty zbudowane na planie półokręgu lub orzechu nerkowca.

Kluczowe jest też sterowanie płytą. Pierwszym rodzajem sprzętów są modele z wystającymi gałkami. Ich popularność wynika z prostej obsługi. Alternatywą są produkty z dotykowym systemem sterowania, który pozwala na dokładne ustawienie temperatury, a czasem nawet czasu pracy.

Warto rozważyć zakup sprzętu, który posiada dodatkowe funkcje, gdyż ułatwi Ci to gotowanie. Taka opcja, jak minutnik jest dość powszechna, jednak polecamy upewnić się, że płyta ją posiada. Bardzo ciekawym dodatkiem jest Stop & Go. Funkcja ta pozwala na przerwanie gotowanie, a następnie kontynuowanie po kilku chwilach. Następną opcją jest Booster, Power lub Power Booster, czyli nagłe przyspieszenie gotowania. Ostatnim udogodnieniem jest funkcja Auto Stop, która automatycznie wyłącza płytę po tym, jak wykupi na nią danie z garnka.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ