Najlepsze wyciskarki wolnoobrotowe Kenwood

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Wyciskarki wolnoobrotowe Kenwood – ranking

 

 

Kenwood JMP800

 

Model Kenwood JMP800 jest sprzętem wyposażonym w duży pojemnik o pojemności 1,5 l, który pozwala na przygotowanie soku dla całej rodziny. Poza tym dzbanek jest na tyle estetyczny, że można go postawić na stole, na którym podajemy obiad i nalewać sok prosto z niego.

Za sprawą 240 W silnika owoce i warzywa są odciskane bardzo dokładnie. Urządzenie działa z prędkością 48 ruchów na minutę, przez co składniki są wyciskane dość delikatnie. Taka praca maszyny pozwala na zachowanie dużej ilości wartości odżywczych, które mogłyby zostać utracone, gdyby przetrzeć składniki w szybszym tempie. Cicha praca silnika nie przeszkadza domownikom. Soki można przygotowywać nawet wieczorem.

Użytkownicy polecają sprzęt twierdząc, że nie zajmuje zbyt dużo miejsca i pracuje bardzo efektywnie. Poza tym podwójna tuba wlotowa pozwala na zmiksowanie wielu składników jednocześnie bez konieczności wcześniejszego krojenia ich. To bardzo praktyczny sprzęt, który jest przydatny w każdej kuchni.

 

 

 

 

Kenwood JMP600WH

 

Jeśli poszukujesz wyciskarki wolnoobrotowej Kenwood w dobrej cenie, zastanów się nad zakupem modelu Kenwood JMP600WH. Urządzenie pozwala uzyskać klarowne soki, które mają wysoką zawartość witamin i innych składników odżywczych.

Oprócz walorów zdrowotnych otrzymanych soków dostrzeżesz również pozostałe w postaci smaku i zapachu. Otrzymane soki nie są zbędnie napowietrzane ze względu na powolną pracę urządzenia. Innowacyjną funkcją jest opcja płukania. Po wlaniu przez otwór, służący do wkładania owoców, wody wystarczy uruchomić urządzenie, aby zalegające resztki miąższu i soku wydostały się na zewnątrz.

Osoby korzystające z modelu twierdzą, że zajmuje on bardzo mało miejsca ze względu na dość wąską konstrukcję. Użytkownicy uważają za dużą zaletę sprzętu korek, który po odkręceniu dozuje sok wprost do szklanek bez konieczności odczepiania misy od reszty urządzenia. To wygodne rozwiązanie, które pomaga w nalewaniu soku bez zabrudzania powierzchni wokół wyciskarki.

 

 

 

 

Kenwood JMP601SI Pure Juicer

 

Jeśli lubisz sorbety, zapewne zainteresuje Cię model Kenwood JMP601SI Pure Juicer. Z jego pomocą możesz w zaciszu swojej kuchni wykonać orzeźwiające sorbety będące alternatywą dla tradycyjnych soków.

Wyciskarka jest łatwa w montażu i czyszczeniu – każdy z elementów można umyć za pomocą funkcji płukania wodą – wystarczy wlać niewielką ilość otworem wlotowym. Następnie włączamy urządzenie i gotowe. Całość produktu jest kompaktowa i zajmuje niewiele miejsca w szafce czy na kuchennym blacie.

Kupujący jako jedną z zalet urządzenia wymieniają możliwość bezpiecznego korzystania z niego. Nie ma możliwości uruchomienia sprzętu, jeśli którykolwiek z jego elementów jest nieprawidłowo zamontowany. Wyciskarka daje możliwość dowolnego komponowania soków. Daje to opcję miksowania liściastych warzyw, jak i twardych owoców. Tak przygotowane soki są znacznie zdrowsze od tych, które dostajemy w sklepach.

 

 

 

 

Jaką wyciskarkę wolnoobrotową Kenwood wybrać?

 

Wiele osób lubi świeżo wyciskane soki. Zachowują one swoje właściwości tylko wówczas, kiedy nie są wytwarzane w zbyt wysokiej temperaturze. Na wykonanie takich napojów pozwalają wyciskarki wolnoobrotowe. Aby nieco przybliżyć Ci walory tego typu urządzenia oraz pokrótce wyjaśnić, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie, opisaliśmy w naszym poradniku modele marki Kenwood. Po lekturze będziesz wiedział, jak dokonać trafnego zakupu wyciskarki.

Marka Kenwood jest jednym z najpopularniejszych producentów urządzeń kuchennych na świecie. Firma znana jest przede wszystkim z produkcji robotów kuchennych i mikserów. Zdaniem statystyków urządzenia marki sprzedawane są co trzy sekundy na całym świecie.

Zdecydowaną przewagą wyciskarek wolnoobrotowych nad sokowirówkami jest to, że nie napowietrzają one ani nie podgrzewają soków. Części urządzeń wykonanych jest zwykle z ultemu i tritanu – materiałów, które nie wchodzą w reakcję z sokami. Surowce te są również wolne od bisfenoli. Najlepsze wyciskarki wolnoobrotowe Kenwood mają zwykle regulację gęstości soku. Jest to bardzo praktyczna właściwość zwłaszcza wtedy, kiedy mamy małe dzieci i chcielibyśmy je zachęcić do picia świeżo wyciskanych soków. Dzieci nie lubią kawałków owoców i warzyw w napojach. Ważną częścią wyciskarki jest otwór wlotowy, przez który dostają się do środka warzywa i owoce. Powinien on mieć jak największą średnicę. Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa marki Kenwood w 2024 roku ma podwójną tubę wlotową, która niweluje konieczność krojenia na drobniejsze kawałki owoców i warzyw.

Jeśli domownikami są również małe dzieci, warto wziąć pod uwagę głośność pracy urządzenia. Wybierajmy modele pracujące dość cicho nawet przy najwyższych obrotach, aby maluszek nie przestraszył się warkotu urządzenia. Ważne jest również utrzymanie sprzętu w czystości. Polecamy zakupić model, który łatwo rozłożymy i wyczyścimy jego każdy element. To ważne, ponieważ metalowe elementy niewłaściwie oczyszczone z resztek warzyw i owoców mogą szybko zacząć rdzewieć. Jeśli z kolei w zakamarkach urządzenia pozostaną cząstki owoców i warzyw, w sprzęcie może zagnieździć się pleśń, która jest wyjątkowo trudna do zniwelowania. Pamiętajmy, aby wyciskarkę myć dokładnie po każdym użyciu, traktujmy to jako element konserwacji sprzętu.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ