Wyciskarki dwuślimakowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 27.07.24

 

Wyciskarki dwuślimakowe to wyjątkowo wydajne urządzenia umożliwiające przygotowanie pysznych soków z różnych składników spożywczych. Postanowiliśmy sprawdzić, który sprzęt cieszy się wśród konsumentów największą popularnością. Po analizie opublikowanych komentarzy okazało się, że najlepszy jest obecnie produkt Tribest Green Star Elite GSE-5000, którego moc wynosi 200 W. Urządzenie ma duży otwór wsadowy, więc nie ma potrzeby krojenia owoców i warzyw na małe cząstki. Istotną zaletą wyciskarki jest także to, że nie uruchomimy jej, jeśli pokrywa wałków została nieprawidłowo założona. Zwiększa to bezpieczeństwo użytkowania. Co ważne, model jest na tyle funkcjonalny, że z jego pomocą przygotujemy soki, sorbety, musy, a nawet posiłek dla niemowląt. Na drugim miejscu w zestawieniu jest sprzęt Angel Juicer 8500S z silnikiem o mocy 180 W. Wyciskarka jest wydajna i na pewno się nie przegrzeje, ponieważ wyposażono ją w specjalny termostat. Produkt wyciska soki z owoców, warzyw, a nawet kiełków i liści. Model ma też kompaktowe wymiary.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Wyciskarka ma dużą moc i z jej pomocą możemy wycisnąć sok nawet z bardzo twardych owoców czy warzyw. W zestawie znajdziemy kilka praktycznych przystawek pozwalających na przygotowanie m.in. sorbetów i musów. Produkt ma duży otwór wsadowy.

Wady

Mycie sprzętu zajmuje dużo czasu. Konsumenci przekonują, że najbardziej kłopotliwe jest czyszczenie sitka, gdyż trudno jest usunąć wszystkie zalegające w nim pozostałości po poszczególnych składnikach soku.

Podsumowanie

Urządzenie ma bieg wsteczny, dlatego możemy uniknąć przegrzania się lub zapchania wyciskarki. Produkt elegancko wygląda, a montaż i demontaż części jest bardzo prosty. Sprzęt nie nagrzewa soku podczas wyciskania, co zapobiega utlenianiu się witamin i minerałów.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt został wyposażony w wentylator oraz termostat silnika. Nie trzeba się więc martwić, że wyciskarka przegrzeje się w wyniku intensywnej pracy. Część elementów budowy modelu możemy bez przeszkód myć w zmywarce.

Wady

Niektórzy użytkownicy uważają, że choć urządzenie świetnie radzi sobie z wyciskaniem soku z twardych składników, nie jest zbyt wydajne w przypadku bardzo miękkich artykułów spożywczych. Przez to możemy uzyskać mniej napoju, niż oczekiwaliśmy.

Podsumowanie

Wyciskarka ma kompaktowe wymiary, a średnica otworu wsadowego wynosi 4,3 cm. Oznacza to, że nie musimy kroić owoców i warzyw na bardzo małe cząstki. Urządzenie ma w zestawie specjalny popychacz ułatwiający wyciskanie soków, a także szczotkę umożliwiającą dokładne wyczyszczenie sitka.

Rozważ też

Zalety

Model jest lekki i ma długi kabel zasilający. Z pomocą sprzętu przygotujemy zdrowe soki, jak i makarony (przy użyciu dołączonej do zestawu przystawki). Wyciskarka ma wydajny silnik oraz otwór wsadowy o dużej średnicy.

Wady

Dokładne mycie produktu zajmuje stosunkowo dużo czasu, nawet jeśli sięgniemy po przeznaczoną do tego celu szczotkę. Konsumenci narzekają, że żadnego z elementów budowy wyciskarki nie można myć w zmywarce.

Podsumowanie

Sprzęt powstał ze starannie dobranych materiałów, m.in. magnetycznych i bio-ceramicznych. Wyciśnięte za sprawą modelu soki są smaczne i pełne składników odżywczych, poza tym możemy przechowywać je w lodówce do 72 godzin. Wyciskarka ma silnik o mocy 150 W.

 

 

Najlepsze wyciskarki dwuślimakowe w 2024 roku

 

Osobom szukającym sprzętu pozwalającego na przygotowanie zdrowego, pełnego witamin soku, dedykujemy poniższy ranking wyciskarek dwuślimakowych. Znalazły się w nim opisy funkcjonalnych urządzeń, które łatwo się myje.

 

Nasze zalecenia

 

Tribest Green Star Elite GSE-5000

 

Model Tribest Green Star Elite GSE-5000 wyposażony jest w mocne wałki ślimakowe, dlatego świetnie radzi sobie z wyciskaniem soku z warzyw, owoców, jak i innych składników. W zestawie otrzymujemy komplet wymiennych przystawek umożliwiających przygotowanie chlebowych paluszków, musu, sorbetów, a nawet posiłków dla niemowląt. Sprzęt ma czujnik bezpieczeństwa zapobiegający włączeniu urządzenia, gdy pokrywa wałków nie jest prawidłowo założona.

Prędkość pracy wyciskarki to 110 obr./min, a średnica otworu wsadowego wynosi 3,8 cm. Model ma bieg wsteczny, całkowita moc silnika to 200 W. Obudowa sprzętu została wykonana z tworzywa sztucznego. Produkt ma wymiary: 46,4 cm x 17,5 cm x 31,8 cm. Urządzenie waży 13 kg i ma kabel zasilający o długości 1,4 m.

Zaletą wyciskarki Tribest Green Star Elite GSE-5000 jest możliwość przygotowania soków o różnej gęstości, w zależności od wybranego sitka. Urządzenie nie przyczynia się do nagrzewania wyciskanego napoju, co zapobiega procesowi utleniania witamin i innych składników odżywczych. Konsumenci uważają, że montaż i demontaż elementów budowy produktu jest prosty, na co wpływa praktyczny mechanizm zamykający z jednym zatrzaskiem.

 

 

 

 

Angel Juicer 8500S

 

Angel Juicer 8500S to wyciskarka o mocy 180 W i regulacją prędkości pracy w zakresie od 82 obr./min do 86 obr./min. Sprzęt wyposażono w automatyczny termostat silnika zapobiegający jego przegrzaniu, a także wentylator zapewniający ciche działanie. Urządzenie ma też bieg wsteczny, który pozwala na uniknięcie zablokowania się włożonych do środka składników.

Opisywany model ma wymiary: 26 cm x 49 cm x 19 cm i waży 11 kg. Średnica otworu wsadowego wynosi 4,3 cm. Do produktu dołączono komplet akcesoriów, w którym znajdziemy: standardowe sitko, blaszkę do czyszczenia, popychacz i osłonkę. Do produkcji urządzenia wykorzystano m.in. stal chirurgiczną.

Według konsumentów sprzęt jest łatwy do utrzymania w czystości, gdyż części odpowiadające za wyciskanie można myć w zmywarce. To wyjątkowo wydajna wyciskarka, umożliwiająca uzyskanie prawie 0,8 l soku z 1 kg składników, np. marchwi. Produkt pozwala na przygotowanie zdrowego napoju z warzyw, owoców, ziół, liści i kiełków.

 

 

 

 

Green Power Hippocrates PLUS GPT-E1305

 

Nasz ranking nie byłby pełny, gdyby zabrakło w nim sprzętu Green Power Hippocrates PLUS GPT-E1305. To model o mocy 150 W i z otworem wlotowym o średnicy 4 cm. Urządzenie waży 6,2 kg, a jego dokładne wymiary to: 40,5 cm x 19 cm x 30 cm. Produkt umożliwia wyciskanie soków, jak i przygotowywanie makaronów (przy użyciu specjalnych nasadek).

Wyciskarka ma w zestawie: drewniany popychacz, magnetyczną podstawkę, regulatory do owoców i warzyw, sitka, dozowniki oraz szczotkę do czyszczenia. Sprzęt wyciska soki z prędkością do 160 obr./min. Konstrukcja produktu powstała m.in. z bio-ceramicznych materiałów pozwalających na zachowanie naturalnego koloru i smaku napoju.

Pozytywne opinie o wyciskarkach dwuślimakowych Green Power są dowodem na to, że sprzęty wspomnianego producenta są godne uwagi. Model Hippocrates PLUS GPT-E1305 został doceniony przez konsumentów za to, że wyciśnięte z jego pomocą soki są pozbawione miąższu i tworzącej się na powierzchni piany.

 

 

 

 

Wellra TGJ 50S RED

 

Wyciskarka Wellra TGJ 50S RED działa z prędkością 160 obr./min. Sprzęt wyposażono w silnik o mocy 150 W umożliwiający niezawodne działanie do 30 minut bez przerwy. Urządzenie ma kilkustopniowy regulator wypływu pulpy, w efekcie czego wyciskanie soków jest dokładniejsze. Przy użyciu opisywanego modelu z łatwością przygotujemy pyszny napój z warzyw, naci i owoców.

Produkt ma wymiary: 41 cm x 31 cm x 28 cm i waży 8,5 kg. W skład akcesoriów wchodzi: sito z dużymi otworami, sito z małymi otworami, sito do mielenia i przygotowywania sorbetów, tłoczki (plastikowy i drewniany), przesiewacz oraz szczotka do czyszczenia. Średnica otworu wsadowego wynosi 3,5 cm.

Urządzenie jest chwalone przez konsumentów za funkcjonalność. Wyciskarka pozwala na przygotowanie soku nawet z bardzo twardych składników i to bez dużego wysiłku. Co więcej, produkt łatwo się myje, a obudowa wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne.

 

 

 

 

Tefal Infiny Juice ZC255B

 

Sprzęt Infiny Juice Tefal ZC255B ma moc 200 W. To wyciskarka z 0,8 l pojemnikiem na sok i specjalnym filtrem zatrzymującym cząsteczki owoców oraz warzyw. Obudowę urządzenia wykonano z dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego. Produkt wyposażono w zabezpieczenie przed uruchomieniem w przypadku, gdy poszczególne części budowy zostały nieprawidłowo zamontowane.

Prezentowany model ma przewód o długości 1,8 m. Dokładne wymiary sprzętu to: 37,5 cm x 32,7 cm x 32,5 cm. Ta dobra i tania wyciskarka dwuślimakowa ma bieg wsteczny zapobiegający przegrzaniu się silnika. Poza tym niektóre elementy budowy możemy bez przeszkód myć w zmywarce, co jest dużym udogodnieniem.

Z opinii konsumentów wynika, że sprzęt stosunkowo szybko wyciska soki i nie jest zbyt hałaśliwy. Wyciskarka wygląda elegancko, a poza tym ma antypoślizgową podstawę, dlatego nie przesuwa się na blacie podczas użytkowania. Model jest także chwalony za blokadę kapania soku.

 

 

 

 

Jaką wyciskarkę dwuślimakową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Dla wielu osób wyciskarka dwuślimakowa jest o wiele lepszym wyborem niż zwykła sokowirówka, ponieważ wyciśnięty sok można długo przechowywać w lodówce (nawet do 72 godzin) i jest w nim więcej witamin. Poza tym takie urządzenie jest łatwe w obsłudze. Chcielibyśmy podpowiedzieć Ci, jaką wyciskarkę dwuślimakową wybrać. W podjęciu decyzji pomoże Ci poradnik zakupowy.

Moc

Moc urządzenia uzależniona jest od rodzaju składników, z jakich zamierzamy przygotowywać soki. 100 W sprzęty dobrze radzą sobie z miękkimi warzywami i owocami, niemniej jednak modele o mocy powyżej 150 W uznawane są za bardziej praktyczne. Wszystko przez to, że z ich pomocą możemy również wycisnąć zdrowy napój z twardych składników, takich jak marchew i jabłka oraz nietypowych, np. kiełków czy liści.

 

Prędkość obrotowa

Jedną z największych zalet wyciskarek jest to, że sok podczas wyciskania nie nagrzewa się, dlatego jest pełen witamin i minerałów. Z tego powodu mówi się, że taki sprzęt nie powinien działać z prędkością większą niż 160 obr./min. Im wolniej obracają się ślimaki urządzenia, tym smaczniejszy i pożywniejszy napój uzyskujemy, choć jednocześnie sam proces wyciskania trwa stosunkowo długo. Standardowo prędkość obrotowa modeli dwuślimakowych wynosi minimum 80 obr./min.

 

Otwór wsadowy

Od średnicy otworu wsadowego zależy to, czy przed włożeniem składników do urządzenia będziemy musieli kroić je na mniejsze cząstki. Według niektórych konsumentów jest to czasochłonna czynność i ma istotny wpływ na zmniejszenie komfortu użytkowania sprzętu. Najlepsza wyciskarka dwuślimakowa ma otwór wsadowy o średnicy minimum 3,5 cm. To daje nam możliwość wyciśnięcia soku z całych, ewentualnie przekrojonych jedynie na pół owoców i warzyw.

 

Bieg wsteczny

Bieg wsteczny to wyjątkowo praktyczne rozwiązanie. Czasami zdarza się, że przez nieuwagę włożymy do wyciskarki zbyt dużo artykułów spożywczych, przez co się zaklinują. Może to przyczynić się do przegrzania silnika. Bieg wsteczny pomoże nam tego uniknąć, gdyż po jego wybraniu ślimaki zaczną obracać się w przeciwną stronę, w efekcie czego zablokowane składniki zaczną się poruszać.

 

Przystawki

Wyciskarki często pozwalają nie tylko na przygotowanie różnych soków, ale i musów, sorbetów, a nawet makaronów czy posiłków dla niemowląt. Pomagają w tym wymienne przystawki zwiększające funkcjonalność sprzętu. Warto więc sprawdzić, czy do wybranego modelu został dołączony zestaw dodatkowych akcesoriów. Dzięki nim możemy wykorzystać urządzenie na kilka sposobów i na pewno będziemy zadowoleni z zakupu.

 

Waga i wymiary

Waga i całkowite wymiary wyciskarki to także bardzo ważne kwestie. Sprzęt zajmujący dużo miejsca na blacie nie jest zbyt wygodny w użytkowaniu, gdyż ogranicza wolną przestrzeń. Ciężki model jest za to trudny w przenoszeniu. Przeważnie tego typu produkty ważą maksymalnie 15 kg razem z zamontowanymi, niezbędnymi elementami.

 

Materiał wykonania

Jaka wyciskarka dwuślimakowa jest najlepsza? To sprzęt wyprodukowany z bezpiecznych materiałów, które nie wpływają na zmianę smaku czy koloru soków. Większość wyciskarek ma obudowę wykonaną z tworzyw sztucznych, ewentualnie aluminium lub stali. Do produkcji ślimaków i innych elementów mających bezpośredni kontakt z artykułami spożywczymi wykorzystuje się m.in. ultem, tritan lub specjalne materiały bio-ceramiczne.

 

Wydajność

To, ile soku uzyskamy z określonej ilości owoców i warzyw (np. z 1 kg), zależy od wydajności produktu. Sprzęty wyposażone w mocny silnik wyciskają składniki tak dokładnie, że z łatwością przygotujemy napój dla całej rodziny nawet ze stosunkowo niewielkiej porcji artykułów spożywczych. Na wydajność wpływa też regulacja wypływu pulpy, za sprawą tej regulacji możemy zwiększyć dokładność wyciskania soków.

 

Mycie

Mycie poszczególnych elementów wyciskarki wielu osobom wydaje się trudne i czasochłonne. Jednak znacząco mogą nam w tym pomóc dołączone do kompletu szczotki, przystosowane do czyszczenia sitek i przystawek. Czasem możemy też niektóre części sprzętu myć w zmywarce, więc nie musimy ręcznie pozbywać się pozostałości po warzywach i owocach.

Zabezpieczenia

Żeby urządzenie było całkowicie bezpieczne w użytkowaniu, powinno mieć kilka zabezpieczeń, m.in. przed włączeniem w momencie, gdy pokrywa ślimaków nie została w prawidłowy sposób zamontowana. Wtedy z pewnością nie uruchomimy przypadkowo urządzenia, gdy mamy ręce w środku.

 

Wentylator

Wentylator w wyciskarce nie jest niezbędnym elementem, jednak może przedłużyć trwałość silnika. Mimo wolnych obrotów ślimaka sprzęt może się nagrzewać, zwłaszcza podczas wyciskania bardzo twardych składników. Jeżeli wyciskarka pracuje zbyt długo, silnik osiąga wysoką temperaturę i przez to może ulec awarii. Wentylator zapobiega takim sytuacjom, ponieważ włącza się automatycznie po uruchomieniu urządzenia.

 

Wyciskarki dwuślimakowe w dobrych cenach

Najtańsze wyciskarki kosztują ok. 500 zł. Im wydajniejszy i bardziej funkcjonalny sprzęt wybierzemy, tym będzie droższy. Modele znanych producentów kosztują ponad 1000 zł. Według niektórych osób jest to więc bardzo duży wydatek. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nowoczesne wyciskarki są wyjątkowo trwałe, dlatego możemy użytkować je codziennie przez bardzo długi czas. Poza tym zdrowe, pełne odżywczych składników soki pozwalają nam cieszyć się doskonałą kondycją zdrowotną i unikać infekcji.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ