Wyciskarki do soków wolnoobrotowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Wolnoobrotowa wyciskarka to sprzęt umożliwiający przygotowanie pysznych soków z owoców i warzyw, pełnych cennych dla naszego zdrowia witamin. Ponieważ nie wszystkie urządzenia są tak samo łatwe w obsłudze i czyszczeniu, postanowiliśmy pomóc Ci w znalezieniu odpowiedniego produktu. W naszym rankingu umieściliśmy opisy kilku funkcjonalnych wyciskarek, a najwięcej pochlebnych opinii zebrał model SKG 2088. Produkt ma moc 200 W i duży otwór wrzutowy, w efekcie czego nie musimy kroić warzyw i owoców na mniejsze cząstki, aby wycisnąć z nich sok. Poza tym urządzenie pozwala na szybkie przygotowanie smoothie, a także domowych lodów. Na drugim miejscu jest Philips Avance Collection HR1896/70 – wyciskarka ze wskaźnikiem LED, który informuje nas o tym, czy zamontowaliśmy wszystkie potrzebne części sprzętu. Produkt ma funkcję wstępnego czyszczenia, za sprawą której pojemnik pozostaje czysty, a my możemy wycisnąć sok do ostatniej kropli. Jeśli ciekawi Cię, czym wyróżniają się pozostałe wyciskarki, koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią naszego zestawienia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Za sprawą dużego otworu wlotowego o średnicy 75 mm nie musimy kroić owoców na małe kawałki. Materiały użyte do produkcji urządzenia zapewniają jego długie i bezawaryjne użytkowanie. Kształt wałków do wyciskania pozwala na łatwe i szybkie czyszczenie całego sprzętu – wystarczy nalać do niego wody i włączyć.

Wady

Niektórzy narzekają na dość mały pojemnik, którego nie można używać w charakterze dzbanka. Poza tym głośność pracy bywa uciążliwa dla otoczenia.

Podsumowanie

Moc modelu to 240 W, co pozwala na jego efektywną pracę. W zestawie znajdziemy narzędzia przydatne do przygotowania klarownych soków, musów, smoothie, koktajli i lodów. Pojemniki na miąższ i sok mają po 1 l. pojemności.

Drugi wybór

Zalety

Produkt został skonstruowany w taki sposób, aby móc wyciskać z owoców i warzyw maksymalną ilość płynów, a jego czyszczenie było maksymalnie uproszczone. Co ważne, wstępne mycie zbiera sok pozostały w urządzeniu do szklanki, przez co nie zmarnujemy ani kropli zdrowego napoju.

Wady

Niektórym użytkownikom przeszkadza głośność pracy urządzenia, która może być niekomfortowa zwłaszcza wtedy, kiedy w domu są małe dzieci.

Podsumowanie

Używając urządzenia zmiksujemy zarówno warzywa, jak i owoce. Kontrolki LED pełnią funkcję informacyjną – dzięki nim wiemy, kiedy urządzenie jest gotowe do użycia. Niewielki model zajmuje mało miejsca na blacie.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby móc tworzyć z warzyw liściastych klarowne soki. Sprzęt pracuje bez niepotrzebnego zwiększenia temperatury, co mogłoby wpłynąć niekorzystnie na walory odżywcze soków. Zdaniem użytkowników sprzęt pracuje bardzo cicho. Model łatwo utrzymać w czystości.

Wady

Przenoszenie urządzenia jest dość niewygodne – model nie ma uchwytów, które byłyby nieco wygodniejsze niż np. przesuwanie produktu po blacie. Sprzęt nie ma również schowka na przewód.

Podsumowanie

Urządzenie ma moc 400 W. Pojemnik ma pojemność 1 l, przez co możemy jednocześnie przygotować i podać napój dla kilku osób. To zakup, który bardzo szybko się zwraca.

 

 

Najlepsze wyciskarki do soków wolnoobrotowe w 2024 roku

 

Wyciskarki do soków pozwalają nam czerpać radość ze zdrowych i smacznych napojów w ciągu dnia. Taka formuła posiłku sprzyja życiu fit i ułatwia walkę z nadprogramowymi kilogramami. Przy zakupie urządzenia do domu, warto sprawdzić jego moc, a także funkcje, w jakie został wyposażony. Nasz ranking wyciskarek do soków wolnoobrotowych zawiera ciekawe modele, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających konsumentów.

 

Nasze zalecenia

 

SKG 2088

 

SKG 2088 to bardzo ciekawy model, który cieszy się sporym zainteresowaniem wśród użytkowników. Wyciskarka ta charakteryzuje się dużym otworem wlotowym o średnicy 75 mm. Dzięki temu nie trzeba kroić owoców na mniejsze kawałki. Poniżej otworu znajdują się ostre noże, które wykonają tę pracę za Ciebie. Sprzęt ma moc równą 240 W, co pozwala na efektywną pracę.

Produkt wykonany został z wysokiej jakości materiałów, które sprawiają, że jest wytrzymały. Wykorzystane tworzywo (ULTEM) służy do produkcji materiałów chirurgicznych. Odpowiedni kształt wałków do wyciskania sprawia, że ich czyszczenie, a także całego sprzętu jest bardzo proste. Aby umyć urządzenie, wystarczy nalać do niego wodę i włączyć.

Do zestawu dołączone są odpowiednie narzędzia do przygotowania soków klarownych, gęstych musów, koktajli, smoothie, przecierów oraz do lodów. Pojemniki na miąższ i sok mają pojemność 1 l. Użytkownicy doceniają ten produkt za efektywność w wyciskaniu zarówno miękkich, jak i twardych owoców.

SKG 2088 to wolnoobrotowa wyciskarka do soków, której moc wynosi 240 W, a prędkość obrotowa to 60 obr./min. Urządzenie waży 7,4 kg. Sprzęt generuje hałas na poziomie 60 dB.

 

Zalety

Funkcjonalna zatyczka: Produkt wyposażono w specjalną zatyczkę niekapek, która nie tylko zapobiega kapaniu soku na blat kuchenny, ale również umożliwia przygotowywanie napoju bezpośrednio w misie.

Solidny wałek ślimakowy: Wałek ślimakowy powstał z materiału wykorzystywanego do produkcji narzędzi chirurgicznych. Ten najważniejszy element budowy wyciskarki jest solidny i zapewnia dużą wydajność sprzętu.

Duży otwór wrzutowy: Otwór wrzutowy ma średnicę 7,5 cm, co oznacza, że do urządzenia możemy wrzucać warzywa i owoce w całości – nieprzekrojone.

Funkcjonalność: W zestawie otrzymujemy 2 sitka do soków (w tym jedno do smoothie), a także sito do lodów. Wyciskarkę możemy więc wykorzystać na kilka sposobów.

Wytrzymały silnik: Silnik sprzętu pozwala na 30 minut pracy bez przerwy, bez ryzyka przegrzania.

 

Wady

Kłopotliwe mycie: Żadnego z elementów budowy urządzenia nie można myć w zmywarce. Pozostałości po owocach musimy pozbywać się ręcznie, co zajmuje dużo czasu.

 

 

 

 

Philips Avance Collection HR1896/70

 

Philips Avance Collection HR1896/70 to dobrej jakości model, który pozwoli Ci cieszyć się świeżym sokiem z samego rana. Produkt został wykonany w taki sposób, aby wycisnąć z owoców i warzyw maksymalną ilość płynu. Dzięki odpowiedniej konstrukcji, czyszczenie i płukanie przyrządu jest bardzo proste i szybkie. Dodatkowo wstępne mycie zbiera pozostały sok do szklanki, więc nie ma możliwości zmarnowania ani kropli.

Sprzęt wyposażony jest w wysokiej jakości ostrza, które pozwalają na przyrządzanie napoju zarówno z miękkich, jak i twardych owoców oraz warzyw. Aby urozmaicić koktajl, warto dodać orzechy i szpinak, które nie tylko wzbogacą smak, lecz również dostarczą maksymalną ilość składników odżywczych.

Bezpieczeństwo użytkowania zapewniają kontrolki LED, które informują o gotowości użycia produktu. Niewielkie rozmiary modelu sprawiają, że nie zajmuje on dużo miejsca na blacie, ani w miejscu przechowywania. Do zestawu dołączona jest książka z przykładowymi przepisami na sok. Pojemnik na napój ma pojemność 1 l. Użytkownicy doceniają ten model za stosunkowo cichą pracę.

Model Philips Avance Collection HR1896/70 ma moc 200 W i waży ok. 5 kg. Wyciskarka nadaje się do przygotowywania soków z owoców i warzyw, także z dodatkiem ziół, zbóż czy orzechów.

 

Zalety

Funkcja wstępnego czyszczenia: Model wyposażono w funkcję wstępnego czyszczenia, co powoduje, że możemy wycisnąć sok do ostatniej kropli, a jednocześnie wnętrze urządzenia jest dokładnie oczyszczone z resztek miąższu.

Łatwe mycie: Żaden z elementów wyciskarki nie ma ostrych krawędzi ani specyficznego kształtu. Z tego powodu wszystkie części możemy szybko wyczyścić pod bieżącą wodą.

Wskaźnik LED: Na obudowie urządzenia jest wskaźnik LED, który informuje o gotowości do pracy. Jeśli nie zamontujemy niezbędnych elementów (np. pojemnika na sok), zostaniemy o tym poinformowani.

Książka z przepisami: W komplecie otrzymujemy książkę, w której umieszczono wiele ciekawych przepisów na zdrowe soki.

 

Wady

Krótki kabel zasilający: Przewód zasilający sprzęty ma długość 1 m, dlatego musimy ustawić produkt tak, aby był bardzo blisko gniazdka.

 

 

 

 

Eldom PJ400

 

Warto zwrócić uwagę na sprzęt Eldom PJ400, gdyż charakteryzuje się on wysoką jakością wykonania. Ta dobra i tania wyciskarka do soków wolnoobrotowa pozwala na przygotowywanie świeżych i smacznych napojów. Do wyciskania można dodawać warzywa liściaste mając pewność, że płyn będzie klarowny.

Ponadto praca urządzenia nie powoduje zwiększenia temperatury, a co za tym idzie utraty walorów odżywczych, jak w przypadku sokowirówek. Sprzęt wyposażony jest w funkcję wolnej pracy, dzięki temu AGD pracuje bardzo cicho. Sprawia ona również, że sok jest dokładnie i równomierne wyciśnięty z owoców oraz warzyw.

Dodatkowo produkt bardzo łatwo się myje, więc nie trzeba się martwić o pozostawione resztki owoców. Moc tego modelu wynosi 400 W. Pojemnik na napój ma objętość 1 l. Opinie o wyciskarkach do soków wolnoobrotowych producenta Eldom są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten przyrząd za dużą wydajność.

Eldom PJ400 to dobra wyciskarka do soków wolnoobrotowa do 400 zł. Urządzenie ma moc 400 W i wyróżnia się małym poborem prądu. To model z 2-stopniową regulacją prędkości.

 

Zalety

Cicha praca: Sprzęt wyposażono w wydajny silnik, który gwarantuje cichą pracę. Możemy więc przygotować sok wcześnie rano bez obaw, że obudzimy pozostałych domowników.

Pojemnik na miąższ: Za sprawą pojemnika na miąższ zwiększa się komfort użytkowania urządzenia. Nie musimy wyjmować z wyciskarki pozostałości po owocach i warzyw, co często sprawia problem.

Duża moc: Z uwagi na dużą moc produktu, możemy wyciskać soki nawet z bardzo twardych warzyw i owoców, bez obaw o przegrzanie lub uszkodzenie sprzętu.

 

Wady

Brak schowka na przewód: Urządzenie nie ma schowka na przewód, dlatego kabel trzeba w odpowiedni sposób zwinąć, zanim włożymy wyciskarkę do szafy.

 

 

 

 

Kuvings C9500

 

Ciekawym modelem, któremu warto się przyjrzeć jest wyciskarka Kuvings C9500. Charakteryzuje się ona bardzo prostą obsługą, dlatego też każdy z łatwością zrobi sobie szklankę soku. Produkt wyróżniają niewielkie rozmiary, które ułatwiają jego wygodne przechowywanie.

Ponadto sprzęt ma elegancki design, więc sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach kuchni. Wyciskarkę można zakupić w 2 wariantach kolorystycznych obudowy – srebrnym i czerwonym. System odprowadzania miąższu został skonstruowany w taki sposób, aby sok był czysty i klarowny. Typ ten został także dobrze uszczelniony, co pozwala na uzyskanie maksymalnej ilości napoju.

Produkt ma wbudowany wygodny uchwyt, który pozwala na jego łatwe przenoszenie. Sprzęt ten ma moc 240 W. Pojemnik na płyn posiada wielkość 400 ml. Konsumenci twierdzą, że model ten charakteryzuje duża wytrzymałość, a także pozwala na wyciskanie soku z większych kawałków owoców.

Sprzęt Kuvings C9500 waży 7 kg. Produkt ma moc 240 W i pracuje z prędkością 50 obr./min. Urządzenie wyposażono w jednofazowy silnik indukcyjny.

 

Zalety

Model wolny od BPA: Wszystkie elementy konstrukcji wyciskarki są pozbawione BPA, czyli Bisfenolu A. To związek chemiczny znajdujący się w tworzywach sztucznych, który ma negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Szczelna misa: Misa na sok jest szczelna, w efekcie czego z pewnością nie wycieknie z niej przygotowany przez nas napój. Poza tym łatwo się ją czyści, a także przechowuje, głównie ze względu na specjalny kształt.

Atrakcyjny design: Sprzęt wygląda nowocześnie i jest doskonałym dodatkiem do kuchni. Produkt dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych, m.in. burgundowej i srebrnej.

 

Wady

Trudny demontaż części: Użytkownicy narzekają, że demontaż poszczególnych części jest trudny i czynność ta zajmuje zbyt dużo czasu.

Kłopotliwe mycie: Podczas wyciskania soków część miąższu przedostaje się pod ślimak, a wyczyszczenie go nie jest zbyt proste.

 

 

 

 

Tefal ZC255B38

 

Dużą popularnością wśród konsumentów cieszy się model Tefal ZC255B38. Obudowa tego przyrządu jest w kolorze srebrno-czarnym. Klasyczne wzornictwo sprawdzi się jako uzupełnienie zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzy.

Wyciskarka zrobiona została z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Taka konstrukcja zapewnia jej dużą wytrzymałość i odporność na zarysowania. Produkt ten ma moc równą 200 W. Przyrząd wyposażony jest w funkcję Reverse, która pozwala na zablokowanie kapania. Ponadto dla bezpieczeństwa urządzenie można uruchomić jedynie przy jego poprawnym złożeniu. Model ma pojemnik na sok o wielkości 0,8 l. Poza tym, do zestawu dołączony jest zbiornik na miąższ (0,8 l). Elementy wyciskarki można myć w zmywarce.

Prędkość pracy produktu można regulować przez 2 dostępne tryby. Sprzęt działa cicho, co sprawia, że można z niego korzystać o każdej porze. Jego obsługa jest intuicyjna. Użytkownicy uważają, że mycie i składanie tego modelu jest bardzo proste.

Wyciskarka Tefal ZC255B38 ma moc 200 W. Model ten ma 2-stopniową regulację prędkości pracy (do 60 obr./min). Sprzęt jest przeznaczony do wyciskania soków z warzyw, owoców oraz ziół.

 

Zalety

Technologia Juice Press: Wyciskarka wykorzystuje technologię Juice Press, dzięki której uzyskujemy sok zawierający duże ilości cennej witaminy C oraz przeciwutleniaczy. Dzieje się tak, ponieważ sprzęt wyciska składniki spożywcze, zachowując stałą, ale jednocześnie delikatną siłę nacisku.

Dzbanek na miąższ: Ponieważ urządzenie ma osobny dzbanek na miąższ, nie musimy się obawiać, że resztki owoców i warzyw trafią do naszego soku lub pod ślimak wyciskarki.

 

Wady

Niewielki otwór wrzutowy: Konsumenci uważają, że otwór wrzutowy jest zbyt mały, przez co konieczne staje się przekrojenie składników soku na mniejsze cząstki.

Za głośna praca: Część osób przekonuje, że wyciskarka pracuje o kilka decybeli za głośno, dlatego nie powinniśmy jej włączać, kiedy pozostali domownicy śpią. Inaczej nasi bliscy będą narzekać na zakłócanie ich spokoju.

 

 

 

 

Jaką wyciskarkę do soku wolnoobrotową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jeżeli lubisz świeże soki, to wyciskarka jest produktem dla Ciebie. Dokładnie odciska ona sok z miąższu owoców i warzyw. Sprawia to, że posiadają w sobie dużo witamin, minerałów i enzymów. Dlatego też sokowirówki powoli odchodzą w zapomnienie. Na rynku możemy znaleźć bardzo wiele produktów. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik o tym, jaką wyciskarkę do soku wolnoobrotową wybrać.

Dlaczego warto kupić wyciskarkę do soków wolnoobrotową?

W przypadku używania sokowirówki, sok często zostaje podgrzany i napowietrzony. W ten sposób wiele witamin ucieka, a sok traci swoje właściwości. Wybierając wyciskarkę, przedłużamy trwałość soków. Jest on gęstszy i posiada bardzo dużo błonnika. Klarowny sok z sokowirówki posiada mniej minerałów i jest mniej aromatyczny. Oprócz tego wyciskarki są o wiele bardziej wydajne.

Mogą wycisnąć 2 razy więcej soku niż zwykła sokowirówka. Mają również prostszą budowę, co sprawia, że ich czyszczenie nie przysparza nam żadnych problemów. Wolne obroty wyciskania sprawiają, że dostarczona zostanie nam większa ilość soku, a także pozostanie w nim więcej składników odżywczych. Ich jedyną wadą jest dłuższy czas oczekiwania na sok.

 

Typy – jaka jest najlepsza wyciskarka do soku wolnoobrotowa?

Na rynku znajdziemy 3 podstawowe rodzaje wyciskarek wolnoobrotowych. Poniżej scharakteryzowaliśmy każdy z nich:

Poziomowa – wyciskarki tego typu są coraz bardziej popularne ze względu na ilość funkcji, jakie zostały do nich dodane. Są to urządzenia wielofunkcyjne, przy pomocy których oprócz soku możemy także przygotować masło orzechowe, desery, lody, przeciery, czy nawet gotowane mięso. Jest to idealny wybór dla osób posiadających małe dzieci. Mogą one przygotować dla nich smaczne potrawy z naturalnych składników. Nadają się one również do mielenia przypraw, dzięki czemu możemy podawać potrawy pełne aromatów. Niektóre mają również funkcję przygotowania makaronów o różnych kształtach. Sok wyciśnięty takim sprzętem posiada wiele wartości odżywczych, które nie utleniają się. Wyciskarki nie mają problemu z wyciśnięciem soku z żadnego owocu ani warzywa. Często takie sprzęty posiadają funkcję homogenizowania. Jedyną jej wadą wyciskarki jest ograniczenie czasu pracy ciągłej, a także szerokość, która wynosi od 40 cm do około 50 cm. Niepolecana jest zatem do wyjątkowo małych kuchni.

Pionowe – soki wyciska się szybciej w urządzeniu tego typu. Nie potrzebujemy do tego żadnego popychacza. Przydatny element, którego nie posiadają wyciskarki poziome to zatyczka. Dzięki niej możemy szybko przemyć sprzęt. Przyda się szczególnie, kiedy w ciągu dnia robimy soki z wielu produktów i nie chcemy, aby smaki się wymieszały. Wystarczy szybko przemyć przyrząd, a na koniec dnia dokładnie umyć każdą z jej części. Dzięki zatyczce, możemy także przygotować koktajl bez potrzeby przelewania soku do innego naczynia. Co więcej, zajmują bardzo mało miejsca. Ich jedyną wadą jest ograniczenie funkcjonalności. Głównym zadaniem jest robienie soków. Z powodu skomplikowanej budowy, nie jest także łatwo dokładnie oczyścić przyrządu. Warto dodać, że urządzenia tego typu nie zapychają się. Ich szerokość to jedynie około od 20 cm do 25 cm, dlatego nie potrzebują wiele miejsca na blacie.

Dwuślimakowe – swoją konstrukcją są podobne do wyciskarek poziomych, jednak działają trochę inaczej. Dwa wałki ślimakowe sprawiają, że surowiec jest miażdżony o wiele bardziej dokładnie. Posiadają dodatkowo drobniejsze sito, co oznacza bardziej klarowny sok. Jest to najwydajniejsza wyciskarka. Sprawdzi się jako idealna opcja dla osób, które często wyciskają sok ze szpinaku, czy sałaty. Ich wadą, tak jak w przypadku wyciskarek poziomych może być pracochłonne mycie i brak innych funkcji. Ich praca jest także wolna, ponieważ robią to bardzo dokładnie. Nadają się jedynie do wyciskania soku. Jest to urządzenie idealne dla osób, które stosują dietę Gersona. Wszystko dlatego, że sok jest dobrze przyswajalny i zawiera mnóstwo minerałów i witamin.

 

Bezpieczeństwo

W wyciskarkach pionowych, części są wykonane z Ultemu i Tritanu – nowoczesnych, lekkich materiałów, niewchodzących w reakcję z sokami. Są to przede wszystkim materiały bezpieczne, bez rakotwórczych substancji typu bisfenole. Nie możemy też zapominać takich zabezpieczeniach, jak system ochrony przed przegrzaniem silnika, czy też blokada włączenia, gdy całość urządzenia nie została poprawnie zmontowana.

 

Regulacja gęstości soku i szybkości

Jeżeli zależy nam na szybkości wyciskania soku, to powinniśmy wybrać wyciskarkę pionową. Jest ona najszybsza spośród trzech przedstawionych typów. Warto również wybrać produkt, który posiada regulację gęstości soku. Dzięki temu możemy sami o tym zadecydować. Jest to idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Maluchy nie lubią, gdy w ich soczkach znajdują się kawałki owoców, które często nazywają robaczkami. Natomiast dorośli zdają sobie sprawę, że jest to zdrowe i dobre, więc regulacja umożliwi nam na wykorzystanie urządzenia do przygotowywania soków dla wszystkich domowników.

 

Otwór wlotowy

Jeżeli nie lubisz tracić czasu na krojenie warzyw, czy owoców, to wybierz model z jak największym otworem wlotowym. W tym przypadku, sok zostanie dostarczony o wiele szybciej niż z modelu o małym otworze wlotowym.

Dodatkowe funkcje wyciskarek do soku wolnoobrotowych

Najlepsze wyciskarki do soku wolnoobrotowe posiadają funkcję przepłukiwania. Dzięki temu nie mamy potrzeby myć sprzętu po każdym jego użyciu. W taką funkcję zaopatrzone są tylko wyciskarki pionowe. Zaoszczędzimy tym samym sporo czasu, gdyż nie musimy rozkładać, myć, suszyć i układać je z powrotem. Przydatna może okazać się również opcja automatycznego czyszczenia. Wyciskarka wyposażona jest wówczas w silikonowe wycieraczki, które czyszczą urządzenie już w czasie pracy. Warto sprawdzić, czy interesujący nas model ma części, które bez obaw można myć w zmywarce. Niestety nie każda wyciskarka jest wykonana z materiałów, które można w ten sposób czyścić, a z całą pewnością jest to spore ułatwienie.

Najnowocześniejsze modele są wyposażone w różne nakładki umożliwiające wykorzystanie wyciskarki do wielu prac kuchennych. Często mają funkcję homogenizacji, czy kruszenia lodu, a także robienia musów i lodów. Im więcej funkcji posiada dany sprzęt, tym jest droższy.

 

Design

Wyciskarka do soków to dość spory sprzęt i jeśli używamy go regularnie, jego chowanie do szafki i codzienne wyjmowanie nie jest najwygodniejsze. Dlatego warto przyjrzeć się designowi produktu, aby dobrze prezentował się na kuchennych szafkach. Istotna jest też waga urządzenia. Niektóre sprzęty są na tyle ciężkie, że nie można ich ustawiać na stole, czy niezbyt stabilnych blatach.

 

Wyciskarki do soku wolnoobrotowe w dobrej cenie

Najprostsze przyrządy tego typu kosztują około 500 zł. Najczęściej są to wyciskarki pionowe. Jeżeli jednak szukamy wielofunkcyjnego sprzętu, to wybierzmy typ poziomy. Jego cena zwykle waha się od 1 000 zł do 2 500 zł. W dużej mierze zależy ona od funkcji, jakie posiada interesujący nas produkt, a także od samego designu oraz marki.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ