Najlepszy szybkowar elektryczny

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Szybkowar elektryczny pozwala w łatwy i szybki sposób przygotować jedzenie dla całej rodziny. W związku z rosnącą popularnością tego typu urządzeń kuchennych postanowiliśmy przygotować ranking. Prezentujemy w nim modele, które zdobyły dużo pochlebnych opinii konsumentów. Jesteśmy przekonani, że wspomniane zestawienie będzie stanowiło duże ułatwienie podczas wyboru urządzenia. Najlepszym szybkowarem elektrycznym okazał się Morphy Richards 48815. Jest to model zrobiony z dobrej gatunkowo stali nierdzewnej, w związku z tym wykazuje odporność na uszkodzenia i jest łatwy w pielęgnacji. Produkt ma cyfrowy wyświetlacz na obudowie ułatwiający wybranie interesujących nas ustawień. Konsumenci bardzo dobrze wypowiadają się na temat funkcji podtrzymywania ciepła – nie trzeba tracić czasu na podgrzanie obiadu. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się szybkowar elektryczny First FA-5130. Produkt ma dużą moc, więc przygotowanie wybranej potrawy nie zajmuje dużo czasu. Model wykonano z bezpiecznych, wolnych od BPA materiałów. Urządzenie ma m.in. funkcję opóźnienia startu, która przydaje się w wielu sytuacjach.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie bardzo łatwo się czyści. Model ma wiele przydatnych funkcji, dzięki którym można gotować potrawy na różne sposoby. Włączanie gotowania posiłków w szybkowarze można opóźnić nawet do 2 godzin.

Wady

Może się zdarzyć, że uszczelka we wnętrzu szybkowaru się wyrobi i zniszczy. Materiał, którym pokryta jest miska we wnętrzu, w której gotuje się potrawę, po pewnym czasie może zacząć odchodzić.

Podsumowanie

Model ma pojemność 6 l. Obsługa produktu jest prosta, gdyż poszczególne przyciski są dobrze opisane, a na niewielkim wyświetlaczu widać, jakie funkcję się wybrało i pozostały czas pracy produktu. Urządzenie wykonano ze stali nierdzewnej, więc jest wytrzymałe.

Drugi wybór

Zalety

Model jest łatwy w obsłudze i dlatego gotowanie nie sprawia trudności, nawet osobom, które tego nie potrafią. Z pomocą tego urządzenia dużo szybciej przygotowuje się potrawy niż w konwencjonalny sposób.

Wady

Sprzęt jest dość duży, więc zajmuje miejsce w kuchni, dlatego przed zakupem warto sprawdzić, czy się zmieści na blacie lub w szafce. Naczynie trochę trudno doczyścić, z tego względu przed myciem, dobrze jest je wymoczyć w gorącej wodzie.

Podsumowanie

Przygotowany w szybkowarze posiłek starcza mniej więcej dla 4 osób. Wygodnym rozwiązaniem jest możliwość utrzymania temperatury posiłku kilka godzin po gotowaniu, więc jeśli któryś z domowników wraca później, może cieszyć się smacznym i ciepłym obiadem.

Rozważ też

Zalety

Naczynie we wnętrzu jest wykonane z teflonu, więc nie przywiera do niego jedzenie. Urządzenie łatwo i intuicyjnie się użytkuje. Model charakteryzuje się niskim zużyciem energii i bardzo szybkim czasem przygotowania potraw.

Wady

Pokrywa z tworzywa sztucznego ma dość chropowatą powierzchnię, przez co ciężko jest ją domyć. Rączki do przenoszenia są niewielkie, co powoduje, że naczynie trudno się przestawia.

Podsumowanie

Do zestawu dołączona jest łyżka z tworzywa sztucznego, z której pomocą można mieszać zawartość szybkowaru, aby się nie przypaliła. Model pozwala na gotowanie, duszenie, gotowanie na parze czy smażenie potraw. Sprzęt wykonany jest z wytrzymałych materiałów.

 

 

Szybkowary elektryczne – Ranking

 

 

Morphy Richards 48815

 

Urządzenie Morphy Richards 48815 to bardzo nowoczesny szybkowar elektryczny. W tym modelu przygotujesz takie dania, jak gulasz czy bigos, bez konieczności stania przy garnkach.

Ten najlepszy szybkowar elektryczny w 2024 roku posiada pojemność 6 l, dzięki czemu będziesz w nim w stanie przygotować obiad dla całej rodziny.

Dzięki dużej mocy, która wynosi 900 W, produkt ten jest bardzo wydajny. W krótkim czasie będziesz w stanie przygotować pełnowartościowy posiłek dla swoich bliskich.

Kolejną zaletą prezentowanego modelu jest to, że po przygotowaniu dania jest on w stanie utrzymać jego temperaturę przez 2 godziny. Taka opcja na pewno spodoba się rodzinom, gdzie domownicy wracają do domu o nieregularnych godzinach.

Produkt ten posiada nowoczesny, cyfrowy wyświetlacz LCD, który pozwala na ustawienie czasu i kontrolowanie przyrządzanych potraw.

Maszyna została wykonana z najwyższej jakości stali szlachetnej, co gwarantuje bardzo dobre przewodzenie ciepła. Za sprawą użycia właśnie tego materiału, wszystkie składniki wewnątrz szybkowaru są poddawane obróbce cieplnej w takim samym stopniu.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pozytywne. Powodem popularności tego modelu jest możliwość wybrania jednej z 5 funkcji przyrządzania dań, co znacznie usprawnia korzystanie z szybkowaru.

Morphy Richards 48815 to szybkowar elektryczny o mocy 900 W. Pojemność produktu wynosi 6 l. Model wykonano ze stali szlachetnej.

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Prezentowany szybkowar jest bezpieczny w użytkowaniu. Urządzenie wyposażono w zawór regulujący ciśnienie.

Funkcje: Produkt ma 5 funkcji gotowania, więc z jego pomocą można przygotować różnego rodzaju posiłki. Niewątpliwym atutem sprzętu jest także opcja podtrzymywania ciepła znajdującej się w środku potrawy. W efekcie nie musimy podgrzewać obiadu, jeśli domownicy nieco się spóźnią.

Wykonanie: Do produkcji sprzętu wykorzystano dobrą gatunkowo stal szlachetną. Materiał ten jest odporny na korozję, a dodatkowo jego czyszczenie nie jest czasochłonne. Na powierzchni modelu nie widać zarysowań.

Obsługa: Za sprawą cyfrowego wyświetlacza obsługa produktu nie jest trudna. Na ekranie pojawiają się wszystkie informacje, które pozwalają kontrolować proces gotowania.

Design: Konsumenci zaznaczają, że urządzenie ładnie prezentuje się na kuchennym blacie. Ma prosty design, więc prawdopodobnie przypadnie do gustu wielu osobom.

 

Wady

Uchwyty: Niektóre osoby twierdzą, że niewielkie uchwyt umieszczone po bokach nie są dobrze wyprofilowane, przez co przenoszenie urządzenia jest nieco utrudnione.

 

 

 

 

Fist FA-5130

 

Model First FA-5130 to bardzo nowoczesny i funkcjonalny szybkowar elektryczny w dobrej cenie. Dzięki stosunkowo dużej pojemności, która wynosi 6 l, urządzenie jest wydajne i będziesz mógł w nim przygotować obiad dla całej rodziny. Sprzęt ten pozwala na smażenie, duszenie oraz przygotowanie dań na parze.

Zaletą urządzenia jest funkcja podtrzymania temperatury przez kilka godzin po ugotowaniu obiadu. Opcja ta na pewno spodoba się rodzinom, których członkowie wracają z pracy o różnych godzinach.

Przy zakupie, w zestawie otrzymujemy pojemnik skraplający na wodę, talerz wiszący oraz łyżkę i kubek dozujący. Co więcej, wewnątrz modelu umieszczona jest misa, która została pokryta materiałem, do którego nie przywierają składniki.

Prezentowany sprzęt posiada aż 8 programów, które umożliwią Ci szybkie przygotowanie ryżu, mięsa lub makaronu. Kolejną zaletą modelu jest minutnik, który pozwala zaplanować rozpoczęcie gotowania o konkretnej godzinie. Dzięki temu Twój obiad będzie gotowy dokładnie w momencie powrotu z pracy.

Opinie o tym modelu są bardzo pozytywne. Wiele osób zdecydowało się na zakup szybkowaru ze względu na dużą oszczędność czasu, jaką oferuje ten sprzęt.

First FA-5130 to bardzo dobry szybkowar elektryczny do 250 zł. Pojemność produktu to 6 l, a jego wymiary wynoszą: 36 cm x 31 cm x 32 cm. Moc sprzętu jest równa 1000 W.

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Prezentowany szybkowar jest wykonany z bezpiecznych materiałów wolnych od szkodliwego BPA. W rezultacie możemy mieć pewność, że jego użytkowanie nie wpływa negatywnie na nasze zdrowie.

Uchwyty: Po bokach naczynia umieszczono solidnie wykonane uchwyty. Zdaniem wielu konsumentów są one dobrze wyprofilowane i umożliwiają łatwe przenoszenie sprzętu.

Termostat: Wbudowany termostat zabezpiecza przed przegrzaniem urządzenia. Dzięki temu nie musimy się martwić, że produkt ulegnie awarii.

Opóźnienie startu: Jeśli chcemy, aby obiad był gotowy i ciepły zaraz po naszym powrocie z pracy, możemy skorzystać z opcji opóźnionego startu (do 24 h).

 

Wady

Instrukcja: Czytając opinie można natrafić na komentarze sugerujące, że dołączona do zestawu instrukcja obsługi nie jest przejrzysta, więc użytkownik poznaje poszczególne funkcje urządzenia dopiero podczas korzystania z nich.

 

 

 

 

 

Camry CR6408

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez szybkowaru elektrycznego Camry CR6408. Jest to model, który zdobył wiele pozytywnych opinii konsumentów, co sugeruje, że jego wykonanie jest solidne. Do produkcji sprzętu wykorzystano dobrą gatunkowo stal nierdzewną. Misę pokryto nieprzywierającą powłoką, co ułatwia gotowanie, a także pielęgnację produktu.

Moc prezentowanego szybkowaru wynosi 1000 W, a jego pojemność jest równa 6 l. W efekcie przy pomocy tego sprzętu możemy szybko przygotować posiłek dla całej rodziny. Użytkownik może ustawić czas rozpoczęcia pracy urządzenia. Dzięki temu obiad może być gotowy zaraz po powrocie z pracy. Zaletą produktu jest ilość dostępnych trybów pracy – jest ich aż 19, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Publikowane w Internecie recenzje szybkowaru Camry CR6408 są pozytywne. Konsumenci, którzy przetestowali sprzęt, zapewniają, że jest on niezwykle funkcjonalny i znacznie ułatwia przygotowanie sycących i smacznych dań. Model ładnie się prezentuje i nie zajmuje zbyt wiele miejsca.

Szybkowar elektryczny Camry CR6408 ma pojemność 6 l. Moc sprzętu wynosi 1000 W. Na obudowie znajduje się duży wyświetlacz.

 

Zalety

Podstawa: U podstawy znajdują się antypoślizgowe nóżki. W rezultacie nie musimy się obawiać, że w trakcie pracy urządzenie ześlizgnie się z blatu, co mogłoby doprowadzić do uszkodzenia produktu.

Tryby: Prezentowany szybkowar ma aż 19 trybów pracy, dzięki czemu okaże się niezastąpiony w kuchni. Z jego pomocą przygotujemy różnorodne dania, które z pewnością będą smakować naszej rodzinie i gościom.

Misa: Wykonana ze stali szlachetnej misa nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo naczynie pokryto nieprzywierającą powłoką.

 

Wady

Obsługa: Pewna grupa osób jest zdania, że na początku obsługa sprzętu nie należy do najprostszych czynności. Z biegiem czasu jednak użytkowanie staje się łatwe.

 

 

 

 

Jaki szybkowar elektryczny wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Przygotowanie wartościowego obiadu nie musi być pracochłonne. Wystarczy nam dobry szybkowar elektryczny. Urządzenie tego typu pozwala na przygotowanie kilku posiłków na raz, zachowując ich wartości odżywcze. Jeśli zatem rozważasz zakup takiego sprzętu, polecamy Ci lekturę naszego poradnika. Dowiesz się z niego na co zwrócić uwagę w czasie zakupów. Co więcej, na jego końcu umieściliśmy ranking, w którym znalazły się trzy najlepsze szybkowary elektryczne.

 

 

Szybkowary możemy podzielić na dwa rodzaje pod względem sposobu działania. Pierwszą grupą są modele klasyczne, które zasilane są na gaz. W celu użycia należy je umieścić na płycie grzewczej lub indukcyjnej. Niestety ich funkcjonalność jest ograniczona, dlatego w naszym poradniku zajmiemy się drugim, bardziej nowoczesnym i wielofunkcyjnym modelem. Najpopularniejsze na rynku są szybkowary elektryczne, które wymagają podłączenia do prądu. Ich zaletą są liczne, dodatkowe funkcje, jak choćby opcja gotowania na parze. Wiele takich sprzętów pozwala na opóźniony start czy zaplanowanie konkretnej godziny, o której danie ma być gotowe. Jest to dobra opcja dla osób spędzających dużo czasu poza domem. Wystarczy przed wyjściem do pracy ustawić maszynę, by cieszyć się ciepłym posiłkiem po powrocie.

Decydując się na zakup takiego urządzenia, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostało wykonane. Pierwszym rodzajem szybkowarów są modele aluminiowe. Zapewniają one równomierny rozkład ciepła, dzięki czemu wszystkie składniki są podgrzane w równym stopniu. Zaletą materiału jest to, że szybko się nagrzewa, dzięki czemu proces przygotowania posiłków jest dość krótki. Niestety, równie szybko się wychładza. Jeśli jesteś zainteresowany takim materiałem, radzimy zakupić sprzęt wykonany z aluminium anodowanego. Drugim rodzajem szybkowarów są urządzenia ze stali nierdzewnej. Cechuje je duża trwałość i solidność. Wadą takich maszyn jest powolne przewodzenie ciepła. Z tego powodu najlepsze szybkowary stalowe muszą mieć elementy aluminiowe, gdyż poprawia to ich przewodnictwo ciepła.

Decydując się na zakup urządzenia tego typu nie możesz zapomnieć o pojemności. Zdecydowana większość osób decyduje się na modele liczące 6 l. W sprzętach o takiej wielkości jesteśmy w stanie przygotować obiad dla 4 osób. Z kolei osoby żyjące same na pewno zadowolą się szybkowarami o pojemności 4 l. Większym rodzinom polecamy urządzenia o pojemności 8 l.

 

Dodaj komentarz

1 KOMENTARZ

Krychu

July 26, 2021 at 9:50 am

A to lepiej kupić szybkowar elektryczny czy może jednak taki na kuchenkę?
Ja mam od bodajże paru lat szybkowar zwilling ecoquick II kupiony na stronie tego niemieckiego producenta, którego jak szukałem to miał bardzo wysokie miejsca w rankingach zagranicznych, ze względu na swoją kilkuwarstwową stal nierdzewną. Mam nadzieję, że posłuży mi na długie lata. Choć jest jeden minus takiego rozwiązania – ilość elementów. W porównaniu do tych co oglądam w tym artykule, a póki co oko Fist najbardziej spodobał mi się z wymienionych. Tylko czy elektryczny ma aż taką moc by faktycznie był szybszy niż kuchenkowe szybkowary ?

Répondre