Najlepszy szybkowar z Lidla

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Jeśli chcesz skrócić czas potrzebny na przygotowanie obiadu, dobrym rozwiązaniem jest zakup szybkowaru. Dobrą opinią cieszą się modele sprzedawane w Lidlu i to właśnie im poświęcimy nasz ranking. Do zestawienia wybraliśmy produkty, które są najchętniej wybierane przez konsumentów. Z opinii Internautów wynika, że najlepszym szybkowarem jest Tefal Secure 5 Neo P2534432. Ma on stosunkowo dużą pojemność, więc pozwala przygotować obiad dla całej rodziny. Ciekawą funkcją jest możliwość regulacji ciśnienia gotowania. Dzięki temu każdy może dostosować pracę szybkowaru do swoich potrzeb. Model jest dostosowany do każdego rodzaju kuchenek. Do wykonania produktu wykorzystano odporną na zarysowania stal nierdzewną. Materiał ten jest jednak nie tylko wytrzymały, ale też łatwy w pielęgnacji. Polecany przez konsumentów jest również szybkowar MPM MGS-07 o pojemności 7 litrów, przeznaczony do każdego rodzaju kuchenek. Wykonanie z wysokiej jakości materiałów zapewnia długie użytkowanie produktu, a zastosowanie trójwarstwowego dna pozwala na utrzymanie ciepłych dań przez kilka godzin. Garnek ma wbudowany timer z dźwiękiem, informujący o zakończeniu gotowania.

Szybkowary z Lidla – Ranking

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Szybkowar z Lidla ma wytrzymałe dno, które nie odkształca się pod wpływem wysokiej temperatury i równomiernie się nagrzewa. Użytkownik może regulować ciśnienie gotowania dopasowując tym samym produkt do indywidualnych potrzeb. Model wykazuje odporność na działanie korozji.

Wady

Niektóre osoby mają problem ze swobodnym przenoszeniem naczynia, niezależnie od tego, czy jest ono ciepłe czy też nie. Wynika to z tego, że z jednej strony uchwyt jest stosunkowo mały, więc nie można go wygodnie złapać.

Podsumowanie

Produkt jest przeznaczony na każdego rodzaju kuchenki. Wiele osób potwierdza, że użytkowanie szybkowaru jest bezpieczne. Model ma sporą pojemność, więc można w nim przyrządzić zdrowy obiad dla wielu osób.

Drugi wybór

Zalety

Szybkowar bardzo dobrze sprawdzi się do przygotowania dań jednogarnkowych, a dodatkowo skróci czas ich gotowania o 70%. Użyte produkty nie stracą swoich właściwości i witamin, dlatego produkt jest odpowiedni dla osób, które prowadzą zdrowy tryb życia. Pojemność wynosząca 7 l pozwoli na przygotowanie obiadu dla sporej liczby gości.

Wady

Użytkownicy zwracają uwagę, iż podczas przenoszenia gorącego szybkowaru należy uważać, aby się nie oparzyć, gdyż w trakcie gotowania uchwyty często się nagrzewają.

Podsumowanie

Szybkowar przeznaczono do każdego rodzaju kuchenki. Za jego pomocą przygotujemy smaczny i zdrowy obiad dla większej liczby osób. Produkt wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej i wyposażono w szczelną pokrywę, dlatego zapachy nie rozejdą się po całym domu.

Rozważ też

Zalety

Z uwagi na to, że model ma sporą pojemność można w nim przygotować obiad nawet na kilka dni. Do wykonania szybkowaru użyto dobrej gatunkowo stali nierdzewnej - ma ona gładką powłokę, dzięki czemu czyszczenie naczynia nie jest czasochłonne.

Wady

Szybkowar stosunkowo długo się nagrzewa. Należy także zwrócić uwagę na to, że materiał, z którego wykonano uchwyty nie jest odporny na wysoką temperaturę. Już po chwili gotowania rączki stają się bardzo ciepłe (zwiększone ryzyko poparzenia dłoni).

Podsumowanie

Model ma kilka wad, ale dużo więcej zalet. Dlatego też zdobył zaufanie konsumentów. Szybkowar jest stosunkowo tani, solidnie wykonany i ma sporą pojemność. Produkt jest przeznaczony do używania na każdego rodzaju kuchenkach.

 

Tefal Secure 5 Neo P2534432

 

Chcemy zaprezentować Ci garnek Tefal Secure 5 Neo P2534432 wykonany ze stali nierdzewnej, który jest kompatybilny zarówno z elektrycznymi płytami grzewczymi, jak i gazowymi oraz halogenowymi.

Powłoka wewnętrzna produktu wykonana jest ze szczotkowanej stali nierdzewnej, co wpływa korzystnie na jej użytkowanie. Zewnętrzna warstwa to polerowana stal nierdzewna, nadająca garnkowi bardzo nowoczesny wygląd. Naczynie posiada zamocowany na stałe uchwyt, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że pod wpływem temperatury rączka nieoczekiwanie odłączy się od reszty naczynia. Szybkowar posiada praktyczny wskaźnik ciśnienia, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo jego użytkowania. Otrzymujemy informację, kiedy należy odbezpieczyć zawór odprowadzający jego nadmiar. To niweluje ryzyko wybuchu, który niegdyś zdarzał się niektórym w trakcie użytkowania. Kolejną zaletą tego modelu, jest możliwość mycia w zmywarce.

Użytkownicy podkreślają, że szybkowar doskonale nadaje się do płyt indukcyjnych. Doceniają również jego duży litraż (pomieści aż 8l.) oraz łatwość czyszczenia. Smak przygotowanych potraw również ich zdaniem znacznie różni się od dań przygotowanych w tradycyjny sposób – jest bardziej wyrazisty.

Tefal Secure 5 Neo P2534432 to szybkowar z Lidla o pojemności 8 l. Model wykonano m.in. ze stali nierdzewnej. Użytkownik ma możliwość regulacji ciśnienia gotowania.

 

Zalety

Dno: Model ma trójwarstwowy spód z aluminiową kapsułą. Dno naczynia równomiernie się nagrzewa, co daje pewność, że całe danie będzie odpowiednio ciepłe.

Stal nierdzewna: Do produkcji szybkowaru wykorzystano m.in. dobrej jakości stal nierdzewną. Materiał ten jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, na jego powierzchni nie pojawia się korozja.

Regulacja ciśnienia gotowania: Możliwość regulacji ciśnienia gotowania pozwala dostosować model do aktualnie przyrządzanej potrawy.

Uniwersalność: Model można stosować na każdego rodzaju kuchence. Nawet jeśli wymienimy wyposażenie swojej kuchni, mamy zagwarantowane, że zakupiony szybkowar nadal będzie mógł nam służyć.

Bezpieczeństwo: Tefal Secure 5 Neo P2534432 jest bezpieczny w użytkowaniu – potwierdzają to m.in. pozytywne opinie konsumentów.

 

Wady

Uchwyt: Umieszczony z jednej strony naczynia uchwyt jest stosunkowo mały i źle wyprofilowany. Może to nieco utrudniać przenoszenie Tefal Secure 5 Neo P2534432.

 

 

 

 

Szybkowar MPM MGS-07

 

W dobie ciągłego pośpiechu i braku czasu pomocny może okazać się szybkowar marki MPM, który pozwoli na przygotowanie smacznych i przede wszystkim zdrowych potraw. Produkt jest odpowiedni do dań jednogarnkowych, więc z powodzeniem przygotujemy w nim zupy, leczo oraz gulasz. Duża, 70-litrowa pojemność pozwoli na przyrządzenie obiadu dla dużej rodziny lub grupy gości.

Garnek marki MPM wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dlatego jest trwały w użytkowaniu. Konsumenci mają możliwość używania go na wszystkich typach kuchenek. Do gotowania wykorzystuje się wytworzone w środku ciśnienie i szybki wzrost temperatury. Szybkowar ma wbudowany timer, informujący o zakończeniu procesu gotowania oraz wygodny system zamykania i otwierania przy pomocy jednej ręki. Dużym udogodnieniem jest również możliwość mycia w zmywarce (bez pokrywy).

Użytkownicy zgodnie twierdzą, że szybkowar MPM w znacznym stopniu ułatwił im przyrządzanie jednogarnkowych potraw, a zarazem skrócił czas gotowania. Doceniają możliwość mycia w zmywarce i wyrazisty smak otrzymanych dań.

Szybkowar MPM MGS-07 ma 7 litrów pojemności i wielowarstwowy spód, który nadaje się do zastosowania na każdego rodzaju kuchence.

 

 

 

 

 

Biowin Silver

 

Wiele osób poleca szybkowar Biowin Silver. Produkt zdobył spore uznanie konsumentów m.in. z uwagi na przystępną cenę. Sporym atutem jest również solidne wykonanie. Model zrobiono z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Na powierzchni naczynia nie pojawia się korozja. W efekcie możemy je używać przez długi czas.

Pojemność szybkowaru jest równa 7 l. Ciśnienie robocze wynosi 0,6 Bar. Wymiary produktu są następujące: szerokość – 32 cm, głębokość – 22 cm i wysokość – 23,5 cm. Model jest dostosowany do każdego rodzaju kuchenek. Naczynie wyposażono w szczelne zamknięcie. Z uwagi na gładką powierzchnię produkt jest łatwy w czyszczeniu. Do dna nie przywierają resztki jedzenia, co skraca czas potrzebny na pielęgnację szybkowaru.

Biowin Silver zdobył wiele dobrych opinii od konsumentów. Użytkownicy doceniają przede wszystkim to, że naczynie pozwala znacznie skrócić czas potrzebny na przygotowanie obiadu. Istotnymi atutami są także: solidne wykonanie, łatwa obsługa i równomiernie nagrzewające się dno.

Biowin Silver to dobry szybkowar z Lidla do 100 zł. Pojemność modelu wynosi 7 l. Do produkcji naczynia wykorzystano stal nierdzewną.

 

Zalety

Czas przygotowania jedzenia: Z uwagi na to, że dno szybko i równomiernie się nagrzewa czas potrzebny na przygotowanie obiadu jest znacznie krótszy w porównaniu z gotowaniem w zwykłych garnkach.

Wysoka jakość: Model został wykonany z dobrej jakości stali nierdzewnej, która nawet po długim czasie użytkowania zachowuje swój początkowy wygląd. Na naczyniu nie pojawia się rdza ani ślady po zarysowaniach.

Pojemność: Szybkowar jest stosunkowo duży (7 l), więc można w nim przygotować obiad dla całej rodziny.

 

Wady

Przenoszenie: Choć model ma stosunkowo duże uchwyt, jego przenoszenie nie jest łatwe. Wszystko przez to, że rączki szybko się nagrzewają, więc konieczne jest używanie dobrej jakości rękawic ochronnych.

 

 

 

 

Jaki szybkowar z Lidla wybrać?

 

Szybkowar to szczelne naczynie, w którym w czasie gotowania potraw następuje wzrost ciśnienia. To idealne rozwiązanie dla osób chcących przyrządzić smaczne danie np. z mięsa, które zwykle gotowałoby się kilka godzin, gdyż pozwala na skrócenie czasu gotowania o blisko połowę. Zapewne to dzięki tej cesze zyskał tak dużą sympatię kucharzy na całym świecie.

Lidl to sieć dyskontów, co tydzień oferująca promocje na markowe produkty znanych firm. Są to prawdziwe okazje cenowe pozwalające na wyposażenie gospodarstw domowych w dobrej jakości sprzęty nie nadszarpując zbytnio ich domowego budżetu. Dlatego w naszym tekście skupimy się na ofercie proponowanej przez Lidl.

Wiele osób podkreśla, że najlepsze szybkowary z Lidla wykonane są ze stali nierdzewnej i posiadają długie ramię z tworzywa sztucznego, które pozwala na otwieranie lub przenoszenie garnka bez konieczności używania do tego celu ściereczek czy rękawic.

Najlepszy szybkowar z Lidla w 2024 roku znajdzie zwolenników w każdej grupie wiekowej – zabiegani, młodzi ludzie docenią szybkość przygotowywanych w nim potraw, a starsi będą się cieszyli możliwością przygotowania wielu dań stosunkowo niskim kosztem. Poza tym garnki tego typu zwykle nadają się do mycia w zmywarkach, dzięki czemu nie musimy tracić czasu na szorowanie ręczne naczynia. Przed zakupem warto upewnić się też, jak wygląda system obsługi produktu.

Warto wspomnieć o jeszcze jednej ważnej zalecie tego typu naczyń – ich prostej budowie. Nie posiadają zakamarków, do których dostęp byłby utrudniony. Nawet przy czyszczeniu ręcznym udaje się to zrobić stosunkowo szybko i bez używania specjalnych szczotek czy preparatów. Ma to znaczenie zwłaszcza dla osób zabieganych, rzadko przygotowujących posiłki w domu.

W sklepach dostępne są szybkowary na kuchenki oraz urządzenia niezależne, podłączane do prądu. Pierwszy typ jest tańszy i według osób wygodniejszy, bo najczęściej można go myć w zmywarce. Z drugiej strony, należy upewnić się, czy sprzęt może być stosowany na kuchence, jaką posiadamy. Niestety nie każdy produkt nadaje się na indukcję.

Ostatni aspekt to pojemność – ją należy dobierać przy uwzględnieniu indywidualnych potrzeb nas i naszej rodziny. Im jest ona mniejsza, tym mniejszy szybkowar.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ