Kuchenne przyrządy
  • Sokowirówka

Kuchenne przyrządy

Kuchenne przyrządy

  • Sokowirówka

Ranking 9 najlepszych sokowirówek w 2021

by Zespół KuchennePrzyrządy.pl Ostatnio aktualizowane: 17.04.21
Ostatnio aktualizowane: 17.04.21

 

Sokowirówka – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Według opinii konsumentów jedną z lepszych sokowirówek na rynku jest Panasonic MJ-L500. Sprzęt nie jest zbyt duży, więc nie będziesz musiała wygospodarować dla niego dodatkowego miejsca. Poza tym jest on solidnie wykonany, w rezultacie będziesz z niego korzystać przez wiele lat. Przygotowywany z użyciem sokowirówki sok jest dobrze wyciśnięty, nie rozwarstwia się i jest pyszny. Obsługa urządzenia jest prosta, szczególnie dzięki dobrze opisanej instrukcji. Możesz też zainwestować w trochę większą, lecz też mocniejszą maszynę – Zelmer ZJE1200G. Sokowirówka przetwarza na sok nawet twarde warzywa i owoce jak marchewki i jabłka. Ważne jest to, że jej pojemnik na miąższ i sok są duże (1,5 i 1 l).

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Panasonic MJ-L500
Zobacz dzisiejszą ofertę
Kliknij tutaj by kupić!
Zalety

Produkt jest wyposażony w zatyczkę, którą można zamknąć kranik, więc nic z niego nie kapie. Sprzęt jest solidnie wykonany, posłuży do wyciśnięcia wielu litrów soku. Urządzenie jest małe, nie zabiera zbyt dużo miejsca na kuchennym blacie.

Wady

Otwór sprzętu jest dość mały. Dlatego przed włożeniem owoców do środka należy je pociąć na małe kawałki. Proces ten może zająć trochę czasu, co nie podoba się użytkownikom.

Podsumowanie

Waga sokowirówki wynosi 4 kg. Nadaje się ona do wyciskania soku z warzyw i owoców mrożonych oraz świeżych. Wymiary modelu wynoszą 18 cm x 17 cm x 43 cm. Przygotowane soki nie rozwarstwiają się i smakują bardzo dobrze.

Oferty
Kliknij tutaj by kupić!
Czytaj dalej

Drugi wybór

Zelmer ZJE1200G
Zobacz dzisiejszą ofertę
Kliknij tutaj by kupić!
Zalety

Dzięki dużemu otworowi wsadowemu nie musisz się kłopotać z krojeniem owoców przed włożeniem do sokowirówki. Sok przygotowywany jest bardzo szybko. Duży pojemnik na miąższ sprawia, że nie musisz przerywać wyciskania, szczególnie jeśli przygotowujesz dużo soku.

Wady

Całość sprzętu jest wykonana z plastiku, a użytkownicy uważają, że duża część elementów jest delikatna. Dlatego radzimy przechowywać je w bezpiecznym miejscu.

Podsumowanie

Sprzęt ma dwie prędkości pracy, które można swobodnie zmieniać. Można go myć w zmywarce. Pojemność zbiornika na miąższ wynosi 1,5 l, na sok jest to 1 l. Model ma funkcję zakręcenia kranika, w efekcie czego sok nie wycieka.

Oferty
Kliknij tutaj by kupić!
Czytaj dalej

Rozważ też

Philips Viva Collection HR1832/02
Zobacz dzisiejszą ofertę
Kliknij tutaj by kupić!
Zalety

Sprzęt jest mały, więc bez przeszkód zmieści się na każdym blacie. Powierzchnia QuickClean jest bardzo gładka, dlatego usuwanie miąższu oraz pozostałości soku nie jest uciążliwe. Model ładnie się prezentuje w każdej kuchni.

Wady

Podczas przygotowywania soku, ten może pryskać na boki. Trzeba uważać, szczególnie jeśli przygotowuje się sok rano, a Ty jesteś już ubrany w ubrania, do pracy. Możesz się dość łatwo pobrudzić.

Podsumowanie

Pojemnik na miąższ jest duży, ma pojemność 1,5 l. Sprzęt jest w całości przezroczysty, można przez cały czas kontrolować, co dzieje się z warzywami i owocami. Model ma antypoślizgowe nóżki, dzięki nimi nie przesuwa się on po blacie.

Oferty
Kliknij tutaj by kupić!
Czytaj dalej

 

 

9 najlepszych sokowirówek. Opinie w 2021 roku

 

Na rynku znajdziesz wiele różnych sokowirówek, a pośród wielu produktów można łatwo się pogubić, zwłaszcza gdy każdy ma inną budowę oraz funkcje. Przygotowaliśmy poniższy ranking sokowirówek, abyś mógł porównać sprzęty i podjąć decyzję. 

 

Sokowirówka wolnoobrotowa

 

1. Wyciskarka wolnoobrotowa Panasonic MJ-L500SXE 150W

 

Panasonic MJ-L500 to jedna z chętniej wybieranych sokowirówek, której moc wynosi 150 W. Jej dokładne wymiary wynoszą 18 cm x 17 cm x 43 cm, a waga to niecałe 4 kg. Ta sokowirówka wolnoobrotowa nie jest zbyt duża oraz ciężka, więc przenoszenie jej z miejsca na miejsce dla większości osób nie jest trudne. 

Sprzęt jest wyposażony w specjalną zatyczkę, którą unosi się po zakończeniu nalewania soku. W rezultacie resztki soku nie wypływają na blat i go nie brudzą, a Ty nie tracisz ani kropelki pysznego napoju. Urządzenie ma dwa cykle pracy. Po włączeniu może pracować bez przerwy przez 15 minut. Po tym czasie przestaje na około 30 minut, po tym czasie, jeżeli chcesz przygotować więcej soku, możesz znów włożyć do sokowirówki pokrojone owoce. 

Użytkownicy doceniają to, że sprzęt jest cichy. Przygotowanie rano soku z pewnością nie obudzi jeszcze śpiących domowników. Warto wspomnieć, że każdy element modelu jest solidnie wykonany, dlatego nie musisz się bać, że po kilku użyciach sokowirówka wolnoobrotowa nie będzie już wyciskać soku. 

 

 

 

 

Sokowirówka Zelmer

 

2. Sokowirówka Zelmer ZJE1200G Master

 

Polecamy Zelmer ZJE1200G, sokowirówkę o mocy 850 W, dokładnie wyciskającą wszystkie owoce i warzywa. Nie musisz się martwić, że sprzęt nie poradzi sobie z twardymi warzywami, zapewniamy, że jest do tego stworzony.

Zaletą, o której wspomina duża część użytkowników jest bardzo duży otwór wsadowy. Dzięki niemu nie musisz przygotowywać owoców wcześniej, nie wymagają one pokrojenia na małe kawałki, większość z nich można wsadzić w całości lub ewentualnie przekroić na pół. Ta sokowirówka Zelmer ma dwie prędkości wyciskania soku. Wybierz jedną z nich bazując na tym, z czego aktualnie wyciskasz sok. 

Model można bez obaw myć w zmywarce, żaden element nie zostanie uszkodzony podczas mycia. Pojemnik na odpadki ma pojemność 1,5 l. Dzbanek jest odczepiany, można łatwo przelać sok do szklanek, a także łatwo pozbyć się resztek. Do sokowirówki można zamontować inne elementy.

 

 

 

 

Sokowirówka Philips

 

3. Sokowirówka Philips HR1832/02 Viva Collection

 

Szukasz sokowirówki o dość niecodziennym kształcie? Koniecznie zainwestuj w Philips Viva Collection HR1832/02, sprzęt, który przypomina kulę, dzięki czemu wygląda inaczej niż inne produkty. Ta dobra sokowirówka nie zabiera dużo miejsca, a poza tym może też służyć jako ładna ozdoba blatu kuchennego. 

Ta sokowirówka Philips o mocy 500 W bez trudu rozdrabnia wszelkie owoce i warzywa. Najczęściej chwalonym elementem jest sitko, na którym osadza się sucha pulpa. Jest ono gładkie, więc czyszczenie tego elementu i usuwanie z niego resztek nie jest wyzwaniem. Warto dodać, że pojemnik na pulpę jest przezroczysty, dlatego cały czas możesz kontrolować, ile miąższu znajduje się w środku i w porę się go pozbyć. 

Sprzęt ma blokadę kapania, kranik można przekręcić w lewo, więc Twój blat pozostanie czysty. Jakie są opinie o sokowirówkach tej marki? Użytkownicy uważają je za solidnie wykonane oraz cenią za to, że szybko i cicho przygotowują bardzo smaczny sok. 

 

 

 

 

Sokowirówka Bosch

 

4. Sokowirówka Bosch MES25A0

 

Bosch MES25A0 to pozycja, której nie można pominąć. Prezentowany sprzęt jest solidnie wykonany, wszystkie elementy były kilka razy sprawdzone i udowodniono, że będą pracować bezawaryjnie nawet przez kilka lat. Blokada kapania DripStop nie pozwala na to, aby na Twoim blacie pojawiły się kropelki napoju. Moc urządzenia to 700 W, a test sokowirówek pokazuje, że jest to wystarczające, aby skutecznie i szybko wyciskać sok z warzyw, jak i z owoców. 

Ta sokowirówka Bosch ma dwa pojemniki: 1,5 l na sok oraz 2 l na miąższ. Nie musisz korzystać z innych naczyń i zwiększać ilość sprzątania. Na uwagę zasługuje element tnący, który jest wykonany z dobrego metalu. W krótkim czasie kroi owoce na miazgę oraz z czasem nie ulega korozji. 

Jest to bezpieczne urządzenie, które nie włącza się, dopóki wszystkie elementy nie zostaną poprawnie połączone. Poza tym ma ono antypoślizgowe nóżki, więc nie spadnie z blatu stołu. Użytkownikom czyszczenie nie sprawia żadnego problemu, wszystkie części mogą być umyte w zmywarce. 

 

 

 

 

Sokowirówka Łucznik

 

5. Sokowirówka JC-2018 Fresh&Juicy Łucznik

 

Chcąc wspierać polską gospodarkę możesz zaopatrzyć się w Łucznik Fresh&Juicy JC-2018, czyli dobrze wykonaną sokowirówkę. Jest to godny polecenia produkt, ponieważ idealnie spełnia swoje zadanie, w ciągu kilku sekund przygotowuje pyszne soki, którymi może raczyć się cała rodzina. 

Użytkownikom podoba się, że ta sokowirówka Łucznik ma estetyczny wygląd. Po skończonej pracy nie musisz chować jej w szafie, będzie ładnie wyglądać na blacie kuchennym. Moc modelu to 800 W, bez trudu przygotowujesz soki nawet z twardszych warzyw i owoców. Na obudowie znajduje się pokrętło, dzięki któremu można wybrać jedną z dwóch prędkości przygotowywania soku. 

W zestawie znajduje się pojemnik na sok o pojemności 1 l. Zaczepia się go bezpośrednio do kranika, więc nie stracisz części cennego soku. W podstawie sprzętu znajdują się antypoślizgowe nóżki, które zapobiegają niekontrolowanemu przesuwaniu się po blacie. Korzystanie z sokowirówki jest łatwe oraz intuicyjne. 

 

 

 

 

Mała sokowirówka

 

6. Manta Sokowirówka JUC101 400W

 

Polecamy sokowirówkę Manta JUC101 LEMON o mocy 400 W, z pomocą, której możesz przerobić na sok miękkie oraz średnio-twarde warzywa i owoce. Korpus sprzętu jest wykonany z dobrej jakości tworzywa sztucznego. Do zestawu dołączono pojemnik na sok o pojemności 0,5 l. Na obudowie widnieje pokrętło, z jego pomocą można wybrać szybkość obrotów podczas przygotowywania soku. Pokrętło można łatwo zauważyć, ponieważ jest pomarańczowe i wyróżnia się na białym korpusie urządzenia. Ta mała sokowirówka ma chowany przewód, który nie będzie przeszkadzał. Model jest bezpieczny dla użytkownika, ma on zabezpieczenie przed włączeniem, jeśli części nie są do siebie dobrze przytwierdzone. 

Na dodatek pod urządzeniem znajdują się antypoślizgowe nóżki. Jak ta dobra i tania sokowirówka jest postrzegana przez konsumentów? Podoba im się to, że po rozmontowaniu, mogą każdą z części umieścić w zmywarce, oszczędza to użytkownikom sporo czasu. 

 

 

 

 

Sokowirówka Kenwood

 

7. Sokowirówka Kenwood JE 850 1500 W

 

Kenwood JE850 to sokowirówka z bardzo mocnym silnikiem, którego moc wynosi aż 1500 W. W rezultacie robienie soku z marchewki lub z jabłek nie jest żadnym wyzwaniem. Co więcej, nie musisz się już męczyć nawet z rozdrabnianiem produktów na sok. Ze względu na dużą tubę mieszczą nawet całe jabłka. 

Ta profesjonalna sokowirówka Kenwood w kilka chwil przygotuje pełnowartościowy sok. Skutecznie oddziela ona pulpę od soku i wyciska z niej tyle, ile się da, więc nie tracisz zdrowego płynu. Dodatkowo sprzęt ma funkcję antidrip, co oznacza, że po skończonym wyciskaniu, resztki soku nie będą wypływać z kranika. Do zestawu dołączono duży pojemnik na sok, ma on pojemność 1,5 l. 

Zbiornik na pulpę ma pojemność 3 l. Oba są dobrze wykonane, tak, jak cały sprzęt. Sokowirówka ma antypoślizgowe nóżki, dzięki którym bezpiecznie pozostaje w jednym miejscu. Urządzenie ma dwie prędkości pracy do wyboru, prędkość dobieramy od warzyw i owoców, jakie chcemy przetworzyć, im są twardsze, tym większa moc jest potrzebna.

 

 

 

 

Sokowirówka Tefal

 

8. Sokowirówka Tefal ZE610D38

 

Polecamy Tefal ZE 610D 38, sprzęt wyposażony w wysokiej jakości filtr. Sok oraz miąższ są skutecznie oddzielane, a sam filtr jest śliski, wyczyszczenie go z pulpy nie jest trudne. Otwór na owoce i warzywa ma średnicę 75 mm, zatem do środka można wrzucać dość duże kawałki. 

W zestawie znajdziesz naczynie na sok o pojemności 1,2 l, a pojemnik na pulpę ma pojemność 2 l, łatwo się go oddziela od pozostałych elementów, a czyszczenie nie jest pracochłonne, szczególnie że tak, jak inne elementy, można go umieścić w zmywarce. Moc modelu to 800 W, sok jest zazwyczaj przygotowywany sprawnie. 

Użytkownikom bardzo podoba się separator piany, który nie dopuszcza do tego, aby było jej zbyt dużo w soku. Według opinii konsumentów korzystanie z urządzenia jest łatwe. Ta sokowirówka Tefal jest solidnie wykonana, dzięki czemu pozwoli na przygotowanie wielu litrów pysznego soku. Dodatkowo schowek na kabel sprawia, że przewód nie przeszkadza. 

 

 

 

 

Sokowirówka MPM

 

9. MPM MSO-06M sokowirówka

 

Osobom chcącym przygotować dużą ilość soku polecamy MPM MSO-06M, sokowirówkę ze zbiornikiem na sok o pojemności 2, 2 l. Z pomocą tak dużego zbiornika możesz za jednym razem przygotować sok dla całej rodziny. Model ma do wyboru dwie szybkości działania, możesz wybrać tę bardziej odpowiadającą Twoim potrzebom. 

Ta sokowirówka MPM ma moc 1000 W, więc bez problemu radzi sobie z twardymi warzywami oraz owocami. W rezultacie przygotujesz sok z każdego produktu. Model jest wykonany ze stali nierdzewnej, dlatego jest on dość ciężki, lecz za to odporny na wszelkie zniszczenia oraz zużycia. Na uwagę użytkowników zasłużył duży otwór, przez który można wkładać nawet całe jabłka. 

Sprzętem steruje się z pomocą pokrętła, jest ono duże, a zmiana nie jest trudna. Warto napomnieć, że prezentowana sokowirówka jest urządzeniem bezpiecznym. Oprócz antypoślizgowych nóżek jest ona też wyposażona w system bezpieczeństwa, więc korzystanie z niej nie przysparza żadnych kłopotów. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką sokowirówkę kupić?

 

Nie musisz wychodzić z domu do pobliskiej kawiarni czy restauracji, żeby napić się świeżo wyciskanego soku z owoców i warzyw. Sokowirówka umożliwi Ci samodzielne przygotowanie napoju pełnego witamin. Jeśli planujesz zakup takiego urządzenia, ale wciąż wahasz się, które wybrać, zajrzyj do naszego poradnika. Doradzimy Ci, jaka jest najlepsza sokowirówka.

 

 

Moc silnika

Za najważniejszy parametr sokowirówek uznaje się moc silnika. Wszystko ze względu na to, że to ona decyduje o efektywności pracy urządzenia. Do przygotowywania soków z miękkich składników, takich jak cytrusy czy jabłka, dobrze nadaje się sprzęt o mocy do 400 W. Jednak przy twardych warzywach i owocach (burakach, marchwi, selerze itp.) silnik musi być mocniejszy, minimum to 600 W.

 

Regulacja obrotów

Miłośnicy świeżo wyciskanych soków przekonują, że najlepsza sokowirówka pozwala na regulację obrotów. Brak możliwości zmiany prędkości obrotowej może przyczynić się do utraty części witamin i minerałów zawartych w składnikach, co wiąże się ze zbyt szybkim wyciskaniem. Z tego względu urządzenie powinno mieć przynajmniej 2-stopniową regulację obrotów. Zwykle służy do tego pokrętło. Na rynku są też modele wolnoobrotowe, które działają nieco wolniej, ale pozwalają zachować większość cennych składników odżywczych zawartych w owocach i warzywach.

 

Sitko i ostrza

Sitko to najważniejsza część sokowirówki. Jego wielkość i solidność wpływają na trwałość urządzenia, a także szybkość pracy. W tańszych modelach wspomniany element przeważnie jest wykonany z tworzywa sztucznego, co nie jest najlepszym rozwiązaniem. Plastik może szybko popękać, bo podczas przygotowywania soku sitko jest poddawane dużym obciążeniom. Jeśli chcemy używać sprzętu codziennie, dopilnujmy, aby ta część była wykonana z bardziej wytrzymałego materiału, czyli stali nierdzewnej.

Z sitkiem połączone są ostrza, które rozdrabniają składniki spożywcze. Powinny być one gęsto rozmieszczone, wtedy z pewnością nie będziemy narzekać na małą efektywność urządzenia. Ostrza znajdziemy na dnie sitka, wirują razem z nim.

 

Pojemnik na sok i miąższ

Cechą wyróżniającą sokowirówki są dwa pojemniki. Do jednego z nich trafia gotowy do picia sok, a do drugiego miąższ, czyli resztki wykorzystanych produktów spożywczych. Materiałem wykonania pojemników najczęściej jest plastik, dlatego możemy je bez przeszkód myć w zmywarce. Warto upewnić się, że wykorzystane tworzywo sztuczne nie ma w składzie szkodliwych substancji, w tym Bisfenolu A. Użytkownicy sokowirówek podkreślają, żeby wybierać sprzęty z pojemnikami mającymi grubsze ścianki. Wykazują one większą odporność na uszkodzenia mechaniczne, więc ryzyko pęknięcia na skutek np. upadku na podłogę jest znacznie mniejsze.

Poza solidnością ważna jest też wielkość obu pojemników. Zwykle ich pojemność to minimum 0,5 l, a maksymalnie ok. 3 l (zwłaszcza zbiornika na sok). Pod tym względem musimy dobrać urządzenie do liczby członków rodziny. Przygotowanie soku dla kilku osób zajmie dużo czasu, jeśli pojemnik będzie mniejszy niż 1 l.

 

 

Głośność pracy

Sokowirówka jest głośniejszym sprzętem niż wyciskarka, ale nie oznacza to, że przygotowywaniu soku zawsze musi towarzyszyć duży hałas. Niektóre modele wyposażone są w specjalne elementy wyciszające, mające na celu zmniejszenie głośności pracy. Urządzenie wykorzystujące takie rozwiązanie jest odpowiednie w szczególności dla osób, które wcześnie wstają i lubią rozpoczynać dzień od szklanki świeżego soku.

 

Otwór – jaką sokowirówkę wybrać?

Otwór, przez który wrzucamy owoce i warzywa do sita, nie może być za mały, bo wtedy konieczne stanie się krojenie wszystkich składników na małe cząstki. Po pewnym czasie może to być na tyle uciążliwe, że zniechęcimy się do używania sokowirówki. Na szczęście dostępne są urządzenia z tak dużym otworem, że można przez niego przecisnąć nawet całe jabłko. To duże ułatwienie, bo znacząco skraca czas potrzebny na przygotowanie soku.

 

Bezpieczeństwo

W podstawie sokowirówki powinny być antypoślizgowe nóżki, zapobiegające przesuwaniu się jej podczas użytkowania. Sprzęt, który stoi stabilnie na blacie kuchennym, zapewnia większy poziom bezpieczeństwa. Pamiętajmy również, aby upewnić się, że wybrany model został wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem. Podczas wyciskania soku, zwłaszcza z twardych produktów, silnik może szybko się nagrzać do wysokiej temperatury, co zwiększa ryzyko awarii. System zabezpieczający przed przegrzaniem automatycznie wyłączy urządzenie, aby temu zapobiec.

 

Dodatkowe funkcje

Jak już zostało wspomniane, zwykle plastikowe elementy budowy sokowirówki można myć w zmywarce. Nowoczesne sprzęty mają dodatkowo funkcję wstępnego czyszczenia. Wystarczy wlać wodę do głównej komory, aby usunąć ze środka resztki owoców i warzyw. To znacząco ułatwia utrzymanie sprzętu w czystości. Należy wspomnieć też o innych, ciekawych funkcjach, takich jak:

możliwość wyboru konsystencji soku – możemy sami zdecydować, czy w soku znajdą się duże kawałki miąższu;

wyciskanie soku prosto do szklanki – nie ma potrzeby korzystania z pojemnika;

blokada kapania – po jej włączeniu sok nie wycieka z sokowirówki na blat.

 

 

Design

Są osoby, które przywiązują dużą wagę do wyglądu sprzętów kuchennych. Dostępne na rynku sokowirówki różnią się pod względem designu, dlatego każdy z nas powinien znaleźć coś dla siebie. Obudowa może być wykonana z tworzyw sztucznych lub metalu. Warto przy tym podkreślić, że plastikowe korpusy mają różne kolory. Jednak pamiętajmy, że to nie wygląd sokowirówki jest najważniejszy, bo nie ma wpływu na jej efektywność.

 

Sokowirówki w dobrych cenach

Na zakup sokowirówki średnio trzeba przeznaczyć od 100 zł do 1000 zł. Jeśli mamy taką możliwość, warto zainwestować w droższy model znanej marki, który ma mocniejszy silnik i przydatne opcje. Wówczas będziemy mogli swobodnie używać sprzętu codziennie i nie obawiać się o awarię. 

 

 

FAQ

 

P1: Sokowirówka czy wyciskarka – co lepsze?

Aby zdecydować, który sprzęt jest lepszy: sokowirówka czy wyciskarka, należy się zastanowić, z jakich składników planujemy przyrządzać soki. Oba urządzenia nadają się do przygotowywania zdrowych napojów z jabłek, buraków i marchwi, ale większy problem pojawia się przy natce pietruszki, liściach szpinaku, kapuście czy owocach jagodowych (jeżynie, borówce itp.). Pod tym względem nieco lepiej sprawdza się wyciskarka. Sokowirówka jest dobrą propozycją dla osób, które lubią pić soki o bardziej wodnistej konsystencji, bez dużej ilości grudek oraz małych drobinek. Napój przygotowany przy pomocy wyciskarki jest gęstszy. Pamiętajmy też, że tego typu urządzenie pracuje wolniej, z czego mogą nie być zadowolone osoby zapracowane.  

 

 

P2: Ile kosztuje sokowirówka?

Sokowirówki to stosunkowo tanie urządzenia, dlatego można je spotkać w wielu domach. Co prawda duże znaczenie ma to, na jakiej marki sprzęt się decydujemy, jaka jest jego prędkość obrotowa, moc itp., ale mimo wszystko nie powinien to być bardzo duży wydatek. Na rynku jest wiele urządzeń kosztujących mniej niż 100 zł. Jednak nie wszystkie tanie sokowirówki są dostatecznie trwałe i praktyczne. Jeżeli chcemy kupić sprzęt oferowany przez renomowanego producenta, musimy być gotowi na wydatek rzędu kilkuset złotych. Zwykle jest to 200, maksymalnie 500 zł, choć cena za niektóre sokowirówki czasami przekracza kwotę 800 zł.

 

P3: Co to jest sokowirówka?

Jak sama nazwa wskazuje, sokowirówka to sprzęt służący do samodzielnego przygotowywania soków. Możemy wyróżnić kilka rodzajów takich urządzeń: uniwersalne (szybkoobrotowe z trapezowym separatorem), wolnoobrotowe śrubowe (ślimakowe) oraz z cylindrycznym separatorem. Oddzielenie soku od miąższu owoców i warzyw jest możliwe za sprawą szybko obracającego się sita. Sokowirówka pozwala na przygotowanie zdrowego i świeżego napoju o wodnistej konsystencji, bez grudek. Jednak na powierzchni soku tworzy się pianka, sok trzeba wypić od razu po przelaniu do szklanki. Sokowirówka jest odpowiednio przystosowana do wyciskania soku z twardych składników spożywczych, m.in. jabłek, marchewek, rzodkiewek, awokado czy buraków.

 

P4: Jak wyczyścić sokowirówkę?

Czyszczenie sokowirówki po użyciu nie musi być męczące, pod warunkiem, że zrobimy to od razu po przygotowaniu soku. Jeśli odstawimy brudne urządzenie na kilka godzin, usunięcie resztek produktów spożywczych nie będzie łatwe, bo zdążą zaschnąć. Pierwszym krokiem jest wyrzucenie resztek składników soku. Plastikowe części budowy sokowirówki, czyli pojemniki, możemy opłukać pod bieżącą wodą, a w razie potrzeby dodatkowo przetrzeć je gąbką. Za najtrudniejsze do utrzymania w czystości uważa się sito. Żeby pozbyć się zalegających na nim zanieczyszczeń, możemy użyć szczoteczki do zębów. Pozwoli ona na usunięcie wszystkich drobinek. Jeśli zabrudziliśmy obudowę i mamy wrażenie, że dłonie się do niej przyklejają, należy przetrzeć ją plasterkiem cytryny, a potem wytrzeć do sucha miękką ściereczką.

 

 

P5: Blender czy sokowirówka – co lepsze?

Sokowirówka, podobnie jak wyciskarka, jest przeznaczona przede wszystkim do przygotowywania soków z owoców i warzyw. Jest to odpowiedni sprzęt dla osób, które chcą zmienić swoją dotychczasową dietę i zwiększyć ilość spożywanych witamin oraz innych cennych substancji odżywczych. Z kolei z pomocą blendera można przyrządzić pyszne koktajle na bazie mleka czy jogurtu, a także smoothie. Tego typu urządzenie jest również przystosowane do przygotowywania soków z twardych składników spożywczych, a ponadto można je wykorzystać do innych celów. Nierzadko blender znacząco ułatwia ugotowanie zupy o kremowej konsystencji, posiłku dla niemowląt, posiekanie ziół oraz pokruszenie lodu do drinków.

 

 

Subscribe
Login
Notify of
guest
Recipe Rating




guest
Recipe Rating




0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

PODSUMOWANIE

  • 1. Wyciskarka wolnoobrotowa Panasonic MJ-L500SXE 150W
  • 2. Sokowirówka Zelmer ZJE1200G Master
  • 3. Sokowirówka Philips HR1832/02 Viva Collection
  • 4. Sokowirówka Bosch MES25A0
  • 5. Sokowirówka JC-2018 Fresh&Juicy Łucznik
  • 6. Manta Sokowirówka JUC101 400W
  • 7. Sokowirówka Kenwood JE 850 1500 W
  • 8. Sokowirówka Tefal ZE610D38
  • 9. MPM MSO-06M sokowirówka
  • Przewodnik zakupowy – Jaką sokowirówkę kupić?
  • FAQ

Sitemap
Regulamin

Nasze Projekty

Sąsiednie projekty

Używamy cookies do świadczenia i polepszania usług. Używając tej strony zgadzasz się na cookies.Akceptuję Reject Więcej informacji
Wykorzystanie plików cookies

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these cookies, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are as essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may have an effect on your browsing experience.
Necessary
Always Enabled

Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.

SAVE & ACCEPT
wpDiscuz