Ranking 13 najlepszych sokowirówek w 2024

Ostatnio aktualizowane: 27.07.24

 

Sokowirówka – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Dużo pracy kosztowało nas wyodrębnienie najlepszej na rynku sokowirówki. Jednak postanowiliśmy sprawdzić, który to będzie model ze względu na wszystkie jego parametry, wraz z ceną i zadowoleniem użytkowników. Z pełną świadomością możemy polecić model Kenwood JE850. Duża moc urządzenia pozwala na nieprzerwaną pracę przez długi czas, aż do napełnienia całego pojemnika na sok. Jest to solidnie zbudowany sprzęt, który nie ulegnie zniszczeniu nawet przy częstej eksploatacji. Niemal każdy element produktu możemy rozmontować, więc umieszczenie jego w zmywarce oraz umycie z pewnością nie sprawi problemów. Na funkcjonalność wpływ też blokada kapania i uruchomienia przy wadliwym złożeniu elementów. Wybraliśmy również wyciskarkę, która ma równie dobre parametry. Jest nią Kenwood PureJuice JMP400WH. Z niej również będziesz zadowolony.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To sprzęt o mocy 1500 W wyposażony w blokadę kapania i blokadę uruchomienia w przypadku nieprawidłowego złożenia elementów. Sokowirówka pozwala na wyciskanie soku z nieobranych owoców.

Wady

To ciężki sprzęt, przesunięcie go na blacie wymaga sporo siły, a schowanie do szafki jeszcze większej. Narzekają na to zwłaszcza panie domu drobnej postury.

Podsumowanie

Możliwość mycia elementów sokowirówki w zmywarce znacznie podnosi jej użyteczność i zadowolenie z eksploatacji. Sprzęt wyposażono w pojemnik na sok i miąższ, a także szczoteczkę do czyszczenia i popychacz.

Drugi wybór

Zalety

140 W mocy ma wyciskarka wolnoobrotowa PureJuice. Jest ona wyposażona w 1,3 litrowy pojemnik na pulpę i 1 litrowy na sok. Elementy wyposażenia można myć w zmywarce.

Wady

Według niektórych użytkowników bieg wsteczny nie zawsze pomoże w momencie gdy wyciskanie soku zablokuje się.

Podsumowanie

To cichy sprzęt dla zwolenników zdrowego żywienia. Jest lekki i łatwy w obsłudze, a soki przygotowuje w szybkim tempie. Kompaktowe wymiary sprzyjają przechowywaniu wyciskarki w niewielkiej kuchni.

Rozważ też

Zalety

Dzbanek prezentowanego urządzenia ma pojemność 1,5 l - możemy jednocześnie przygotować dużą ilość soku. Specjalnie zaprojektowany kranik pozwala nam na wyciskanie soku prosto do szklanki, której wysokość nie przekracza 12 cm.

Wady

Urządzenie generuje spory hałas - podczas pracy sprzętu ciężko jest prowadzić rozmowę lub oglądać telewizję. Dlatego najlepiej używać sokowirówki, kiedy nie wykonujemy żadnej z tych czynności.

Podsumowanie

Jest to sokowirówka o mocy 500 W. Tak duża moc umożliwia nam szybkie przygotowanie całego dzbanka soku, który możemy również od razu wlać do szklanki. Urządzenie szybko się rozmontowuje i dlatego też mycie go w zmywarce nie stanowi problemu.

 

 

13 najlepszych sokowirówek. Opinie w 2024 roku

 

Moda na zdrowe odżywianie trwa od kilku sezonów. Nie mamy nic przeciwko, w końcu zdrowie jest najważniejsze! Owoce i warzywa dostarczają nam wiele witamin i minerałów. Sok jest bardzo przyjemną formą isch spożywania. Dlatego przygotowaliśmy dla Was ranking sokowirówek, które cieszą się najlepszymi opiniami.

 

1. Sokowirówka Kenwood JE850

 

Sokowirówka Kenwood JE850 to urządzenie o mocy 1500 W i dwoma poziomami obrotów regulowanych metodą mechaniczno – skokową. Cenionym przez użytkowników jest fakt, że sokowirówka nie zostanie uruchomiona, gdy użytkownik niepoprawnie złoży jej elementy. Zapobiega to nie tylko uszkodzeniom, ale także ewentualnemu rozchlapywaniu składników.

Również jako zaleta jest wskazywane to, że poszczególne elementy Kenwood JE850, po użyciu mogą zostać umyte w zmywarce. Wytrzymała obudowa sokowirówki sprawia, że jest ona niezniszczalna. Do tego użytkownik może poddać wyciskaniu owoce bez ich obierania, co w czasach ciągłego pospiechu w jakich żyjemy, ma spore znaczenie.

Do urządzenia dołączono pojemnik na sok, a system Apex pozwala na zwielokrotnienie ilości pulpy (w stosunku do standardowych urządzeń) w 3-litrowym zbiorniku. Warto również wspomnieć o zastosowanej blokadzie kapania pozwalającej zachować porządek podczas pracy sokowirówki. Wraz z urządzeniem Kenwood JE850 użytkownik otrzymuje instrukcję użytkowania w języku polskim, kartę gwarancyjną, a także popychacz i szczoteczkę.

Metalizowana obudowa Kenwood JE850 sprawia, że sokowirówka wygląda bardzo elegancko i posuje do każdej kuchni. Jakie ma jeszcze inne zalety?

 

Zalety

Duża moc silnika : Kenwood JE850 to sokowirówka wyposażona w silnik o mocy 1500 W, pozwala to na sprawne oddzielanie soku od miąższu nawet owoców bez obierania. 2 poziomy obrotów pozwalają na ich dopasowanie do rodzaju owoców.

Blokada uruchomienia: To inteligentne urządzenie nie zostanie uruchomione w przypadku jego wadliwego złożenia. Zapobiega to nie tylko ewentualnemu rozchlapywaniu soku, ale też uszkodzeniu mechanizmu.

Dodatkowe wyposażenie: Wraz z sokowirówką użytkownik otrzymuje pojemnik na sok, miąższ, popychacz i szczoteczkę. Elementy te są niezbędne do prawidłowego działania i oczyszczania sprzętu.

Mycie w zmywarce: Elementy ruchome sokowirówki, po ich użyciu mogą być myte w zmywarce. To znacznie ułatwia eksploatację tego narzędzia kuchennego.

Blokada kapania: Sprzęt wyposażono w blokadę kapania, funkcja ta wpływa pozytywnie na zachowanie porządku w miejscu wyciskania soku.

 

Wady

Waga: Jak donoszą użytkownicy to ciężki sprzęt. Aby przesunąć sokowirówkę na blacie trzeba do tego użyć sporo siły.

 

 

 

 

2. Wyciskarka Wolnoobrotowa Kenwood PureJuice JMP400WH

 

Osobom, które preferują wyciskanie soków w metodą wolnoobrotową chcemy zaproponować urządzenie Kenwood PureJuice JMP400WH. Jak zostało wspomniane, to wyciskarka wolnoobrotowa obracająca się z prędkością 50 obrotów na minutę. Sprzęt wyposażono w silnik o mocy 140 W, a jako wyposażenie klient również otrzymuje dzbanek na sok o pojemności 1 litra, pojemnik na miąższ 1,3 litra oraz popychacz i szczoteczkę. Na uwagę zasługuje funkcja QuickClean, która polega na możliwości płukania wnętrza sprzętu przez nalanie wody do tuby. Funkcja ta ułatwia wstępnie oczyścić wyciskarkę po użyciu. A po rozłożeniu elementów urządzenia można je też włożyć do zmywarki w celu dokładnego umycia.

Użytkownicy przekazują, że praca wyciskarki nie jest głośna, a jej montaż i demontaż prosty i nie sprawiający problemów. Podczas pracy wyciskarki pulpa jest automatycznie przesuwana do pojemnika na miąższ, co sprawia, że urządzenie jest wydajne i nie wymaga przerw technologicznych na oczyszczanie podczas wyciskania większej ilości soku.

Dla zwolenników wolnoobrotowych urządzeń mamy propozycję zakupu wyciskarki soku Kenwood PureJuice JMP400WH.

 

Zalety

Miąższ automatycznie odprowadzany: Dzięki funkcji automatycznego odprowadzania miąższu do pojemnika praca nie wymaga robienia przerw na oczyszczanie sprzętu, aż do całkowitego zapełnienia pojemnika.

Pojemność: Do sprzętu dołączono pojemnik na miąższ wielkości 1,3 litra i dzbanek na sok wielkości 1 litra. Pozwala to na przygotowanie soku dla całej rodziny przy jednym uruchomieniu sprzętu.

Funkcja QuickClean: Funkcja QuickClean pozwala na szybkie pozbycie się resztek miąższu z wnętrza wyciskarki. Ułatwia to dogłębne wyczyszczenie urządzenia.

Mycie w zmywarce: Wszystkie elementy ruchome wyciskarki mogą być myte w zmywarce, znacznie to ułatwia sprzątanie po wykonanej pracy.

Blokada kapania: Sprzęt wyposażono w praktyczny korek, który nie pozwala na skapywanie resztek soku po skończonym wyciskaniu.

 

Wady

Według niektórych użytkowników bieg wsteczny nie zawsze pomoże w odblokowaniu urządzenia, gdy mechanizm zatrzyma się lub zablokuje podczas wyciskania zbyt dużych i twardych cząstek.

 

 

 

 

3. Sokowirówka Philips Viva Collection HR1832/02

 

Philips Viva Collection HR1832/02 to sokowirówka, która wyciska smaczne soki z każdego owocu, jaki do niej włożymy. Pojemnik tego produktu ma pojemność 1,5 l, co oznacza, że jednorazowo możemy przygotować sporą ilość soku. Mimo to urządzenie nie zabiera zbyt dużo miejsca, ponieważ jest kompaktowe.

Moc opisywanego modelu wynosi 500 W. Za sprawą funkcji Quick Clean w przeciągu kilku minut możemy umyć prezentowaną sokowirówkę w zmywarce. Specjalnie zaprojektowany kranik umożliwia nam wyciskanie soku prosto do szklanki. Nie musimy więc brudzić więcej naczyń. Model ma blokadę kapania, dzięki czemu nie musimy się martwić, że pobrudzimy blat kuchenny.

Większość elementów sokowirówki jest przezroczysta, więc możemy obserwować zapełniający się pojemnik na pulpę oraz na sok. Stopy antypoślizgowe sprawiają, że model nie przesuwa się po blacie podczas pracy. Urządzenie wyróżnia ładny design. Jest ono dostępne w kilku wariantach kolorystycznych. Użytkownicy zdecydowali się na zakup tego modelu ze względu na duży pojemnik do soku oraz wysoką bezawaryjność.

Philips Viva Collection HR1832/02 to sokowirówka o mocy 500 W. Produkt ma kilka ciekawych funkcji. Pojemnik na sok ma pojemność 1,5 l.

 

Zalety

Obsługa: Obsługa produktu jest bardzo łatwa. Przyciski są dobrze opisane, więc wybranie tego odpowiedniego nie jest problemem.

Kran: Jest to urządzenie, które daje nam możliwość wyciskania soku prosto do szklanki. W rezultacie nie musimy wykorzystywać kolejnego naczynia, jakim byłby zapełniony dzbanek.

Mycie: Wszystkie elementy sokowirówki możemy szybko rozmontować oraz umieścić w zmywarce. Dlatego czyszczenie modelu jest bardzo łatwe i nie zabiera nam zbyt dużo czasu. Poza tym pulpę można bardzo łatwo usunąć z pojemnika na nią przeznaczoną.

Stabilność: Na spodzie produktu znajdziemy stopy antypoślizgowe wykonane z gumy. Podczas użytkowania sokowirówka nie ślizga się po blacie, więc nie ma ryzyka, że urządzenie przewróci się, a sok wyleje.

Wymiary: Prezentowana sokowirówka jest kompaktowym urządzeniem. Model zmieści się na każdym blacie nawet w bardzo małym pomieszczeniu.

 

Wady

Głośność: Użytkownicy donoszą, że sokowirówka emituje bardzo głośne dźwięki podczas pracy. Dla wielu może to być sporym uniedogodnieniem.

 

 

 

 

4. Sokowirówka Zelmer ZJE1200G (JE1200) 500 W

 

2.Zelmer JE1200 (szary)Drugie miejsce w naszym rankingu należy się sokowirówce marki Zelmer. Ten polski producent od lat jest jednym z liderów na rynku agd. Sokowirówka JE1200 imponuje bardzo korzystnym stosunkiem ceny do jakości. Za niedużą sumę możemy dostać sprzęt o dużej mocy i bardzo dobrej wydajności. Urządzenie zostało wyposażony w 1,5 litrowy pojemnik na odpady. Jest o transparentny dzięki czemu z łatwością spostrzeżemy, iż należy go opróżnić.

Podobnie jak wyżej opisywany Philips, także i Zelmer może pochwalić się dużym i wygodnym otworem na warzywa i owocem. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu – nie będzie bowiem konieczności wcześniejszego krojenia porduktów na mniejsze kawałki. Warto dodać, że sokowirówka prezentuje się bardzo elegancko.

Dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i szarej. Producent pozostawił nam także możlwość dokupienia dodatkowych przystawek, które mogą być dużym ułatwieniem pracy w kuchni.

To dobra i tania sokowirówka. Recenzje użytkowników są bardzo pozytwyne. Podkreśla się, że urządzenie jest wydajne – bardzo skutecznie wyciska sok. Na plus oceniana jest pokrywka urządzenia, która sprawia że sok nie chlapie na boki.

Sokowirówka Zelmer JE1200 to optymalne rozwiązanie. Jest to połączenie funkcjonalności z wystarczająco mocnym silnikiem.

 

Zalety

Pojemnik na miąższ i sok: Urządzenie posiada 1,5 litrowy pojemnik na miąższ, który pozwala na długie wyciskania soku, bez opróżniania pojemnika i tym samym otrzymanie dużej ilości soku przy jednorazowym użyciu. A sok trafia do specjalnie dołączonego pojemnika dołączonego do zestawu.

Separator piany: Model został wyposażony w separator piany, dzięki czemu powstała podczas wyciskania soku piana, jest oddzielona od soku, a konsument może cieszyć się czystym sokiem.

Mycie w zmywarce: Większość elementów sokowirówki po użyciu można myć w zmywarce, dzięki czemu szybciej sprzątniesz po skończonej pracy.

Wyciskanie soku z nieobranych owoców: Sokowirówka Zelmer JE1200 pozwala na wyciskanie soku z owoców, które nie zostały obrane ze skórki. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i pracochłonność pracy.

Regulacja obrotów: Model ten został wyposażony w mechaniczno – skokową regulację obrotów. Użytkownik ma do dyspozycji 2 prędkości dla owoców twardych i miękkich.

 

Wady

Odciskanie soku: Użytkownicy podają, że miąższ, który pozostaje po wyciśnięciu soku, jest jeszcze dość mocno wilgotny, zatem sokowirówka jest zbyt mało efektywna.

 

 

 

 

5. Sokowirówka Bosch MES3500 700 W

 

3.Bosch MES3500Kolejny proponowany produkt to sprzęt marki Bosh. Sokowirówka tej firmy to warty uwagi produkt, zważywszy na jej niską ceną i jednocześnie dużą wydajność. Jeśli chcesz zainwestować w sprzęt, który wyciśnie sok z owoców oraz warzyw, szybko i skutecznie powinieneć przyjrzeć się temu urządzeniu. Produkty można wkładać do maszyny wraz ze skórką. Sokowirówka nie boi się także dużych i twardych kawałków.

Ceramiczne noże poradzą sobie z praktycznie z każdym warzywem i owocem, bez uprzedniego krojenia. Duży niezwykle wydajny otwór wlotowy bardzo przyspiesza proces przygotowywania soku. Jednorazowo możemy wycisnąć aż do 1,5 litra soku. Specjalne sitko wykonane ze stali szlachetnej bardzo skutecznie wyciska ostatnie krople płynu.

Wylot soku został wyposażony w specjalną technologię, która zapobiega kapaniu. Dzięki temu nasze stanowisko pracy pozostaje schludne i czyste. Urządzenie posiada specjalną blokadę, która uniemożliwia silnikowi rozpoczęcie pracy, jeśli sokowirówka jest nieprawnie złożona.

Bosh produkuje bardzo dobre sokowirówki. Opinie i recenzje o tych urządzeniach są pochlebne. Podkreśla się, że sprzęt jest cichy, estetycznie wykonany oraz łatwy w czyszczeniu.

Bosch MES300, to model sokowirówki, który jest wydajny w wyciskaniu soku z owoców twardych, a jego obsługa jest bezawaryjna.

 

Zalety

Blokada uruchomienia: Gdy sokowirówka zostanie złożona w sposób nieprawidłowy, aby zapobiec wypadkom, został ona wyposażona w blokadę bezpieczeństwa, która nie pozwoli uruchomić maszyny dopóki elementy jej nie będą poprawnie poskładane.

Mocny silnik: Silnik o mocy 700 W znakomicie sobie radzi z twardymi warzywami, takimi jak na przykład marchewka. A praca urządzenia jest szybka i wydajna.

Pojemnik na sok: Specjalnie dołączony pojemnik na sok umożliwia natychmiastowe wyciskanie, bez poszukiwania pojemnika, który pasowałby wysokością i objętością.

Zapobieganie kapaniu: Model ten jest wyposażony w specjalną zatyczkę, która wkładasz po zakończonej pracy, dzięki temu resztki soku nie kapią z urządzenia, a Ty masz mniej pracy przy sprzątaniu po użyciu maszyny.

Pojemnik na miąższ: Dwulitrowy pojemnik na miąższ pozwala na wyciśnięcie dużej ilości soku bez opróżniania zbiornika. Dzięki niemu wyciśniesz porcję potrzebną dla całej rodziny bez przerywania pracy na usunięcie odpadów.

 

Wady

Odpady – transport: Konsumenci podają, że model ten nie jest prawidłowo wyprofilowany i miąższ zamiast trafiać do pojemnika na odpady zbiera się w dużej ilości na wieczku urządzenia.

Odpady – wykorzystanie: Również spotkaliśmy się z negatywną opinią dotyczącą odciskania miąższu od soku. Część klientów zauważa, że miąższ jest zbyt mokry, co czyni z sokowirówki maszynę mniej efektywną.

 

 

 

 

6. Sokowirówka Camry CR4053 800 W

 

Camry CR4053 to urządzenie o mocy 800 W. Tak duża moc pozwala nam na szybkie oraz skutecznie rozdrobnienie owoców. Jest to sprzęt 2 w 1. Oprócz sokowirówki do zestawu mamy jeszcze dołączony blender. Oba urządzenia pozwolą przygotować nam smakowite soki oraz potrawy.

Model daje nam możliwość regulowania prędkości obrotów. Dopasujmy je więc do składników, które zamierzamy rozdrobnić. Pojemność dzbanka wynosi 1,5 l. Jest to duży pojemnik, który umożliwi nam przygotowanie koktajlu z kilku różnych owoców. Z kolei pojemnik sokowirówki ma pojemność 0,3 l. Urządzenie ma antypoślizgowe nóżki, które zabezpieczają go przed ześlizgnięciem się z blatu. Model ma funkcję Pulse, czyli włączenie urządzenia tylko na czas trzymania przycisku.

Użytkownicy wybierają produkt ze względu na to, że jest to urządzenie dwa w jednym. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ nie musimy dokupować już dodatkowych maszyn. Oprócz tego Internauci chwalą również wysoką bezawaryjność urządzenia.

Camry CR4053 to produkt 2 w 1, czyli sokowirówka oraz blender. Pojemność dzbanka wynosi 0,3 l. Jest to model z funkcją Pulse.

 

Zalety

Moc: Prezentowane urządzenie ma moc wynoszącą 800 W. Jest to wystarczające, aby można było łatwo oraz szybko przygotować koktajle oraz soki. Sokowirówka nie będzie miała problemu z twardszymi owocami.

Funkcjonalność: Wraz z sokowirówką w komplecie dostajemy blender. Dzięki obecności urządzenia tego typu, oprócz soków możemy również przygotować smaczne koktajle. Daje to nam możliwość wyciskania soków oraz robienia koktajli.

Regulacja: Urządzenie pozwala nam na regulowanie prędkości obrotów. Dlatego możemy dopasować ten parametr do twardszych lub bardziej miękkich owoców.

 

Wady

Pojemność: Dzbanek na sok ma pojemność 0,3 l. Oznacza to, że jednorazowo możemy przygotować jedynie około 1 szklankę soku.

Głośność: Wielu użytkowników zaznacza, że prezentowane urządzenie jest głośne. Może to nam przeszkadzać w prowadzeniu rozmowy lub w oglądaniu telewizji.

 

 

 

 

7. Panasonic MJ-L500SXE Sokowirówka Slow Juicer 150 W

 

5.Panasonic MJ-L500Ostatni produkt w naszym rankingu to urządzenie wyprodukowane przez firmę Panasonic. Mimo ostatniej pozycji w rankingu sprzęt jakością nie odstaje od wyżej wymienionych. Jest to produkt z najwyższej półki. Lekko odstraszać może jedynie cenia, która jest również najwyższa w porównianiu do sokowirówek wyżej omawianych.

Urządzenie jest bardzo ciche. Dodatkowo jest intuicyjne w obsłudze. Posiada wiele ciekawych funkcji, które wyróżniają je spośród innych modeli. Pierwszym ciekawym rozwiązaniem jest możliwość wykonywanie orzeźwiających soków z produktów mrożonych. Jest to świetna propozycja na lato. Kto z nas nie lubi sorbetów?

Odpwiednia przystawka umożliwi zmielenie owoców i warzyw, które właśnie wyjeliśmy z zamrażalki. Kolejna cecha urządzenia powinna zainteresować entuzjastów zdrowego odżywiania. Sokowirówka wyciska bowiem soki nie niszcząc ich pozytywnych wartości odżywczych. Śruba, która obraca się z prędkością 45 obrotów na minutę, stoi na straży mikroelementów i witamin.

Kolejnym dobrym tego skutkiem jest fakt, że soki zachowują smak i aromat na dłużej. Co więcej, nie rowarstwiają się. Jest to bardzo fajny produkt, który imponuje cichą pracą oraz wydajnością. Osoby, które dokonały zakupu są bardzo zadowlone podkreślając wyższość wyciskarki nad sokowirówkami.

Wolnoobrotowa wyciskarka do soków to Panasonic MJ-L500. Pozwala ona na dostarczenie rodzinie codzienne potrzebnej im dawki witamin i minerałów.

 

Zalety

Niewielkie rozmiary: Maszyna posiada przekładnię ślimakową, która kieruje produkty do zgniatania, a sok oraz oddzielony miąższ kierowane są do dołączonych do zestawu, zewnętrznych pojemników. Dzięki temu maszyna ma mniejsze rozmiary i jest łatwiejsza do przechowywania.

Wielofunkcyjność: Model ten umożliwia również wykorzystanie go do przygotowania lodów i shake\’ów. Wystarczy zastosować dodatkowe sitko dołączone do zestawu.

Przeciw kapaniu: Specjalna zatyczka pozwala na uniknięcie kapania resztek soku po skończeniu wyciskania. Pozwala to na ograniczenie prac porządkowych po skończonej pracy.

Wsteczny bieg: W razie zapchania się urządzenia w każdej chwili możesz włączyć bieg wsteczny, który wypchnie nadmiar produktów do otworu zasypowego.

 

Wady

Mała moc: Model ten niestety może się pochwalić jedynie mocą 150 W, co może powodować zatrzymywanie się urządzenia przy obróbce twardych produktów.

Mycie: Są klienci, którzy uważają, że mycie urządzenia jest trudne i pracochłonne, ze względu na dużą ilość zakamarków, jakie posiada obudowa.

 

 

 

 

8. Sokowirówka MPM J-45 700 W

 

4.MPM J-45Następny produkt w naszym rankingu to sokowirówka polskiej marki MPM. Ten niezwykle tani produkt imponuje nowoczesnym wyglądem. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że będzie ozdobą naszej kuchni. Prezentuje się bardzo solidnie. Do jej produkcji użyto stali nierdzewnej oraz plastiku.

Pojemnik na odpady jest przezroczysty, dzięki czemu łatwo kontrolować stan jego zapełnienia. Jeśli zostanie całkowicie wypełniony łatwo go opróżnimy, a to za sprawą zamocowanego uchwytu. Również i otwór na produkty jest bardzo wydajny. Jego szerokość pozwala na umieszczenie w nim nawet dużych owoców i warzyw. Sokowirówka posiada dwie prędkości, które pozwalają na dostosowanie mocy do trwardości wyciskanego produktu.

Atutem tego urządzenia są także antypoślizgowe osłonki na nóżki. Gwarantuje to nam bezpieczeństw, a urządzeniu stabilność. Sokowirówkę demontuje się szybko i sprawnie, a poszczególne elementy urządzenia z łatwością opłukamy pod wodą. Za dużą zaletę użytkownicy uznają niską cenę urządzenia. Sprzęt jest bardzo wydajny. Bez problemu upora się z burakiem czy selerem.

Model MPM J-45 pozwala na szybkie wyciskanie owoców i warzyw i, jak podaje producent, można otrzymać 1 litr soku w ciągu jednej minuty. Jest to także dobra sokowirówka do 200 złotych.

 

Zalety

Łatwe przygotowanie owoców i warzyw: Model ten został przystosowany do tego, aby wrzucać do zasobnika całe owoce i warzywa, bez ich obierania, co znacznie usprawnia pracę.

Regulacja prędkości: Dwustopniowa regulacja prędkości pozwala na ustawienie prędkości optymalnej dla obrabianych produktów.

System bezpieczeństwa: Gdy urządzenie zostanie nieprawidłowo złożone system bezpieczeństwa zablokuje jego uruchomienie. Znacznie to podnosi bezpieczeństwo użytkownika.

 

Wady

Sitko: Podczas pracy sitko urządzenia zapycha się i trzeba je udrożnić, bo inaczej sok wypływa bokiem. Aby oczyścić sitko, trzeba je wyjąć i opłukać pod bieżącą wodą.

Hałas: Użytkownicy podają, że model ten pracuje zbyt głośno i jest to znaczącą wadą tego urządzenia.

 

 

 

9. Sokowirówka Bosch MES25A0

 

Bosch MES25A0 to pozycja, której nie można pominąć. Prezentowany sprzęt jest solidnie wykonany, wszystkie elementy były kilka razy sprawdzone i udowodniono, że będą pracować bezawaryjnie nawet przez kilka lat. Blokada kapania DripStop nie pozwala na to, aby na Twoim blacie pojawiły się kropelki napoju. Moc urządzenia to 700 W, a test sokowirówek pokazuje, że jest to wystarczające, aby skutecznie i szybko wyciskać sok z warzyw, jak i z owoców. 

Ta sokowirówka Bosch ma dwa pojemniki: 1,5 l na sok oraz 2 l na miąższ. Nie musisz korzystać z innych naczyń i zwiększać ilość sprzątania. Na uwagę zasługuje element tnący, który jest wykonany z dobrego metalu. W krótkim czasie kroi owoce na miazgę oraz z czasem nie ulega korozji. 

Jest to bezpieczne urządzenie, które nie włącza się, dopóki wszystkie elementy nie zostaną poprawnie połączone. Poza tym ma ono antypoślizgowe nóżki, więc nie spadnie z blatu stołu. Użytkownikom czyszczenie nie sprawia żadnego problemu, wszystkie części mogą być umyte w zmywarce. 

 

 

 

10. Sokowirówka JC-2018 Fresh&Juicy Łucznik

 

Chcąc wspierać polską gospodarkę możesz zaopatrzyć się w Łucznik Fresh&Juicy JC-2018, czyli dobrze wykonaną sokowirówkę. Jest to godny polecenia produkt, ponieważ idealnie spełnia swoje zadanie, w ciągu kilku sekund przygotowuje pyszne soki, którymi może raczyć się cała rodzina. 

Użytkownikom podoba się, że ta sokowirówka Łucznik ma estetyczny wygląd. Po skończonej pracy nie musisz chować jej w szafie, będzie ładnie wyglądać na blacie kuchennym. Moc modelu to 800 W, bez trudu przygotowujesz soki nawet z twardszych warzyw i owoców. Na obudowie znajduje się pokrętło, dzięki któremu można wybrać jedną z dwóch prędkości przygotowywania soku. 

W zestawie znajduje się pojemnik na sok o pojemności 1 l. Zaczepia się go bezpośrednio do kranika, więc nie stracisz części cennego soku. W podstawie sprzętu znajdują się antypoślizgowe nóżki, które zapobiegają niekontrolowanemu przesuwaniu się po blacie. Korzystanie z sokowirówki jest łatwe oraz intuicyjne. 

 

 

 

11. Manta Sokowirówka JUC101 400W

 

Polecamy sokowirówkę Manta JUC101 LEMON o mocy 400 W, z pomocą, której możesz przerobić na sok miękkie oraz średnio-twarde warzywa i owoce. Korpus sprzętu jest wykonany z dobrej jakości tworzywa sztucznego. Do zestawu dołączono pojemnik na sok o pojemności 0,5 l. Na obudowie widnieje pokrętło, z jego pomocą można wybrać szybkość obrotów podczas przygotowywania soku. Pokrętło można łatwo zauważyć, ponieważ jest pomarańczowe i wyróżnia się na białym korpusie urządzenia. Ta mała sokowirówka ma chowany przewód, który nie będzie przeszkadzał. Model jest bezpieczny dla użytkownika, ma on zabezpieczenie przed włączeniem, jeśli części nie są do siebie dobrze przytwierdzone. 

Na dodatek pod urządzeniem znajdują się antypoślizgowe nóżki. Jak ta dobra i tania sokowirówka jest postrzegana przez konsumentów? Podoba im się to, że po rozmontowaniu, mogą każdą z części umieścić w zmywarce, oszczędza to użytkownikom sporo czasu. 

 

 

 

12. Sokowirówka Tefal ZE610D38

 

Polecamy Tefal ZE 610D 38, sprzęt wyposażony w wysokiej jakości filtr. Sok oraz miąższ są skutecznie oddzielane, a sam filtr jest śliski, wyczyszczenie go z pulpy nie jest trudne. Otwór na owoce i warzywa ma średnicę 75 mm, zatem do środka można wrzucać dość duże kawałki. 

W zestawie znajdziesz naczynie na sok o pojemności 1,2 l, a pojemnik na pulpę ma pojemność 2 l, łatwo się go oddziela od pozostałych elementów, a czyszczenie nie jest pracochłonne, szczególnie że tak, jak inne elementy, można go umieścić w zmywarce. Moc modelu to 800 W, sok jest zazwyczaj przygotowywany sprawnie. 

Użytkownikom bardzo podoba się separator piany, który nie dopuszcza do tego, aby było jej zbyt dużo w soku. Według opinii konsumentów korzystanie z urządzenia jest łatwe. Ta sokowirówka Tefal jest solidnie wykonana, dzięki czemu pozwoli na przygotowanie wielu litrów pysznego soku. Dodatkowo schowek na kabel sprawia, że przewód nie przeszkadza. 

 

 

 

13. MPM MSO-06M sokowirówka

 

Osobom chcącym przygotować dużą ilość soku polecamy MPM MSO-06M, sokowirówkę ze zbiornikiem na sok o pojemności 2, 2 l. Z pomocą tak dużego zbiornika możesz za jednym razem przygotować sok dla całej rodziny. Model ma do wyboru dwie szybkości działania, możesz wybrać tę bardziej odpowiadającą Twoim potrzebom. 

Ta sokowirówka MPM ma moc 1000 W, więc bez problemu radzi sobie z twardymi warzywami oraz owocami. W rezultacie przygotujesz sok z każdego produktu. Model jest wykonany ze stali nierdzewnej, dlatego jest on dość ciężki, lecz za to odporny na wszelkie zniszczenia oraz zużycia. Na uwagę użytkowników zasłużył duży otwór, przez który można wkładać nawet całe jabłka. 

Sprzętem steruje się z pomocą pokrętła, jest ono duże, a zmiana nie jest trudna. Warto napomnieć, że prezentowana sokowirówka jest urządzeniem bezpiecznym. Oprócz antypoślizgowych nóżek jest ona też wyposażona w system bezpieczeństwa, więc korzystanie z niej nie przysparza żadnych kłopotów. 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką sokowirówkę kupić?

 

Soki ze świeżych owoców lub warzyw, przecier pomidorowy, ziemniaki przeciśnięte na różnego rodzaju kluski, soki z jabłek, pomidorów czy buraków – to wszystko możesz wykonać za pomocą sokowirówki. Nie da się ukryć, że ma ona sporą konkurencję w postaci wyciskarek do soków, ale ze względu na cenę i łatwy system obsługi, wciąż cieszy się ogromną popularnością. W tym poradniku podpowiemy Ci, jaką sokowirówkę wybrać.

 

 

Dlaczego warto?

Kiedyś ludzie robili przetwory na zimę, bo był to jedyny sposób, aby przechowywać produkty w okresie, gdy natura nie dawała warzyw i owoców. Teraz w sklepach dostępne są najróżniejsze przetwory z warzyw i owoców, a więc pojawia się pytanie, czy opłaca się nam samodzielnie przygotowywać soki, dżemy i przeciery. Odpowiedź jest prosta – oczywiście że tak. Nie chodzi tutaj wcale o oszczędności, bo w wielu przypadkach będą one minimalne, a o nasze zdrowie. Gdy sami robimy przetwory lub soki wiemy, co się w nich znajduje.

Gdy sami przeciskamy sok z jabłek nie dodajemy cukru ani konserwantów. Niestety w produkcji przemysłowej jest to standardem, a przecież wszechobecne konserwanty są szkodliwe dla naszego organizmu. Warto więc w sezonie letnim i jesiennym, przygotować przetwory samodzielnie. Wtedy przydatnym rozwiązaniem jest sokowirówka.

 

Wady i zalety sokowirówek

Jest to prosty w użyciu sprzęt, który umożliwia wyciśnięcie dużej ilości soku w krótkim czasie. Co istotne sok jest klarowny. Poza tym jest to stosunkowo tani produkt. Z drugiej strony, nie zawsze radzi on sobie z wyciskaniem soku na przykład z jeżyn, jagód czy malin. Musisz też wiedzieć, że wyciśnięty przez taką maszynę sok trzeba od razu pasteryzować lub wypić. Sama pielęgnacja sprzętu też wymaga cierpliwości. Warto jednak zauważyć, że w przeciwieństwie do innych wyciskarek, sokowirówki są niezbyt skomplikowane, a więc ich czyszczenie zajmuje niewiele czasu.

 

Moc

Moc urządzenia powinniśmy dobierać w zależności od naszego zapotrzebowania. Jeśli wyciskamy miękkie warzywa i owoce, jak pomidory, brzoskwinie czy truskawki wystarczy nam sprzęt o niskiej mocy – od 150 do 200 W. Jeśli chcemy wyciskać sok z buraka, marchewki, ziemniaków czy jabłek, najlepszy będzie model o mocy wyższej niż 300 W.

Najmocniejsze sprzęty mają moc ok. 600 W. Jeśli na słabym urządzeniu będziemy przeciskać twarde owoce, może dojść do zatarcia silnika. Warto też podkreślić, że moc ma ścisły związek z czasem, w jakim maszyna może pracować. 150 Watowe sokowirówki mogą pracować bez przerwy przez kilka-kilkanaście minut i będą potrzebowały regularnych przerw. Natomiast mocne maszyny mogą działać nawet do 30 min bez wyłączania. Należy jednak podkreślić, że wiele zależy od rodzaju przeciskanych produktów.

 

Sitko

Jednym z ważniejszych elementów sokowirówki jest sitko. To ono pozwala nam uzyskać klarowny sok bez kawałków owoców. Z tego właśnie powodu produkt tego typu będzie idealnym rozwiązaniem dla rodziców, którzy chcą podawać dzieciom soki z owoców, gdy te nie lubią kawałków miąższu pływającego w środku. Na rynku dostępne są modele z sitkiem plastikowym i ze stali nierdzewnej. Modele plastikowe wykorzystywane są w tanich sprzętach, często się zapychają i przy intensywnej pracy trzeba je regularnie oczyszczać. Z kolei sitka wykonane ze stali nierdzewnej zapewniają większą efektywność.

 

Wymiary urządzenia

Sama wielkość urządzenia to kwestia drugorzędna, aczkolwiek w małej kuchni może okazać się dość istotna. Trudno jednak znaleźć mini wersję sokowirówki. Takie sprzęty są dość duże i tym sam zajmują sporo miejsca. Jeśli chodzi o gabaryty, znaczenie mają pojemniki. Większość modeli posiada jeden pojemnik – wyłącznie na odpadki, ale znajdziesz też produkty z osobnym pojemnikiem na sok. Wielkość pierwszego z nich może wynosić od 1 l do 3,5 l. Im większy pojemnik, tym rzadziej musisz go opróżniać. Kolejna kwestia to wymiary otworu wsadowego.

Starsze modele mają wąski wsad, co wymaga krojenia owoców i warzyw na mniejsze kawałki. Jednak coraz częściej producenci oferują sprzęty z dużym otworem i w efekcie nie ma konieczności dokładnego krojenia produktów. Jeśli wybierasz model z dodatkowym naczyniem na sok, sprawdź, czy jest dopasowane do lejka i ma miarkę, abyś miał możliwość kontroli ilości przygotowanego soku.

 

Popychacz

Element ten musi być solidnie wykonany, zwłaszcza jeśli będziemy przeciskać duże ilości twardych warzyw. Dzięki temu nie ulegnie on zniszczeniu przy większym nacisku.

 

Hałas

Sokowirówki to z reguły głośne sprzęt, aczkolwiek modele nowej generacji posiadają specjalne zabezpieczenia silnika, które minimalizują emisję dźwięku.

 

Regulacja prędkości

Regulacja obrotów sitka z ostrzami umożliwi Ci dostosowanie pracy urządzenia do twardości owoców. Jest to przydatne rozwiązanie w mocnych sprzętach. Gdy przeciskasz miękkie warzywa i owoce, urządzenie nie musi działać na maksymalnym poziomie.

 

 

Dodatkowe funkcje i wyposażenie

Dobre urządzenie powinno być wyposażone w praktyczne rozwiązania. Wśród nich mogą znaleźć się:

System automatycznego usuwanie miąższu – ułatwia to czyszczenie urządzenia, aczkolwiek zmniejsza się wtedy ilość wyciskanego soku z owoców i warzyw. Musisz więc zdecydować, czy bardziej zależy Ci na ułatwieniu czyszczenia czy większej wydajności i ilości soku,

Podstawki antypoślizgowe – zapobiegają one przemieszczaniu się sokowirówki podczas pracy,

Zabezpieczenie przed przegrzaniem silnika – przy dużej ilości pracy będzie to bardzo pomocne rozwiązanie,

kontrolka pracy,

zwijany kabel – ułatwi przechowywanie sprzętu w szafkach kuchennych.

 

Czyszczenie

Czyszczenie sokowirówki jest bardzo czasochłonne. W związku z tym warto dokładnie sprawdzić, jak wygląda kwestia jej pielęgnacji. Osoby, które mają w domu zmywarkę powinny zwrócić uwagę na sprzęty, których części można myć w taki sposób. To znacznie ułatwi czyszczenie urządzenia po zakończonej pracy.

 

Obudowa

Pozostaje jeszcze kwestia obudowy. Jaka sokowirówka jest najlepsza – plastikowa czy w obudowie stalowej? Urządzenia z tworzyw sztucznych są zdecydowanie tańsze, dlatego zwracamy na nie większą uwagę. Warto jednak przyjrzeć się modelom, które są przynajmniej wzmocnione elementami stalowymi. Przede wszystkim taka obudowa nie będzie żółknąć pod wpływem działania soków z warzyw i owoców. Poza tym przy dużej eksploatacji, plastik może pęknąć, zwłaszcza taki kiepskiej jakości. Natomiast stal jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych, a także wibracje, które powstają podczas przetwarzania różnych produktów.

 

Sokowirówki w dobrych cenach

Podstawowe i bardziej zaawansowane modele sokowirówek znajdziemy w ofercie większości firm, które oferują małe AGD. Ceny tego typu urządzeń zaczynają się od 100 zł. Zwykle jednak są one niewielkie i z małą mocą, a to czyni je mało wytrzymałymi. Nie oznacza to jednak, że musisz sięgać po urządzenia z najwyższej półki, które mogą kosztować nawet 1300 zł. Dobry, solidnie wykonany sprzęt znajdziesz na rynku AGD za około 400 zł. Przed zakupem danego modelu warto sprawdzić, jak odbierają go inni konsumenci. W opiniach znajdziesz przydatne informacje niepublikowane przez producentów, które mogą ułatwić Ci zakup urządzenia.

 

 

Co lepsze: sokowirówka czy wyciskarka?

 

Miłośnicy świeżych soków z owoców i warzyw często mają wątpliwości, co wybrać: sokowirówkę czy wyciskarkę? Oba sprzęty uznawane są za funkcjonalne, mają też swoje wady i zalety. Postanowiliśmy sprawdzić, który z wymienionych produktów wydaje się być lepszym wyborem. Poniżej opisaliśmy najważniejsze atuty urządzeń do samodzielnego przygotowywania soków.

 

 

Do czego przydaje się sokowirówka?

W poprzednich częściach naszego artykułu znalazły się informacje o tym, jaka sokowirówka jest polecana do codziennego użytku. Warto też dowiedzieć się, jak możemy wykorzystać takie urządzenie. Niemal każdy z nas lubi świeże soki, jednak nie wszyscy lubimy te same owoce i warzywa. Jeżeli chcemy przygotowywać napoje wyłącznie z takich składników jak marchew, jabłka, buraki czy banany, sokowirówka z pewnością spełni nasze oczekiwania. Sprzęt ten umożliwia wyciśnięcie klarownego soku, który jest niemal całkowicie pozbawiony drobnych cząsteczek i miąższu. Co więcej, sokowirówki pracują efektywnie, dlatego w krótkim czasie możemy przygotować napój dla wszystkich domowników.

 

Dla kogo wyciskarka?

W porównaniu do sokowirówki wyciskarka działa wolniej. Niemniej jednak wyciśnięty sok jest pozbawiony charakterystycznej pianki i można go bez przeszkód przechowywać w lodówce nawet do 48 godzin. Poza tym tego typu urządzenie doskonale radzi sobie nie tylko z wyciskaniem warzyw i owoców, ale też ziół czy pszenicznej trawy. Z tego powodu wyciskarka spodoba się osobom, które lubią eksperymentować i sprawdzać nowe przepisy na zdrowe soki oraz koktajle. Warto dodać, że urządzenia jednoślimakowe bardzo łatwo się myje, gdyż ich budowa nie jest skomplikowana. To dodatkowa zachęta do tego, aby codziennie pić soki pełne witamin, w których nie ma zbędnych konserwantów.

 

Co powinno mieć wpływ na naszą decyzję?

Wybór między wyciskarką a sokowirówką będzie łatwiejszy, jeśli odpowiemy sobie na kilka prostych pytań. Po pierwsze, musimy zastanowić się, jak dużo soku zamierzamy wyciskać. Jeżeli codziennie chcemy podawać napój całej rodzinie, może się okazać, że wolnoobrotowa wyciskarka nie działa tak szybko, jak oczekiwaliśmy (aby otrzymać 1 litr soku, musimy na to poświęcić ok. 5 minut). Jednocześnie szybsze wyciskanie składników spożywczych powoduje, że w napoju znajduje się mniej cennych składników odżywczych i błonnika.

Po drugie, należy przemyśleć to, jak często będziemy korzystać z urządzenia. Codzienne przygotowywanie soków wiąże się z koniecznością mycia sprzętu. Wiele osób uważa, że usuwanie resztek miąższu z sokowirówki jest znacznie łatwiejsze, na co wpływa mniej skomplikowana budowa sprzętu. Dwuślimakowa wyciskarka ma bardziej rozbudowaną konstrukcję, więc demontaż wszystkich elementów i ich mycie każdego dnia może nas skutecznie zniechęcić do picia świeżych soków.

Po trzecie, istotną rolę odgrywa również to, jaka konsystencja napojów nam odpowiada. Nie wszyscy konsumenci lubią gęste soki, w których są drobinki owoców (np. truskawek) czy miąższ z cytrusów. Jednak jeśli nie przeszkadzają nam niewielkie cząstki składników spożywczych, wyciskarka na pewno okaże się wystarczająca.

 

 

Który sprzęt wybrać?

Sokowirówka czy wyciskarka do soku – które z tych urządzeń jest lepsze? Nie możemy jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Na nasz wybór wpływa kilka czynników, w tym również własne przyzwyczajenia i preferencje. Co ciekawe, cena w tym przypadku nie jest tak ważna, ponieważ koszt zakupu sokowirówki i wyciskarki jest podobny (w zależności od marki). Mamy jednak nadzieję, że umieszczone wyżej wskazówki okażą się przydatne podczas podejmowania decyzji.

 

 

FAQ

 

P1: Jaka sokowirówka do twardych warzyw?

Sokowirówka do twardych warzyw powinna przede wszystkim mieć dużą moc. Gdy kupujemy urządzenie wyposażone w słaby silnik, musimy mieć świadomość, że nie poradzi sobie ono dobrze z rozdrabnianiem twardszych składników spożywczych. Chcąc przygotowywać soki i przetwory z buraka, marchwi i podobnych produktów, należy wybrać sokowirówkę o mocy ponad 300 W, inaczej szybko może dojść do zatarcia silnika. Aby używanie urządzenia było w pełni komfortowe, należy też upewnić się, że jest łatwe w utrzymaniu w czystości. Bardzo przydatny może okazać się ponadto dołączony do kompletu popychacz.

 

P2: Jak działa sokowirówka?

Sokowirówka to urządzenie zbudowane z korpusu (to w nim znajduje się silnik), pojemnika na miąższ, a także pojemnika na sok. Sprzęt jest wyposażony także w sito i noże ścierające odpowiadające za tarcie produktów spożywczych. Po uruchomieniu sokowirówki należy umieścić w niej składniki, z których chcemy przygotować sok. Wrzuca się je do środka przez specjalny otwór. Owoce i warzywa trafiają na obracające się z dużą prędkością sito, które tworzy siłę odśrodkową i w ten sposób produkty są dociskane do bocznych ścianek. Ostrza rozcierają je i dochodzi do oddzielenia soku od miąższu (trafiają do osobnych pojemników).

 

P3: Kto wynalazł sokowirówkę?

Większość z nas ma w swojej kuchni sokowirówkę, ale często nie zastanawiamy się, dzięki komu możemy używać tego typu urządzeń. Za budowę sprzętu odpowiada Norman Walker, pochodzący z Wielkiej Brytanii lekarz, który jest uznawany za jednego z pionierów w dziedzinie zdrowego odżywiania i przygotowywania warzywnych soków. Mężczyzna zachęcał do zrezygnowania z mięsa w diecie, sam jako dziecko borykał się z reakcjami alergicznymi po zjedzeniu mięsnych dań. To N. Walker przygotował projekt wyciskarki, miało to miejsce w 1930 roku. Dzięki niej mógł szybko przygotować świeże soki, które stanowiły podstawę jego diety. Konstrukcja urządzenia składała się z dwóch części: Młynka służącego do powolnego rozdrabniania warzyw oraz prasy do wyciskania soku.

P4: Sokowirówka – jakie owoce łączyć?

Za pomocą sokowirówki możemy przygotować zdrowe soki owocowe. Jednak problemem może być połączenie składników w taki sposób, aby w smaku nie okazały się one gorzkie czy za słodkie. Jednym z najczęściej wykorzystanych owoców jest banan. Dobrze smakuje on w połączeniu z jabłkiem i odrobiną cytryny, a także porzeczką. Równie smaczne są soki m.in. ze świeżo wyciskanej pomarańczy i ananasa, owoców tropikalnych (papai, limonki i mango), jak również kiwi, jabłka i grejpfruta. Wymienione produkty spożywcze można bez przeszkód łączyć z warzywami, a nawet przyprawami, np. imbirem, ziołami prowansalskimi, cynamonem lub chili.

 

P5: Ile kosztuje sokowirówka?

To, jak dużo zapłacimy za sokowirówkę, zależy m.in. od marki, mocy urządzenia, a także dostępnych funkcji. Niewielki sprzęt służący do przygotowywania soków z miękkich produktów spożywczych przeważnie kosztuje nie więcej niż 300 – 400 zł. Zakup sokowirówki wyposażonej w mocniejszy silnik to większy wydatek, zwykle ponad 500 zł. Jednak cena nie jest jedyną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę. Ważniejsze powinno być dla nas to, czy dany sprzęt pozwoli na przygotowywanie soków z ulubionych składników. Należy ponadto upewnić się, że sokowirówka ma odpowiednie zabezpieczenia, można łatwo ją wyczyścić i została wyposażona w dostatecznie duży pojemnik na sok.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ