Ranking 9 najlepszych wag kuchennych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 27.07.24

 

Waga kuchenna – przewodnik zakupowy, ranking i test w 2024 roku

 

Waga kuchenna jest bardzo przydatnym urządzeniem podczas gotowania. W łatwy sposób umożliwia ona zważenie i przygotowanie odpowiedniej ilości potrzebnych składników. Vitammy Light to bardzo dobra propozycja dla tych, którzy cierpią na cukrzycę, są na diecie lub uprawiają jakiś sport. Waga pozwala na kontrolowanie nawyków żywieniowych. Przy jej użyciu nie tylko zważysz produkty, ale także obliczysz wartość odżywczą całego dania. Ciekawą propozycją jest także Zelmer ZKS18000. Ma ona duży i czytelny wyświetlacz LCD, na którym wszystko jest wyświetlane w zrozumiały i prosty sposób. Za pomocą dotykowego panelu sterowania można w prosty sposób sterować sprzętem. To interesująca propozycja dla tych, którzy chcą kontrolować swoją wagę.

9 najlepszych wag kuchennych. Opinie w 2024 roku

 

Poniżej został przedstawiony ranking wag kuchennych, przygotowany na podstawie informacji od producenta, a także opinii zamieszczanych przez kupujących w Internecie. Zestawienie może okazać się bardzo pomocne przy decyzji o zakupie sprzętu. Gwarantuje ono, że wybrany przez Ciebie produkt będzie dopasowany do Twoich wymagań i potrzeb.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Vitammy Light może zapamiętać i zsumować wartości odżywcze nawet do 99 różnych składników. Wbudowana funkcja automatycznego wyłączania po 60 sekundach sprawia, że nie musisz martwić się, czy na pewno wcisnąłeś odpowiedni guzik odcinający zasilanie.

Wady

Według niektórych użytkowników waga jest trochę skomplikowana w obsłudze, w efekcie czego potrzeba wiele czasu, aby w pełni swobodnie korzystać z jej wszystkich funkcji.

Podsumowanie

Wymiary urządzenia to: 15,7 cm x 22,4 cm x 1,7 cm. Waga sprzętu z bateriami wynosi niespełna 1 kg (dokładnie 0,74 kg). Z łatwością możesz go przenosić z jednego miejsca w drugie. Powierzchnia urządzenia została pokryta cienką warstwą wytrzymałego szkła, dzięki czemu czyszczenie jest bardzo łatwe.

Drugi wybór

Zalety

Model ma wiele przydatnych funkcji, takich jak automatyczne wyłączanie czy też tarowanie. Pomiary dokonywane są z dokładnością do 1 grama. Gumowe, antypoślizgowe nóżki zapewniają urządzeniu stabilność i zapobiegają niechcianemu przesuwaniu się.

Wady

W niektórych opiniach możemy przeczytać, że obsługa wagi sprawia trochę kłopotu, a spowodowane to jest dużą ilością funkcji, które jeszcze nie poznane, utrudniają użytkowanie.

Podsumowanie

Maksymalne obciążenie wagi to 5 kg. Urządzenie wskazuje zawartość siedmiu wartości odżywczych (białko, tłuszcz, sól, kcal, błonnik, cholesterol i węglowodany). Ponieważ zainstalowano wskaźnik przeciążenia wagi, będziesz wiedział, kiedy umieściłeś na niej zbyt wiele produktów spożywczych. Obecność wskaźnika poziomu naładowania baterii na bieżąco będzie informować Cię, gdy zajdzie potrzeba podłączenia urządzenia do ładowarki.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt zasilany jest jedną baterią 3 V (CR2032). Produkty ważone są z dokładnością do 1 grama. W skład tego dwuczęściowego kompletu wchodzą waga i misa. Urządzenie ma funkcję tarowania, która znacznie ułatwia korzystanie z niej.

Wady

Niektórzy użytkownicy zwracają uwagę na to, że z czasem powierzchnia wagi i misy staje się podatna na lekkie zadrapania, które wpływają negatywnie na wygląd i estetykę urządzenia.

Podsumowanie

Waga ma zdejmowaną misę o średnicy 19,2 cm. Jej pojemność wynosi 1,25 litrów i jest ona przystosowana do mycia w zmywarce. Wymiary sprzętu to: 16 cm – szerokość, 1,9 cm – wysokość i 21 cm – głębokość. Waga urządzenia z misą i baterią zasilającą to 340 g.

 

Waga kuchenna elektroniczna

 

1. Waga dietetyczna Vitammy Light 28570

 

Vitammy Light to ciekawa elektroniczna waga kuchenna. Polecana jest osobom cierpiącym na cukrzycę oraz tym, które są na diecie i prowadzą aktywny tryb życia. Model ma możliwość zapisywania i zsumowania wartości składników odżywczych aż 99 produktów.

Wymiary sprzętu to: 15,7 cm x 22,4 cm x 1,7 cm, a waga wynosi niespełna 1 kg. Zasilany jest on bateriami, więc możesz używać go w każdym miejscu, bez konieczności podłączenia do prądu. Funkcja automatycznego wyłączania po 60 sekundach sprawia, że nie musisz martwić się, że zapomniałeś wcisnąć odpowiedni przycisk odcinający zasilanie.

Konsumenci pozytywnie oceniają prezentowany model. W szczególności zwracają oni uwagę na lekkość i niewielkie wymiary modelu, w efekcie czego w wygodny sposób możesz przenosić go z jednego miejsca w drugie. Ogromnym ułatwieniem w zachowaniu estetycznego wyglądu urządzenia jest pokrycie jego powierzchni warstwą cienkiego, wytrzymałego szkła.

 

 

 

 

Waga kuchenna Zelmer

 

2. Elektroniczna waga kuchenna Zelmer ZKS18000

 

Waga kuchenna Zelmer ZKS18000 ma duży i czytelny wyświetlacz LCD, na którym wszystko jest wyświetlane w prosty i zrozumiały sposób. Dotykowy panel sterowania umożliwia łatwe sterowanie urządzeniem i jego funkcjami. Waga została wykonana ze szkła hartowanego, w efekcie czego w bardzo łatwy sposób można utrzymać ją w czystości.

Maksymalne obciążenie wagi to 5 kg. Jeżeli przekroczysz ten limit, z pewnością powiadomi Cię o tym specjalna funkcja przeciążenia sprzętu. Oprócz tego opcja automatycznego wyłączenia gwarantuje, że sprzęt zakończy swoją pracę, nawet jeżeli Ty zapomnisz o wciśnięciu odpowiedniego przycisku.

Opinie o wagach kuchennych firmy Zelmer są pozytywne. Kupujący zwracają szczególną uwagę na obecność gumowych, antypoślizgowych nóżek w modelu ZKS18000. Zapobiegają one niechcianemu przesuwaniu się wagi w czasie ważenia produktów. Oprócz tego na pochwałę zasługuje obecność wskaźnika poziomu naładowania baterii, który na bieżąco informuje, czy urządzenie musi zostać podłączone do ładowarki.

 

 

 

 

Waga kuchenna LIDL

 

3. Silvercrest Waga Kuchenna 4056232593120

 

W skład kompletu Silvercrest wchodzi waga kuchenna oraz misa o średnicy 19,2 cm i pojemności 1,25 litrów. Urządzenie ma funkcję tarowania, która znacznie ułatwia korzystanie ze sprzętu. Produkty ważone są z dokładnością do 1 g.

Waga kuchenna dostępna w sklepach LIDL ma wymiary: 16 cm – szerokość, 1,9 cm – wysokość i 21 cm – głębokość. Jej całkowity ciężar wraz z misą i baterią zasilającą (3 V (CR2032) wynosi 340 g.

Według użytkowników to dobra waga kuchenna. Jest ona bardzo łatwa i wygodna w obsłudze. Na pochwałę zasługuje obecność funkcji tarowania, która umożliwia wyzerowanie wagi, jeżeli umieści się na niej miskę czy też kubek. Dołączona do zestawu spora misa jest przydatna, gdy chcesz zważyć w niej wiele składników jednocześnie, bez konieczności robienia tego pojedynczo.

 

 

 

 

Waga kuchenna retro

 

4. Soehnle Analogowa waga kuchenna Silvia 65003

 

Model Soehnle Silvia 65003 to ciekawie wyglądająca waga kuchenna retro. Sprzęt ma dużą i czytelną podziałkę, a produkty są ważone z dokładnością do 20 g. Warto zwrócić uwagę na to, że jest to tradycyjne mechaniczne, a nie elektroniczne urządzenie.

Wymiary modelu to: 25 cm x 27 cm x 25 cm. Maksymalne obciążenie wagi wynosi 5 kg. Misa została wykonana ze stali szlachetnej i ma pojemność 1,75 kg. Ponieważ do produkcji zastosowano wysokiej jakości materiały, poszczególne elementy wagi nie są podatne na szybkie rdzewienie.

Kupujący pozytywnie oceniają tę wagę. Ich zdaniem szczególną uwagę przykuwa jej ciekawy kształt i wysoka jakość wykonania. Zdejmowana, stalowa misa umożliwia ważenie produktów w wygodny sposób. To urządzenie jest bardzo dobrym wyborem dla tych, którzy lubią tradycyjne sprzęty, a nie elektroniczne.

 

 

 

 

Waga kuchenna Hoffen

 

5. Waga kuchenna z Bluetooth Hoffen KS-8106

 

Jeżeli szukasz sprzętu, który będziesz mógł połączyć ze swoim urządzeniem mobilnym, warto zwrócić uwagę na model Hoffen KS-8106. To dobra i tania waga kuchenna o estetycznym, prostym, ale jednocześnie nowoczesnym designie. Z pewnością będzie pasować do większości kuchennych wnętrz.

Urządzenie odmierza wagę oraz wartości odżywcze konkretnych produktów, a przede wszystkim komunikuje się bezprzewodowo z tabletem lub smartfonem (po zainstalowaniu specjalnej aplikacji). Sprzęt zasilany jest dwoma bateriami, które są dołączone do zestawu. Maksymalne obciążenie wagowe wynosi 3 kg. Pomiary wykonywane są z dokładnością do 1 g.

Kupujący chwalą sobie łatwość obsługi prezentowanego sprzętu. Czytelny wyświetlacz LCD (2,5 cm x 5,5 cm) oraz bardzo proste sterowanie dotykowe znacznie ułatwiają obsługę urządzenia. Waga kuchenna Hoffen ma funkcję tarowania, co znacznie ułatwia ważenie produktów (zwłaszcza gdy muszą zostać przesypane do jakiegoś pojemnika).

 

 

 

 

Waga kuchenna Łucznik

 

6. Waga kuchenna ŁUCZNIK KS-309

 

Waga kuchenna Łucznik KS-309 to ciekawa propozycja dla osób szukających sprzętu cyfrowego. Czytelny wyświetlacz LCD w wyraźny sposób pokazuje wynik ważenia. Ponieważ zastosowano wydajny procesor i czujnik tensometryczny, urządzenie gwarantuje bardzo dokładne i rzetelne pomiary.

Maksymalne obciążenie wagi wynosi 5 kg. Pomiary wykonywane są z dokładnością do 1 g. Obecność funkcji tarowania znacznie ułatwia korzystanie z urządzenia. Oprócz tego ciekawą i przydatną opcją jest automatyczne wyłączanie zasilania oraz sygnalizacja niskiego poziomu baterii (dzięki niej będziesz wiedzieć, kiedy należy je naładować).

Konsumenci są bardzo zadowoleni z prezentowanej wagi i oceniają ją pozytywnie. Chwalą sobie jej lekkość (w 0,4 kg) i łatwość w użytkowaniu. Oprócz tego kupujący zwracają także uwagę na duży i czytelny wyświetlacz, na którym z łatwością można odczytać, ile ważą produkty spożywcze.

 

 

 

 

Waga kuchenna dietetyczna

 

7. Waga dietetyczna Beurer DS61 

 

Beurer DS61 to dietetyczna waga kuchenna, która powinna zainteresować osoby będące lub przechodzące na dietę. Urządzenie z pewnością pomoże przygotować niskokaloryczne potrawy, spełniające wymogi określonego jadłospisu. Obecność wskaźnika przeciążenia wagi zakomunikuje Ci, jeżeli przekroczysz dopuszczalną maksymalną wartość.

Wymiary sprzętu wynoszą: 16,5 cm x 23 cm x 2,4 cm. Maksymalne obciążenie wagi to 5 kg. Pomiary wykonywane są z dokładnością do 1 g. Urządzenie pozwala obliczyć wartości odżywcze i energetyczne składników (tłuszcz, białko, kcal, kJ, węglowodany i cholesterol). Funkcja automatycznego wyłączania pozwala na zaoszczędzenie energii i ograniczenie zużycia baterii.

Test wag kuchennych wykazał, że jest to jedna z lepszych propozycji dla tych, którzy poszukują odpowiedniego sprzętu do dokładnego obliczania masy składników na diecie. Konsumenci chwalą sobie wygodę użytkowania i szeroką bazę zapamiętanych produktów (aż 950 składników).

 

 

 

 

Waga kuchenna IKEA

 

8. IKEA ORDNING Waga elektroniczna stal nierdzewna

 

Wykonana ze stali nierdzewnej waga kuchenna ze sklepu IKEA jest ciekawym i przydatnym sprzętem podczas gotowania. Ponieważ model ORDNING wyposażono w wysuwany wyświetlacz, możesz znacznie zaoszczędzić miejsce, gdy nie będziesz już go używał.

Waga zasilana jest dwoma bateriami (LR03 AAA 1,5V), które należy zakupić oddzielnie, bo nie ma ich w zestawie. Jej maksymalne obciążenie to 3 kg. Aby sprzęt służył przez długi czas, należy zadbać o jego prawidłową konserwację. Do czyszczenia należy stosować wilgotną ściereczkę i delikatnie przecierać nią powierzchnię wagi.

Kupujący pozytywnie oceniają ten sprzęt. Na pochwałę szczególnie zasługuje możliwość schowania wyświetlacza po skończonym użytkowaniu. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ urządzenie zajmuje wtedy mniej miejsca. Materiał, z którego waga została wykonana (stal nierdzewna), gwarantuje, że przy prawidłowej konserwacji będzie ona pomagała Ci w kuchni przez długi czas.

 

 

 

 

Waga kuchenna mechaniczna

 

9. Mechaniczna waga kuchenna Tradition 500 Terralion

 

Terraillon Tradition 500 to mechaniczna waga kuchenna, która jest przykładem sprzętu lubianego przez miłośników tradycyjnych przyrządów do ważenia. Na dużym cyferblacie urządzenia znajduje się czerwona wskazówka, która pokazuje wagę konkretnych składników. Skala podziałki wynosi 10 g.

Maksymalne obciążenie wagi to 5 kg. Pomiary wykonywane są z dokładnością do 10 g. Wymiary sprzętu to: 23,5 cm x 21 cm x 25,5 cm. Swoją stylistyką urządzenie nawiązuje do dawnych czasów (retro).

Konsumenci zwracają szczególną uwagę na piękny i unikalny wygląd wagi. Oprócz spełniania swojej podstawowej funkcji w kuchni może ona także ozdobić wnętrze. Na pochwałę zasługuje solidne wykonanie sprzętu i łatwość w obsłudze. Urządzenie jest bardzo czytelne i w łatwy sposób można zważyć na nim produkty w metalowej misie.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką wagę kuchenną kupić?

 

Waga kuchenna jest niezwykle przydatnym urządzeniem w kuchni. To przy jej pomocy odmierzysz wszystkie składniki, które są Ci potrzebne do wykonania konkretnego dania. Jeżeli zastanawiasz się jaką wagę kuchenną wybrać, to z pewnością znajdziesz odpowiedź na to pytanie w poniższym poradniku.

Rodzaj

Wśród wag kuchennych wyróżniamy ich dwa rodzaje:

  • mechaniczne – pomiary odbywają się dzięki specjalnemu, analogowemu systemowi;
  • elektroniczne – zasilane są akumulatorem, który pozwala na ważenie produktów.

W zależności od tego, czy wolisz wagę tradycyjną czy też nowoczesną, warto zastanowić się, która będzie dla Ciebie najlepsza. Modele elektroniczne są podatne na uszkodzenia znajdujących się w nich komponentów, a także na rozładowanie baterii, która je zasila. Natomiast mechaniczne modele mogę wskazywać nieprawidłową wagę, jeżeli zostaną źle skalibrowane.

 

Maksymalne obciążenie

Maksymalne obciążenie wagi to kwestia, na którą warto zwrócić uwagę. Przed zakupem musisz zastanowić się, do czego konkretnie będzie Ci potrzebny sprzęt. Jeżeli przyrządzasz dużo dań czy też ciast, warto zainwestować w urządzenie o większym obciążeniu, na przykład 5 kg. Natomiast gdy sprzęt będzie potrzebny ci od czasu do czasu, to warto wybrać ten o mniejszym maksymalnym obciążeniu, na przykład 3 kg.

 

Dokładność pomiaru

Elementem, który trzeba sprawdzić podczas zakupu, jest dokładność pomiaru sprzętu. Nowoczesne modele potrafią ważyć produkty nawet z dokładnością do 1 g. Są jednak i takie, których dokładność wynosi 20 g. Przed kupnem należy przemyśleć i zastanowić się, czego właściwie potrzebujemy.

 

Materiał wykonania

Wagi kuchenne mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Może to być szkło, plastik czy też metal. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ znacznie wpływa to na trwałość urządzenia. Wagi szklane narażone są na stłuczenia i pęknięcia, a metalowe na rdzewienie. Modele plastikowe mogą pękać i się rysować. Każdy ze sprzętów ma kilka zalet, ale także i wad, o których należy pamiętać.

 

Dodatkowe elementy

Nie można pominąć budowy wagi i dostępności dodatkowych elementów. Niektóre sprzęty mają dołączoną do zestawu specjalną misę, która znacznie ułatwia mierzenie produktów sypkich czy też płynnych. 

 

Funkcje w wadze elektronicznej

Dodatkowym atutem wag elektronicznych jest szeroki wachlarz funkcji, które znacznie ułatwiają użytkowanie. Ciekawą opcją jest automatyczne wyłączanie sprzętu. To bardzo przydatne, zwłaszcza gdy zdarza Ci się zapominać o wciśnięciu odpowiedniego guzika odcinającego zasilanie. Zapobiega to zbyt szybkiemu rozładowaniu baterii. Funkcja tarowania jest także bardzo ważna, dzięki niej ważenie produktów, nawet tych w pojemnikach, staje się łatwe i przyjemne. Tarowanie umożliwia wyzerowanie urządzenia, jeżeli znajduje się na niej na przykład miska, w której chcesz zważyć płynne lub sypkie produkty. To zapewnia dokładny wynik pomiaru. Najlepsza waga kuchenna jest prosta w obsłudze i ma udogodnienia znacznie ułatwiające korzystanie z niej. Ciekawą funkcją jest także m.in. wyliczanie kalorii oraz wskaźnik poziomu naładowania baterii. Dzięki niemu będziesz wiedzieć, kiedy należy wymienić ogniwa.

Dla kogo będzie przeznaczona waga?

Przy zakupie wagi kuchennej warto zwrócić uwagę na swoje wymagania. Jeżeli potrzebujesz sprzętu, którego będziesz używać tylko od czasu do czasu, bo nie wykonujesz zbyt wielu prac w kuchni z użyciem wagi, to najlepiej zainwestować w zwykłe urządzenie bez dodatkowych opcji (może się okazać, że będą one dla Ciebie zbędne). Natomiast gdy przyrządzasz wiele dań, a dokładność pomiarów jest dla Ciebie najważniejsza, to warto wybrać wagę kuchenną z dodatkowymi funkcjami, znacznie ułatwiającymi korzystanie i ważenie składników.

 

Jaka waga kuchenna jest najlepsza?

Przed zakupem warto zastanowić się i konkretnie określić, czego oczekujesz od wagi. To bardzo ważne, aby dobrać model do Twoich wymagań. W zależności od tego, czy potrzebujesz sprzętu do wykonywania bardzo dokładnych pomiarów z wieloma funkcjami, czy też nie, należy dokładnie przemyśleć zakup, aby urządzenie w pełni spełniało Twoje oczekiwania.

 

Wagi kuchenne w dobrych cenach

Najtańsze wagi kuchenne kosztują około 30 zł. Wykonane są zazwyczaj ze słabszych jakości materiałów, a ich maksymalne obciążenie jest małe. Modele droższe to koszt 100 – 200 złotych. Mają one wiele dodatkowych funkcji (tarowanie, automatyczne wyłączanie) i ich dokładność pomiaru wynosi do 1 g. Cena sprzętu najczęściej jest uzależniona od materiału wykonania oraz opcji, które znacznie ułatwiają jego użytkowanie.

 

 

FAQ

 

P1: Jak ważyć na wadze kuchennej?

W zależności od tego, jakie składniki masz zamiar zważyć na wadze kuchennej, będziesz musiał w inny sposób z nimi postępować. Jeżeli masz zamiar odmierzyć potrzebne Ci mleko czy też wodę, warto postawić na powierzchni wagi jakiś kubeczek bądź miskę. Następnie przy użyciu funkcji tarowania należy wyzerować urządzenie. Gdy to zrobisz, możesz zacząć powoli przelewać potrzebną ciecz do naczynia aż do momentu, w którym otrzymasz wymaganą wagę. Podobnie jest z produktami sypkimi, takimi jak cukier czy mąka. Należy wtedy postąpić tak samo, jak podczas ważenia składników płynnych. Warto pamiętać o powolnym wsypywaniu czy też wlewaniu produktów spożywczych, aby nie dodać ich zbyt dużo.

P2: Jak naprawić elektroniczną wagę kuchenną?

W pierwszej kolejności należy odnaleźć przyczynę, dlaczego Twoja waga przestała działać. Jeżeli odkryjesz już powód usterki, będziesz mógł wymienić niedziałającą część w sprzęcie na nową. Warto pamiętać, że gdy waga jest jeszcze na gwarancji, lepiej jest zanieść ją do serwisu, aby to fachowcy naprawili ją za darmo. Jeżeli jednak okres gwarancyjny minął, a Ty zupełnie nie masz pojęcia, jak usunąć usterkę, koniecznie udaj się do osoby, która jest specjalistą i ma odpowiednie doświadczenie. Podejmując się samodzielnej naprawy bez jakiejkolwiek wiedzy i umiejętności, możesz pogorszyć sytuację i uszkodzić inne części, narażając się tym samym na dodatkowe koszty.

 

P3: Jak działa waga kuchenna?

Waga kuchenna jest przydatnym urządzeniem, które znacznie ułatwia przygotowanie posiłków. To dzięki niej możesz zważyć potrzebne Ci produkty i przyrządzić z nich dania dokładnie według wskazówek w przepisach. Najważniejszym elementem wagi mechanicznej jest analogowy mechanizm, który umożliwia dokonywanie pomiarów. W elektronicznym urządzeniu bardzo ważny jest akumulator (baterie), który je zasila i umożliwia ważenie. Jak dokonać pomiarów? Wystarczy, że położysz na powierzchni wagi konkretny składnik (jeżeli jest płynny lub sypki, warto umieścić go w misce, którą uprzednio należy wytarować), a ona w szybki sposób poda Ci jego miarę. 

 

P4: Gdzie kupić wagę kuchenną?

Jest wiele sklepów internetowych, w których można kupić wagę kuchenną. Zazwyczaj są to strony należące do konkretnych producentów lub zajmujące się sprzedażą produktów różnych marek. Oprócz tego wiele stacjonarnych sklepów z elektroniką ma w swojej ofercie wagi kuchenne, znajdziesz je na dziale z artykułami gospodarstwa domowego. W takim miejscu masz okazję otrzymać fachową pomoc i poradę, ponieważ pracownicy zajmujący się konkretną sekcją sklepową są zaznajomieni ze specyfiką danego urządzenia. Przed zakupem warto zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami, aby określić wymagania oraz czego konkretnie potrzebujesz i do czego będziesz używał sprzętu. Jeżeli zamierzasz przygotowywać skomplikowane dania, w których każdy gram składników jest istotny, warto wybrać trochę droższy sprzęt z rozbudowanymi funkcjami, ułatwiającymi korzystanie z niego (tarowanie, wyliczanie kaloryczności produktów, pomiar wartości odżywczych).

P5: Ile kosztuje waga kuchenna?

Najtańsza waga to koszt około 25 złotych. Jest ona prosta w obsłudze, a jej maksymalne obciążenie wynosi około 3 kg. Modele droższe kosztują około 200-300 zł. Są one wykonane z trwalszych i bardziej wytrzymałych materiałów niż te tańsze. Te wagi mają wiele dodatkowych funkcji, które znacznie ułatwiają użytkowanie (automatyczne wyłączanie sprzętu, wskaźnik zużycia baterii, wskaźnik przeciążenia wagi). Oprócz tego ich maksymalne obciążenie jest większe i wynosi 5 kg. Na cenę wpływa ilość dodatkowych funkcji, a także materiał wykonania i firma, przez którą dana waga została wyprodukowana. Urządzenia popularnych i znanych producentów mogą być droższe niż te mniej znanych marek.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ