Najlepsza kuchenka elektryczna Amica

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Kuchenki elektryczne Amica – ranking

 

 

Amica 58CE1.30HMQ

 

Kuchenka Amica 58CE1.30HMQ to elegancki model wyposażony w płytę ceramiczną. Klasa energetyczna A oznacza, że użytkując powyższy sprzęt można zmniejszyć zużycie energii elektrycznej w domu, a jednocześnie zadbać o środowisko naturalne. Produkt został wyposażony w piekarnik o pojemności 69 l, który posiada 4 funkcje pieczenia.

Opisywana kuchenka ma 4 pola grzewcze o różnej średnicy, w tym dwa HiLight. Jedno z nich ma średnicę 14,5 cm, a drugie 18 cm. Pola nagrzewają się w zaledwie kilka sekund, w efekcie czego gotowanie trwa znacznie krócej. Ze względu na estetyczny design, urządzenie można z łatwością dopasować do kuchni i reszty wyposażenia.

Jak twierdzą konsumenci, jest to kuchenka elektryczna godna polecenia. Gotowanie na płycie ceramicznej jest wyjątkowo komfortowe. Poza tym zarówno ją, jak i piekarnik można łatwo utrzymać w czystości, co zachęca do częstszego użytkowania sprzętu. Plusem może być również obecność minutnika, który informuje, kiedy potrawa jest już gotowa.

 

 

 

 

Amica 58IES3.319HTAKDPQ

 

Prezentujemy Amica 58IES3.319HTAKDPQ, czyli kuchenkę elektryczną z płytą indukcyjną. Dzięki niej gotowanie może stać się przyjemniejsze i bezpieczniejsze, gdyż pola grzewcze nie nagrzewają się. W ten sposób można uniknąć bolesnych poparzeń dłoni. Urządzenie zostało dodatkowo wyposażone w piekarnik o bardzo dużej pojemności, który z pewnością pomieści duże naczynia.

Według konsumentów najlepsze kuchenki elektryczne Amica powinny nie tylko wykorzystywać technologie ułatwiające gotowanie, ale również nie wpływać negatywnie na stan środowiska naturalnego. Taki właśnie jest model 58IES3.319HTAKDPQ. Należy on do urządzeń w klasie energetycznej A+, za sprawą której na pewno zmniejszą się nasze rachunki za prąd.

Z opinii konsumentów wynika, iż największym atutem opisanej wyżej kuchenki jest zdecydowanie jej funkcjonalność. Produkt został wyposażony m.in. w: programator, funkcję szybkiego nagrzewu oraz funkcję rozmrażania. Wszystkie te opcje pozytywnie wpływają na komfort użytkowania urządzenia.

 

 

 

 

Jaką kuchenkę elektryczną Amica wybrać?

 

Żadna kuchnia nie obejdzie się bez urządzenia, na którym można swobodnie gotować. Dziś coraz więcej osób zastępuje sprzęty gazowe bardziej nowoczesnymi modelami elektrycznymi. Jednak wybór takiego produktu musi być bardzo przemyślaną decyzją, dlatego polecamy poniższy poradnik. Każdy, kto planuje zakup elektrycznej kuchenki może tu znaleźć nie tylko kilka cennych wskazówek, ale też zestawienie 3 wybranych przez nas propozycji marki Amica.

 

 

Amica cieszy się w naszym kraju bardzo dużą popularnością, ponieważ jest to marka polska. Może ona pochwalić się zaufaniem klientów oraz dużym doświadczeniem. W ofercie firmy znajdziemy przede wszystkim różnego rodzaju sprzęty kuchenne, takie jak piekarniki, zmywarki czy kuchenki. To zwłaszcza ostatnim urządzeniom warto przyjrzeć się bliżej, gdyż wykorzystują nowoczesne technologie i rozwiązania, które każdemu umilą gotowanie.

Dostępne na rynku kuchenki elektryczne możemy podzielić na tradycyjne modele z grzałkami pokrytymi żeliwem oraz bardziej nowoczesne z płytą ceramiczną lub indukcyjną. Produkty tradycyjne zwykle będą najtańsze, komfortowe w użytkowaniu oraz łatwe w utrzymaniu w czystości. Z kolei płyty ceramiczne i indukcyjne pozwalają zaoszczędzić energię elektryczną i swój cenny czas, gdyż gotowanie na nich trwa znacznie krócej. Tu wiele będzie zależeć nie tylko od naszych preferencji, ale również budżetu, jakim dysponujemy.

Przy wyborze kuchenki istotna jest liczba pól grzewczych. Zwykle modele elektryczne mają 4 pola grzewcze o różnej średnicy, choć coraz częściej pojawiają się urządzenia z polami podwójnymi czy nawet potrójnymi. Mają one na celu ułatwienie gotowania w bardzo dużych naczyniach. Bardziej nowoczesne sprzęty wyposażone są niekiedy w pola o nazwie HiLight, czyli szybkogrzejne. Ich zaletą jest to, że rozgrzewają się one błyskawicznie i emitują ciepło równomiernie na całej powierzchni pola. Jeśli zależy nam na szybkim gotowaniu, to może być dla nas wybór idealny.

Najlepsza kuchenka elektryczna Amica w 2024 roku powinna charakteryzować się niskim zużyciem energii elektrycznej, dlatego zawsze należy zwrócić uwagę na klasę energetyczną sprzętu. Zaleca się, aby wybierać spośród produktów należących do klasy A (dobrze, jeśli obok litery znajdzie się jeden lub więcej plusów świadczących o bardzo niskim zużyciu energii). Zwróćmy uwagę także na poziom emitowanego podczas pracy hałasu, którego optymalny poziom wynosi od 40 dB do ok. 50 dB. Od tego parametru będzie zależeć nie tylko nasz komfort, ale również pozostałych domowników.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ