Najlepsza kuchenka elektryczna indukcyjna

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model ma płytę indukcyjną z 4 palnikami. Bez trudu zmieszczą się na niej duże garnki i patelnie. Dzięki specjalnej powłoce sprzęt łatwo jest utrzymać w czystości (piekarnik jest emaliowany w technologii Easy Clean, która ułatwia czyszczenie). Jednocześnie model uznawany jest za energooszczędny.

Wady

Część osób uważa, że szare napisy na czarnych gałkach są nieczytelnie, utrudniają użytkowanie i wybranie odpowiednich opcji oraz parametrów.

Podsumowanie

Szerokość kuchenki to 50 cm. Pojemność piekarnika wynosi 65 litrów, ma on 8 funkcji pieczenia (grill, super grill, turbo-grill, pieczenie i dopiekanie ciast, rozmrażanie, podpiekanie oraz nagrzewanie konwencjonalne). Moc urządzenia wynosi 10 kW.

Drugi wybór

Zalety

Kuchenka AEG 47036IU-MN jest wyposażona w technologię New Hot Air, która zapewnia równomierny obieg gorącego powietrza w komorze piekarnika. Wyświetlacz z zegarem pozwala na kontrolę sprzętu i jego pracy, a także tego, co dzieje się z aktualnie przyrządzaną potrawą.

Wady

Niektórzy konsumenci twierdzą, że regulacja mocy płyty indukcyjnej jest problematyczną kwestią. Trudno jest regulować temperaturę i dobrać odpowiednią do aktualnego zapotrzebowania moc.

Podsumowanie

Urządzenie jest szerokie (60 cm) i gwarantuje odpowiednio dużą powierzchnię do przygotowania posiłków. Pojemność komory piekarnika wynosi 72 litry. Moc sprzętu to 10,9 kW. Kuchenka jest bardzo intuicyjna i reaguje na nawet najmniejszy dotyk.

Rozważ też

Zalety

Nowoczesna płyta indukcyjna pozwala na dokładne ustawienie mocy grzania. Palniki po pracy bardzo szybko się chłodzą, co pozwala zapobiec ewentualnym poparzeniom. Kuchenkę łatwo jest utrzymać w czystości. Wnętrze piekarnika pokryte jest katalityczną powłoką, która utlenia tłuszcz i pozwala na bardzo łatwe i szybkie wyczyszczenie piekarnika.

Wady

Według użytkowników kuchenka podczas gotowania wydaje buczące dźwięki i szumi, co może być czasami irytujące.

Podsumowanie

Wymiary kuchenki to: 85,8 cm x 50 cm x 60 cm. Pojemność piekarnika wynosi 57 litrów, bez problemu można w nim upiec duży posiłek. Moc urządzenia to 10,45 kW. Sterowanie sprzętem odbywa się przy użyciu specjalnego, dotykowego panelu (nie ma elementów wystających, takich jak, na przykład, gałki).

 

 

Kuchenki elektryczne indukcyjne – ranking

 

 

Amica 58IES2.320HTAB

 

Wszystkim, którzy poszukują eleganckiej i wydajnej kuchenki, polecamy Amica 58IES2.320HTAB. Jest to model elektryczny, wyposażony w płytę indukcyjną z 4 palnikami, na których bez trudu zmieścisz duże garnki. Szerokość produktu to 50 cm.

Pojemność piekarnika to 65 l, co pozwoli Ci na przygotowanie dużej ilości ciasta lub mięs. Element ten ma aż 8 funkcji pieczenia, do których zaliczamy: pieczenia ciast, nagrzewanie konwencjonalne, grill, super grill, turbogrill, rozmrażanie, podpiekanie i dopiekanie ciast. Należy podkreślić, że w ciągu 4 min urządzenie osiąga temperaturę 150 st. C. Wnętrze piekarnika wykonano z powłoki emaliowanej z technologią Easy Clean, co ułatwia utrzymanie czystości, gdyż nie przywierają do niej resztki jedzenia.

Klasa energetyczna produktu to A, co oznacza, że koszty użytkowania są bardzo niskie. Kolejnym udogodnieniem jest opcja Booster dla wszystkich 4 pól grzewczych, co pozwoli na szybsze przygotowanie posiłku. Całkowita moc modelu to 10 kW.

Elegancki wygląd oraz duża wydajność pracy to główne zalety urządzenia, które zostały docenione przez konsumentów. Ta indukcyjna kuchenka elektryczna w dobrej cenie to wysokiej jakości produkt, który powinien pojawić się w każdym domu.

 

 

 

 

AEG 47036IU-MN

 

Model AEG 47036IU-MN to dobrej jakości kuchenka elektryczna z czteropalnikową płytą indukcyjną. Duże rozmiary urządzenia (szerokość – 60 cm) gwarantują odpowiednią powierzchnię do przygotowania wystawnego obiadu dla dużej rodziny.

Dużym udogodnieniem jest technologia New Hot Air, która gwarantuje równomierny obieg gorącego powietrza. Dzięki temu wszystkie składniki są dobrze wypieczone i chrupiące. Z kolei wyświetlacz z zegarem UniSight zapewnia pełną kontrolę nad pracą kuchenki. Na ekranie ukazują się najważniejsze informacje o tym, co aktualnie dzieje się z potrawą. Cały proces sterowania odbywa się przy pomocy dotykowego wyświetlacza, co gwarantuje łatwe użytkowanie.

Klasa energetyczna sprzętu to A, więc jego eksploatacja jest bardzo tania. Z kolei całkowita moc sprzętu wynosi 10,9 kW, więc masz zapewnioną wydajną pracę oraz szybkie nagrzewanie. Ostatnim parametrem wartym uwagi jest pojemność głównej komory piekarnika, która wynosi 72 l.

Wiele osób doceniło elegancki wygląd oraz dużą funkcjonalność sprzętu. Do tego obsługa modelu jest bardzo prosta, co również spodobało się konsumentom.

 

 

 

 

Electrolux EKI54553OX

 

Nowoczesna i elegancka kuchenka Electrolux EKI54553OX to godny polecenia sprzęt elektryczny z płytą indukcyjną. Wymiary modelu to: 85,8 cm x 50 cm x 60 cm. Z kolei klasa energetyczna produktu to A, co oznacza, że koszty jego użytkowania są bardzo niskie.

Pojemność piekarnika to 57 l, więc bez trudu przygotujesz w nim duży obiad dla całej rodziny. Moc urządzenia wynosi 10,45 kW, co przekłada się na dużą wydajność oraz krótki czas nagrzewania. Do tego, wnętrze sprzętu pokryte jest powłoką katalityczną, która absorbuje i utlenia tłuszcz. W konsekwencji, po zakończeniu pieczenia, wnętrze jest bardzo prosto wyczyścić.

Dużym atutem jest nowoczesna płyta indukcyjna, która pozwala na bardzo precyzyjne ustawienie mocy grzania. Każde pole bardzo szybko się chłodzi, co zmniejsza ryzyko poparzenia się. Kolejną zaletą sprzętu jest łatwość jego czyszczenia, gdyż płytę wystarczy przetrzeć szmatką by usunąć z niej wszystkie zabrudzenia. Co więcej, kuchenka nie ma żadnych elementów wystających, sterowanie odbywa się za pomocą dotykowego panelu sterowania.

Wiele osób doceniło dużą funkcjonalność produktu oraz jego prostą obsługę. Dzięki temu nawet osoby starsze nie będą miały problemu z obsługą sprzętu.

 

 

 

 

Jaką kuchenkę elektryczną indukcyjna wybrać?

 

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni jest kuchenka, na której przygotowujemy posiłki. Ważne jest, aby urządzenie było eleganckie, dobrze zrobione, a co najważniejsze wydajne. Dlatego, jeśli Twój sprzęt jest dość stary lub dopiero urządzasz swoją kuchnię, polecamy zakup urządzeń indukcyjnych. Chociaż z pozoru jest to drogi sprzęt, w rzeczywistości jego eksploatacja jest tania, cechuje się on wydajną pracą i jest łatwy w pielęgnacji, a także bezpieczny. Na rynku jest wiele produktów, jednak jeśli interesuje Cię najlepsza indukcyjna kuchenka elektryczna w 2024 roku, to zachęcamy do lektury naszego poradnika. Dowiedz się z niego, na co zwrócić uwagę w czasie zakupów.

 

 

Najważniejsze jest to, aby interesujący Cię sprzęt był dostosowany do Twoich potrzeb. Najpierw upewnij się, że kuchenka zmieści się w Twojej kuchni. Przeciętna szerokość sprzętu wynosi ok 50 cm i jest odpowiednia w niewielkich i średnich pomieszczeniach. Z kolei, największe modele liczą nawet 90 cm. Wraz ze zwiększeniem szerokości, rośnie również rozmiar płyty, co wpływa na Twój komfort gotowania. Znajdziesz bowiem niewielkie urządzenia, które mają 2 a 3 punkty grzewcze. Średniej wielkości maszyny mają 4 pola grzewcza, a największe modele nawet 6. Przed udaniem się do sklepu zastanów się, jak często gotujesz. Jeśli regularnie przygotowujesz wielodaniowe potrawy, warto zainwestować w możliwie największą kuchenkę.

Powodem popularności modeli indukcyjnych jest ich duża energooszczędność. Klasa energetyczna w tego typu urządzeniach waha się między A+++ a A, co oznacza, że koszty użytkowania są bardzo niewielkie.

Wybierając model w sklepie zwróć uwagę na sam piekarnik. Warto zaopatrzyć się urządzenie, które wyposażono w takie opcje, jak termoobieg czy grill. Koniecznie sprawdź, jaka jest moc maszyny, gdyż od niej zależy siła pracy kuchenki, co przekłada się na tempo pracy. Polecamy maszyny, w których ta wartość jest nie mniejsza niż 1200 W.

Upewnij się, że sposób zmieniania temperatury jest dla Ciebie komfortowy. Zależnie od modelu czynność może być wykonywana płynnie lub skokowo. Polecamy też zainwestować w sprzęt, który posiada takie funkcje, jak: timer, stop & go oraz Power Booster. Pierwsza opcja daje możliwość ustawienia czasu gotowania, a po jego upłynięciu usłyszysz sygnał dźwiękowy. Funkcja stop & go to natychmiastowe przerwanie pracy kuchenki, co na pewno przyda się, gdy chcemy odebrać telefon czy właśnie przyszedł listonosz. Ostatnia opcja pozwala na szybsze przygotowanie niektórych potraw. Inną, przydatną funkcją jest wykrywanie garnka, co oznacza, że płyta samodzielnie lokalizuje naczynie i podgrzewa tylko powierzchnię, na której jest ono ułożone. Jest to duża oszczędność energii elektrycznej, a co więcej, minimalizuje ryzyko oparzenia się.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ