Ranking 3 najlepszych zmywarek 45 cm w 2024

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Zmywarki 45 cm – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Potrzebujesz nowej zmywarki, której szerokość nie przekracza 45 cm? W naszym zestawieniu z pewnością znajdziesz odpowiedni model. Po dokładnej analizie opinii kupujących udało nam się wytypować kilka godnych uwagi sprzętów. Przykładem jest mieszczące 9 kompletów urządzenie Bosch SPS25CI03E, które nie generuje dużego hałasu w czasie pracy. Ma ono pięć różnych programów zmywania, a także funkcję opóźnienia startu do 24 godzin. Zmywarka stylowo się prezentuje, na co wpływa obudowa w kolorze inox. Zabezpieczono ją specjalną powłoką, dlatego nie zostają na niej ślady po palcach. Chcesz kupić sprzęt o nieco większej pojemności? W takim razie powinien zainteresować Cię model Beko DFS26024W, mieszczący do 10 kompletów. Dno komory jest wykonane ze stali nierdzewnej, a to gwarantuje odpowiedni poziom higieny, a także trwałość urządzenia. Po zakończeniu zmywania naczynia są całkowicie suche, więc można je schować do szafki.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie wyposażono w czujnik AquaSensor, który podczas mycia naczyń bada stopień zabrudzenia wody oraz kontroluje jej zużycie. Zmywarka nie generuje dużego hałasu, dlatego można ją włączyć o dowolnej porze. Ma ona praktyczną funkcję opóźnienia startu.

Wady

Sprzęt nie ma funkcji połowy załadunku, co oznacza, że nie daje możliwości umycia niewielkiej ilości naczyń. Przez to konieczne może być ręczne wypłukanie potrzebnych talerzy czy kubków.

Podsumowanie

Zmywarka pomieści 9 kompletów naczyń. Maksymalny poziom hałasu to 46 dB. Sprzęt ma 5 automatycznych programów pracy, w tym specjalny do mycia delikatnego szkła. Wyposażono go też we wskaźnik braku nabłyszczacza i soli.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt ma funkcję Fast+ pozwalającą na skrócenie czasu zmywania naczyń przy zachowaniu odpowiedniej wydajności. Inwerterowy silnik gwarantuje cichą pracę, a także odporność na awarie. Model pomieści do 10 kompletów naczyń.

Wady

Niektórym kupującym nie do końca odpowiada biała obudowa. Według nich dobrze widoczne są na niej zanieczyszczenia, takie jak kurz czy ślady po palcach.

Podsumowanie

Urządzenie ma 6 automatycznych programów mycia. Dno zostało wykonane ze stali nierdzewnej, co ułatwia utrzymanie wnętrza zmywarki w czystości i tym samym zmniejsza ryzyko powstawania nieprzyjemnego zapachu. Sprzęt wyposażono w takie funkcje, jak: połowa załadunku, opóźnienie startu oraz aktywne suszenie.

Rozważ też

Zalety

Zmywarka ma 5 programów pracy, a w razie konieczności możemy opóźnić jej start nawet do 9 godzin. Regulowana wysokość kosza ułatwia odpowiednie ułożenie brudnych naczyń oraz sztućców. Obsługa sprzętu nie jest skomplikowana, głównie ze względu na panel sterowania z wyświetlaczem LED.

Wady

Nie ma możliwości podłączenia urządzenia do ciepłej wody, co pozwoliłoby na ograniczenie zużycia prądu przez grzałkę. Nie odpowiada to osobom korzystającym z kolektorów słonecznych.

Podsumowanie

Sprzęt umożliwia mycie naczyń w temperaturze od 40 st. C do 70 st. C. Wskaźnik braku soli i nabłyszczacza poinformuje nas o konieczności uzupełnienia poziomu detergentów. Zmywarka elegancko się prezentuje. Pomieści ona maksymalnie 9 kompletów naczyń.

 

 

3 najlepszych zmywarek 45 cm. Opinie w 2024 roku

 

1. Zmywarka Bosch SPS25CI03E

 

Bosch SPS25CI03E to zmywarka, której pojemność wynosi 9 kompletów naczyń. Jest ona dostępna w kolorze inox i elegancko się prezentuje w kuchni. Sprzęt wyposażono w opatentowany napęd EcoSilence Drive, który zapewnia mu cichą pracę (nie ma szczotek, które powodowałyby tarcie). Wymiary modelu są równe: 45 cm x 84,5 cm x 60 cm.

Urządzenie ma 5 programów zmywania: Eco, Garnki, Auto, Szkło i Godzinny. Jeśli pojawi się taka potrzeba, możemy opóźnić jego start, nawet do 24 godzin. Zmywarka ma system koszy Vario, wysokość tego górnego można regulować, a w dolnym znajduje się pojemnik na sztućce.

Kupującym bardzo podoba się urządzenie, gdyż jest łatwe w obsłudze. Wyposażono je w kilka praktycznych rozwiązań, takich jak sygnalizacja braku soli i nabłyszczacza oraz wskaźnik końca programu (w minutach). Ponadto obudowa została pokryta powłoką AntiFingerprint, która zapobiega powstawaniu nieestetycznych śladów po palcach. To sprawia, że jej czyszczenie nie jest kłopotliwe.

Urządzenie Bosch SPS25CI03E ma wymiary: 45 cm x 84,5 cm x 60 cm. To model w klasie energetycznej A+, jego pojemność to 9 kompletów.

 

Zalety

5 programów zmywania: Urządzenie ma 5 programów zmywania, różniących się temperaturą (od 35 do 70 st. C).

Powłoka AntiFingerprint: Sprzęt ma obudowę w kolorze inox, ale nie zostają na niej nieestetyczne ślady po palcach. Pokryto ją powłoką AntiFingerprint, która temu zapobiega.

System koszy Vario: Zmywarka jest wyposażona w system koszy Vario, pozwalający na odpowiednie rozmieszczenie nawet bardzo dużych talerzy i garnków.

Cicha praca: Model nie generuje dużego hałasu, ponieważ ma opatentowany napęd EcoSilence Drive.

Praktyczne wskaźniki: Urządzenie ma kilka wskaźników, w tym braku soli oraz nabłyszczacza. Przeprowadzony test zmywarek o szerokości 45 cm pokazał, że są one przydatne.

 

Wady

Brak funkcji połowy załadunku: Sprzęt nie ma funkcji połowy załadunku, pozwalającej na zmywanie niewielkiej ilości naczyń przy zmniejszonym zużyciu prądu i wody.

 

 

 

 

2. Beko Zmywarka DFS26024W

 

Bardzo popularny jest sprzęt Beko DFS26024W, mieszczący maksymalnie 10 kompletów. Jego całkowite wymiary to: 44,8 cm x 85 cm x 60 cm. Dno komory jest zrobione ze stali nierdzewnej, co ułatwia utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny, a ponadto zwiększa trwałość urządzenia. Zmywarka jest wyposażona w cicho działający silnik inwerterowy.

Wewnątrz komory znajduje się trzypoziomowy system Acrobat, który daje możliwość umieszczenia w środku nawet bardzo wysokich naczyń. Do wyboru mamy 6 programów zmywania różniących się temperaturą (od 35 do 70 st. C), czas trwania tego najkrótszego to 30 minut.

Na temat zmywarki Beko można znaleźć wiele pozytywnych recenzji. Konsumenci chwalą ją za kompaktowe wymiary, efektywne działanie, a także czytelny i wyraźny wyświetlacz LCD, który znacząco ułatwia obsługę. Sprzęt ma system Water Safe, który gwarantuje ochronę przed wypływem wody oraz zalaniem pomieszczenia. Wyposażono go też we wskaźniki: braku soli oraz braku nabłyszczacza.

Model Beko DFS26024W jest zaliczany do klasy A++, jego pojemność to 10 kompletów. To dobra zmywarka o szerokości 45 cm do 1200 zł.

 

Zalety

Technologia GlassShield: Sprzęt wykorzystuje technologię GlassShield, która pozwala na efektywne mycie szklanek i kieliszków, bez ryzyka ich pęknięcia.

System suszenia gorącym powietrzem: Po wyjęciu umytych naczyń z komory możemy je schować do szafki, ponieważ są suche. Odpowiada za to innowacyjny system suszenia gorącym powietrzem.

Ochrona przed zalaniem: Nie trzeba się martwić, że w wyniku awarii urządzenia kuchnia zostanie zalana. Ma ono system Water Safe, który zapewnia ochronę przed wypływem wody.

Dno ze stali nierdzewnej: Materiałem wykonania dna komory jest stal nierdzewna, a nie plastik. To sprawia, że sprzęt jest trwalszy.

 

Wady

Nieelegancka obudowa: Są osoby, które uważają, że biała obudowa jest mało elegancka. Według nich zmywarka nie prezentuje się dobrze w nowocześnie urządzonej kuchni (choć to zależy też od własnych preferencji).

 

 

 

 

3. Candy Zmywarka CDP 2L949X

 

Prezentujemy zmywarkę Candy CDP 2L949X, której pojemność to 9 kompletów. Ma ona obudowę w kolorze inox, dobrze pasuje do nowocześnie urządzonej kuchni. We wnętrzu komory nie zostają resztki jedzenia czy inne zanieczyszczenia, zapobiega temu samoczyszczący filtr. Sprzęt ma też filtr antybakteryjny, skutecznie neutralizujący bakterie i inne mikroorganizmy.

Wymiary urządzenia są równe: 44,8 cm x 61,7 cm x 85 cm. Poziom generowanego hałasu wynosi 49 dB, a to oznacza, że sprzęt pracuje cicho i nie powinien przeszkadzać domownikom. W komorze możemy odpowiednio poukładać szklanki, kieliszki, sztućce, talerze i duże garnki, górny kosz ma regulowaną wysokość.

Zdaniem konsumentów zmywarka ma kilka ważnych atutów: wskaźnik braku nabłyszczacza i soli, jest pojemna, a do tego do wyboru jest 5 różnych programów pracy. Jeśli to konieczne, możemy opóźnić start zmywania (do 9 godzin). Zewnętrzny panel z elektronicznym wyświetlaczem LED sprawia, że obsługa sprzętu nie jest skomplikowana.

Candy CDP 2L949X to zmywarka mieszcząca maksymalnie 9 kompletów. Jej wymiary są równe: 44,8 cm x 61,7 cm x 85 cm. To model w klasie energetycznej A++.

 

Zalety

Funkcja Express: Kiedy nam się spieszy, możemy włączyć funkcję Express i skrócić czas zmywania naczyń o ok. 25%. Po jej uruchomieniu podgrzewanie wody i suszenie talerzy trwa krócej.

Wygodne układanie naczyń: Niezależnie od rozmiaru, wszystkie naczynia możemy odpowiednio poukładać wewnątrz komory. Wysokość górnego kosza możemy regulować, a nawet go złożyć. Ponadto do dyspozycji mamy półeczki na filiżanki.

Łatwa obsługa: Obsługa urządzenia nie jest skomplikowana, na co wpływa m.in. duży i czytelny wyświetlacz LCD. Zmywarka ma wskaźnik braku soli i nabłyszczacza, dlatego nie musimy się zastanawiać, kiedy należy uzupełnić poziom detergentów.

 

Wady

Opóźnienie startu do kilku godzin: Niektórym kupującym nie odpowiada to, że start zmywania naczyń można opóźnić maksymalnie do 9 godzin. Ich zdaniem minimum to kilkanaście godzin.

 

 

 

 

Jaką zmywarkę 45 cm wybrać?

 

Ważnym urządzeniem, które ułatwi nam codzienne czynności jest zmywarka. Dzięki niej nie będziemy musieli wiele godzin zmywać piętrzących się garnków. Sprzęt jest szczególnie przydatny w przypadku dużej rodziny, bowiem pozwala nam na lepsze zorganizowanie czasu. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każdy wie, jak zakupić dobrej jakości urządzenie. Z tego powodu, przygotowaliśmy ten oto poradnik zawierający informacje o tym, jakie cechy mają najlepsze zmywarki o szerokości 45 cm. Dodatkowo wzbogaciliśmy nasz artykuł niewielkim rankingiem, w którym znajdziesz trzy ciekawe modele, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu.

Sprzęty o szerokości 45 cm są zazwyczaj dedykowane dla średniej wielkości rodzin. We wnętrzu modelu zmieści się około 10 kompletów naczyń. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdy mamy ograniczoną przestrzeń w domu.

W pierwszej kolejności powinieneś się zastanowić, czy lepsza będzie dla Ciebie zmywarka wolnostojąca, czy do zabudowy. Decyzja ta powinna zostać podjęta w oparciu o wielkość Twojej kuchni. Jeśli jest ona niewielka i zależy Ci na oszczędności miejsca, zalecamy zakup sprzętu dedykowanego do zabudowy. Alternatywą są urządzenia wolnostojące, które dobrze sprawdzają się w dużych i otwartych przestrzeniach.

Najlepsza zmywarka 45 cm w 2024 roku powinna być wydajna i energooszczędna. Z tego powodu przed dokonaniem zakupu upewnij się, jaka jest klasa energetyczna interesującego Cię sprzętu. W tym poradniku chcielibyśmy polecić Ci urządzenia o klasie A++, bowiem w czasie pracy nie zużywają one za dużo prądu. Warto również przyjrzeć się poborowi wody przez maszynę, gdyż ten parametr również naraża nas na dodatkowe koszty. Najpopularniejsze zmywarki zużywają około 10 l – 15 l w czasie jednego cyklu.

Kolejną właściwością, na jaką każdy z nas powinien zwrócić uwagę jest poziom emitowanego hałasu przez maszynę. Jeśli model pracuje zbyt głośno, będzie nam przeszkadzać w codziennym życiu. Szczególnie polecamy inwestycje w sprzęty, które emitują hałas nie przekraczający 40 dB.

 

 

FAQ

 

P1: Ile waży zmywarka 45 cm?

Wybierając odpowiednią zmywarkę, rzadko zdarza się, aby kupujący zwracali uwagę na jej ciężar. Zazwyczaj ważniejsze okazują się wymiary, takie jak szerokość lub wysokość. W niektórych przypadkach np. podczas wnoszenia urządzenia na trzecie piętro w bloku bez windy waga jest bardzo istotna. Ciężar sprzętu wpływa przede wszystkim na jego stabilność. Najwięcej waży zbiornik myjący, co jest oczywiście zrozumiałe. Drzwi ważą zazwyczaj około 3 kg, a korpus, spryskiwacz oraz kosze – 7- 8 kg. Pozostały ciężar zawiera przeciwwaga, która odpowiada za równowagę urządzenia. Masa zmywarki o szerokości 45 cm musi być zawsze odpowiednio rozłożona. Przyjmuje się, że jest to granica od 40 do 45 kg.

P2: Jak załadować zmywarkę 45 cm?

Chcesz cieszyć się czystymi i lśniącymi naczyniami po wyjęciu ich ze zmywarki? Za pomocą odpowiedniego rozmieszczenia, jest to możliwe. Talerze, większe miski, pokrywki i patelnie umieszczamy w dolnym koszu. Mniejsze naczynia, w tym szklanki, kubki i filiżanki układamy do góry dnem w górnej szufladzie. Sztućce brudną częścią skierowaną do góry wkładamy do specjalnego koszyka. W celach bezpieczeństwa ostre noże lepiej ułożyć ostrzem w dół lub przeznaczonych do tego specjalnych, bocznych uchwytach. Należy zwrócić uwagę, aby żadne z brudnych naczyń nie dotykało i nie blokowało ruchów ramienia spryskiwacza. W innym przypadku woda nie będzie mogła swobodnie przepływać, a nasze talerze i sztućce będą niedomyte.

 

P3: Gdzie kupić zmywarkę 45 cm?

Wprowadzając się do nowego domu lub mieszkania, warto pomyśleć o zakupie zmywarki. Z pomocą przychodzą nam sklepy stacjonarne, mające w swojej ofercie artykuły gospodarstwa domowego. W przypadku stacjonarnego zakupu możemy liczyć na fachową pomoc sprzedawców, możliwość zobaczenia sprzętu na żywo, a także możemy dopytać o interesujące nas informacje. Bardzo dobrą opcją są także zakupy online. Niektóre sklepy internetowe oferują znaczne rabaty i promocje, w tym również za zapis do newsletterów oraz zwrot części gotówki, w postaci cashbacku. Internet umożliwia skorzystanie z tzw. porównywarek cen, które wybiorą produkty po najkorzystniejszych cenach dla kupujących. Wybór formy zakupów zależy wyłącznie od nas i od tego, jaką dysponujemy ilością wolnego czasu.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ