Najlepsza zmywarka Siemens

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

Przygotowaliśmy ranking produktów firmy Siemens, wśród których najlepszym okazał się model Siemens SN636X03ME. Jest to sprzęt mieszczący 14 kompletów. Dlatego za jednym razem można bez problemu umyć bardzo dużą ilość naczyń. Zmywarka jest dobrze wykonana, a przy tym energooszczędna. Dlatego po kupieniu nie poniesiesz zbyt dużych kosztów eksploatacyjnych. Według użytkowników najważniejsze jest to, że sprzęt jest cichy i nie przeszkadza w innych czynnościach. Ma on kilka programów i może zmywać w kilku temperaturach. Ciekawe jest to, że zmywarka ma specjalny, szybki program, dzięki któremu już po kilku minutach naczynia są zupełnie czyste. Nie musisz jednak decydować się akurat na ten model. Siemens w ofercie ma również model SC76M541EU. Ta zmywarka jest trochę mniejsza, lecz działa równie dobrze. Za jej największą zaletę użytkownicy uważają bardzo skuteczną funkcję suszenia, dzięki której wyjmujemy ze sprzętu naczynia praktycznie suche. Użytkownicy są także zadowoleni z tego, że sprzęt nie jest głośny.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zmywarka ma innowacyjny silnik iQdrive, który zapewnia efektywne działanie, a dodatkowo pozwala na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Urządzenie mieści 14 kompletów naczyń i dobrze nadaje się dla dużej rodziny. Model umożliwia regulację wysokości górnego kosza.

Wady

Posiadacze sprzętu narzekają głównie na brak krótkiego programu mycia naczyń. Aby wyjąć ze środka czyste talerze, szklanki i garnki trzeba poczekać minimum 66 minut.

Podsumowanie

Urządzenie jest przystosowane do zabudowy. To model w klasie energetycznej A++, który ma 6 programów pracy do wyboru (w tym eco 50 st. C i szkło 40 st. C). Zmywarkę można zaprogramować, aby włączyła się o określonej godzinie.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt został wyposażony w funkcję VarioSpeed, która pozwala na skrócenie czasu trwania każdego programu nawet o 50%. Urządzenie ma specjalny system chroniący pomieszczenie przed zalaniem. Co więcej, zamknięcie drzwiczek zmywarki nie wymaga użycia siły za sprawą systemu easyLock.

Wady

Pojawiają się opinie, że urządzenie nie jest zbyt pojemne (pomieści maksymalnie 8 kompletów naczyń). Mały może okazać się także sam koszyk na sztućce, w którym trudno jest pomieścić wszystkie łyżki i widelce.

Podsumowanie

Zmywarka ma 6 programów pracy, również mycie wstępne. Sprzęt generuje hałas na poziomie 45 dB. Z uwagi na zewnętrzny panel sterowania obsługa urządzenia nie jest zbyt trudna. To model w klasie energetycznej A+, który jest przeznaczony do zabudowy.

Rozważ też

Zalety

Obsługa modelu jest łatwa. Nie musimy sami wybierać programu pracy, gdyż sprzęt może to zrobić za nas. Pozwala na to czujnik aquaSensor, który dobiera ilość potrzebnej wody do zmywania oraz jej temperaturę. Zmywarka wygląda nowocześnie.

Wady

Niektóre osoby uważają, że umieszczony na przednim panelu wyświetlacz jest za mały, a tym samym mało czytelny. Znajdujące się przy nim przyciski także nie są zbyt duże.

Podsumowanie

To urządzenie wolnostojące w klasie energetycznej A+. Wewnątrz zmieści się do 10 kompletów naczyń. Obudowa sprzętu jest wykonana ze stali nierdzewnej i pokryta powłoką zapobiegającą powstawaniu odcisków palców. Zmywarka daje możliwość regulacji wysokości górnego kosza.

 

 

Zmywarka Siemens – Ranking

 

 

Siemens SN636X03ME

 

Wszystkim, którzy nie lubią zmywać polecamy Siemens SN636X03ME. Jest to dobrze wykonana zmywarka w klasie energetycznej A++, co sprawia, że jej eksploatacja jest tania. Wymiary produktu to: szerokość – 59,8 cm, głębokość – 55 cm i wysokość – 55 cm. We wnętrzu zmieści się około 14 kompletów naczyń.

Prezentowany model dedykowany jest do zabudowy. Dużą zaletą produktu jest cicha praca (do 44 dB), więc możesz korzystać z niego nawet w późnych godzinach, gdy mieszkasz w bloku. W urządzeniu zastosowano technologię VarioSpeed Plus, która dokładnie czyści i suszy naczynia, które znajdują się w środku. Czas tej czynności został skrócony w porównaniu do poprzednich modeli. We wnętrzu znajduje się specjalna szuflada przeznaczona do mycia sztućców. W ciągu 1 cyklu zużyjesz około 10 litrów wody.

Nie jest to najtańszy sprzęt na rynku. Jest to jednak związane z wysoką klasą energetyczną. Z tego powodu warto zainwestować wyższą kwotę, by w przyszłości zmniejszyć wydatki za zużycie prądu i wody. Opinie konsumentów o sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło prostą obsługę i dużą ładowność.

Siemens SN636X03ME to zmywarka o pojemności 14 kompletów. Jej wymiary to 60 cm x 81,5 cm. Poziom hałasu wynosi 44 dB. Zużycie wody w jednym cyklu to 10 l.

 

Zalety

Dokładność: Zmywarka wykorzystuje wyłącznie nowoczesne rozwiązania. Specjalne ułożenie szuflad sprawia, że nawet bardzo zabrudzone naczynia są dokładnie wyczyszczone i nie ma na nich śladu tłuszczu.

Funkcje: Jedną z ulubionych funkcji użytkowników jest Vario Speed Plus. Dzięki niej czas zmywania jest skrócony nawet o 66%. Jest to wygodne, kiedy spieszysz się i nie chcesz zostawić naczyń w zmywarce.

Działanie: Zmywarka działa bardzo dobrze i nie ulega uszkodzeniom. Specjalny silnik IQdrive jest mocny, a co najważniejsze nie emituje zbyt dużo hałasu. Jest to maksymalnie 44 dB.

Zmywanie: Masz możliwość wybrania jednego spośród sześciu programów. Każdy z nich jest specjalnie dostosowany do różnego typu naczyń.

Pojemność: Zmywarka mieści 14 kompletów naczyń. Jest to dobry wybór dla dużej rodziny, ponieważ za jednym razem można umyć dużą liczbę naczyń.

 

Wady

Praca: Po ukończeniu pracy zmywarki często okazuje się, że naczynia są mokre. Dlatego musimy poczekać aż wyschną.

 

 

 

 

Siemens SC76M541EU

 

Zmywarka Siemens SC76M541EU to sprzęt do zabudowy, w którym zmieścisz około 8 kompletów naczyń. Oznacza to, że produkt sprawdzi się w domach osób mieszkających samotnie lub niewielkich rodzin. Klasa energetyczna urządzenia to A+, więc koszty eksploatacji są niskie.

Wymiary modelu to: szerokość – 59 cm, wysokość – 59,5 i głębokość – 55 cm. Zużycie wody w czasie jednego cyklu wynosi 9 l, a po uruchomieniu trybu Eco – 5 l. Panel sterowania jest bardzo czytelny, więc wybranie jednego z 6 programów zajmie Ci kilka sekund. Atutem zmywarki jest jej cicha praca (poziom hałasu nie przekracza 45 dB). Jak w wielu sprzętach Siemens zastosowano tutaj technologię VarioSpeed Plus. Skraca ona czas mycia o około 60%. Poza tym urządzenie używa systemu glassCare, który dokładnie i delikatnie czyści szkło. Po zakończeniu pracy samodzielnie uruchamia się tryb suszenia, przez co po wyjęciu naczynia gotowe są do użycia.

Zdaniem konsumentów warto zainwestować w ten produkt mimo jego wysokiej ceny. Jest ona jednak ściśle związana z wysoką klasą energetyczną i eleganckim designem. W swoich opiniach osoby, które zakupiły sprzęt pochwaliły również cichą pracę.

Siemens SC76M541EU to zmywarka o wymiarach 60 cm x 50 cm x 60 cm. Jej kolor jest srebrny. Zużycie wody w cyklu wynosi 9 l. Zmywarka ma 6 programów zmywania.

 

Zalety

Suszenie: Suszenie zmywarki jest bardzo skuteczne. Możesz się spodziewać, że od razu po zakończeniu zmywania naczynia będą zupełnie suche.

Programy: Różne programy pozwalają na mycie naczyń w różnych temperaturach. Do wyboru są: opcje: 40 st. C, 45 st. C, 50 st. C, 65 st. C i 70 st. C.

Funkcje: Program Auto sam ustawia wszystkie parametry, asystent dozowania dobiera dawkę detergentu odpowiednią do ilości naczyń. Z kolei VarioSpeed Plus przyspiesza zmywanie. Zmywarka ma też funkcję opóźnionego startu.

Głośność: Test zmywarek Siemens pokazuje, że prezentowane urządzenie nie generuje zbyt dużego hałasu (45 dB), co z pewnością nie będzie przeszkadzać przy wykonywaniu czynności w kuchni.

 

Wady

Czyszczenie: Użytkownicy mówią, że smugi na zmywarce są bardzo trudne do zmycia, przez co po pewnym czasie sprzęt może wyglądać mniej estetycznie.

 

 

 

 

Siemens SR25M884EU

 

Model SR25M884EU to nowocześnie wykonana zmywarka Siemens w dobrej cenie. Sprzęt ten sprawdzi się w domu, w którym mieszka niewielka rodzina, gdyż we wnętrzu zmieścisz około 10 kompletów naczyń. Klasa energetyczna urządzenia to A+, więc nie musisz obawiać się o wysokie rachunki za zużycie wody i prądu. Jest to produkt do zabudowy o wymiarach: wysokość – 84,5 cm, szerokość – 45 i głębokość – 55 cm.

W prezentowanym modelu zastosowano innowacyjną technologię VarioSpeed, która pozwala na szybkie i dokładne czyszczenie naczyń, a następnie ich suszenie. Atutem zmywarki jest cicha praca, która nie przekracza poziomu 44 dB. Użytkownik może wybrać jeden z 5 programów mycia. Różnią się one zużyciem wody oraz czasem pracy. Do zalet sprzętu trzeba zaliczyć dodatkową szufladę na sztućce. Element ten można wyjąć, jeśli chcemy umyć naczynia o dużych gabarytach. W czasie jednego cyklu maszyna zużywa około 9,5 l.

Jest to prosty w obsłudze, bardzo wydajny sprzęt, który powinien znaleźć się w każdej kuchni. Opinie konsumentów o zmywarce są bardzo pochlebne. Doceniono między innymi niewielkie zużycie wody oraz szybką pracę urządzenia.

Siemens SR25M884EU to zmywarka o pojemności 10 kompletów. Wymiary urządzenia to 84 cm x 45 cm x 60 cm. Jest to dobra zmywarka Siemens do 1700 zł.

 

Zalety

Programy: Bez problemu można zaprogramować prezentowaną zmywarkę i zmienić jej ustawienia. W każdym momencie można ustawić odpowiednią temperaturę. Obsługa sprzętu jest łatwa.

Energooszczędność: Badania pokazują, że zmywarka nie pobiera zbyt dużo energii nawet w najbardziej wymagającym programie. Nie musisz się martwić, że Twoje rachunki wzrosną.

Pojemność: Szuflady są porozkładane w taki sposób, że w środku zmywarki można zmieścić aż 10 kompletów naczyń i nawet większe naczynia.

 

Wady

Awaryjność: Według niewielkiej grupy użytkowników prezentowana zmywarka jest stosunkowo awaryjna.

 

 

 

 

Jaką zmywarkę Siemens wybrać?

 

Gotowanie obiadów dla dużej rodziny oraz wyprawianie wystawnych przyjęć mają ze sobą wspólny mianownik: dużo naczyń do mycia. Zmywanie jest bardzo czasochłonne, a do tego pozycja, jaką przyjmujemy przy zlewie jest niekorzystna dla naszych pleców. Z tego powodu dobrze, by w Twoim domu pojawiła się zmywarka. Poniżej prezentujemy niewielki poradnik o tym, jak ją znaleźć. Przedstawiamy nie tylko cechy, jakie posiada najlepsza zmywarka Siemens w 2024 roku, ale też zaprezentujemy trzy ciekawe propozycje.

 

 

Siemens to bardzo duży, niemiecki koncern, który zajmuje się branżą elektrotechniczną i energetyczną. Zdecydowaliśmy się polecić Ci urządzenie właśnie tego producenta, gdyż jest on znany z produkcji wysokiej jakości sprzętów. Marka produkuje wiele różnorodnych urządzeń, które ułatwiają nasze życie. W ofercie producenta znajdziesz małe AGD, telefony, komputery, a także oświetlenie.

Jak pewnie wiesz, do pracy zmywarki niezbędny jest prąd oraz woda. W zależności od modelu sprzęt może być energochłonny lub energooszczędny. Polecamy Ci wybór produktów, które oznaczone są klasą energetyczną od A+++ do A. Takie oznakowanie informuje konsumentów, że eksploatacja maszyny jest tania i nie nadwyręży przesadnie domowego budżetu. Bądź jednak przygotowany, że taka zmywarka nie będzie najtańsza. Przeciwieństwem urządzenia w klasie A będzie model w klasie energetycznej D, który zużywa więcej prądu i wody. Jego niska cena to tylko pozorna oszczędność, gdyż nasze rachunki za zużycie wody i prądu wzrosną.

Na rynku dostępne są dwa typu produktów: wolnostojące oraz dedykowane do zabudowy. Dokonując wyboru weź pod uwagę nie tylko względy estetyczne, ale i przestrzeń, jaką dysponujesz w kuchni. Urządzenia wolnostojące sprawdzą się w dużych pomieszczeniach, a modele do zabudowy w małych. Najlepsze zmywarki Siemens powinny być dopasowane do wielkości Twojej kuchni oraz potrzeb. Jeśli żyjesz samotnie zdecyduj się na niewielkie urządzenie o pojemności między 4 a 6 zestawów naczyń. W mieszkaniu, gdzie mieszkają 4 osoby sprawdzi się model o szerokości około 45 cm (zmieścisz we wnętrzu od 8 do 10 kompletów naczyń). Z kolei dużym rodzinom polecamy większe zmywarki liczące 60 cm (pozwolą umyć nawet 15 zestawów naczyń).

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ