Najlepsza zmywarka Electrolux

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Marka Electrolux jest uznawana przez konsumentów za jedną z najlepszych firm produkujących AGD. Dlatego też do naszego rankingu zmywarek wybraliśmy modele tego producenta. Chcąc przygotować zestawienie, musieliśmy dokładnie zapoznać się z opiniami Internautów na temat konkretnych sprzętów, aby móc wybrać najbardziej efektywne i sprawdzone urządzenia. Najlepszą zmywarką okazała się Electrolux ESL4510L. To model w klasie energetycznej A+, który pomieści 9 kompletów naczyń. Sprzęt nie jest hałaśliwy (maksymalna głośność pracy to 46 dB), dlatego nie powinien zakłócać spokoju domowników. Co więcej, ma on kilka praktycznych funkcji, w tym opóźnienie startu do 24 godzin oraz automatyczne wyłączanie. Zmywarka jest przeznaczona do zabudowy. Pora poznać nasze kolejne propozycje Electrolux ESF4661ROW to model z drugiego miejsca. Zmywarka jest energooszczędna i ma program szybkiego mycia trwający zaledwie 30 minut. Po zakończonej pracy sprzęt automatycznie się wyłącza, co jest przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zmywarka wykrywa stopień zabrudzenia naczyń i na tej podstawie dobiera poziom zużycia wody (technologia SensorControl). Model cicho pracuje, generowany przez niego hałas nie przekracza 46 dB. Poza tym sprzęt ma wskaźnik soli i nabłyszczacza.

Wady

Niektórzy kupujący uważają, że nie jest to odpowiednie urządzenie dla większych rodzin, gdyż może okazać się mało pojemne. Wewnątrz zmieści się maksymalnie 9 kompletów naczyń.

Podsumowanie

Sprzęt ma do wyboru 5 różnych programów pracy i 4 temperatury. Jest on przeznaczony do zabudowy. Zmywarka wyświetla na podłodze wskaźnik, za sprawą którego wiemy, kiedy naczynia są już czyste i można je wyjąć. Wewnątrz urządzenia jest regulowany górny kosz, dolny kosz ze składanymi stojakami oraz przegroda na sztućce.

Drugi wybór

Zalety

Ramię spryskujące znajdujące się wewnątrz zmywarki bez trudu dotrze do naczyń umieszczonych w kątach. W ostatniej fazie suszenia sprzęt samoczynnie uchyla drzwi, aby naczynia wyschły jak najszybciej. Dzięki programowi AutoFlex ilość zużytej wody i prądu dostosowana jest do ilości naczyń wewnątrz.

Wady

W urządzeniu brakuje wskaźnika ilości środków czyszczących, informującego o konieczności ich uzupełnienia, trzeba regularnie sprawdzać czy w zbiorniku jest nabłyszczacz i sól.

Podsumowanie

Klasa energetyczna A++ zapewnia małe zużycie energii. Sprzęt zużywa około 9,9 l wody w cyklu. Design produktu jest bardzo nowoczesny i z pewnością będzie pasował do wnętrz urządzonych w takim stylu.

Rozważ też

Zalety

Zmywarka ma krótki, 20 – minutowy program, dzięki któremu możemy umyć naczynia np. w trakcie przyjęcia. Sprzęt ma 6 programów spośród których możemy wybrać optymalny do wyczyszczenia wsadu. Podświetlany na czerwono wyświetlacz pozwala na odczytanie informacji nawet wtedy, kiedy w pomieszczeniu jest ciemno.

Wady

Zmywarka mieści jedynie 6 kompletów naczyń. Jest ona dostępna tylko w jednej wersji kolorystycznej – w kolorze białym.

Podsumowanie

Nie musimy używać soli do zmywarki, aby nasze naczynia były czyste. Klasa energetyczna urządzenia to A+. Prezentowana zmywarka jest odpowiednia do zabudowy. Model generuje hałas maksymalnie 54 dB.

 

 

Zmywarki Electrolux – ranking

 

 

Electrolux ESL4510L

 

Chcielibyśmy zaprezentować Electrolux ESL4510L – zmywarkę przystosowaną do zabudowy, która pomieści do 9 kompletów naczyń. Wewnątrz niej znajduje się regulowany górny kosz ze składanymi uchwytami na filiżanki, dolny kosz ze składanymi stojakami na naczynia oraz kosz na sztućce. To sprzęt w klasie energetycznej A+.

Poziom hałasu generowanego przez zmywarkę to maksymalnie 46 dB, co oznacza, że nie będzie nam przeszkadzać. Opisywany model wyposażono we wskaźnik soli i nabłyszczacza, dlatego nie powinniśmy mieć wątpliwości, kiedy trzeba je uzupełnić. Na uwagę zasługuje też technologia SensorControl. Sprzęt sam sprawdza stopień zabrudzenia naczyń i dobiera poziom zużycia wody.

Kupujący wyszczególnili kilka głównych zalet urządzenia, a są to: automatyczne wyłączanie, wskaźnik czasu pozostałego do zakończenia zmywania, cicha praca oraz łatwa obsługa. Zmywarka ma 5 trybów pracy do wyboru, w tym intensywny oraz eco. Wielu osobom przypadła ponadto do gustu opcja opóźnienia startu od 1 do 24 godzin.

Urządzenie Electrolux ESL4510L ma wymiary: 81,8 cm x 45 cm x 55 cm i jest przeznaczone do zabudowy. To model w klasie energetycznej A+. Jego pojemność to 9 kompletów naczyń.

 

Zalety

Cicha praca: Zmywarka stosunkowo cicho pracuje i generowane przez nią dźwięki nie powinny zakłócić spokoju domowników. Maksymalny poziom generowanego hałasu to 46 dB.

Wskaźnik na podłodze: Sprzęt wyświetla na podłodze dwukolorowy wskaźnik, więc możemy łatwo rozpoznać, kiedy naczynia są czyste i gotowe do wyjęcia.

5 programów pracy: Urządzenie ma do wyboru 5 różnych programów pracy: eco (50 st. C), QuickPlus (60 st. C), płukanie i wstrzymanie, intensywny (70 st. C) oraz AutoFlex (45-70 st. C).

Funkcja opóźnienia startu: Możemy ustawić zmywarkę tak, aby włączyła się o określonej godzinie. Pozwala na to funkcja opóźnienia startu.

Regulowany górny kosz: Górny kosz jest regulowany, dlatego możemy zmieniać jego wysokość (także po załadowaniu).

 

Wady

Nie dla dużej rodziny: Pojawiają się opinie, że model ma stosunkowo małą pojemność i może nie spełnić oczekiwań większej rodziny.

 

 

 

 

Electrolux ESF4661ROW

 

Electrolux ESF4661ROW to zmywarka, która bezproblemowo usuwa wszystkie zanieczyszczenia. Poziom hałasu, jaki wytwarza sprzęt to 44 dB. Zmywarka nie jest zbyt hałaśliwa, więc nie będzie Ci przeszkadzać. Zużycie wody w cyklu wynosi 9,9 l, co oznacza, że zmywarka jest ekonomiczna.

Specjalny program AutoFlex sprawia, że zużycie energii oraz wody jest zoptymalizowane. Zmywarka sama dopasowuje zużycie wody i energii do załadunku. Klasa energetyczna sprzętu wynosi A++. Technologia Air Dry działa w ten sposób, że na samym końcu mycia naczyń drzwi zmywarki automatycznie delikatnie się otwierają. Możesz ustawić sprzęt przed wyjazdem na weekend i masz pewność, że po powrocie nie przywita Cię nieprzyjemny zapach.

Użytkownikom podoba się to, że zmywarka nie jest zbyt szeroka, jej szerokość wynosi 44 cm. Dodatkowo naczynia myte w urządzeniu są bardzo czyste po umyciu i nie jest konieczne ponowne ich przemywanie. Użytkownicy doceniają również ładny, biały kolor sprzętu.

Zmywarka Electrolux ESF4661ROW jest w klasie energetycznej A++. Wymiary sprzętu są następujące: 44,6 cm x 85 cm x 61,5 cm.

 

Zalety

Górny koszyk: Dużym ułatwieniem jest to, że górny kosz na naczynia jest regulowany (FexiLift). W związku z tym nikt nie powinien mieć problemu z załadowaniem zmywarki i wsadzeniem do niej nawet sporej wielkości garnków.

Program 30-minutowy: Użytkownik może wybrać program 30-minutowy, który przydaje się w do mycia niewielkiej ilości średnio zabrudzonych naczyń.

Bezpieczeństwo użytkowania: Decydując się na zakup Electrolux ESF4661ROW, możemy być pewni, że jej użytkowanie będzie w pełni bezpieczne. Model ma m.in. skuteczną ochronę przed zalaniem.

Idealnie suche naczynia: Technologia AirDry daje pewność, że świeżo umyte naczynia będą idealnie suche. Drzwi w zmywarce otwierają się automatycznie w ostatniej fazie cyklu zmywania.

 

Wady

Obsługa: Użytkowanie sprzętu może wydać się skomplikowane dla osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z tego typu urządzeń.

 

 

 

 

Electrolux ESL2400RO

 

Model Electrolux ESL2400R0 to kompaktowa zmywarka przeznaczona do zabudowy. Dzięki klasie energetycznej A+, gwarantuje możliwie najniższe zużycie energii. Niewielkie rozmiary zmywarki idą w parze z niewielkim zużyciem wody, wynoszącym jedynie 6,5 litra na każdy cykl. Model ESL2400R0 ma pojemność o 1/4 większą niż inne zmywarki o tych samych gabarytach, co ma związek z zastosowaniem wygodnych koszy.

Produkt został wyposażony w system chroniący przed wyciekiem wody na wypadek ewentualnej awarii. Idealne dostosowanie do naszych potrzeb gwarantuje nam 6 różnych cykli (również 20 minutowy) oraz opóźnienie zmywania nawet o 24 godziny, przez co urządzenie zdobywa uznanie wśród konsumentów.

Skuteczność suszenia sprawia, że możemy używać naszych naczyń zaraz po zakończonym cyklu, bez zagrożenia poparzeniem. Dodatkowym udogodnieniem jest zastosowanie wskaźnika braku soli i nabłyszczacza w dozownikach. Wielu konsumentów chwali sobie opcję automatycznego wyłączenia zmywarki po zakończonym programie, co zapobiega zbędnemu zużyciu energii.

Electrolux ESL2400RO to zmywarka do zabudowy o wymiarach: 55 cm x 43,8 cm. Klasa energetyczna sprzętu to A+. Model mieści 6 kompletów naczyń.

 

Zalety

Energooszczędność: Decydując się na inwestycję w zmywarkę Electrolux ESL2400RO, nie musisz się obawiać, że Twoje rachunki za energię elektryczną i wodą znacznie się podniosą.

Odpowiedni do mycia różnego rodzaju naczyń: Prezentowany sprzęt jest odpowiedni do mycia różnych naczyń, także tych bardzo delikatnych tj. kieliszki czy porcelanowe filiżanki. Warto dodać, że użytkownik ma do wyboru kilka programów zmywania.

Cicha praca: W wielu opiniach można przeczytać, że urządzenie nie generuje zbyt dużego hałasu, dlatego nastawienie zmywarki na noc jest sensownym rozwiązaniem.

 

Wady

Brak wyświetlacza: Model nie ma ekranu, na którym wyświetlany byłby czas pozostały do zakończenia zmywania. To dla części konsumentów okazuje się wadą.

 

 

 

 

Jaką zmywarkę Electrolux wybrać?

 

W obecnych czasach zmywarki goszczą w większości domów. Nie tylko ułatwiają nam pracę w kuchni, ale pozwalają też na znaczne oszczędności w zużyciu wody, przez co z każdym dniem zyskują kolejnych zwolenników. W rzeczywistości jednorazowo ręczne mycie może doprowadzić do zużycia nawet kilkakrotnie więcej wody, niż miałoby to miejsce przy użyciu zmywarki. Poza tym rzadko kiedy jesteśmy w stanie umyć naczynia w temperaturze wystarczająco wysokiej, by zabić wszystkie bakterie, bez jednoczesnego poparzenia naszych dłoni – nie jest to kwestia, o którą musimy się martwić używając zmywarki. W tym artykule chcemy przedstawić Ci kwestie dotyczące wyboru zmywarki, a także przedstawimy Ci propozycje Electrolux. Jest to szwedzka marka, od lat obecna w wielu polskich domach. Znana jest ze szczegółowego wykonania swoich produktów, którymi konsumenci mogą cieszyć się przez lata.

 

 

Jest kilka ważnych spraw, o których powinniśmy pomyśleć przed wyborem urządzenia. Jedną z nich jest kwestia klasy energetycznej. Najlepsza zmywarka Electrolux w 2024 roku to ta, które ma klasę energetyczną przynajmniej B, a najlepiej A. Oznacza najwyższą oszczędność energetyczną. Odradza się zakup produktu w klasie D. Nie tylko zużywa on najwięcej energii, ale i ma najmniejszą wydajność pracy.

Wybierając nową zmywarkę do naszej kuchni musimy pamiętać o zachowaniu zdrowego rozsądku i wybraniu odpowiedniego modelu do liczby domowników, a także dostosować wybór do powierzchni kuchni. Nie ma sensu inwestować w dużą zmywarkę, niezależnie od tego, jak atrakcyjna nam się wydaje, jeśli w naszym domu mieszkają na przykład 3 osoby. Największe zmywarki mają szerokość 60 cm i mieszczą do 15 kompletów naczyń, a nieco mniejsze mają 45 cm szerokości i mieszczą do 10 kompletów. Możemy zdecydować się także na model kompaktowy, który standardowo może pomieścić 6 zestawów naczyń.

Tak, jak wszystkie dostępne obecnie artykuły gospodarstwa domowego, producenci zmywarek prześcigają się w coraz to nowocześniejszych rozwiązaniach, zapewniają nam szeroki wybór programów pracy dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Standardowymi programami pracy, które możemy znaleźć w niemalże wszystkich modelach są między innymi: mycie ECO, czyli program ekonomiczny, mycie przyśpieszone, a także mycie delikatne (zalecane do mycia kieliszków i delikatnych szklanek) oraz mycie automatyczne.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ