Najlepsza zmywarka Amica

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

Na naszej stronie zamieściliśmy ranking zmywarek marki Amica. Zdecydowaliśmy się przedstawić Ci urządzenia tej firmy, ponieważ są one dobrze oceniane przez użytkowników. Amica ZIM428E to zmywarka, która uplasowała się na pierwszym miejscu w zestawieniu. Znajduje się ona na samym szczycie rankingu, ponieważ jej wysoka jakość została potwierdzona przez sporą liczbę zadowolonych z zakupu konsumentów. Model jest energooszczędny i łatwy w obsłudze. Możliwość zmiany miejsca położenia górnego kosza pozwala lepiej wykorzystać miejsce w zmywarce i swobodnie włożyć do niej np. większe naczynia. Jeśli nie zapełnimy całego zbiornika, możemy wybrać opcję Mycia Strefowego obejmującego tylko jeden kosz. Urządzenie jest bezpieczne w obsłudze – w przypadku jakiejkolwiek awarii dopływ wody do sprzętu jest automatycznie odcinany. Drugie miejsce w rankingu zajęła zmywarka Amica ZWM 416SS. Model dokładnie suszy naczynia, więc można je włożyć do szafek tuż po zakończeniu pracy sprzętu. Dzięki wyświetlaczowi obsługa urządzenia nie jest skomplikowana.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt ma opcję zmywania bez pełnego wsadu – zmywarka dostosuje ilość wody i środka myjącego nawet wtedy, kiedy pełen będzie tylko jeden kosz. Wnętrze modelu zostało skonstruowane z użyciem systemu Flexi Space – dzięki temu mamy możliwość przekładania kosza w kierunku góra – dół, więc umyjemy nawet najwyższe garnki.

Wady

Zmywarka pracuje dość głośno. Brakuje również sygnału świetlnego informującego o skończonej pracy. Łatwo można zablokować pojemnik na tabletki – ma on otwieraną klapkę.

Podsumowanie

Sprzęt ma trzy poziomy natrysku oraz wiele przydatnych programów, takich jak dodatkowe suszenie oraz namaczanie naczyń. Urządzenie myje naczynia w temp. max. 65 st.C. Czas trwania programu to ok. 120 min – 180 min.

Drugi wybór

Zalety

Mycie odbywa się przy dużej oszczędności energii i wody. Dzieje się tak m.in. za sprawą programu Eco, który myje naczynia w temperaturze 50 st. C. Zmywarka ma również program czyszczący w 40 st. C, którego czas trwania wynosi 110 minut – można w nim myć delikatne naczynia, w tym również porcelanę, bez obawy o rozbicie czy zarysowanie naczyń.

Wady

Sprzęt niestety pracuje dość głośno, przez co nie polecamy zmywania naczyń w nocy, zwłaszcza gdy sypialnia jest tuż obok kuchni.

Podsumowanie

Zmywarka mieści 9 kompletów naczyń, pomimo że jest dość wąska (jej szerokość to zaledwie 44,8 cm). Na froncie urządzenia znajduje się czytelny wyświetlacz. Na dole zmywarki znajduje się koszyk na sztućce. Sprzęt nadaje się pod zabudowę.

Rozważ też

Zalety

Opcja strefowego mycia pozwala na czyszczenie naczyń tylko z dolnego lub środkowego kosza. Zmywarka ma program Express, który pozwala umyć wsad w 60 st. C w krótkim czasie. Można regulować położenie górnego kosza. Sprzęt jest bardzo łatwy w obsłudze. Zmywarka pracuje dość cicho, dzięki czemu można nastawić program mycia na noc.

Wady

Zegar informujący o tym, ile czasu zostało do końca programu, został umieszczony wewnątrz zmywarki – na zewnątrz na wyświetlaczu jest tylko informacja o etapie wybranego cyklu.

Podsumowanie

Urządzenie mieści 14 kompletów naczyń. Jego klasa energetyczna to A++. Model wykorzystuje technologię mycia 3D, dzięki czemu nawet trudno dostępne miejsca są zmywane bardzo dokładnie.

 

 

Zmywarki Amica – Ranking

 

 

Amica ZIM428E

 

Zmywarka Amica ZIM428E jest najlepszej jakości urządzeniem o klasie A++, która przez to, że jest przyjazna dla środowiska, pozwoli Ci zaoszczędzić na rachunkach za prąd oraz wodę. Zmywarka sprawia, że brudne naczynia są czyste, wręcz lśniące. Produkt posiada dodatkową opcję, która jest dostosowana do mycia jednego kosza. Pojemność zmywarki została zaprojektowana w sposób ekonomiczny z użyciem systemu Flexi Space.

Daje ona możliwość zarządzania dwoma koszami na naczynia przez ich regulację góra-dół. W jednym z nich znajduje się dodatkowy pojemnik na sztućce. Urządzenie posiada aż trzy różne poziomy natrysku. Jeden z nich umieszczony jest na dole zmywarki, drugi na środku. Ramiona tych natrysków obracają się w dwóch różnych kierunkach. Dodatkowo trzeci z natrysków znajduje się u góry.

Taki system gwarantuje perfekcyjne mycie naczyń. Bardzo istotnym atutem zmywarki jest to, iż posiada ona sensor, który dostosuje opcję w zależności od stopnia zabrudzenia naczyń. Urządzenie myje naczynia w 50 do 60 stopniach Celsjusza, a czas trwania programu to 120 – 180 minut. Klienci chwalą sobie produkt za łatwość obsługi oraz perfekcyjnie umyte naczynia.

Zmywarka Amica ZIM428E jest w klasie energetycznej A++. Wymiary sprzętu są następujące: szerokość – 45 cm i wysokość – 80 cm.

 

Zalety

Pojemność: Prezentowana zmywarka mieści do 10 kompletów naczyń, dlatego przyda się w dużej rodzinie. Konsumenci wypowiadają się pozytywnie także na temat dołączonej do zestawu szufladki na sztućce.

Regulacja górnego kosza: Użytkownik ma możliwość regulacji górnego kosza. Dzięki temu może ustawić półkę, jak chce, zyskując tym samym miejsce np. na duże garnki czy naczynia.

Funkcja Mycia Strefowego: Model ma funkcję Mycia Strefowego, która z pewnością pozwala oszczędzić energię, wodę, jak i środki czyszczące. Opcja ta polega na tym, że zmywarka zajmuje się tylko myciem naczyń w jednym koszu. Nie trzeba więc zapełniać całego zbiornika, aby móc włączyć urządzenie i było to opłacalne.

Bezpieczeństwo użytkowania: W przypadku awarii sprzętu nie musimy się martwić o zalanie kuchni. Funkcja Aqua Stop automatycznie odcina dopływ wody do zmywarki.

Obsługa: Użytkowanie Amica ZIM428E nie jest trudne. Odpowiednie ustawienie sprzętu nie powinno nikomu sprawiać kłopotu.

 

Wady

Błąd: W nielicznych przypadkach po pewnym czasie użytkowania na panelu sterowania wyskakuje błąd i wtedy zwykle konieczne okazuje się serwisowanie urządzenia.

 

 

 

 

Amica ZWM 416SS

 

Zmywarka Amica ZWM 416SS świetnym udogodnieniem, które sprawi, że zaoszczędzisz sporo czasu, który wcześniej był przeznaczony na żmudne i nudne zmywanie naczyń. Urządzenie zostało zrobione z najwyższej jakości materiałów. Klasa A++ zmywarki sprawi, że ekonomiczne zmywanie naczyń zmniejszy rachunki za wodę. W szczególności ułatwi to jeden z programów, które posiada urządzenie, czyli Eco. Zmywa on naczynia w temperaturze 50 stopni Celsjusza. Do dyspozycji są także dwa inne programy:

Intensywny – pracuje w 60 stopniach, a czas trwania wynosi 135 minut. Przeznaczony dla mocno zabrudzonych i otłuszczonych naczyń.

Delikatny – pracuje w 40 stopniach, zaś długość zmywania to 110 minut. Bez obawy można w nim umyć delikatne naczynia, tak jak porcelana, kieliszki i inne.

Zmywarka posiada także opcję mycia naczyń, podczas którego zapełniona jest tylko połowa urządzenia. Pozwala to zaoszczędzić czas i pieniądze. Urządzenie posiada dwa wskaźniki. Pierwszy pokazuje brak soli regeneracyjnej, a drugi brak nabłyszczacza. Wystarczy włożyć sól lub nabłyszczacz, a zmywarka sama będzie dozowała ich ilość automatycznie według potrzeb.

Klienci, którzy zdecydowali się na zakup zmywarki są zadowoleni z efektywności i komfortowej obsługi urządzenia. Użytkownicy zgodnie twierdzą, iż jest to najlepsza zmywarka Amica w dobrej cenie.

Model ZWM 416SS to dobra zmywarka Amica do 1200 zł. Klasa energetyczna sprzętu to A++. Wymiary produktu są następujące: 84,5 cm x 44,8 cm x 60 cm.

 

Zalety

Delikatny program myjący: Jeśli naczynia, które chcesz umyć w zmywarce, są wyjątkowo delikatne, a w związku z tym boisz się o ich zniszczenie, skorzystaj z programu czyszczenia w 40 st. C.

Szybkie suszenie: Model ma funkcję Hot Air Drying, która pozwala w szybki sposób wysuszyć naczynia. W rezultacie możemy je wyjąć ze zmywarki tuż po zakończeniu przez nią pracy.

Czytelny wyświetlacz: Obsługa urządzenia nie jest skomplikowana. Wynika to m.in. z tego, że sprzęt ma czytelny wyświetlacz, na którym prezentowane są informacje na temat wybranych przez nas ustawień.

Energooszczędność: Jeśli kupisz Amica ZWM 416SS, nie musisz się obawiać o to, że Twoje miesięczne rachunki znacznie wzrosną. Klasa energetyczna zmywarki to A++.

 

Wady

Głośność pracy: Włączanie sprzętu na noc nie jest dobrym rozwiązaniem. Wynika to z tego, że urządzenie jest hałaśliwe.

 

 

 

 

Amica ZWM 626WES

 

Jeśli chcesz odciążyć się od codziennego mycia naczyń warto zwrócić uwagę na produkt Amica ZWM 626WES. Zmywarka jest dedykowana nie tylko dużym rodzinom, ale na spokojnie zaspokoi potrzeby każdej pary. Urządzenie posiada opcję mycia naczyń przy niepełnym załadunku. Mycie strefowe umożliwia zmywanie samego dolnego lub środkowego kosza na naczynia.

W ten sposób możesz oszczędzić pieniądze i czas, a przy większej ilości naczyń spokojnie włączyć urządzenie w trybie zwykłym. Dodatkowo zmywarka posiada program Express, który umożliwi umycie brudnych naczyń w 60 stopniach i szybkim czasie. Urządzenie posiada system Up & Down, za pomocą którego można regulować umieszczenie górnego kosza. Przez to spokojnie wszystkie większe naczynia, takie jak garnki, zmieszczą się w zmywarce bez najmniejszego problemu. System Hot Air Drying umożliwi Ci dokładne wysuszenie naczyń.

Urządzenie jest proste w obsłudze i posiada liczne udogodnienia. Jednym z nich jest wyświetlacz LED. Informuje on użytkownika o tym ile czasu zajmie proces zmywania naczyń. Klienci chwalą sobie produkt za łatwość jego użytkowania. Naczynia są perfekcyjnie czyste i wysuszone, a dodatkowy wyświetlacz pozwala na podgląd na jakim etapie zmywania jest urządzenie.

Zmywarka Amica ZWM 626WES ma wymiary: 84,5 cm x 59,8 cm x 60 cm. Klasa energetyczna urządzenia to A++.

 

Zalety

Wskaźnik braku nabłyszczacza i soli: Model ma wskaźnik braku nabłyszczacza i soli. Użytkownik jest informowany o konieczności ich uzupełnienia. Dzięki temu w zmywarce zawsze znajdują się wszystkie potrzebne detergenty.

Dokładność mycia: Myślisz, że urządzenie nie jest w stanie dokładnie wyczyścić np. przypalonego garnka? Możesz być pewny, że Amica ZWM 626WES sobie z tym poradzi. Wszystko dzięki programowi Intensywne 65 st. C.

Opóźnienie startu: Użytkownik może opóźnić start zmywarki nawet do 24 h, dostosowując pracę urządzenia do swojego planu dnia.

 

Wady

Wyświetlacz prezentujący czas pozostały do zakończenia pracy: Według części osób minusem jest to, że wyświetlacz, na którym prezentowany jest czas, jaki pozostał do zakończenia pracy, znajduje się w środku zmywarki.

 

 

 

 

Jaką najlepszą zmywarkę Amica wybrać?

 

Amica jest polską firmą, która swoją siedzibę ma we Wronkach. W Polsce rozpoczęła ona działalność już w 1957 roku. Firma cieszy się ogromnym uznaniem w kraju. Amica także prowadzi działalność za granicą, głównie w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Skandynawii. Firma zajmuje się głównie produkcją wysokiej jakości urządzeń AGD dużych i małych. Produkty są zaopatrzone w nowoczesną technologię i świetny design.

 

 

Coraz częściej ludzie decydują się na zakup zmywarki. Urządzenie to jest zdecydowanie bardziej ekonomiczne i zmniejsza zużycie wody. Co więcej posiadając zmywarkę można zaoszczędzić mnóstwo czasu. Na pewno nieraz zmierzyliście się z sytuacją, gdy sterta naczyń w kuchni była tak wielka, że aż odechciewało się Wam zmywać naczynia. Zmywarka jest świetnym udogodnieniem, w szczególności dla rodziców. Nieważne czy dzieci są już większe, czy mniejsze. Z czasem na pewno usłyszycie mało przyjemne słowa „Teraz Twoja kolej na zmywanie”. Po zakupie zmywarki problem znika i wreszcie spokojnie możecie zająć się innymi rzeczami. Zmywarka umożliwia bardziej higieniczne mycie naczyń. W gąbkach do zmywania naczyń zbierają się bakterie. Zmywarkom nie są obce bakterie, jednak temperatura, w której zmywane są naczynia jest na tyle wysoka, że większość z nich ginie.

Przy zakupie zmywarki warto zastanowić się jaka nam będzie bardziej odpowiadała w kuchni. Są dwa rodzaje tych urządzeń: wolnostojące i zabudowane. Istnieje też siedem klas zmywarek. Najlepszą z nich jest A+++, zaś najgorsza to D. Klasy różnią się przede wszystkim oszczędnością energii. Najlepsza zmywarka Amica w 2024 roku to taka, która ma klasę A+++. Kolejną ważną kwestią jest pojemność urządzenia. Bardziej pojemne zmywarki spokojnie mogą być przeznaczone dla większych rodzin. Jeśli zaś użytkowników urządzenia jest mniej, lepiej wybrać mniejszą. Najlepsze zmywarki Amica są wyposażone w czujnik wody. Urządzenie samo zdecyduje jak dużo pobrać wody w zależności od stopnia pobrudzonych naczyń. Duża większość zmywarek ma opcję suszenia naczyń, które wykorzystują proces kondensacji, czyli skraplania wody. Efekt sprawia, że naczynia są perfekcyjnie czyste.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ