Najlepszy piekarnik elektryczny Amica

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

 

Piekarniki elektryczne Amica – Ranking

 

 

Amica EB622BA+ IN

 

Bardzo ciekawym piekarnikiem elektrycznym do zabudowy jest Amica EB622BA+ IN. Charakteryzuje się on standardowymi wymiarami (wysokość 59,5 cm, szerokość 59,9 cm i głębokość 57,5 cm). Ma on moc całkowitą wynoszącą 3,1 kW. Jego klasa energetyczna to A+. Zakres temperatur, którymi piekarnik dysponuje wynoszą od 30°C do 280°C.

Model ten został wyposażony w 10 funkcji, wśród nich znajdziemy podgrzewanie dolne i górne, termoobieg i wentylator. Piekarnik zapewnia równomierne pieczenie, gdyż został zaprojektowany w taki sposób, by równomiernie rozprowadzać ciepło. Urządzenie posiada podświetlane pokrętła, dlatego łatwo ustawimy program nawet nie włączając światła w kuchni. Dodatkowo użytkowanie tego modelu ułatwia w połowie sensorowy programator. Wyjmowanie gotowych potraw z piekarnika ułatwiają drabinki i prowadnice teleskopowe z funkcją stop.

Dzięki nim z łatwością wysuniemy ciężką i gorącą blachę. Wnętrze piekarnika zostało pokryte łatwoczyszczącą emalią Easy Clean. By dodatkowo ułatwić czyszczenie producent wyposażył ten model w system Aqualytic, który samoistnie wyczyści ściany piekarnika. Konsumenci podają za największą zaletę system łatwego czyszczenia. Podają też, że piekarnik ładnie się prezentuje.

 

 

 

 

Amica EB8862 INTEGRA

 

Piekarnik Amica EB8862 INTEGRA ma bardzo minimalistyczny wygląd, dlatego będzie bardzo dobrze prezentował się w kuchni w nowoczesnym stylu. Urządzenie charakteryzuje się klasą energetyczną A oraz mocą całkowitą 3,1 kW. Natomiast zakres temperatur w tym modelu wynosi 30°C – 280°C. Użytkownik ma do dyspozycji 12 funkcji piekarnika, są to m. in. wentylator, grill czy rozmrażanie.

Dodatkowo sprzęt został wyposażony w 15 gotowych programów. Co to oznacza? Jeśli przygotowujemy potrawę, która jest w książce kucharskiej piekarnika to po włożeniu dania i wybraniu odpowiedniego programu urządzenie samo dobierze parametry, tj. czas pieczenia i temperaturę. Nowoczesny wygląd piekarnika dopełniają chowane, podświetlane pokrętła oraz programator sensorowy z wyświetlaczem LED. Te elementy również usprawniają i ułatwiają korzystanie z urządzenia. A czyszczenie sprzętu ułatwia łatwoczyszcząca emalia Easy Clean.

Natomiast system Aqualytic sprawia, że tak naprawdę bardzo rzadko sami będziemy musieli czyścić wnętrze piekarnika. Natomiast konsumentom przypadły do gustu liczne programy i dodatkowe wyposażenie, na które składa się rożen obrotowy i blacha. Pozytywnie wyrażali się także o łatwości czyszczenia piekarnika.

 

 

 

 

Amica EB7541W FUSION

 

Amica EB7541W FUSION to piekarnik w kolorze białym. Urządzenia w tym kolorze są rzadko spotykane, dlatego też często są poszukiwane przez osoby urządzające kuchnie. Amica EB7541W FUSION oprócz koloru, charakteryzuje się również mocą całkowitą 3,1 kW oraz klasą energetyczną A. W urządzeniu znajdziemy także 10 funkcji, wśród nich opiekacz i termoobieg.

Ten najlepszy w swojej klasie cenowej piekarnik elektryczny Amica posiada chowane pokrętła oraz programator sensorowy z wyświetlaczem LED, który ułatwi codzienne używanie sprzętu. Producent także wyposażył ten model w dodatkowe funkcje m.in. opóźniony start czy minutnik. We wnętrzu, oprócz drabinek bocznych wykonanych ze stali nierdzewnej oraz prowadnic teleskopowych, znajdziemy również emalię łatwoczyszczącą Easy Clean, z której wszystkie zabrudzenia łatwo będą schodzić.

Dodatkowo okresowe mycie piekarnika ułatwi łatwy demontaż drzwi, a raczej wewnętrznej szyby piekarnika. Pozwoli to nam na utrzymanie wszystkich elementów w czystości. W komentarzach użytkowników możemy znaleźć przede wszystkim zachwyt nad pięknym designem i kolorem piekarnika. Osoby, które zakupiły ten produkt wskazują także, że jest on łatwy w użytkowaniu.

 

 

 

 

Jaki piekarnik elektryczny Amica wybrać ?

 

Zakup każdego sprzętu obecnie to skomplikowana sprawa. Związane to jest z mnogością różnych modeli, które dodatkowo posiadają wielorakie funkcje. Nie dziwi więc fakt, że osoby postawione przed wyborem piekarnika często czują się zagubione. Jeśli jesteś jedną z takich osób to postaramy Ci się pomóc. W dzisiejszym artykule będziemy omawiać parametry najlepszego piekarnika elektrycznego Amica w 2024 roku.

 

 

Pewnie nasuwa Ci się pytanie, dlaczego poświęcamy ten artykuł sprzętom firmy Amica. Odpowiedź jest bardzo prosta, ta firma produkuje bardzo dobrej jakości sprzęty AGD, które charakteryzują się innowacyjnymi rozwiązaniami. Również w piekarnikach produkcji Amica znajdziemy ciekawe funkcje i dodatki, które ułatwiają codzienne korzystanie z urządzenia. Ponadto jest to polska firma, także kupując jej sprzęty pomagamy rozwijać się polskiej gospodarce.

Decydując się na zakup nowego piekarnika musimy w pierwszej kolejności wybrać rodzaj urządzenia. Do dyspozycji mamy piekarniki wolnostojące, są one zazwyczaj urządzeniami 2w1, tzn. wraz z piekarnikiem kupujemy kuchenkę. W sprzedaży znajdują się także piekarniki do zabudowy. Takie modele możemy instalować całkowicie odrębnie od kuchenki.

Po wybraniu typu piekarnika możemy przejść do funkcji, jakie chcielibyśmy, by posiadał. Obecnie tego te urządzenia są napakowane różnymi dodatkowymi funkcjami, takimi jak np. książka kucharska, dwie strefy podgrzewania, sterowanie ze smarfonu. Warto więc się zastanowić, z jakich opcji będziemy korzystać. W przeciwnym razie możemy zakupić drogi model z licznymi funkcjami, których nigdy nie będziemy używać.

Niezależnie od naszych preferencji kulinarnych warto kupić piekarnik, który posiada łatwą w czyszczeniu wewnętrzną powłokę. Użyteczny może się też okazać program przeznaczony do czyszczenia piekarnika.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ