Najlepszy piekarnik elektryczny przenośny

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Piekarniki elektryczne przenośne – ranking

 

 

Berlinger MAX-2800-W

 

Urządzenie Berlinger MAX-2800- W to piekarnik przenośny o pojemności 45 l. Został on wykonany z wysokiej jakości stali szlachetnej, dlatego prezentuje się wyjątkowo elegancko, a ponadto może posłużyć nawet kilka lat. Jest on idealny nie tylko do przygotowywania ciast czy pizzy, ale też pieczenia na rożnie i grillowania mięs. To sprawia, że jest wielofunkcyjny.

Produkt wyróżnia się zwiększoną wytrzymałością, którą osiągnięto poprzez zastosowanie szyby z hartowanego szkła. Jego panel sterujący jest bardzo przejrzysty, dlatego łatwo można włączyć odpowiednie funkcje pieczenia. W tym modelu grzałki umiejscowione zostały nie tylko na górze, ale i na dole, jest tu również opcja termoobiegu. Jego wymiary zewnętrzne wynoszą: 56 cm x 37 cm x 36 cm, a wewnętrzne: 42 cm x 35 cm x 30 cm.

Wśród konsumentów panuje przekonanie, że najlepsze przenośne piekarniki elektryczne powinny szybko się nagrzewać i umożliwiać przygotowanie różnorodnych ciast i potraw. Jest to możliwe w przypadku tego produktu, a wszystko za sprawą dużej mocy i obecności specjalnego rożna.

 

 

 

 

Severin TO 2058

 

Model Severin TO 2058 ma pojemność 42 l i moc 1800 W, dlatego jest on gotowy do użytku w bardzo krótkim czasie i pozwala na pieczenie różnych ciast. Znajduje się tutaj minutnik, rożen, ruszt do pieczenia, a nawet kamień do pizzy, dlatego z jego pomocą można przygotować smaczny i odpowiednio wypieczony obiad dla całej rodziny.

Emaliowana powierzchnia piekarnika wykazuje bardzo dobrą odporność na działanie wysokich temperatur, dlatego nawet przy regularnym stosowaniu wygląda on wyjątkowo estetycznie. 4-stopniowy przełącznik umożliwia nastawienie grzania górnego, dolnego i włączenie termoobiegu. Z kolei dzięki regulacji temperatury możemy ustawić ją tak, aby była ona na optymalnym poziomie i można było uniknąć przypalenia.

Konsumenci docenili to urządzenie głównie za wyjątkowy design, a także bardzo cichą pracę. Ma ono także dużą pojemność, dlatego można w nim przygotowywać potrawy dla całej rodziny lub dużego grona znajomych. Dodatkowo jest bardzo proste w obsłudze i można z łatwością ustawić odpowiedni sposób grzania.

 

 

 

 

Mesko MS 6013

 

Prezentujemy Ci piekarnik przenośny Mesko MS 6013, który ma moc 1000 W, ruszt do grilla oraz blaszkę umożliwiającą pieczenie ciasteczek lub mięs. Poza tym pozwala on swobodnie wybrać tryb ogrzewania pomiędzy grzaniem górnym, dolnym lub górnym i dolnym jednocześnie. Jego pojemność to 9 litrów, a wymiary zewnętrzne wynoszą: 37,2 cm x 27 cm x 20,5 cm, wewnętrzne z kolei: 25 cm x 22 cm x 15 cm.

Elementy grzewcze piekarnika zostały wykonane z kwarcu wysokiej jakości, co korzystnie wpływa na jego wytrzymałość oraz żywotność. Znajduje się tutaj timer, dzięki któremu produkt automatycznie się wyłącza i informuje o zakończeniu czasu pieczenia. Poza tym to skutecznie zmniejsza ryzyko przypalenia ciasta lub potrawy.

Konsumenci uważają, że jest to przenośny piekarnik elektryczny w dobrej cenie, który może sprostać nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom. Ma on wystarczająco dużą moc, aby piec szybko i bezpiecznie, a ponadto ma kompaktowe rozmiary i można go przenosić z miejsca na miejsce.

 

 

 

 

Jaki piekarnik elektryczny przenośny wybrać?

 

Przenośne piekarniki elektryczne mają wiele zalet. Nagrzewają się szybciej niż tradycyjne modele stacjonarne, a ponadto pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca. Aby jednak być zadowolonym z takiego produktu, trzeba zwracać uwagę na kilka istotnych szczegółów. Poznasz je dzięki naszemu poradnikowi, a na końcu znajdziesz też ranking trzech dobrych urządzeń w przystępnych cenach.

Elektryczne piekarniki przenośne mają co prawda mniejszą objętość wewnętrzną, ale grono ich zwolenników mimo to ciągle się powiększa. Wpływ na to może mieć fakt, że takie urządzenia możemy swobodnie przenosić w inne miejsce lub niekiedy nawet zabrać ze sobą w podróż. Chcąc znaleźć najlepszy przenośny piekarnik elektryczny w 2024 roku, musimy zwrócić uwagę na to, czy ma on odpowiednią moc. Najlepiej jeżeli ten parametr będzie osiągał wartość ok.1000 W i więcej. Wówczas sprzęt nie tylko będzie się szybciej nagrzewać, ale też okaże się bardziej funkcjonalny. Im większa będzie moc, tym więcej różnorodnych ciast i potraw będziemy mogli przygotować.

Równie istotna co moc jest oczywiście sama wielkość piekarnika. Musimy sprawdzać nie tylko wielkość zewnętrzną, ale też wewnętrzną. Kiedy poznamy te wartości będziemy mogli ocenić, czy produkt zmieści się w wybranym przez nas miejscu i czy na pewno będzie on komfortowy w użytkowaniu. Niemniej ważny jest też w tym przypadku sposób rozmieszczenia grzałek. Starajmy się szukać takich modeli, gdzie są one umieszczone nie tylko na górze, ale również na dole. W ten sposób ciasta zawsze będą wychodzić dobrze wypieczone ze wszystkich stron, a nie np. tylko od góry.

Kupując piekarnik przenośny warto też sprawdzać, czy jego moc można regulować, choćby za pomocą pokrętła. Im ta regulacja będzie płynniejsza, tym precyzyjniej ustawimy wymaganą temperaturę grzania. Może się okazać, że 2 lub 3 przedziały mocy to zbyt mało, aby móc upiec szybko i bezproblemowo pizzę czy fantazyjne ciasta. W takim przypadku dość ciężko będzie nam ustawić właściwą temperaturę, a to może spowodować upieczenie zakalca lub całkowicie przypalonego ciasta.

Taki przenośny piekarnik elektryczny to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ z jego pomocą często możemy nie tylko piec, ale też opiekać potrawy, grillować lub je przypiekać. Kluczem do zadowolenia jest zakup produktu o odpowiedniej mocy i wielu różnych funkcjach.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ