Najlepszy piekarnik elektryczny z mikrofalą

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Piekarniki elektryczne z mikrofalą – ranking

 

 

Solgaz SP-34-PM

 

Jeśli dysponujesz niewielkim metrażem w swoim domu, to polecamy Ci zakup kompaktowej kuchenki elektrycznej, która łączy w sobie również funkcje mikrofali. Tego typu produkt pozwala nie tylko piec, ale również gotować na parze lub jedynie podgrzewać potrawy. Sprzętem, który Ci to wszystko umożliwi jest Solgaz SP-34-PM. Łączy on w sobie 3 sposoby obróbki termicznej w jednym urządzeniu, co stanowi dużą oszczędność czasu.

Prezentowana maszyna ma aż 80 trybów automatycznych dedykowanych do przygotowania różnych potraw. Pojemność sprzętu wynosi 34 l, zatem będzie on odpowiedni do codziennego przygotowywania potraw dla całej rodziny. We wnętrzu zmieszczą się 2 blaszki z ciastem lub jedna duża z obiadem. Warto dodać, że piekarnik nagrzewa się bardzo szybko, co zdecydowanie skraca czas potrzebny na przygotowanie obiadu. Skończone pieczenie jest sygnalizowane poprzez sygnał dźwiękowy.

W swoich opiniach wielu konsumentów doceniło dużą wygodę i oszczędność miejsca, jaką oferuje sprzęt. Łączy on w sobie aż 3 inne urządzenia, co stwarza więcej wolnego miejsca w kuchni. Produkt jest bardzo łatwy w czyszczeniu, bowiem wnętrze wykonano z wysokiej jakości materiału, do którego nie przylegają składniki.

 

 

 

 

Bosch CMG633BB1

 

Urządzeniem, które dobrze spisze się w niewielkich kuchniach jest Bosch CMG633BB1. To wysokiej klasy piekarnik elektryczny, który łączy w sobie również funkcje mikrofali.

Pojemność modelu wynosi 45 l, co pozwoli przyszykować obiad dla całej rodziny. We wnętrzu zmieszczą się dwie brytfanny z ciastem lub jedna większa blaszka. Urządzenie ma wbudowane 14 programów automatycznych, które samodzielnie dostosowują temperaturę pracy do potrawy. Czytelny wyświetlacz ułatwi Ci wybranie odpowiedniej funkcji oraz odczytanie aktualnej temperatury. Front piekarnika jest wykonany z czarnego szkła, co stanowi dobrą alternatywę dla drogiej stali nierdzewnej. Jest to bardzo twardy materiał, który odporny jest na uszkodzenia mechaniczne.

Szybka i wydajna praca to główne cechy, które zostały docenione przez konsumentów. Równocześnie wiele osób pochwaliło piekarnik za dużą funkcjonalność oraz niewielkie zużycie energii w czasie pracy. Duża moc, która wynosi 3650 W, gwarantuje szybkie przygotowanie obiadu.

 

 

 

 

Samsung NQ50H5533KS

 

Jeśli planujesz zakup nowego piekarnika do domu, to polecamy Ci zainteresowanie się modelem Samsung NQ50H5533KS. Urządzenie to łączy w sobie najlepsze cechy mikrofali, grilla oraz termoobiegu, co zdecydowanie skraca czas potrzebny na obróbkę termiczną.

Produkt został wyposażony w funkcję autocook, która ma 10 wbudowanych programów. Każdy z nich samodzielnie dobiera temperaturę do aktualnie przygotowywanego dania. Pojemność maszyny wynosi 50 l, zatem będzie ona odpowiednia dla dużej rodziny. We wnętrzu zmieszczą się blaszki z ciastem lub większe naczynie z głównym daniem. Ciekawym udogodnieniem jest funkcja opóźnionego startu, co pozwoli na zaprogramowanie czasu gotowania. Produkt ma również opcję wielopoziomowego gotowania i szybkiego nagrzewania się wnętrza, co czyni go bardzo wydajnym.

Cechą, która została bardzo doceniona przez konsumentów jest funkcja Steam Clean, czyli czyszczenie parą. Dzięki temu nie musisz obawiać się zeskrobywania pozostałości po potrawach ze ścian urządzenia. Zdaniem wielu klientów ten piekarnik elektryczny z mikrofalą w dobrej cenie to bardzo wydajny sprzęt, który powinien się znaleźć w każdym domu.

 

 

 

 

Jaki piekarnik elektryczny z mikrofalą wybrać?

 

Jednym z najbardziej przydatnych urządzeń w domu jest piekarnik, który pozwala na przygotowanie ulubionych dań. Jeśli zakupisz dobrej jakości model, będziesz w stanie go użytkować przez wiele lat. Pozwoli Ci on dodatkowo przygotować ulubione ciasta albo podgrzać obiad. Osoby, które nie wiedzą, jak zakupić taki produkt, powinny przeczytać nasz poradnik. Zamieściliśmy w nim wiele informacji o tym, na co zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu. Równocześnie, wzbogaciliśmy nasz tekst o niewielkie zestawienie, gdzie znalazły się trzy najlepsze piekarniki elektryczne z mikrofalą.

 

 

Połączenie piekarnika i mikrofali pozwala nie tylko upiec ciasto, ale również podgrzać zimny obiad. Dzięki temu przygotowywane potrawy zostaną poddane szybkiej obróbce. Atutem aparatury jest to, że każdy użytkownik samodzielnie decyduje, czy w danym momencie korzysta z mocy tradycyjnych grzałek, czy wesprze proces obróbki termicznej mikrofalą.

Ważnym parametrem, który wymaga Twojej uwagi, jest pojemność sprzętu. Parametr ten powinien być podyktowany Twoimi potrzebami oraz dostępną przestrzenią w kuchni. Najlepszy piekarnik elektryczny z mikrofalą w 2024 roku o sporych gabarytach dedykowany jest dla osoby z dużą rodziną, która często gotuje. Kompaktowe modele są znacznie tańsze i bardziej ekologiczne. Wynika to z tego, że potrzebują zdecydowanie mniej czasu na nagrzanie się. Co więcej, dobrze sprawdzą się w małych kuchniach, gdzie nie ma za dużo wolnej przestrzeni.

Zanim dokonasz zakupu produktu upewnij się, że jest on energooszczędny. Jest to bardzo ważna cecha, bowiem pozwoli Ci na zaoszczędzenie prądu, a tym samym pieniędzy. Choć modele z kategorią G są najtańsze, to jednak pochłaniają dużo energii. Ich utrzymanie jest zatem bardzo kosztowne. Z tego powodu w naszym poradniku chcielibyśmy polecić Ci inwestycję w sprzęty oznaczone literą A. Początkowo ich cena może wydawać się nieco wygórowana, jednak po kilku miesiącach odkryjesz, że Twoje rachunki są znacznie mniejsze.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ