Najlepszy piekarnik parowy Bosch

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Piekarniki parowe Bosch – ranking

 

 

Bosch HRG656XS2

 

Poszukując dobrej jakości piekarnika parowego warto zastanowić się nad zakupem modelu Bosch HRG656XS2. Maszyna wykorzystuje do pracy tylko parę, co gwarantuje zachowanie witamin i minerałów w składnikach. Co więcej, w swojej pracy model ten łączy parowar, kuchenkę mikrofalową i tradycyjny piekarnik.

Do zalet tego urządzenia zaliczamy opcje Perfect Bake i Perfect Roast, które wybierają odpowiednie temperatury, a następnie przygotowują potrawy tak, by były one elegancko zarumienione. Udogodnieniem jest również termoobieg 4D. Bowiem za sprawą dużego wiatraka, ciepło jest równomiernie rozłożone w komorze. Dzięki temu wszystkie składniki zostają tak samo upieczone. Opcja Perfect Chef sama dobiera temperaturę do konkretnego dania. Co więcej, możliwe jest także automatyczne dopasowanie czasu pracy oraz rodzaju grzania.

Wiele osób doceniło łatwą obsługę sprzętu. Większość konsumentów doceniło elegancki design oraz zachowanie składników odżywczych, które są niezbędne w diecie. Poza tym wysoka klasa energetyczna gwarantuje niskie koszty eksploatacji.

 

 

 

 

Bosch HSG636ES1

 

Jeśli lubisz gotować na parze, ale nie chcesz inwestować w wiele drogich sprzętów, polecamy zakup piekarnika z taką opcją. Maszyna łączy w sobie najlepsze cechy takich urządzeń, jak parowar, mikrofalówka czy tradycyjny piekarnik. Wartym polecenia modelem jest Bosch HSG636ES1. Korzystanie z tego sprzętu jest bardziej bezpieczne, gdyż nie wypłukuje on witamin.

Produkt ten przeznaczony jest do zabudowy, co pozwoli na zaoszczędzenie miejsca w kuchni. Maszyna ma innowacyjny program, który pozwala na osiągniecie efektu chrupiącej skóry, przy jednoczesnym zachowaniu soczystego środka. Model Perfect Chef samodzielnie dobiera temperaturę, rodzaj grzania i ilość minut, w jakich powinniśmy zrobić daną potrawę. Sama kontrola urządzenia jest bardzo prosta, wszystko odbywa się za pośrednictwem ekranu dotykowego. Funkcja Eco Clean Direct pozwala na szybkie i precyzyjne usunięcie wszystkich organicznych zabrudzeń.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło duża wydajność pracy maszyny oraz prosty sposób na czyszczenie, co pozwala na zaoszczędzenie czasu.

 

 

 

 

Bosch CSG656BS1

 

Model CSG656BS1 marki Bosch to bardzo dobry i wydajny sprzęt, który pozwoli Ci na szybką obróbkę termiczną Twojego dania. Maszyna gwarantuje zachowanie wszystkich wartości odżywczych, takich jak witaminy czy mikroelementy.

Ten piekarnik parowy Bosch w dobrej cenie ma klasę energetyczna A+, co pozwala na oszczędność pieniędzy. Niskie zużycie energii w skali roku pozytywnie wpływa na nasz portfel, a także otaczające nas środowisko naturalne. Pojemność komory to 47 l. Funkcja termoobiegu pozwala na równomierne pieczenie. Każdy składnik zostaje w tym wypadku poddany takiej samej obróbce cieplnej, co skutkuje równym wypieczeniem. Szerokość zabudowy, do jakiej zmieści się maszyna musi wahać się między 57 cm a 60 cm. W czasie pracy hałas emitowany przez sprzęt, jest nieznaczny, zatem nie będzie Ci przeszkadzał.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło sprzęt za jego wielofunkcyjność i dużą wydajność w czasie pracy. Dzięki maszynie, będziesz mógł zadbać o to, co spożywasz.

 

 

 

 

Jaki piekarnik parowy Bosch wybrać?

 

Urządzając kuchnię warto zastanowić się nad zakupem piekarnika parowego. Sprzęty tego typu zyskują coraz większą popularność, gdyż gwarantują szybkie przygotowanie niskokalorycznych dań. Jest to urządzenie, które łączy w sobie pracę klasycznego piekarnika z gotowaniem na parze. Dzięki swojej wielofunkcyjności, ten jeden model zastępuje pracę mikrofali oraz parowaru. Wiemy jednak, że zakup takiego sprzętu nie jest zbyt prosty, dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik.

Bosch jest znaną niemiecką marką, która zajmuje się branżą AGD. Sprzęty tej firmy dystrybuowane są na całym świecie, co jest gwarantem ich funkcjonalności. W procesie tworzenia nowych modeli, producent stawia na zmniejszenie gabarytów, wraz ze zwiększeniem wydajności. Za sprawą dobrej jakości materiałów, produkty Bosch cechują się dużą wytrzymałością.

Jeśli interesuje Cię najlepszy piekarnik parowy Bosch w 2024 roku, powinieneś zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. Wiedz, że całe ciepło w tym urządzeniu pochodzi z pary, zatem nie pozwoli to na dokładne upieczenie większych dań. Z tego powodu warto zainwestować w sprzęty, które mają dodatkowe funkcje pieczenia czy grilla. Pozwoli Ci to na przygotowanie większej ilości ulubionych potraw.

Warto zastanowić się nad opcją termoobiegu. Dzięki tej funkcji temperatura w całej komorze utrzymuje się na tym samym poziomie, co jest gwarantem równomiernego pieczenia. W dobrych sprzętach opcję tę można uruchomić również w programie pieczenia w niskiej temperaturze.

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest czyszczenie maszyny. Dobrej jakości modele mają opcję pirolizy, która rozgrzewa wnętrze do temperatury 500 st. C na 2 godziny. Dzięki temu możliwe jest stopienie wszystkich resztek organicznych, które pozostały w piekarniku. Jednak tym, co pozwoli na zachowanie pełnej czystości jest nieprzywierająca powłoka. Dzięki niej do wyczyszczenia wnętrza wystarczy mokra szmatka.

Poniżej prezentujemy zestawienie, które zawiera trzy najlepsze piekarniki parowe Bosch. Zyskały one najwięcej pozytywnych ocen konsumentów, cenione są za solidne wykonanie i świetny stosunek ceny do jakości.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ