Opinie o Mikser Bosch MFQ 36440

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt jest wygodny w przechowywaniu, na co wpływ mają zarówno kompaktowe wymiary, jak i możliwość nawinięcia przewodu na specjalny haczyk na obudowie. To poręczny mikser ręczny, który przydaje się w różnych sytuacjach. Umożliwia on przygotowanie masy na biszkopt, ciasta drożdżowego, a także ubicie piany z białek.

 

Najważniejsze wady:

Test Bosch MFQ 36440 wykazał, że urządzenie nie jest w pełni odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego warto ostrożnie się z nim obchodzić. Obudowa została wykończona plastikowymi elementami, które są podatne na przetarcia i zarysowania.

 

Werdykt: 9.7/10

Mikser ma moc 450 W i 5-stopniową regulację prędkości pracy. Choć nie jest on pozbawiony wad, konsumenci chętnie go kupują. Ich zdaniem jest to wygodny w obsłudze i praktyczny sprzęt, a dowodem na to są opublikowane opinie o Bosch MFQ 36440. Urządzenie waży ok. 1,3 kg i można je wygodnie utrzymać w dłoniach.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dodatkowe wyposażenie w zestawie

Do sprzętu zostało dołączone dodatkowe wyposażenie, które z pewnością okaże się przydatne. Podstawowym elementem jest końcówka miksująca z nożem QuattroBlade. Ma ona 4 ostrza, które szybko i równomiernie rozdrabniają składniki. W komplecie znajdziemy też haki służące do zagniatania ciężkiego ciasta, przykładowo drożdżowego. Co więcej, do miksera dołączono także mieszadła oraz praktyczny pojemnik do miksowania, wykonany z przezroczystego tworzywa. Na ściankach jest miarka ułatwiająca odmierzanie składników, a za sprawą pokrywki możemy bezpiecznie odstawić gotową masę na później. Pojemnik jest wysoki, a to zapobiega przypadkowemu zabrudzeniu ubrań czy blatu w czasie używania miksera. Utrzymanie wszystkich elementów w czystości nie jest trudne, ponieważ można je myć w zmywarce.

Łatwa i wygodna obsługa

Obsługa sprzętu nie jest trudna. Do regulacji prędkości obrotowej służy dźwignia umieszczona przy uchwycie. Wystarczy przesunąć ją w prawo, aby zwiększyć tempo miksowania składników, a przesunięcie jej w lewo pozwala na wyłączenie miksera. Urządzenie ma także funkcję Turbo, którą uruchamia się poprzez wciśnięcie przycisku. Używanie sprzętu jest wygodne, ponieważ jest on lekki, a uchwyt został dobrze wyprofilowany. Ponadto pokryto go miękkim materiałem, zapobiegającym przypadkowemu wyślizgnięciu się miksera z dłoni. Przewód zasilający ma odpowiednią długość (1,3 m), dlatego nie powinniśmy narzekać, że jest za krótki i ogranicza swobodę ruchów. Co ważne, jest on też odporny na plątanie.

 

Niski poziom hałasu

Cechą wyróżniającą mikser jest niski poziom generowanego hałasu. Nawet jeśli ustawimy najwyższą prędkość obrotową lub tryb Turbo, sprzęt nie powinien przeszkadzać domownikom ani zwierzętom. Wielu kupujących uważa, że dźwięki wydawane przez urządzenie przypominają nieco suszarkę do włosów. Mikser jest bardzo dobrym wyborem dla osób, które często pieką ciasta lub przyrządzają potrawy, które wymagają starannego rozdrobnienia produktów spożywczych. Ze względu na dołączone wyposażenie urządzenie może zastąpić blender. Jest ono praktyczne, ale cena Bosch MFQ 36440 nie jest wygórowana (wynosi mniej niż 150 zł).

 

Szybki montaż końcówek

Montaż znajdujących się w zestawie końcówek na korpusie urządzenia nie stanowi problemu. Nie wymaga to użycia dużej siły. Na obudowie są 3 otwory, dwa przeznaczone do montowania mieszadeł i haków oraz jeden na końcówkę blendującą. Specjalna zasuwka zapobiega ich zabrudzeniu podczas używania miksera.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ