Opinie o Mikser Electrolux ESM3310

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

 

Najważniejsze zalety:

Electrolux ESM3310 to mikser z misą typu 2 w 1, który może być używany na dwa sposoby: Jako model stojący lub ręczny. To oznacza, że jest on bardzo praktyczny. Sprzęt ma w zestawie solidne, wymienne końcówki: Mieszadła oraz haki do zagniatania ciasta. Elementy te można myć w zmywarce.

 

Najważniejsze wady:

Sprawdzając opinie o Electrolux ESM3310, można wywnioskować, że urządzenie nie zostało dobrze przystosowane do miksowania bardzo gęstej masy. Wynika to ze stosunkowo niskiej prędkości obrotowej, a także szybkiego nagrzewania się silnika.

 

Werdykt: 9.4/10

Sprzęt bez wątpienia przyda się w kuchni podczas przygotowywania ciast i deserów, jak również posiłków dla całej rodziny. Jego moc wynosi 450 W, do wyboru mamy 5 poziomów prędkości pracy. Cena Electrolux ESM3310 jest atrakcyjna, dlatego wiele osób decyduje się na zakup tego urządzenia.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Praktyczna misa obrotowa

Mimo że jest to mikser ręczny, nie trzeba trzymać go w dłoni podczas miksowania składników. Osoby, które przeprowadziły test Electrolux ESM3310 uważają, że to bardzo wygodne w użyciu urządzenie. Po zamocowaniu na stojaku wystarczy je włączyć, misa automatycznie zacznie się obracać. My w tym czasie możemy kontrolować pracę sprzętu lub powoli dorzucać kolejne produkty spożywcze do zmiksowania. Ważne jest to, że misa ma dużą pojemność, 3,5 l. Została ona wykonana ze stali nierdzewnej, a to zapewnia jej trwałość. Za sprawą urządzenia Electrolux pieczenie ciast staje się przyjemniejsze, a to zachęca do częstszego przyrządzania smacznych deserów dla rodziny. Duże znaczenie ma również to, że misę, podobnie jak dołączone do kompletu końcówki, można myć w zmywarce. Z tego względu utrzymanie jej w czystości nie sprawia żadnego problemu (ręczne mycie misy także nie powinno być kłopotliwe).

Nieskomplikowana obsługa

Obsługa miksera nie jest skomplikowana i poradzi sobie z tym każdy z nas. Do regulacji prędkości obrotowej służy umieszczona przy rączce dźwignia, którą przesuwa się w prawo i w lewo. Tuż pod nią znajduje się przycisk pozwalający na włączenie trybu Turbo. Sprzęt ma też specjalny przycisk zwalniający końcówki, dlatego odłączenie ich od korpusu nie wymaga użycia dużej siły. Należy też wspomnieć, że montowanie i zdejmowanie miksera ze stojaka nie sprawia żadnego problemu.

 

Elegancki design

Co prawda sprzęt można schować do szafki, kiedy nie jest potrzebny, ale nie jest to konieczne. Mikser wyróżnia się bardzo eleganckim designem, dlatego dobrze prezentuje się na kuchennym blacie. Obudowa jest wykonana z tworzywa sztucznego i stali nierdzewnej, wykazuje odporność na zarysowania, przetarcia i podobne uszkodzenia mechaniczne. Mimo że jest to urządzenie ze stojakiem i misą, nie zajmuje dużo miejsca na blacie. Tym samym nie powinno ono przeszkadzać podczas przygotowywania posiłków.

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Mikser ręczny gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Nie ma ryzyka, że podczas miksowania składników urządzenie niespodziewanie zsunie się z blatu. Skutecznie zapobiegają temu umieszczone na spodzie obudowy antypoślizgowe nóżki. Co więcej, sprzęt jest wyposażony w blokadę końcówek. To oznacza, że nie uruchomi się on, jeżeli zamontujemy mieszadła lub haki w niewłaściwy sposób. Takie rozwiązanie nie tylko zwiększa nasz poziom bezpieczeństwa, ale dodatkowo zapobiega awarii urządzenia.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Edyta

May 21, 2022 at 9:38 am

Czytając opinię miałam nadzieję,że czytam o Elektroluksie,a w pewnym momencie okazuje się, że autor pisze o Boscha .Zastanawiam się czy to wiarygodna opinia.

Répondre
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

May 24, 2022 at 5:44 am

Dzień dobry,

Bardzo dziękujemy za opinię i zwrócenie uwagi na błędy w tekście. Pochyliliśmy się nad opisem jeszcze raz, poczyniliśmy niezbędne poprawki i zapewniamy, że opis dotyczy miksera Electrolux ESM3310. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Pozdrawiamy,
Zespół KuchennePrzyrzady.com

Répondre