Opinie o Samsung Dual Cook BQ1VD6T131

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Do największych zalet piekarnika użytkownicy zaliczają wyposażenie go w 65 różnorodnych programów automatycznych i jak pokazuje test Samsung Dual Cook BQ1VD6T131, nawet niedoskonały kucharz będzie w stanie wykonać danie w idealny sposób. Funkcja Dual Cook pozwala na pieczenie dwóch różnych potraw, o różnych wymaganiach w jednym czasie. Również jako zaleta jest wskazywana funkcja gotowania na parze w specjalnie do tego dołączonym naczyniu. 

 

Najważniejsze wady:

Sprzęt nie został wyposażony w funkcję zapamiętywania ostatnich ustawień. Marzeniem osób lubiących gotowanie byłoby, aby sprzęt mógł zapamiętać kilka ustawień, najczęściej wykorzystywanych w kuchni. Opinie o Samsung Dual Cook BQ1VD6T131 mówią, że ideałem dla użytkowników byłoby też tworzenie własnych wypróbowanych ustawień składających się z indywidualnie dobieranego poziomu temperatury, pary, zmiany tych ustawień w określonym czasie. Niestety producent nie przewidział takich opcji. 

 

Werdykt: 9.4/10

Mimo pewnych wad, sprzęt jest postrzegany jako nowoczesny, o wielu funkcjonalnościach. Użytkownicy cenią możliwość wykorzystania 5 poziomów pieczenia, elektronicznego sterowania z chowanymi pokrętłami, a także wyposażenie sprzętu w czyszczenie parowe, które znacznie upraszcza ten proces. Piekarnik wyposażono w grzałkę u góry i u dołu, termoobieg, grill i pieczenie parowe. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Podwójny termoobieg i Dual Cook™

Wytrawnych kucharzy zapewne ucieszy wiadomość, że piekarnik parowy Samsung wyposażono nie w jeden, ale dwa oddzielne termoobiegi. Dzięki zastosowaniu dwóch wentylatorów w części górnej oraz w części dolnej piekarnika, można ich używać niezależnie i mieć wpływ na obieg powietrza wewnątrz komory. Ponadto funkcja Samsung Dual Cook™ sprawia, że użytkownik może w tym samym czasie przygotowywać dwie różne potrawy, wymagające innego sposobu pieczenia. Piekarnik można podzielić na dwie osobne komory i oddzielnie regulować w nich poziom temperatury, a także czas pieczenia. Co więcej wzajemne aromaty obu potraw nie mieszają się i każda z nich zachowuje wymagane właściwości. Funkcja Dual Cook pozwala na przygotowanie dwukrotnie większej ilości potraw w tym samym czasie. Jest to także sposób na ograniczenie zużycia energii przy pieczeniu potraw wymagających niewielkiej komory, można wówczas uruchomić pracę połowy przestrzeni piekarnika. 

Gotowanie na parze

Osoby lubiące zdrowe przygotowywanie żywności cenią możliwość przygotowania potraw na parze. Pomaga w tym technologia Steam Twin, innowacyjny sposób gotowania opracowany przez firmę Samsung. Aby umożliwić takie gotowanie, producent dołącza do zestawu dedykowane do takiej obróbki 12 litrowe naczynie. Naczynie to po wykorzystaniu może być myte w zmywarce. Aby potrawy przygotowywane na parze nabrały apetycznego wyglądu, funkcja Steam Add, która podczas pieczenia dba o właściwe nawilżenie potrawy, sprawia również, że na jej wierzchu powstaje aromatyczna chrupiąca skórka. 

 

Automatyczne programy

Doświadczenie w przygotowywaniu potraw przez najlepszych kucharzy zostało wykorzystane do utworzenia specjalnych trybów pracy piekarnika. Wraz ze sprzętem otrzymujesz 65 przepisów dostępnych w menu sprzętu i do wykorzystania 40 standardowych programów pieczenia oraz 25 trybów Steam Add. Po wybraniu dowolnej receptury z menu, na ekranie wyświetlacza pokażą się szczegółowe instrukcje przygotowania wybranej potrawy. Wobec takiej funkcjonalności i praktycznej nauki gotowania nawet dla całkowitego laika w tej materii, klienci uważają, że cena Samsung Dual Cook BQ1VD6T131 odzwierciedla wartość sprzętu. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ