Jakie produkty można mielić z pomocą maszynki do mięsa?

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Maszynka do mięsa to urządzenie, z którego pomocą można zmielić wiele różnych produktów, nie tylko mięso, również sery, mak itp. Poniżej znajdziesz listę, na której umieściliśmy wszystko, co możesz zmielić w maszynce do mięsa. 

 

Mięso

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, maszynka do mięsa może być wykorzystywana zgodnie z jej przeznaczeniem, czyli po prostu do mielenia mięsa. Wiele osób uważa, że zaopatrywanie się najpierw w kawałek mięsa, a potem samodzielne mielenie jest o wiele lepszą opcją niż kupowanie mielonego mięsa. Podczas przygotowywania sam możesz zdecydować, co powinno się w nim znaleźć i jakie części wykorzystujesz. W przypadku pakowanego, mielonego mięsa ze sklepu nigdy nie możesz być pewien, co zostało do niego dodane, jak było przechowywane i jak długo leżało w sklepie. Własnoręczne mielenie mięsa jest z pewnością o wiele zdrowszą opcją. 

 

Ser

Aby przygotować dobry sernik, potrzebujemy drobno zmielonego sera. Wielu cukierników specjalizujących się w pieczeniu sernika podkreśla, że gotowe sery do sernika nie zapewnią tego samego smaku, co samodzielne zmielony twaróg. Do przygotowania masy potrzebna będzie oczywiście najlepsza maszynka do mięsa. Tak samo jak mięso, w otwór można również wprowadzić ser. Jeśli użyjesz odpowiedniej końcówki do mielenia,  powinien być bardzo dobrze zmielony. Jeśli jednak rezultat Ci się nie podoba, możesz go zmielić raz jeszcze. Z drobno zmielonego sera z pewnością wyjdzie bardzo dobry sernik. Poza tym masę tylko doprawioną wanilią można wykorzystać jako wypełnienie do naleśników. 

Mak

Kiedy nadchodzi czas świąt Bożego Narodzenia, zdecydowana większość osób decyduje się na zakup lub na własnoręczne przygotowanie makowca. Ci, którzy chcą upiec to smakowite ciasto, muszą zaopatrzyć się w główny składnik, czyli mak. Mak można już gotowy i bardzo drobno zmielony kupić w puszce, lecz oczywiście nie jest on tak samo smaczny jak świeżo zmielony mak. Wykorzystaj więc swoją maszynkę do mielenia mięsa również do mielenia maku na makowca. Pamiętaj jednak o tym, że mak powinien być zmielony co najmniej dwa razy, aż zacznie wypływać z niego charakterystyczne mleko. Jest to sygnał, że mak jest gotowy do przygotowania makowca. 

 

Orzechy

Migdały, orzechy włoskie czy orzechy ziemne mogą przydać się do różnych placków, ciasteczek oraz innych potraw. Nie zawsze jednak potrzebujemy bardzo duże kawałki, częściej powinny być pokruszone – zmielone przy użyciu maszynki do mięsa. Pamiętaj jednak, że orzechy są twarde i wymagają użycia specjalnej nakładki. Jeśli spróbujesz je zmielić na nakładce do mięsa, to możesz uszkodzić maszynę. 

 

Ryby

Niektórych może to trochę zaskoczyć, ale maszynka do mięsa może również pomóc w mieleniu ryb. Wiele osób lubi przygotowywać placuszki rybne lub paluszki rybne. Wiele gotowych produktów tego typu zawiera nie tylko mięso, ale również zmielone ości, a także głowy rybie. Jeśli chcesz sam decydować, co zmielić, aby ugotować najlepsze paluszki rybne, kup rybę i własnoręcznie ją zmiel. Zwykła maszynka do mięsa, która została wyposażona w odpowiednią nakładkę, powinna sobie poradzić z delikatnym mięsem rybim. W rezultacie możesz być bardziej świadomy tego, co spożywasz oraz uniknąć konserwantów, które nie są zdrowe. Własnoręczne zmielenie ryby nie powinno zająć Ci dużo czasu, a może zmienić całkiem sporo w kwestii odżywiania. 

Wypełnienie do pierogów oraz pasztecików

Nie zawsze uda się przygotować idealne wypełnienie do pierogów. Ser z ziemniakami i cebulą czasem nie chce stworzyć ładnej, zbitej masy, a kapusta z grzybami nie jest zbyt dobrze poszatkowana. Możesz jednak uniknąć takich problemów podczas przygotowania pierogów, wystarczy, że użyjesz maszynki do mięsa. Przygotuj odpowiednią masę składników, a następnie umieść ją w maszynce. Zwykle jedno zmielenie wystarczy, aby pierogi ruskie oraz pierogi z kapustą i z grzybami lub ze szpinakiem wyszły idealne.

 

Ziemniaki

Marzysz o idealnym puree, lecz nigdy nie było tak dobrze zmielone, jak to sobie wyobrażasz. Spróbuj do zmielenia ugotowanych ziemniaków wypróbować maszynkę do mięsa. Powstała masa z pewnością będzie gładka. Możesz do niej dodać swoje ulubione składniki i jeszcze raz zmielić, a puree będzie bardzo gładkie.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ