Najlepsza maszynka do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Maszynka do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Przejrzeliśmy dokładnie ofertę rynkową maszynek do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków. Zapoznaliśmy się z opisami różnych urządzeń, przeczytaliśmy też setki komentarzy konsumentów. Nasza analiza pozwoliła nam wskazać te sprzęty, które obecnie są jednymi z najlepszych. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajęła maszynka do mielenia mięsa Bosch CompactPower MFW3X14W z wydajnym silnikiem o mocy 2000 W MBP. Sprzęt jest zrobiony z wytrzymałych materiałów, więc odznacza się wytrzymałością. Sitka ze stali nierdzewnej nie są podatne na zniekształcenia. Bosch CompactPower MFW3640A to kolejna godna polecenia maszynka do mięsa. Jest ona ceniona za wydajność i łatwą obsługę. Moc urządzenia wynosi 1600 W MBP.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Maszynkę do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków zrobiono z dobrych gatunkowo materiałów. Do produkcji sitek wykorzystano wytrzymałą stal nierdzewną. Sprzęt wyróżnia efektywność działania. W ciągu minuty można zmielić nawet do 4 kg mięsa.

Wady

Z uwagi na to, że sprzęt wyposażony jest w mocny silnik, trzeba być przygotowanym na to, że generuje on spory hałas w trakcie pracy.

Podsumowanie

Urządzenie jest dostępne w komplecie z sitkami o różnej wielkości oczek. Szatkownica z 4 bębnami umożliwia wykorzystanie sprzętu także do krojenia warzyw czy ścierania ziemniaków na placki ziemniaczane. Maszynka ma uchwyt ułatwiający przenoszenie. Praktycznym dodatkiem jest również schowek na akcesoria.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie ma dużą moc i skutecznie radzi sobie z mieleniem różnego rodzaju składników. Maszynka jest dostępna w komplecie z różnymi małymi szatkownicami m.in. do tarcia ziemniaków. Gumowe nakładki przy podstawie gwarantują stabilność.

Wady

Czytając opinie użytkowników można dowiedzieć się, że dokładne czyszczenie sprzętu zajmuje dużo czasu. Producent nie podaje informacji o możliwości mycia maszynki w zmywarce.

Podsumowanie

Moc urządzenia to 1600 W MBP. Wydajność wynosi 1,9 kg na minutę. Maszynka jest dostępna w komplecie z nakładką do robienia domowej kiełbasy. Sprzęt ma uchwyt, który ułatwia przenoszenie. Kabel zasilający znajduje się w specjalnym schowku i można wyciągnąć go tylko na potrzebną długość.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt znajduje zastosowanie do przygotowywania różnych dań. W maszynce można nie tylko mielić mięso, ale też kroić warzywa i wyciskać sok z cytrusów. Otwór na mięso jest wystarczająco duży, więc składników nie trzeba kroić na bardzo małe kawałki.

Wady

Nasadka do robienia kiełbasy nie jest zrobiona z najlepszych gatunkowo materiałów. To obniża komfort jej użytkowania i zwiększa ryzyko jej szybkiego uszkodzenia.

Podsumowanie

Maszynka do mielenia mięsa ma przy podstawie gumowe nakładki. Są one gwarancją stabilności. Metalowa komora mielenia odznacza się wytrzymałością. Zintegrowany schowek na akcesoria ułatwia przechowywanie sprzętu. Wydajność mielenia wynosi do 1,9 kg na minutę.

 

 

Maszynki do mielenia i tarcia ziemniaków – Ranking

 

1. Maszynki do Mielenia Bosch CompactPower MFW3X14W

 

Bosch CompactPower MFW3X14W to godny polecenia sprzęt przeznaczony zarówno do mielenia mięsa, jak i krojenia warzyw w plastry czy wiórki. Urządzenie przydaje się do ucierania ziemniaków na placki ziemniaczane. W komplecie są sitka o różnej grubości (2,7 mm, 4 mm i 8 mm). Kupujący otrzymuje też nasadkę do wyrobu domowej kiełbasy.

Maszynka do mielenia mięsa ma moc równą 2000 W MBP. Wydajność mielenia wynosi do 4 kg na minutę. Nie tylko parametry, ale i dobre opinie na temat urządzenia są potwierdzeniem efektywności jego działania. Jeśli dojdzie do blokady sprzętu np. z powodu kości w mięsie, można skorzystać z funkcji rewers.

Producent tej maszynki do mielenia zadbał nie tylko o jej sprawność i solidność wykonania, ale także praktyczność. Użytkownicy sprzętu wypowiadają się pozytywnie na temat zastosowanych rozwiązań. Urządzenie ma m.in. schowek na akcesoria i przewód zasilający, a także gumowe nakładki u podstawy.

Maszynka do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków Bosch CompactPower MFW3X14W ma moc równą 2000 W MBP. Wydajność pracy wynosi do 4 kg w ciągu minuty.

 

Zalety

Wytrzymałe sitka: W zestawie znajdują się sitka o różnej grubości: 2,7 mm, 4 mm i 8 mm. Do ich wykonania wykorzystano wysokiej jakości stal nierdzewną, która nie tylko wykazuje odporność na korozję, ale też zniekształcenia.

Nasadka do nadziewania kiełbas: Kupujący otrzymuje wraz z urządzeniem specjalną nasadkę do nadziewania kiełbas.

Efektywność działania: Maszynka do mielenia ma moc 2000 W MBP, co gwarantuje efektywną pracę. Sprzęt można wykorzystać nie tylko do obróbki mięsa, ale też warzyw.

Funkcja rewers: Maszynka ma funkcję rewers, czyli można cofnąć jej obrót i bez trudu usunąć element, który uniemożliwia dalsze mielenie np. kość.

Gumowe końcówki: Test maszynek do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków pokazał, że korzystanie z urządzenia jest bezpieczne. U podstawy znajdują się m.in. gumowe nakładki, które zapewniają stabilność.

 

Wady

Głośna praca: Sprzęt generuje stosunkowo duży hałas w trakcie pracy, co może wywoływać irytację.

 

 

 

 

2. Maszynki do Mielenia Bosch CompactPower MFW3640A

 

Polecamy Twojej uwadze maszynkę do mielenia mięsa Bosch CompactPower MFW3640A o mocy 1600 W MBP. Wydajność urządzenia wynosi 1,9 kg na minutę. Jego wymiary to ok.: 25 cm x 16 cm x 23 cm, a waga wynosi 4,4 kg. W komplecie dostępna jest m.in. nasadka do robienia kiełbasy. Są też sitka z oczkami o średnicy 2,7 mm, 4 mm i 8 mm.

Osoby, które korzystają z tej maszynki w swoim domu, doceniają ją za 2-stopniową regulację prędkości, a także funkcję biegu wstecznego. Otwór na składniki jest odpowiednio duży, dlatego nie trzeba kroić mięsa na bardzo małe kawałki. Maszynka ma praktyczny schowek na akcesoria. Antypoślizgowe stopki chronią przed ślizganiem się sprzętu po kuchennym blacie.

W większości publikowane w Internecie opinie na temat tego urządzenia są bardzo dobre. Konsumenci doceniają sprzęt marki Bosch za solidność wykonania, praktyczność i prosty, estetyczny design.

Bosch CompactPower MFW3640A to dobra maszynka do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków do 450 zł. Moc urządzenia jest równa 1600 W MBP.

 

Zalety

Regulacja prędkości: Warto docenić, że można regulować prędkość pracy sprzętu i dopasowywać ten parametr do tego, co w danej chwili przygotowujemy.

Szatkownice: Urządzenie jest dostępne w sprzedaży z 4 rodzajami szatkownic. Do wyboru są akcesoria: Do krojenia, tarcia na dużych oczkach, rozdrabniania i tarcia ziemniaków.

Wygoda użytkowania: Korzystanie z tej maszynki do mielenia mięsa jest wygodne, bo ma ona duży otwór, do którego wkłada się kawałki mięsa. Ponadto w zestawie znajduje się praktyczny popychacz.

Schowek na przewód zasilający: Z uwagi na to, że urządzenie ma specjalny schowek na przewód zasilający, kabel można wyciągnąć tylko na potrzebną długość.

 

Wady

Czasochłonna pielęgnacja: Użytkownicy przyznają, że pielęgnacja sprzętu zajmuje dużo czasu.

 

 

 

 

3. Maszynki do Mielenia Bosch CompactPower MFW3850B

 

Zachęcamy do sprawdzenia opisu maszynki do mielenia mięsa Bosch CompactPower MFW3850B o mocy 1800 W MBP i wydajności do 1,9 kg na minutę. W sprzęcie zastosowano dwustronny nożyk, który odznacza się większą wytrzymałością. Sitka o grubości 2,7 mm, 4 mm i 8 mm są zrobione ze stali nierdzewnej.

Maszynkę do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków wyposażono w szatkownicę z 4 bębnami. Dzięki niej urządzenie zyskuje na uniwersalności. Z jego pomocą można szybko pokroić warzywa i przygotować np. placki ziemniaczane. Zrobione ze stali nierdzewnej bębny są łatwo do utrzymania w czystości. Sprzęt można wykorzystać jako wyciskarkę do cytrusów.

Osoby, które zdecydowały się kupić ten sprzęt uważają, że była to dobra decyzja. Maszynka do mielenia działa sprawnie, jest łatwa w obsłudze i co najważniejsze znajduje zastosowanie nie tylko do przygotowywania dań z mięsa.

Maszynka do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków Bosch CompactPower MFW3850B ma moc 1800 W MBP. W zestawie znajdują się sitka o średnicy oczek: 2,7 mm, 4 mm i 8 mm.

 

Zalety

Metalowa komora: Maszynka ma metalową komorę mielenia, która gwarantuje sprawność przez długi czas. Warto też zwrócić uwagę na efektywnie działający silnik, który nie nagrzewa się za mocno w trakcie pracy.

Uniwersalność: Sprzęt może być wykorzystany nie tylko do mielenia mięsa, ale też krojenia warzyw m.in. w plastry czy drobne wiórki. Korzystając z tej maszynki, można też wycisnąć świeży sok z cytrusów.

Funkcja rewers: Jeśli dojdzie do zablokowania sprzętu, można wcisnąć przycisk rewers i cofnąć pracę ostrzy.

 

Wady

Słabej jakości nasadka: W komplecie znajduje się nasadka do robienia domowej kiełbasy. Jakość wykonania tego akcesorium nie jest najlepsza.

 

 

 

 

Jaką maszynkę do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków wybrać?

 

Maszynka do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków jest sprzętem, którego nie może zabraknąć w żadnej kuchni. Pomaga nam on w szybkim i sprawnym przygotowaniu smacznego posiłku przy małym nakładzie pracy. Jest to urządzenie, które wciąż jest ulepszane przez producentów. Aby ułatwić Ci zakup przygotowaliśmy poradnik, w którym umieściliśmy 3 najlepsze maszynki do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków.

 

 

Na rynku znajdziemy dwa główne rodzaje maszynek tego typu. Pierwszy z nich to tradycyjny sprzęt ręczny. Ma on korbkę, którą kręcimy, aby zmielić mięso. Mimo, że jest to bardzo trwałe urządzenie, to jest coraz mniej popularne. Zamiast modeli ręcznych, wybieramy urządzenia elektryczne. Sprzęt tego typu posiada silnik, który uruchamia się po podłączeniu maszynki do prądu.

Aby wybrać dobrą maszynkę do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków, przyjrzyjmy się najpierw jej mocy. Inwestując w sprzęt o mocy nie mniejszej niż 150 W, mamy pewność, że urządzenie to poradzi sobie ze zmieleniem twardego mięsa, takiego jak baranina czy wołowina. Bardzo rzadko zdarza się także, aby taki sprzęt nagle wyłączył się na skutek przegrzania. Jeżeli jednak potrzebujemy urządzenia do mielenia drobiu i nie zamierzamy używać go zbyt często, to możemy wybrać produkt o mniejszej mocy.

Najlepsza maszynka do mielenia mięsa i tarcia ziemniaków w 2024 roku to taka, która ma największą wydajność. Parametr ten oblicza się bazując na ilości mięsa, jaką urządzenie może zmielić i ile ziemniaków jest w stanie zetrzeć. Jedne z popularniejszych sprzętów mają wydajność wynoszącą 1,5 kg na minutę.

Warto wybrać maszynkę, która wyposażona została w wiele różnych nakładek. Pozwolą nam one usprawnić naszą pracę. Ciekawymi, dodatkowymi elementami są różnego rodzaju sitka, które decydują o wielkości kawałków mielonego mięsa. Maszynka może być wyposażona w przecierak, dzięki któremu przygotujemy musy. Wybierzmy również tarki o różnych powierzchniach trących, aby oprócz ziemniaków można było zetrzeć inne produkty, np. ser.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ