Najlepsza maszynka do mielenia mięsa i robienia kiełbasy

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

 

 

Maszynki do mielenia mięsa i robienia kiełbasy – ranking

 

Zelmer ZMM1005S Symbio

 

Prezentujemy Zelmer ZMM1005S Symbio, czyli maszynkę pozwalającą na mielenie mięsa i robienie kiełbasy w komfortowy sposób. To model elektryczny, który jest łatwy w obsłudze i nie wymaga użycia siły. Urządzenie ma moc 550 W, a więc nie trzeba go często wyłączać podczas pracy, aby uniknąć przegrzania.

Prezentowany sprzęt został wyposażony w sitka o różnej wielkości oczek (o średnicy 2,7 mm, 4 mm oraz 8 mm), nasadkę do napełniania kiełbas oraz zestaw do ciastek i makaronów. Obecność tych akcesoriów sprawia, że powyższe urządzenie można wykorzystać na kilka sposobów. Maszynka posiada też pojemną misę zasypową wykonaną z plastiku. Wydajność mielenia produktu wynosi 1,7 kg/min.

Konsumenci docenili przedstawione urządzenie przede wszystkim za funkcjonalność oraz estetyczny design. Sprzęt można bez przeszkód ustawić na kuchennym blacie. Wiele osób za jego zaletę uważa także materiał wykonania poszczególnych elementów, który jest odporny na rdzę i uszkodzenia mechaniczne.

 

 

 

 

Zelmer 887.54 Symbio

 

Zelmer 887.54 Symbio to elektryczna maszynka o mocy 550 W, która jest wydajna i komfortowa w użytkowaniu. Prezentowany model został wyposażony w 3 sitka do mielenia mięsa i innych produktów spożywczych. W zestawie znajduje się również dwustronny nożyk i szatkownica z 4 bębnami tnącymi, z pomocą której można szybko przyrządzić np. surówkę.

Powyższy sprzęt cechuje wydajność mielenia wynosząca 1,7 kg/min. Komora mielenia została wykonana z metalu, dlatego jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Dołączona do kompletu nasadka masarska umożliwia przygotowanie pysznej, domowej kiełbasy, a tarka do przecierania pozwoli na starcie sera.

Według konsumentów jest to maszynka do mielenia mięsa i robienia kiełbasy w dobrej cenie, którą warto mieć w swojej kuchni. Prezentowane urządzenie jest bardzo praktyczne i z pewnością przyda się każdej gospodyni. Poza tym bardzo dobrze prezentuje się ono w kuchni i cicho pracuje.

 

 

 

 

Bosch MFW3640A

 

Urządzenie o nazwie Bosch MFW3640A to maszynka elektryczna, która umożliwia nie tylko mielenie mięsa i robienie kiełbasy, ale również szatkowanie warzyw. Wszystko za sprawą dołączonego do produktu zestawu specjalnych nasadek. Sprzęt ma moc 500 W, dlatego działa niezawodnie i wydajnie.

Model marki Bosch zdecydowanie wyróżnia się designem. Wykonana z tworzyw sztucznych obudowa ma czarno-biały kolor i prezentuje się wyjątkowo nowocześnie. 2-stopniowa regulacja prędkości pozwala na ustawienie pracy urządzenia na najbardziej optymalnym poziomie, co zwiększa komfort użytkowania. Prędkość mielenia sprzętu wynosi 1,9 kg/min.

Z opinii wydawanych przez konsumentów można wywnioskować, że największą zaletą powyższej maszynki jest nie tylko jej wygląd, ale również praktyczność. Sprzęt stanowi funkcjonalny, kuchenny dodatek, który ułatwia wykonywanie wielu różnych czynności. Co więcej, urządzenie użytkuje się w komfortowy sposób, gdyż nie przesuwa się na kuchennym blacie. Wszystko za sprawą antypoślizgowych nóżek umieszczonych w jego podstawie.

 

 

 

 

Jaką maszynkę do mielenia mięsa i robienia kiełbasy wybrać?

 

Maszynka do mielenia mięsa to bardzo przydatne urządzenie. Niektóre modele pozwalają również na zmielenie kawy, zrobienie domowej kiełbasy czy nawet wyciskanie soku. Na jakie parametry tego typu sprzętów należy zwracać uwagę, aby zakupiony produkt okazał się funkcjonalny? O tym przekonasz się, czytając nasz poradnik. Na jego końcu umieściliśmy zestawienie 3 maszynek, które mogą ułatwić podjęcie decyzji.

 

 

 

Dostępne w ofercie sklepów urządzenia możemy podzielić na dwa rodzaje, czyli sprzęty ręczne i elektryczne. Modele ręczne nie cieszą się jednak zbyt dużą popularnością, ponieważ zmielenie w nich mięsa wymaga użycia dużej siły. Ich działanie opiera się na kręceniu korbką, która napędza ślimacznicę (przekładnię będącą podstawowym elementem budowy maszynki). Niemniej produkty ręczne są bardzo trwałe, gdyż produkuje się je zwykle z żeliwa lub stali nierdzewnej.

W przypadku modeli elektrycznych wspomniana już ślimacznica napędzana jest przez wbudowany silnik, dlatego nie trzeba używać siły, by zmielić mięso lub wykonać inne czynności. Przeważnie do takich urządzeń dołączane są specjalne nakładki, które pozwalają np. na szatkowanie sera czy warzyw. To ich obecność sprawia, że sprzęt jest wielofunkcyjny.

Jeżeli zdecydujemy się na model elektryczny, zwróćmy uwagę na moc. Uważa się, że najlepsza maszynka do mielenia mięsa i robienia kiełbasy w 2024 roku ma moc minimum 500 W. Im wyższa będzie wartość tego parametru, tym efektywniejsze będzie działanie urządzenia. Poza tym duża moc oznacza możliwość dłuższej pracy sprzętu bez ryzyka przegrzania. Czasami mielenie mięsa czy robienie kiełbasy trwa bardzo długo, dlatego trzeba mieć to na uwadze.

Ważne jest również wykonanie maszynki. Najlepszym wyborem będzie model ze stali nierdzewnej, choć produkt z tworzyw sztucznych również może okazać się trwały i niezawodny. Bardziej istotny od obudowy jest materiał wykonania gardzieli i podajnika, czyli korpusu urządzenia. Zaleca się, aby te elementy były ze stali lub metalu.

Najlepsze maszynki do mielenia mięsa i robienia kiełbasy powinny być łatwe w obsłudze i praktyczne. Wpływ na to ma liczba dołączonych do kompletu nakładek. Podstawą są sitka (minimum dwa), które pozwalają na zmielenie mięsa czy innych produktów spożywczych o wybranej przez siebie grubości. Niekiedy producenci dodają również inne nakładki, takie jak: przystawka do makaronu, do tarcia czy przecierak do musów.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ