Ranking 12 najlepszych maszynek do mielenia mięsa w 2024

Ostatnio aktualizowane: 27.07.24

 

Maszynki do mięsa – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Maszynka do mięsa Zelmer ZMM2854B  to produkt, który cechuje się dużą wydajnością. Podczas ciągłej pracy jest w stanie zmielić aż 1,5 kg mięsa na minutę. Urządzenie wykonano z najwyższej jakości materiałów, które gwarantują długi czas użytkowania. Dodatkowym atutem tego modelu jest to, że zostało wyposażone w kilka sit i tarek do szatkowania warzyw, a także przystawkę do robienia kiełbasy. Godna polecenia jest także ręczna maszynka do mielenia i nadziewania mięsa Edenberg EB 9202. Model ten wykonany został z żeliwa. Dobrze się sprawdzi zarówno do wyrabiania mięsa, jak i rozdrabniania owoców.


12 najlepszych maszynek do mielenia mięsa. Opinie w 2024 roku

 

Ranking maszynek do mięsa jest miejscem, w którym znajdują się urządzenia najczęściej wybierane przez użytkowników. Został on skomponowany po zweryfikowaniu wszystkich zamieszczonych w Internecie opinii. Jesteśmy pewni, że każdy produkt, który się w nim znajduje, jest bardzo solidnie wykonany i cechuje go odpowiednia wydajność pracy.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To popularne urządzenie pozwalające na rozdrabnianie produktów spożywczych przez mielenie i szatkowanie. Maszynka ma moc 1300 W. Materiałem jej wykonania jest aluminium połączone z wysokiej jakości plastikiem.

Wady

Według użytkowników sprzęt jest nieco głośniejszy od analogicznych modeli innych producentów. Nie ma też biegu wstecznego i możliwości wycofania zakleszczonych produktów we wnętrzu.

Podsumowanie

To przydatne urządzenie w każdej kuchni. W zestawie są dwa sitka o średnicy otworów 3 i 7 mm, dwie tarcze szatkujące warzywa, podstawka do kiełbasy, popychacz i taca zasypowa. Sprzęt jest estetyczny i łatwy w czyszczeniu.

Drugi wybór

Zalety

Ręczna maszynka do nadziewania i mielenia Edenberg EB 9202 przeznaczona jest nie tylko do obróbki mięsa, ale także do produkcji dżemów wytwarzanych z owoców. Model wyposażony został w uchwyt, za pomocą którego można go bez problemu przykręcić do blatu stołu.

Wady

Praca tym akcesorium może być dla niektórych użytkowników trochę uciążliwa. Wynika to z tego, że jest to maszynka ręczna (wymaga użycia siły). Ma ona jednak dobrze wyprofilowaną rączkę ułatwiającą trzymanie.

Podsumowanie

Zestaw zawiera nóż, 3 lejki o średnicy: 15 mm, 20 mm, 22 mm i długości 10 cm, a także 3 sitka o średnicy otworów: 3 mm, 5 mm, 8 mm. Produkt został w całości wykonany z żeliwa.

Rozważ też

Zalety

To urządzenie o mocy szczytowej 2000 W i bogatym wyposażeniu. Mamy tu 3 rodzaje sitek i 4 tarki do szatkowania warzyw, ponadto końcówkę masarską i dwustronny nożyk tnący.

Wady

Waga sprzętu to prawie 4 kg. Gdy używanie maszynki wiąże się z jej chowaniem i wyciąganiem, taka waga stanowi już uciążliwość przy obsłudze sprzętu.

Podsumowanie

Wymiary maszynki wynoszą: Szerokość 16 cm, wysokość 25 cm i głębokość 23 cm. Została ona wyposażona w funkcję REVERS pozwalającą na łatwe opróżnienie zablokowanego urządzenia. Na wygodę użytkowania wpływa też wyposażenie sprzętu w nóżki antypoślizgowe.

 

Maszynka do mięsa Zelmer

 

1. Maszynkai do Mielenia Zelmer ZMM2854B

 

Użytkownicy wskazują maszynkę do mielenia Zelmer ZMM2854B jako sprzęt wart zakupu, gdy poszukujemy niezawodnego urządzenia do pomocy w kuchni.

Urządzenie ma wymiary 29,5 x 24 x 24 cm i waży 3,05 kg. Na zestaw składają się, obok maszyny zamkniętej w białej obudowie z silnikiem wyposażonym w sprzęgło o mocy 1300 W, 2 komplety sitek ze stali, podstawka do przygotowywania kiełbasy, popychacz, taca zasypowa i szatkownica wyposażona w 2 bębny tnące. Dołączone sitka mają otwory o średnicy 3 i 7 mm, zatem można dobrać właściwe do aktualnie wykonywanej potrawy. Podobnie szatkownica pozwala na rozdrobienie warzyw w słupki lub wiórki.

Na uwagę też zasługuje dwustronne ostrze rozdrabniające żywność niezależnie od sposobu założenia na oś maszyny. Do sprzętu dołączono czytelną instrukcję obsługi ułatwiającą zapoznanie się z jej możliwościami, a producent udziela na swój produkt 24 miesięcznej gwarancji, co wzbudza zaufanie wielu odbiorców i wiarę, że sprzęt jest bezawaryjny.

 

 

 

 

Maszynka do mięsa ręczna

 

2. Maszynka do Mielenia i Nadziewania Mięsa Ręczna Edenberg EB 9202

 

Jeżeli do własnej kuchni wybierasz energooszczędne produkty, kolejną dobrą, a zarazem bardzo pomocną inwestycją będzie ręczna maszynka do mięsa. Model Edenberg EB 9202 jest w całości wykonany z żeliwa (odlew). Sprawdzi się on w domu, na stołówce oraz w restauracji.

To dobra i tania maszynka do mięsa sprzedawana w zestawie z nożem, 3 lejkami o średnicy: 15 mm, 20 mm, 22 mm i długości 10 cm oraz 3 sitkami o średnicy otworów: 3 mm, 5 mm, 8 mm. Model wyposażony jest także w uchwyt, który umożliwia przykręcenie go do blatu stołu. Dzięki temu maszynka do mięsa i ziemniaków jest stabilniejsza.

Kupujący chętnie wybierają ten produkt, ponieważ jest on łatwy w składaniu i rozkładaniu. Pozwala to na bezproblemowe mycie całego korpusu oraz wszystkich elementów, które zostały dołączone do zestawu. Ma także rączkę z tworzywa drewnopodobnego, która została wyprofilowana w taki sposób, aby użytkownik czuł komfort w trakcie pracy.

 

 

 

 

Elektryczna maszynka do mięsa

 

3. Maszynka do mięsa Bosch MFW3X14W

 

Jeżeli zastanawiasz się, czy maszynka do mięsa Bosch to dobry wybór, to zaraz rozwiejemy Twoje wątpliwości. Model MFW3X14W ma bardzo dużą moc wynoszącą 2000 W. Umożliwia to szybką pracę. Urządzenie jest w stanie zmielić w ciągu minuty 2,5 kg mięsa.

Produkt wyposażony został w szatkownicę z czterema bębnami. Powoduje to, że maszynka do mielenia mięsa jest wielofunkcyjna. Za jej pomocą można w łatwy oraz szybki sposób pokroić warzywa zarówno w drobne, jak i grube wiórki lub plastry. Istnieje także możliwość utarcia ziemniaków w taki sposób, aby nadawały się one na placki ziemniaczane.

Duży wpływ na pozytywne recenzje produktu ma to, że jest on wytworzony z najwyższej jakości materiałów. Nożyk z dwustronnym ostrzem oraz sita o grubości: 2,7 mm, 4 mm oraz 8 mm zrobiono z wytrzymałej stali nierdzewnej. 

 

 

 

 

Maszynka do mięsa 32

 

4. Maszynka ręczna do mielenia mięsa 32 Edenberg EB 9207 KH 2213

 

Maszynka do mięsa 32 to model, który nie jest zasilany energią elektryczną. Do jego pracy wymagane jest jedynie użycie rąk. W całości wykonany jest on z żeliwa (odlew), występuje w kolorze szarym. Użyty do produkcji materiał sprawia, że waga produktu jest dosyć spora, wynosi dokładnie 9 kg.

Model Edenberg EB 9207 KH 2213 został wyposażony w 4 sitka o średnicach otworów: 5 mm,  2 sitka 8 mm, i 16 mm. Jego stelaż skonstruowany został w taki sposób, że aby maszynka do mielenia mięsa prawidłowo działała, musi być ona na stałe przytwierdzona do blatu.

Konsumenci z chęcią wybierają ten produkt, nie tylko ze względu na to, że nie wymaga podłączenia do prądu (oszczędność energii), ale także dlatego, że jest bardzo uniwersalny. Dobrze sprawdzi się nie tylko do mielenia i nadziewania mięsa, ale również do produkcji dżemów wykonywanych z owoców. 

 

 

 

 

Maszynka do mięsa z szatkownicą

 

5. Maszynka do Mielenia Sencor SMG 4382

 

Atutem maszynki Sencor SMG 4382 są noże i sita wykonane z wytrzymałej stali i ślimak urządzenia zrobiony z aluminium. Takie zestawienie materiałów sprawia, że sprzęt łatwo mieli różne gatunki mięs z wydajnością 1,65 kg mięsa na minutę. Na dobrą wydajność wpływa zapewne silnik o mocy 1500 W. A na łatwość obsługi – funkcja REVERS. 

Wyposażenie maszynki to 3 sitka: Grube z owalnymi otworami, średnie 7,4 mm i drobne 4,2 mm. Ponadto w wyposażeniu znajdziemy szereg przystawek takich jak: Do nadziewania kiełbasy czy wyciskania soku z owoców i warzyw. Obok nich użytkownik ma też do wykorzystania akcesoria do robienia bułki tartej.

Wymiary białej obudowy wykonanej z tworzywa sztucznego wynoszą: Wysokość 31,6 cm; szerokość 18,5 cm; głębokość 36,1 cm. Użytkownicy chwalą sobie istnienie schowka, który pozwala na zwinięcie przewodu elektrycznego, a także umieszczenie w nim zapasowych sit. Cenione jest też wyposażenie sprzętu w nóżki antypoślizgowe.

 

 

 

 

Maszynka do mięsa Bosch

 

6. Maszynka do Mielenia Bosch CompactPower MFW3520

 

Maszynka do Mielenia Bosch Bosch CompactPower MFW3520 ma moc 500 W (moc szczytowa 1500 W) i wydajność mielenia 1,9 kg mięsa na minutę. Silnik urządzenia został zabezpieczony w sprzęgło chroniące serce maszyny.

Jako wyposażenie sprzętu zostały do niego dołączone: 1 sitko do mięsa o średnicy otworów 4 mm, kolejne o otworach 8 mm, a także przystawka do robienia kiełbasy. Wymiary CompactPower MFW3520 kształtują się następująco: Wysokość 25 cm, głębokość 23 cm, szerokość 16 cm, waga sprzętu wynosi 4,1 kg. Na obudowie użytkownik znajdzie schowek na dołączone akcesoria.

Obudowa została wykonana z trwałego, białego tworzywa sztucznego, a ślimak z aluminium.  Na uwagę zasługuje też wyposażenie sprzętu w nożyk dwustronny, co znacznie przedłuża jego żywotność. Opinie użytkowników mówią o tym, że sprzęt jest wydajny i niehałaśliwy w obsłudze, zatem nie jest też uciążliwy dla domowników. 

 

 

 

 

Maszynka do mielenia mięsa i robienia kiełbasy

 

7. Maszynka do Mięsa Black&Decker BXMMA1000E

 

Niezwykle stylowy charakter obudowy maszynki do mięsa Black&Decker BXMMA1000E skusi do kupna niejednego użytkownika. Podczas gdy większość tego typu urządzeń jest wykonana z białego tworzywa sztucznego, tu mamy elegancką, czarną obudowę z metalicznymi elementami.

To sprawia, że sprzęt wygląda niezwykle szykownie. Korpus maszyny wykonany ze stali nierdzewnej, został zabezpieczony powłoką, która sprawia, że nie odbijają się na niej palce użytkownika. Sprzęt ma wytrzymały silnik o mocy 1000 W i jest dedykowany użytkownikom, którzy specjalizują się w wytwarzaniu wędlin. Wśród nasadek są tu trzy różne elementy do napełniania kiełbas o różnej średnicy.

Ponadto znajdziemy tu popychacz i tacę zasypową. Maszynkę sprawnie włącza się za pomocą pokrętła umieszczonego na obudowie. Na uwagę zasługuje też funkcja REVERS umożliwiająca uruchomienie maszyny wstecz i wycofanie wcześniej włożonych kawałków mięsa.  Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup tego modelu twierdzą, że to było dobre posunięcie, bo sprzęt jest wydajny i trwały w eksploatacji.

 

 

 

 

Maszynka do mielenia mięsa wilk

 

8. Maszynka do mielenia mięsa 0,4 kW, Hendi 210864

 

Hendi 210864 to maszynka do mielenia mięsa typu wilk, której wymiary wynoszą: długość – 27 cm, szerokość – 19 cm i wysokość – 34 cm. Moc całkowita urządzenia liczy 0,4 kW. Sprzęt jest przeznaczony głównie do użytkowania w małej gastronomii. 

Produkt cechuje się solidną konstrukcją. Jego obudowa wykonana została z aluminium, a ostrza i sitka ze stali nierdzewnej. Całkowita waga wynosi 5,2 kg. Wilk wyposażony jest w dwa sitka o średnicy 6,5 cm z otworami: 4 mm oraz 7 mm. Do zestawu dołączono także szarpak oraz 3 końcówki z tworzywa przeznaczone do wyrobu kiełbas o średnicy: 12 mm, 15 mm oraz 20 mm.

Model Hendi 210864 jest chętnie wybierany przez kupujących. Jednym z powodów jego popularności jest stylowy design. Produkt dostępny jest w sprzedaży w kolorze srebrnym. Użytkownicy uważają, że maszynka do mięsa jest łatwa w obsłudze. Bez problemu można wyczyścić każdy z jej elementów.

 

 

 

 

Maszynka do mięsa Tefal

 

9. Maszynka do mielenia Tefal NE105838

 

Gdy szukasz innego niż białe urządzenie do mielenia mięsa, polecić możemy maszynkę do mielenia Tefal NE105838. Wykonana jest w kolorystyce chrom i czerń, co nadaje obudowie elegancji. Sprzęt został wyposażony w silnik o mocy 1400 W, co przekłada się bezpośrednio na wydajność mielenia.

Wynosi ona 1,7 kg mięsa na 1 minutę. W skład kupowanego urządzenia wchodzi nasadka masarska, 2 sitka o różnych średnicach oczek, nożyk, popychacz i taca zasypowa. Na uwagę zasługuje nożyk, który został wykonany jako element samoostrzący się, co gwarantuje jego ciągłą gotowość do pracy.

Producent obok wystawianej karty gwarancyjnej zapewniającej bezpłatną naprawę sprzętu w okresie jej trwania, również gwarantuje, że przez kolejne 10 lat sprzęt będzie w stanie naprawić w wypadku jego uszkodzenia. Użytkownikom taka gwarancja daje pewność, że kupują sprzęt na lata eksploatacji. Dodatkową zaletą maszynki jest również to, że można ją rozbudować o kolejne przystawki, które są dostępne i kompatybilne z Tefal NE105838.

 

 

 

10. Maszynka do Mielenia Caltronic FW 3151

 

2.Caltronic FW 3151Nasz ranking maszynek do mielenia mięsa kontynuujemy z Caltronic FW 3151. To urządzenie ma moc 550 W. Model ten posiada nóż wykonany ze stali szlachetnej, oraz metalowe gardło ślimak a także metalową tackę do napełniania. Metal, jak wiemy, jest bardzo trwałym materiałem. Dodatkowo nie wpływa on na smak przetwarzanej żywności.

Kupując tę maszynkę do mielenia mięsa otrzymamy również w zestawie nasadkę do wyrobu wędlin, nasadkę do kuchni orientalnej i nasadkę do pieczywa oraz popychacz. Dodatkowo zestaw zawiera trzy wymienne noże tarczowe, które pozwolą na mielenie produktów na różne grubości i nóż ze stali nierdzewnej o 4 ostrzach.

Producent wyposażył ten model w gumowe nóżki antypoślizgowe. Urządzenie działa na dwóch prędkościach, posiada również bieg wsteczny, który może okazać się przydatny przy przetwarzaniu twardszych produktów. Opinie osób, które zakupiły ten produkt utwierdzają w przekonaniu, że ta maszynka do mielenia mięsa jest uniwersalna i można ją także wykorzystać do przetwarzania zarówno warzyw, jak i owoców.

Użytkownicy mówią również o solidnej konstrukcji produktu, oraz łatwym czyszczeniu urządzenia po skończonej pracy.

Dobra maszynka do mielenia mięsa do 250 zł to urządzenie Clatronic FW 3151. Moc prezentowanego sprzętu to 550 W. Konsumenci potwierdzają, że jest to wydajny i solidny sprzęt.

 

Zalety

Nóż: Prezentowany model jest wyposażony w nóż wykonany ze stali szlachetnej. Jest on bardzo ostry i bez problemu radzi sobie nawet z twardymi składnikami. Dzięki czemu maszynka jest bardzo wydajna. Warto wspomnieć, że w zestawie znajdują się trzy wymienne noże tarczowe.

Dodatkowe elementy: Maszynka oprócz klasycznego noża i sitek posiada kilka dodatkowych elementów, które usprawnią naszą pracę w kuchni. W komplecie znajdziemy przede wszystkim nasadkę do wyrobu wędlin, a także nasadkę do pieczywa, przygotowywania dań kuchni orientalnej i popychacz.

System pracy: Urządzenie może działać na jednej z dwóch prędkości, którą dobieramy do naszych potrzeb. Ciekawym rozwiązaniem jest też bieg wsteczny, który okazuje się niezastąpiony, gdy mielimy twarde składniki.

Cena: Niewątpliwą zaletą produktu jest jego atrakcyjna cena.

 

Wady

Głośność pracy: Prezentowana maszynka do mielenia mięsa jest dość głośna.

 

 

 

 

11. Maszynka do Mielenia Mięsa Bosch MFW67440

 

4.Bosch MFW67440Najlepsza maszynka do mielenia mięsa to taka, która będzie spełniała wszystkie nasze oczekiwania. Zobaczmy więc, czy Bosch MFW67440 posiada cechy takiej maszynki. To urządzenie ma moc 2000 W i wydajność mielenia wynoszącą 3,5 kg mięsa na minutę. Producent podaje, że model ten posiada ponad 10 funkcji i dzięki niemu przetworzymy nie tylko mięso, czy rybę, lecz również warzywa owoce czy sery.

Dołącza on również do zestawu specjalną końcówkę, dzięki której będziemy mogli przygotować Kebbe, czyli bliskowschodnie danie składające się z mięsno – pszenicznej skorupki i mięsnego nadzienia. Oprócz tego dodatku, w zestawie znajdziemy także: popychacz, tarczę do tarcia, sitka o średnicy otworów 3 mm, 4,5 mm i 6 mm, nakładkę masarską oraz lejek.

Bezpieczeństwo użytkowania powinny zapewnić antypoślizgowe podkładki, jak i wbudowana ochrona przed przeciążeniem. A komfort przechowywania zdecydowanie zwiększy zintegrowany schowek na akcesoria. Opinie konsumentów na temat tej maszynki do mielenia mięsa są dobre. Wspominają w nich o cichej pracy urządzenia, oraz trwałości i wydajności sprzętu.

Bosch MFW67440 to jeden z najbardziej wydajnych sprzętów, jaki znajdziemy na rynku. Model ten ma moc 2000 W i wydajność mielenia wynoszącą 3,5 kg mięsa na minutę. Bez problemu poradzi sobie nawet z twardymi składnikami.

 

Zalety

Funkcjonalność: Prezentowany sprzęt ma aż 10 funkcji. Pozwoli nam nie tylko zmielić mięso, ale również ryby, warzywa, owoce czy sery. W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że największym atutem tego sprzętu jest jego funkcjonalność.

Zwartość zestawu: W komplecie znajdują się nie tylko noże i tradycyjne sitka (tutaj o średnicy otworów 3 mm, 4,5 mm oraz 6 mm), ale też takie do przygotowywania Kebbe. W zestawie znajduje się również popychacz, tarcza do tarcia, nakładka masarska oraz lejek.

Bezpieczeństwo: Urządzenie posiada specjalny system chroniący silnik przed przeciążeniem. W ten sposób unikniemy zatarcia silnika.

 

Wady

Cena: Jest to dość drogi sprzęt. Koszt zakupu tego modelu to prawie 800 zł.

 

 

 

 

12. Maszynka do Mielenia Mięsa Kenwood MG510

 

5.Kenwood MG510Ostatni produkt w naszym zestawieniu to Kenwood MG510. Firma ta jest ceniona wśród miłośników gotowania. Opisywane urządzenie ma największą moc ze wszystkich produktów w zestawieniu i wynosi 1600 W. Natomiast wydajność mielenia tego modelu wynosi 2 kg mięsa na minutę.

Obudowa, utrzymana w stylu nowoczesnym, została wykonana ze szczotkowanego metalu, a podajnik ze stali nierdzewnej. Kupując to urządzenie otrzymamy w zestawie sitko do mielenia na grubo, dwie tarcze do mielenia, jedną z małymi otworkami, drugą ze średnimi.

Znajdziemy w pudełku również końcówkę do Kebbe, końcówkę do robienia kiełbas i popychacz. Produkt ten jest kompatybilny z innymi przystawkami tego producenta. Możemy więc zakupić dodatkowe elementy tj. wałkowarkę do ciasta, wykrojnik do różnego rodzaju makaronu czy młynek żarnowy.

Co ważne model ten posiada obroty wsteczne, więc w przypadku zapchania urządzenia możemy wycofać mielony produkt z korpusu, po czym kontynuować pracę. Opinie o maszynkach do mielenia mięsa tego producenta pozostawione przez użytkowników są pozytywne. W swoich komentarzach wskazują, że produkt jest solidnie wykonany oraz, że ładnie wygląda.

Kenwood MG510 to produkt znanej firmy. Sprzęt ten ma moc 1600 W. Wydajność prezentowanego modelu wynosi 2 kg mięsa na minutę. Obudowa produktu została wykonana ze szczotkowanego metalu, a podajnik ze stali nierdzewnej.

 

Zalety

Komplet: Urządzenie jest wyposażone w sitko do mielenia na grubo, dwie tarcze do mielenia, końcówkę do Kebbe, końcówkę do robienia kiełbas oraz popychacz.

Obroty wsteczne: Prezentowana maszyna ma system obrotów wstecznych, dzięki którym wycofamy mielony produkt, gdy dojdzie do jej zapchania.

Wygląd: Konsumenci zauważają, że sprzęt ten jest bardzo atrakcyjny. Trudno znaleźć na rynku równie ładną maszynę do mielenia, której nie musimy chować w szafie.

 

Wady

Trudność czyszczenia: Budowa tego sprzętu jest dość skomplikowana. Przez to czyszczenie urządzenia bywa problematyczne.

Hałas: Niestety prezentowana maszynka jest bardzo głośna.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką maszynkę do mięsa kupić?

 

Jeżeli zastanawiasz się, jaka jest najlepsza maszynka do mięsa, koniecznie przeczytaj znajdujący się poniżej poradnik. Zostały w nim zawarte informacje, które pomogą Ci w wyborze modelu, który w największym stopniu spełni Twoje oczekiwania. Dzięki niemu będziesz wiedział, na co powinieneś zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji zakupowej.

Rodzaje

Dla osób, które jeszcze nie wiedzą jaką maszynkę do mięsa wybrać, przygotowaliśmy podział tych produktów. Wyróżniamy dwa rodzaje sprzętów:

* ręczne – są to ekonomiczne modele (nie zużywają prądu). Za mielenie produktów odpowiada specjalna ślimacznica. Jest ona napędzana mechanicznie, za pomocą rąk (kręcenie korbką); 

* elektryczne – ślimacznica, będąca głównym elementem mechanizmu urządzenia jest napędzana specjalnym silnikiem wyposażonym w przekładnię. Do pracy nie wymagają one użycia siły. Część modeli wyposażona jest w dużą ilość dodatkowych końcówek, które umożliwiają szatkowanie, wyciskanie soków, robienie kiełbasy, czy też kręcenie makaronu. 

 

Moc

Dostępne na rynku maszynki do mięsa mają moc od 250 W do 2000 W. Parametr ten wpływa na długość pracy urządzenia oraz możliwość przerabiania różnych rodzajów produktów spożywczych. Modele o niższej mocy sprawdzą się w przypadku mielenia miękkiego mięsa. Maszynki o wyższej mocy poradzą sobie nawet z twardymi produktami. W ich przypadku możliwa jest także dłuższa praca bez ryzyka przegrzania.

 

Wydajność

Wydajność jest określana przez ilość substancji spożywczych, którą maszynka jest w stanie zmielić w ciągu jednej minuty. W tego typu urządzeniach parametr ten jest zależny od mocy. Najlepsza maszynka do mięsa powinna przerobić od 1 kg do 3 kg składników na minutę. Przykładowo model o mocy 550 W jest w stanie zmielić 1,5 kg mięsa w ciągu jednej minuty. O tempie pracy decyduje też wielkośc komory, najczęściej mamy do czynienia z maszynką do mięsa z komorą 8 i 10. 

 

Materiał

Profesjonalna maszynka do mięsa, która może być używana przez wiele lat, powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów. Mogą nimi być: aluminium, żeliwo, stal oraz plastik. Maszynki ręczne zwykle wykonywane są ze stali, rzadziej z żeliwnych odlewów, prawie nigdy z plastiku. Zarówno stal, jak i żeliwo cechuje się dużą trwałością oraz wytrzymałością. Maszynki elektryczne, do których pracy nie jest wykorzystywana siła rąk, wykonywane są zwykle z tworzyw sztucznych. Mimo tego,  modele te są znacznie cięższe od ręcznych, ponieważ mają wbudowany silnik. Producenci nie chcą zwiększać wagi produktu poprzez zastosowanie ciężkiej obudowy.

 

Bezpieczeństwo

W przypadku modeli ręcznych istotne znaczenie ma montaż. Najlepsze maszynki do mielenia mięsa wyposażone są zazwyczaj w specjalny system, za pomocą którego montuje się je do blatu. Dobre mocowanie, nie powinno pozwolić się ruszać sprzętowi podczas kręcenia korbką w celu mielenia mięsa. Maszynki elektryczne wyposażone są zazwyczaj w antypoślizgowe nakładki, które są przyklejane do spodniej części urządzenia i, jak pokazuje test maszynek do mielenia mięsa, dzięki nim sprzęt nie przesuwa się po blacie. 

Końcówki

Kolejną istotną kwestią są rodzaje końcówek, które dołączono do każdego modelu. Mogą to być sitka, nasadki oraz tarcze, które sprawiają, że urządzenie jest bardziej funkcjonalne. Takie akcesoria pozwalają m.in. na szatkowanie, robienie makaronu, czy też wyciskanie soków. Każda maszynka wyposażona jest w co najmniej dwa sitka, z otworami o różnej średnicy. Stosowane są one do mielenia produktów o różnej grubości (im grubiej chcemy zmielić produkt, tym większe powinny być otwory znajdujące się w sitku). 

 

Wyposażenie

Poniżej przedstawione są elementy wchodzące w skład wyposażenia podstawowego, które można znaleźć w większości dostępnych maszynek oraz akcesoria i funkcje dodatkowe.

* Tacka – to element, na którym można kłaść produkty przeznaczone do zmielenia;

* Popychacz – służy do wpychania mielonych produktów w stronę gardzieli maszynki. Jest to zazwyczaj element maszynek elektrycznych;

* Chowany kabel – jest to bardzo przydatna funkcja dla osób, które chcą, aby urządzenie zajmowało jak najmniej miejsca podczas przechowywania;

* Funkcja rewers – jest to funkcja, która pozwoli wstecznie uruchomić maszynkę, dzięki czemu możemy wycofać zablokowany produkt ;

* Ekran LCD – wyświetlacz obrazujący czas pracy urządzenia i temperaturę silnika.

 

Maszynki do mięsa w dobrych cenach

Ceny dostępnych na rynku maszynek do mięsa są bardzo różne. Zależą one głównie od mocy oraz wydajności urządzenia. Chcąc zakupić mniej popularną w ostatnich latach maszynkę ręczną, powinniśmy się przygotować na koszt od 50 zł do 200 zł. W przypadku zakupu maszynki elektrycznej ceny są nieco wyższe i prezentują się następująco – od 100 zł do nawet 500 zł. Gdy aktualnie poszukujesz sprzętu do mielenia, to możemy podpowiedzieć, że maszynka do mięsa i warzyw dostepna jest do zakupu między innymi w takich sieciach jak RTV EURO AGD, Neonet, Media Markt, Media Expert, Kaufland, Lidl, a także w serwisie Allegro.

 

 

FAQ

 

P1: Jak naostrzyć maszynkę do mięsa?

Aby maszynka do mielenia mięsa sprawnie działała, a mięso było przez nią dobrze mielone, od czasu do czasu zalecane jest, aby naostrzyć sitko oraz nożyk. Każdy użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać tę czynność u siebie w domu. Potrzebne będą do tego: szmatka, rękawiczki i osełka. Najpierw należy namoczyć osełkę w wodzie przez ok. 20 min – 30 min. Po upływie wyznaczonego czasu przekładamy ją na wilgotną szmatkę, dzięki temu nie będzie się ona przesuwać, a następnie zakładamy rękawice. Sitko dociskamy do powierzchni osełki dość mocno, a następnie je przesuwamy po powierzchni osełki i co jakiś czas obracamy je wokół własnej osi. Czynność tą powtarzamy obiema stronami sitka (każda ze stron 6 – 7 min). W przypadku nożyka wykonujemy zadanie w taki sam sposób. 

P2: Gdzie kupić maszynkę do mięsa?

Zastanawiasz się nad zakupem maszynki do mięsa, jednak nie wiesz, gdzie możesz ją nabyć? Urządzenia tego typu można znaleźć w sklepach oferujących sprzedaż małego AGD. Dostępne są w nich różne modele. Przy wyborze odpowiedniego urządzenia może Ci pomóc doradca, który zna się na tego typu produktach i z pewnością przekaże Ci rzetelną wiedzę. Kolejną opcją zakupu maszynki do mięsa jest Internet. Za pomocą porównywarek możesz znaleźć najkorzystniejszą cenę wybranego przez Ciebie modelu. Będziesz mógł także przeczytać opinie na temat konkretnego modelu napisane przez osoby, które go używają. Zakupy online pozwolą Ci nie tylko zaoszczędzić sporo czasu, ale często także gotówki.

 

P3: Jak wyczyścić maszynkę do mięsa?

Czyszczenie maszynek do mięs nie jest wymagającą ani pracochłonną czynnością. Każdy użytkownik bez większego problemu jest w stanie ją wykonać. Wystarczy jedynie po każdorazowym użyciu odkręcić każdy z elementów, a następnie dokładnie umyć je pod bieżącą wodą. Można użyć do tej czynności detergentu. Po wyczyszczeniu w taki sposób wszystkich części urządzenia należy rozłożyć je na suchej ścierce i odczekać, aż wszystko będzie suche. Po upływie tego czasu powinniśmy z powrotem połączyć elementy maszynki ze sobą i schować je w suchym miejscu aż do następnego użycia.

 

P4: Ile wat powinna mieć maszynka do mięsa?

Moc maszynek, które aktualnie dostępne są na rynku, waha się od 250 W do 2000 W. Urządzenia, które mają niższą moc, są tańsze. Przeznacza się je głównie do mielenia miękkiego mięsa. Modele o wyższej mocy są w stanie poradzić sobie nawet z twardym mięsem. Oprócz maszynek zasilanych energią elektryczną można także zakupić modele napędzane siłą mięśni. Są one bardziej przyjazne środowisku, lecz charakteryzują się mniejszą wydajnością w porównaniu do sprzętów elektrycznych.

P5: Jak rozebrać maszynkę do mięsa Zelmer 686?

Rozłożenie maszynki do mięsa Zelmer 686 nie jest skomplikowaną czynnością. Do jej wykonania będzie zdolny każdy potencjalny użytkownik. Jedynym narzędziem, które może okazać się przydatne, jest śrubokręt, jednak dużą część czynności możemy wykonać, używając jedynie rąk. Wszystkie kroki, które należy wykonać, są po kolei rozpisane w instrukcji obsługi, która została załączona do każdego urządzenia. Warto dokładnie się z nią zapoznać. 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Maszynka Do Mięsa Zelmer ZMM 4045W Szatkownica 

 

Czy chcesz samodzielnie we własnym domu przerabiać mięso? Jeżeli tak to warta polecenia jest maszynka do mięsa Zelmer.  Waży ona jedynie 3,6 kg, a jej wymiary całkowite liczą: 22 cm x 17 cm x 20 cm. Dzięki temu można ją bez problemu umieścić na blacie. Korpus urządzenia ma biały kolor.

Model Zelmer ZMM 4045W jest wyposażony w dwustronny nożyk, który wykonano ze stali szlachetnej. Do zestawu dołączono także nasadkę masarską i 2 sitka ze stali szlachetnej o średnicy równej 4 mm i 8 mm. Szatkownica ma 3 bębny. Jeden z nich jest przeznaczony do tarcia produktów na drobne wiórki, drugi do tarcia na grube kawałki, a ostatni do ścierania ziemniaków.

Konsumenci twierdzą, że maszynka do mielenia mięsa Zelmer to bardzo wydajne urządzenie. Jej moc wynosi 1900 W. W trakcie pracy jest ona w stanie przetworzyć do 1,7 kg produktów na minutę. Produkt ten jest bezpieczny w użytkowaniu, ponieważ ma antypoślizgową powłokę oraz wyposażony jest w zabezpieczenie, które znajduje się na silniku.

 

Maszynka do mielenia Zelmer ZMM4048W

 

Elektryczna maszynka do mięsa Zelmer ZMM4048W jest wydajnym oraz niezawodnym urządzeniem. Jego moc wynosi 1900 W, dzięki czemu jest ono w stanie zmielić do 2,5 kg mięsa na minutę. Jego wymiary liczą: 22 cm x 17,5 cm x 20,4 cm. 

Maszynka do mięsa Zelmer wyposażona została w szatkownicę z 3 bębnami: do tarcia na drobne i grube wiórki oraz do ścierania ziemniaków przeznaczonych do smażenia placków, a także nożyk wykonany ze stali szlachetnej. Istotnymi elementami urządzenia są także 3 sitka wykonane ze stali szlachetnej o średnicy: 2,7 mm, 4 mm, 8 mm. 

Opinie o maszynkach do mięsa marki Zelmer są pozytywne. Produkty te są bardzo cenione przez konsumentów nie tylko za wydajność, ale także za bezpieczeństwo w trakcie pracy. Model Zelmer ZMM4048W ma gumowe końcówki, które producent zamontował w podstawie. Dzięki temu zapewniona jest maksymalna stabilność urządzenia.

 

Maszynka do mięsa Hoffen

 

Maszynka do mięsa z szatkownicą Hoffen MG-8434

 

Maszynka do mięsa Hoffen MG – 8434 jest modelem o mocy 500 W. Jest ona stosunkowo lekka jak na tego typu urządzenie. Jej waga wynosi jedynie 4 kg. Charakteryzuje się bardzo nowoczesnym designem. Dostępna jest w kolorze czarnym z szarymi (srebrnymi) elementami. Dzięki temu produkt ten będzie ładnie prezentował się na blacie w kuchni. 

Model został wyposażony w trzy sita o różnych stopniach mielenia i średnicy: 3 mm, 5 mm, 7 mm. Dlatego też urządzenie bez problemu poradzi sobie ze zmieleniem różnych produktów np. maku, używanego w domowych wypiekach. W zestawie jest także końcówka przeznaczona do wyrobu kiełbasy. Solidność jej wykonania znacznie ułatwi pracę w kuchni. 

Opinie o maszynkach do mięsa Hoffen MG-8434 są bardzo pochlebne. Ma to związek z wydajnością działania sprzętu, a także jego eleganckim designem. Prezentowany model jest w stanie zmielić 1,5 kg mięsa na minutę.

 

Maszynka do mięsa Zelmer ZMM4098W 

 

Maszynka do mielenia mięsa i robienia kiełbasy Zelmer ZMM4098W jest modelem, którego minimalna moc wynosi 250 W, a maksymalna 1900 W. Wykonany został on z tworzywa sztucznego. W sprzedaży dostępny jest w uniwersalnym, białym kolorze. 

Test maszynek do mięsa wykazał, że produkt ten jest bardzo wydajny. Jest on w stanie zmielić 2,5 kg mięsa w ciągu jednej minuty. W zestawie znajdują się 3 rodzaje sit, nóż dwustronny, który został wykonany ze stali nierdzewnej oraz szatkownica z metalowymi tarczami (w tym krajalnica do krojenia w kostkę oraz nasadka masarska przeznaczona do przetwarzania mięsa w kiełbasy).

Użytkownicy chętnie sięgają po ten produkt, ponieważ jest on bezpieczny w użytkowaniu. Twierdzą, że jest to dobra maszynka do mięsa przydatna w każdej kuchni. Producent zadbał o każdy najmniejszy szczegół, dlatego też wyposażył sprzęt w gumowe nóżki, które z racji tego, że są antypoślizgowe, stabilizują pracę całego urządzenia. Model jest łatwy w obsłudze oraz w montażu.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Olga

January 26, 2021 at 11:56 am

a zelmotor? moim zdaniem zasługuje na bycie co najmniej w top3, w końcu to polska firma

Répondre
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

January 27, 2021 at 7:59 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

Répondre