Lodówki dwudrzwiowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

W przypadku posiadania dużej rodziny warto inwestować w pojemne lodówki dwudrzwiowe. Aby ułatwić Ci ich zakup, wskazaliśmy charakterystyczne cechy tego typu urządzeń, a także ich rodzaje. Ponadto sprawdziliśmy, które modele najbardziej przypadły do gustu użytkownikom. W zestawieniu najlepszą opinią cieszyło się urządzenie Samsung RS7778FHCWW. Produkt ten wyposażony jest w wiele przydatnych funkcji. W drzwiach zainstalowana jest kostkarka do lodu. Dzięki niej ochłodzisz swoje drinki. Sprzęt charakteryzuje się dużą pojemnością. Z tego względu włożysz do środka wszystkie zakupy, jak również zapasy. Produkt wyposażony jest w ekran LCD, za pomocą którego można kontrolować tryb, a także temperaturę we wnętrzu urządzenia. Urządzenie informuje użytkownika o potrzebie wymiany lub wyczyszczenia filtrów. Lodówka pobiera niewielką ilość prądu, co pozytywnie wpływa na budżet domowy. Działa ona bardzo cicho i nie przeszkadza w codziennych czynnościach. Na drugim miejscu naszego zestawienia znalazł się model Beko GN 163220 X. W celu zapoznania się z nim bliżej zapraszamy do dalszej lektury.

 

Najlepsze lodówki dwudrzwiowe w 2024 roku

 

Dowiedziałeś się już, jakie cechy powinna mieć chłodziarka i zamrażarka, aby sprawdziła się w Twoim domu. Poniżej stworzyliśmy ranking lodówek dwudrzwiowych, które spodobały się konsumentom. Wybraliśmy najlepiej oceniane modele.

 

Nasze zalecenia

 

Samsung RS7778FHCWW

 

Lodówka Samsung RS7778FHCWW zasłużyła na uznanie konsumentów z wielu względów. Model ten umożliwia nie tylko chłodzenie, lecz również zamrażanie. Ponadto wyposażony jest w kostkarkę Clear View, która zamontowana jest na drzwiach. W ten sposób masz lód zawsze pod ręką.

Półki, które znajdują się we wnętrzu lodówki, są regulowane. Dzięki temu możesz dostosować ich wysokość do swoich potrzeb. Wnętrze oświetlone jest za pomocą lampki LED. Z tego względu wszystkie artykuły spożywcze są dobrze widoczne.

Produkt wyposażony jest w ekran LED, na którym znajdują się informacje dotyczące jego stanu. Wyświetla się na nim informacja dotycząca wymiany lub czyszczenia poszczególnych części lodówki. Sprzęt zużywa 353 kWh w ciągu roku. Jego pojemność wynosi 543 l. Wymiary produktu są równe 91,2 cm x 178,9 cm x 71,2 cm. Użytkownicy doceniają ten model za jego cichą pracę. Ponadto twierdzą, że pobiera on niewiele prądu.

 

 

 

 

Beko GN 163220 X

 

Beko GN 163220 X to model, który sprawia, że kuchnia wygląda stylowo i nowocześnie. Ta dobra i tania lodówka dwudrzwiowa wyposażona jest w funkcję NoFrost. Dzięki niej produkty spożywcze znajdujące się we wnętrzu nie zamarzają, a na ściankach nie tworzy się lód.

Produkt wyposażony jest w aktywny jonizator. Dzięki niemu tworzona jest aktywna bariera przed brzydkimi zapachami, drobnoustrojami czy rozprzestrzeniającą się pleśnią. Lodówka ma wyświetlacz dotykowy, który ułatwia kontrolę urządzenia.

We wnętrzu zastosowano oświetlenie, które zastępuje światło słoneczne. Dzięki temu warzywa i owoce zachowują swoje wartości odżywcze. Zamrażarka szybko mrozi włożone produkty. Wymiary lodówki są równe 182 cm x 91 cm x 72 cm, a jej całkowita pojemność wynosi 630 l. Urządzenie należy do klasy energetycznej A+ i zużywa 484 kWh energii rocznie. Użytkownicy doceniają ten model za ładny wygląd i dużą pojemność. Ponadto twierdzą, że zapachy nie przenoszą się między poszczególnymi jego częściami.

 

 

 

 

Amica FY408.3 DFX

 

Ciekawym modelem jest Amica FY408.3 DFX. Jest ona ceniona za swoją pojemność, która wynosi 435 l. Z tego względu sprzęt będzie idealny dla dużej rodziny. Produkt zaliczany jest do klasy energetycznej A+. Dzięki temu nie pobiera dużo prądu i jest przyjazny dla środowiska.

Lodówka ma zamontowaną kostkarkę do lodu, więc możesz sobie schłodzić napoje w gorące dni. Dodatkowo istnieje możliwość schłodzenia drinków w ciągu 10 minut. W przypadku zwiększenia się temperatury w urządzeniu, a także pozostawieniu otwartych drzwi powyżej 30 sekund włączy się sygnalizacja informująca użytkownika o tym fakcie.

W przypadku wyjazdu na wakacje chłodziarkę można ustawić na 12 st. C, a lodówkę przestawić w tryb oszczędzania energii. Zarówno w zamrażarce, jak i chłodziarce tworzy się minimalna ilość lodu na ściankach. Dzięki temu masz do dyspozycji dużą przestrzeń. Wymiary tego produktu wynoszą 180,5 cm x 78,5 cm x 76,5 cm. Roczny pobór energii sprzętu to 318 kWh. Użytkownicy doceniają ten model za cichą pracę. Ponadto twierdzą, że jest on bardzo funkcjonalny.

 

 

 

 

LG GSB760PZXV

 

Wiele osób ceni sobie lodówkę LG GSB760PZXV, gdyż należy ona do klasy energetycznej A++. Dzięki niej produkt można uznać za energooszczędny i przyjazny środowisku. Sprzęt zużywa rocznie 418 kWh energii.

Model ten ma pojemność równą 600 l, co idealnie odpowiada potrzebom dużej rodziny. Ponadto spora przestrzeń umożliwia właściwe jej rozplanowanie. Urządzenie zbiera nadmiar wilgoci, która wydostaje się z jedzenia i pozbywa się jej. Włożone do zamrażarki artykuły spożywcze bardzo szybko zamarzają.

Urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz LED, przy pomocy którego można nim sterować. Wymiary tego modelu wynoszą 91,2 cm x 179 cm x 73,8 cm. Poziom hałasu sprzętu to 39 dB. Opinie o lodówkach dwudrzwiowych producenta LG są bardzo pozytywne. Model GSB760PZXV także zyskał wiele pochlebnych opinii. Użytkownicy doceniają ten produkt za bardzo cichą pracę. Konsumenci cenią sobie umieszczony w urządzeniu alarm, który włącza się w przypadku pozostawienia otwartych drzwi.

 

 

 

 

Siemens CI 36 BP 01

 

Produktem, który cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony konsumentów, jest Siemens CI 36 BP 01. Lodówka ta wyposażona jest zarówno w chłodziarkę, jak i zamrażarkę. Zaliczana jest do grupy energetycznej A+, co pozwala na oszczędzenie energii. Urządzenie zużywa w ciągu roku 423 kWh prądu.

Model ten wyposażony jest w kostkarkę do lodu. Dzięki temu możesz robić chłodne drinki w gorące lato. Urządzenie ma tryb wakacyjny, który umożliwia oszczędzanie energii w trakcie urlopu. Funkcja ta podwyższa temperaturę pracy chłodziarki do 14 st. C. Co więcej, produkt wyposażony jest w tryb Eco, który ma odpowiednie ustawienia temperatury. Takie udogodnienia pozwalają na dużą oszczędność prądu.

Lodówka wyposażona jest w alarm, który ostrzega o pozostawieniu otwartych drzwi. We wnętrzu chłodziarki nie powstają oszronienia, gdyż urządzenie automatycznie pozbywa się nagromadzonej wilgoci. Sprzęt ma wbudowany wyświetlacz LCD, za pomocą którego można kontrolować jego tryby i temperaturę. Pojemność tego modelu wynosi 526 l. Użytkownicy doceniają go za atrakcyjny wygląd i funkcjonalność.

 

 

 

 

Jaką lodówkę dwudrzwiową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Urządzając kuchnię należy przeanalizować wybór lodówki. W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie kuchnię bez lodówki, w zasadzie jest ona centrum kuchni, pozwala na przechowywanie wielu produktów spożywczych. Warto pamiętać, by dobrać sprzęt nie tylko pod kątem wyglądu i miejsca, jakie mamy w kuchni, ale też do liczby domowników. Dla dużych rodzin szczególnie atrakcyjnym rozwiązaniem są modele dwudrzwiowe. Jeżeli posiadasz dużą rodzinę i zastanawiasz się, jaką lodówkę dwudrzwiową wybrać, nasz poradnik z pewnością Ci w tym pomoże. Przedstawiamy w nim najistotniejsze kwestie, które ułatwią dokonanie zakupu urządzenia.

 

 

Dla kogo?

Lodówki dwudrzwiowe to sprzęt przeznaczony dla dużych rodzin. Jeżeli w domu mieszka wielu domowników, model ten sprawdzi się idealnie. Jego główną zaletą jest pojemność, co pozwala na przechowywanie dużej ilości różnego rodzaju produktów spożywczych. Lodówka posiada osobną lodówkę oraz chłodziarkę, otwieraną za pomocą odrębnych drzwi. Jest to spore ułatwienie, pozwalające nam na zachowanie porządku oraz organizację w naszej kuchni. Na rynku dostępne są nie tylko modele składające się z chłodziarki i zamrażarki, ale również same chłodziarki.

 

Klasa energetyczna

Urządzeń, takich jak lodówki czy chłodziarki praktycznie nigdy nie odłącza się od prądu. Ciągle pobierają one prąd, ale jego zużycie zależy w głównej mierze od tego, jak energooszczędny jest prąd. Prawo UE ściśle określa zasady produkcji urządzeń tego typu, a klasy energetyczne pozwalają na określenie efektywności i energooszczędności poszczególnych modeli. Unia Europejska stworzyła specjalną skalę, która pozwala producentom przyporządkować produkt do jednej z nich, a dla konsumentów stanowi informację na temat tego, ile prądu pobiera dane urządzenie. . Klasa energetyczna zawiera się w przedziale od A+++, czyli najbardziej energooszczędnego sprzętu, do G. Najlepsze oczywiście są lodówki oznaczone literą A, które zużywają najmniej energii. Pamiętaj jednak, że takie urządzenia są drogie w porównaniu do modeli w niższej klasie energetycznej. Choć ich koszt zakupu jest niski, późniejsze użytkowanie może się okazać niezbyt energooszczędne, dlatego zalecamy zakup urządzeń w wysokich klasach energetycznych, od B wzwyż.

 

Rodzaje

Ważną kwestią jest wybór odpowiedniego rodzaju lodówki. Model dwudrzwiowy dostępny jest w dwóch wariantach, które różnią się od siebie przede wszystkim designem. W sklepach znajdziesz urządzenia do zabudowy i wolnostojące. Modele do zabudowy przeznaczone są dla osób, którym zależy na jednolitym designie urządzeń i mebli. Modele pozbawione są obudowy, dzięki czemu łatwiej można przymocować wybrany przez nas front do takiej lodówki. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którym zależy na designerskim wnętrzu. Natomiast lodówki wolnostojące to klasyczne urządzenia. Posiadają obudowę na froncie, która zwykle jest magnetyczna, co może nam posłużyć jako tablica do przypinania magnesów lub ważnych informacji, jak np. listy z zakupami. Modele dostępne są w różnej stylistyce – od nowoczesnej, po lodówki w stylu retro.

 

Funkcje

Koniecznie zwróć uwagę na funkcje urządzenia. Najlepsza lodówka dwudrzwiowa to model, który posiada system No Frost, polegający na zapobieganiu osadzaniu się szronu we wnętrzu naszego sprzętu. Mamy wówczas pewność, że nasze jedzenie nie będzie oszronione, co przyspiesza psucie się żywności. Coraz częściej producenci stosują też unowocześnione technologie, które w zależności od marki mają inne nazwy. Warto wybrać model z powłoką antybakteryjną, która chroni naszą żywność przed rozwijaniem się na niej drobnoustrojów i bakterii.

Często modele dwudrzwiowe mają kostkarkę oraz dyfuzor zimnej wody. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Inną, ciekawą opcją jest zewnętrzny panel sterowania w postaci niewielkiego komputera z wyświetlaczem. Z jego pomocą można wyregulować pracę urządzenia. Warto tutaj podkreślić, że lodówki nowej generacji pozwalają nam na ustawienie temperatury na każdej z półek. Oznacza to, że na jednej możemy ustawić temperaturę ok. -1 st. C, idealną do przechowywania mięsa, a na innej ok. 10 st. C – idealną temperaturę do przechowywania warzyw i owoców. Często urządzenia mają też konkretne tryby pracy, na przykład wakacyjny lub impreza.

Ciekawą funkcją każdej lodówki jest samorozmrażanie. Opcja ta ma nam ułatwić czyszczenie urządzenia, dzięki czemu nie musimy całkowicie go rozmrażać. Zapobiega ona także osadzaniu się lodu na ściankach, a nadmiar wody odprowadza do specjalnie zaprojektowanego pojemnika. Dzięki temu mycie lodówki jest dużo prostsze, a nasze produkty nie są pokryte szronem. To samo dotyczy zamrażalnika, który pomimo ujemnej temperatury pozostaje suchy. Nie osadza się w nim szron, ani lód, dzięki czemu produkty spożywcze nie tracą swojego smaku i można je bardzo łatwo rozmrozić.

 

Półki

Dobra lodówka to urządzenie, które pozwala nam na wygodne przechowywanie żywności. Duży wpływ na to ma rozmieszczenie półek we wnętrzu. Powinny być one rozstawione w odstępach umożliwiających nam poukładanie zarówno większych, jak i mniejszych pojemników. Lodówki posiadają zazwyczaj możliwość zmiany wysokości półek, dzięki czemu można je dostosować do własnych potrzeb. Elementy te są wyjmowane, przez co czyszczenie jest bardzo proste. Wystarczy przetrzeć powierzchnię suchą szmatką. Lodówki często wyposażone są w szuflady na owoce i warzywa. Dzięki temu łatwiej jest nam zachować porządek.

 

Oświetlenie

Oświetlenie lodówki powinno być na tyle dobre, by całe wnętrze naszego sprzętu było dobrze widoczne. Żarówka w lodówce wyłącza się automatycznie zaraz po zamknięciu drzwi urządzenia. Pamiętaj, że oświetlenie instalowane jest jedynie w częściach chłodzących. Tylko niektóre modele lodówek posiadają lampy zamontowane w zamrażalniku.

 

 

Rozmiar – jaka lodówka dwudrzwiowa jest najlepsza?

Warto zwrócić również uwagę na sam rozmiar lodówki. Zanim zdecydujesz się na zakup danego modelu, koniecznie zmierz miejsce, w którym chcesz postawić urządzenie. Wówczas będzie Ci znacznie łatwiej dokonać trafnego zakupu takiego sprzętu. Lodówki dwudrzwiowe różnią się od siebie pod względem wysokości oraz szerokości. Jednak standardowy model ma wymiary ok.: 640 cm x 2090 cm x 750 cm.

Same wymiary to nie wszystko, istotna jest także pojemność danego urządzenia. Warto tutaj podkreślić, że niektóre modele mają bardzo grube ścianki, przez co mają duże gabaryty, ale pojemność jest ograniczona. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję sprawdź, jak wygląda ten parametr, zarówno w przypadku chłodziarki, jak i zamrażarki. Zwykle to chłodziarka jest większa.

 

Design

Kupując model pod zabudowę, nie zwracamy uwagę na design produktu, ale w przypadku urządzeń wolnostojących, warto bliżej przyjrzeć się dostępnym opcjom. Chociaż kiedyś lodówki były produkowane głównie w kolorze białym, teraz wybór jest tak duży, że każdy znajdzie kolor dla siebie. Również różnorodna stylistyka pozwala nam dobrać sprzęt pasujący do wystroju kuchni.

 

Lodówki dwudrzwiowe w dobrych cenach

Na cenę lodówki dwudrzwiowej duży wpływ ma producent oraz parametry samego urządzenia. Najtańsze modele możemy dostać w sklepie w kwocie ok. 2300 złotych. Na rynku znajdziesz również produkty z bardziej zaawansowaną technologią, których cena wzrasta często nawet do 10 000 złotych.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ