Ranking 3 najlepszych lodówek side by side do zabudowy w 2024

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Lodówki side by side do zabudowy – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Za jedną z najciekawszych lodówek do zabudowy uznaje się Liebherr ECBN 6256 PremiumPlus, czyli sprzęt o pojemności 585 l. Jest to zaawansowane technicznie urządzenie, które sprawia, że przechowywane warzywa i owoce pozostają przez długi czas świeże. Wielu konsumentów uważa, że obsługa urządzenia jest łatwa. W ustawieniu parametrów i korzystaniu z niektórych funkcji pomaga intuicyjny panel dotykowy. Zastosowane technologie wpływają na wysoką bezawaryjność silnika. Solidnie wykonana obudowa nie ulega zniszczeniu i przez długi czas wygląda estetycznie. Model pasuje do nowoczesnych kuchni. Na drugim miejscu znajduje się Siemens CI 36 BP 01, duża lodówka do zabudowy, którą wyróżnia solidne wykonanie. Szklane półki łatwo się wysuwa ze względu na obecność wygodnych szyn. Poza tym sprzęt jest wyposażony w tryb Eco, więc w niektórych momentach możesz zaoszczędzić na poborze prądu.

3 najlepszych lodówek side by side do zabudowy. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Ponieważ lodówka jest wyposażona w technologię No Frost, nie ma potrzeby jej regularnego rozmrażania. Model daje możliwość ustawienia osobnej temperatury dla chłodziarki i zamrażarki, pomiędzy komorami nie dochodzi do wymiany powietrza. To zapobiega przenoszeniu się zapachów.

Wady

Drzwi chłodziarki stosunkowo ciężko się otwierają. Chcąc wyjąć lub włożyć produkty spożywcze musimy mocno szarpnąć za drzwiczki, co negatywnie wpływa na wygodę użytkowania lodówki.

Podsumowanie

To urządzenie w klasie energetycznej A++ o pojemności 585 l (chłodziarka – 402 l i zamrażarka – 183 l). Lodówka generuje hałas na poziomie 43 dB. Wyposażono ją w szuflady BioFresh, automatyczną kostkarkę do lodu oraz system TelescopicRails umożliwiający wygodne wysuwanie szuflad.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie ma bardzo dużą pojemność (530 l), dlatego jest polecane także większym rodzinom. Wewnątrz chłodziarki możemy w odpowiedni sposób posegregować produkty spożywcze. Do dyspozycji mamy dwie szuflady na warzywa, jedną teleskopową, a także 6 półeczek na drzwiach.

Wady

Według niektórych konsumentów oświetlenie zamontowane w chłodziarce jest za słabe, przez co czasami trudno może być nam znaleźć produkt, który chcieliśmy wyjąć (zwłaszcza jeśli jest ukryty w głębi półki).

Podsumowanie

Model ma elektroniczny wyświetlacz, dzięki któremu możemy stale kontrolować i szybko zmieniać ustawioną temperaturę. To lodówka w klasie energetycznej A+. Ma ona 392 l chłodziarkę oraz 138 l zamrażarkę. Sprzęt został wyposażony w technologię No Frost.

Rozważ też

Zalety

Jedną z zalet sprzętu jest innowacyjny system obsługi Touch, który umożliwia precyzyjne ustawienie oraz utrzymanie temperatury. Wewnątrz chłodziarki zamontowano diody LED emitujące jasne światło. W szufladach BioFresh możemy przechowywać mięso i warzywa, aby na długo zachowały świeżość.

Wady

Część osób uważa, że wnętrze lodówki powinno być pokryte powłoką antybakteryjną. Wtedy utrzymanie jej w czystości byłoby nieco łatwiejsze, zmniejszyłoby się ponadto ryzyko rozwoju bakterii oraz pleśni.

Podsumowanie

Pojemność chłodziarki jest równa 357 l, umieszczono w niej 4 szklane półki oraz balkoniki na drzwiach. Z kolei pojemność zamrażarki to 114 l, do dyspozycji mamy 2 głębokie szuflady. To sprzęt w klasie energetycznej A++.

 

1. Liebherr ECBN 6256 PremiumPlus

 

Lodówka Liebherr ECBN 6256 PremiumPlus to jeden z najwyżej ocenianych przez konsumentów sprzętów nowej generacji. Posiada szereg użytecznych funkcji, które pozwolą Ci zachować najwyższą jakość nawet bardzo delikatnych produktów. Jedną z nich jest automatyczne odszranianie. Taka opcja minimalizuje ryzyko pojawienia się lodu na ściankach lodówki, dzięki czemu ciągle zachowuje ona swoje właściwości chłodzące i mrożące bez niepotrzebnej utraty energii. Poza tym technologia no frost zabezpiecza poszczególne produkty przed osadzaniem się na ich powierzchni szronu.

Innym udogodnieniem bardzo docenianym przez użytkowników jest funkcja Biofresh. Urządzenie wyposażone zostało w specjalne szuflady o regulowanej wilgotności. Dzięki temu świeże warzywa, owoce lub wysokiej jakości mięsa, czy sery długo zachowują swoje właściwości – nie więdną, nie wysuszają się i utrzymują naturalny zapach.

Producent wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów zastosował w produkcji technikę, która umożliwia podział lodówki na kilka sekcji. Takie rozwiązanie sprawia, że w jednym czasie możesz chłodzić kilka produktów w różnej temperaturze. Specjalne półki zostały odseparowane od siebie tak, aby nie zachodziła między nimi cyrkulacja powietrza.

Dodatkowo urządzenie posiada maszynkę do produkcji lodu. Ze względu na automatyczny sygnalizator informujący nas o konieczności wymiany filtrów, możesz być pewien, że kostki są świeże i oczyszczone z różnych niebezpiecznych substancji występujących w wodzie. Jednym z najbardziej docenianych elementów lodówki Liebherr ECBN 6256 PremiumPlus jest dotykowy wyświetlacz LCD. Przy jego pomocy zmienisz tryb pracy lodówki oraz zwiększysz lub obniżysz temperaturę panującą w poszczególnych sekcjach. Opinie o lodówkach side by side do zabudowy Liebherr ECBN 6256 PremiumPlus przedstawiają ją jako funkcjonalny sprzęt i konsumenci wysoko go oceniają.

Liebherr ECBN 6256 PremiumPlus to lodówka z oświetleniem LED. Jej wymiary to 202 cm x 91 cm x 62 cm. Całkowita pojemność urządzenia wynosi 585 l. Jest to dobra lodówka side by side do zabudowy do 17 000 zł.

 

Zalety

Sterowanie: Za sprawą technologii Magic Eye sterowanie jest łatwe. Na obudowie znajduje się panel dotykowy, który umożliwia zmianę temperatury oraz innych parametrów pracy urządzenia.

Dobre oświetlenie: Oświetlenie żarówkami LED jest nie tylko energooszczędne, ale również bezpieczne dla oczu i wygląda estetycznie. Każdy przechowywany produkt jest dobrze oświetlony, a wybierając coś z lodówki w nocy nie zostaniesz oślepiony.

Świeże produkty: Produkty w lodówce przez długi czas pozostają świeże. Nie musisz się martwić, że już po jednym dniu owoce przestaną być świeże i stracą swój smak.

Technologia DuoCooling: Komory chłodziarki oraz zamrażarki, nie są ze sobą połączone, a zmiana temperatury w każdej z komór z osobna jest łatwa. Test lodówek side by side do zabudowy wykazał, że to zdecydowanie ułatwia kontrolę działania prezentowanego sprzętu.

Technologia Telescopic Rails: Szyny, na których przesuwa się półki sprawiają, że przesuwanie ich do przodu i w tył odbywa się płynnie, nawet jeżeli półki są wypełnione jedzeniem.

 

Wady

Wykonanie półek: Niektórzy konsumenci zauważyli, że półki są dość delikatne i podczas czyszczenia trzeba być uważnym.

 

 

 

 

2. Lodówka Siemens CI 36 BP 01

 

Niewątpliwie, urządzenie Siemens CI 36 BP 01 możemy zaliczyć do grupy najlepszych lodówek typu side by side do zabudowy. Jego produkcja została oparta na zaawansowanej technologii, która pomaga zachować świeżość produktów, bez obawy o utratę ich właściwości odżywczych.

Jedną z najważniejszych funkcji urządzenia jest Multi AirFlow. Jest to system, który polega na równomiernym rozprowadzaniu powietrza wewnątrz lodówki, bez pomijania któregokolwiek z poziomów. Dzięki temu sprzęt utrzymuje stałą temperaturę, nawet jeśli drzwi otwarte są przez dłuższy czas. Jest to szczególnie ważny dodatek w miejscach, gdzie z lodówki korzysta wiele osób np. w restauracjach lub barach samoobsługowych. Częste otwieranie urządzenia bardzo negatywnie wpływa na jakość produktów.

Innym udogodnieniem są opcje superchłodzenie i supermrożenie. Po włożeniu produktów do lodówki i ustawieniu trybu, sprzęt w bardzo krótkim czasie obniża swoją temperaturę, dzięki czemu pokarm szybko ulega obróbce termicznej. Tym sposobem zachowamy maksymalną ilość wartości odżywczych jedzenia. Funkcja wyłącza się automatycznie po ściśle określonym czasie, co znacznie obniża koszty eksploatacyjne.

Innym systemem, bardzo docenianym przez konsumentów jest tryb wakacyjny. Wyjeżdżając na urlop w lodówce pozostawiamy wyłącznie produkty, które nie psują się zbyt szybko i nie potrzebują niskiej temperatury. W tym wypadku tryb wakacyjny jest niezastąpiony. Z tego względu producent wyposażył swoje urządzenie w opcję delikatnego podwyższenia warunków termicznych panujących wewnątrz sprzętu, dzięki czemu pobiera ona znacznie mniej prądu. Osoby, które wybrały prezentowany sprzęt wysoce oceniają różnorodne funkcje, w jakie wyposażony jest sprzęt.

Siemens Ci BP 01 to sprzęt o pojemności 380 l (chłodziarka) i 146 l (zamrażarka). Wymiary modelu wynoszą 212 cm x 90 cm x 60 cm.

 

Zalety

Funkcja super zamrażanie: Dzięki funkcji super zamrażanie po włożeniu do zamrażarki wielu produktów w temperaturze pokojowej ogólna temperatura w zamrażarce nie podwyższy się. Wszystkie składniki zostaną szybko zamrożone.

Wygodne półki: Wszystkie półki są wykonane z grubego szkła. Warto wspomnieć, że w przypadku dwóch można regulować wysokość. Wszystkie są obramowane listwami, więc żaden produkt nie wypada.

Oszczędność energii: Lodówka jest wyposażona w tryb Eco. Możesz go włączyć, gdy wyjeżdżasz na wakacje, aby zmniejszyć zużycie energii.

Łatwe sterowanie: Panel sterujący jest przejrzysty i wszystkie opcje są na nim zaznaczone. Wybieranie odpowiedniego trybu z pewnością nie będzie skomplikowane.

 

Wady

Hałas: Niektórzy użytkownicy uważają, że lodówka generuje zbyt duży hałas.

 

 

 

 

3. Liebherr ECBN 6256-22 PremiumPlus

 

Liebherr ECBN 6256-22 PremiumPlus to lodówka do zabudowy z chłodziarką o pojemności 357 l i zamrażarką 114 l. Taka pojemność sprawia, że możesz wkładać do lodówki wiele artykułów spożywczych. Dzięki klasie energetycznej AA masz pewność, że sprzęt nie pobiera zbyt dużo prądu. Wielu osobom podobają się szklane półki, które łatwo się czyści, a co najważniejsze nie ulegają łatwo zniszczeniu.

Dwie z półek zostały określone, jako Biofresh. Odznaczają się większą wilgotnością, a temperatura w nich zawsze utrzymuje się na poziomie 0 st. C. W rezultacie mięsa, warzywa oraz owoce przez długi czas pozostają świeże. Drzwi są wykonane tak, że zawsze zamkną się delikatnie i produkty na nich ustawione nie spadną.

Dzięki specjalnym mechanizmom można również delikatnie i płynnie wysuwać wszystkie szuflady i szybko dostać się do produktów. Konsumenci chwalą funkcję No Frost, która sprawia, że składniki w zamrażarce nie pokrywają się szronem i sprzętu nie trzeba rozmrażać. Na uwagę zasługuje też dobra kostkarka, bo jest to lodówka side by side do zabudowy z kostkarką.

Osobom poszukującym dobrej lodówki polecamy Liebherr ECBN 6256-22 PremiumPlus. Jest to sprzęt z kilkoma ciekawymi trybami oraz systemami, dzięki którymi można łatwiej z niego korzystać. Pojemność sprzętu to łącznie 471 l.

 

Zalety

Solidne wykonanie: Obudowa lodówki jest wykonana z połączenia stali oraz tworzywa sztucznego. Z kolei szuflady są wykonane z hartowanego szkła.

Sterowanie: Panel dotykowy pozwala użytkownikom wybrać najbardziej optymalną temperaturę. Wszystkie tryby włącza się z pomocą jednego przycisku.

Nowe technologie: Technologie, takie jak No Frost i Duocooling sprawiają, że masz większą kontrolę nad pracą lodówki.

 

Wady

Słabe światło: W lodówce nie ma zbyt wielu lamp. W rezultacie dla niektórych światło przez nie generowane może być stosunkowo słabe.

 

 

 

 

Jakie lodówki side by side do zabudowy wybrać?

 

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez lodówki. Jest to jeden z podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego, który znajduje się praktycznie w każdym domu. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na duże, pojemne urządzenia, producenci wyspecjalizowali się w produkcji lodówek o podwójnej konstrukcji, gdzie część mrożąca i chłodząca wykazują bardzo intensywną i efektywną pracę. Dobra i tania lodówka side by side do zabudowy spełni oczekiwania nie tylko dużych rodzin, lecz również restauratorów, którzy zaopatrują się w wiele produktów spożywczych. Najlepsze lodówki side by side do zabudowy posiadają wiele funkcji, które w idealny sposób zabezpieczą Twoje pożywienie.

Przed zakupem lodówki side by side powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jej wielkość.

W dzisiejszych czasach na rynku funkcjonuje wiele modeli, które stworzone zostały, aby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Gabaryty urządzenia są szczególnie ważne przy zabudowie, bowiem musisz pamiętać o tym, że z każdej strony sprzęt powiększy się o kilka centymetrów. Obecnie w sklepach znajdziesz lodówki, których wysokość waha się od 170 cm do 250 cm, szerokość od 80 cm do 125 cm, a głębokość od 60 cm do 90 cm. Taki przekrój z pewnością pozwoli Ci znaleźć urządzenie idealnie dopasowane do przestrzeni wyznaczonej pod zabudowę. Zastanów się nad tym, który z elementów (chłodziarka, czy zamrażarka) powinien być większy.

Najlepsza lodówka side by side do zabudowy w 2024 roku posiada tak wiele dodatkowych funkcji, że będziesz mógł nie tylko cieszyć się idealną świeżością swoich produktów, ale również korzystać z technologii ułatwiających użytkowanie sprzętu. Producenci wyposażają swoje urządzenia w sygnalizację otwartych drzwi, która poinformuje nas, gdy sprzęt został nieprawidłowo zamknięty. Inną popularną i bardzo przydatną opcją jest mechanizm przeznaczony do produkcji lodu. Wystarczy nacisnąć odpowiednią rączkę, a po kilku sekundach w szklance pojawią się świeże kostki. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem lodówki, która będzie stała w pokoju (szczególnie ważne dla użytkowników kawalerek), poszukaj sprzętu z funkcją redukcji szumu. Takie urządzenia minimalizują dźwięk wytwarzany przez kompresor.

Lodówki do zabudowy tego typu nie są szeroko dostępne w sklepach, dlatego może się okazać, że nie znajdziemy sprzętu, który moglibyśmy określić jako lodówka side by side do zabudowy w dobrej cenie. Jeśli zależy Ci na profesjonalnym sprzęcie, musisz przygotować się na wydatek rzędu 18000 zł. Nasz ranking lodówek side by side do zabudowy zawiera kilka uznanych przez klientów modeli.

 

 

Dodaj komentarz

4 KOMENTARZ

Agnieszka

October 29, 2023 at 11:32 pm

Dzień dobry potrzebue po 18 latach wynienić lodówkę na nową. Nie mogę jednak znaleźć na rynku lodówki o tych samych wymiarach 175 cm wys i 90 cm szeroka ponieważ oto który ma przygotwnay w ścianie do zabudów ma 177 i 92 cm ….będę wdzięczna za jakieś wieści czy taka wógóle jest dostępna na rynku. To jest amerykański wymiar. Z góry dziękuję

Répondre
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

December 10, 2023 at 4:02 pm

Dzień dobry,

Zadała pani bardzo trudne pytanie i wydaje się, ze producenci lodówek zmienili swoje produkty na tyle, że znalezienie lodówki o podanych wymiarach wydaje się niemożliwe. Znaleźliśmy 3 urządzania o zbliżonych parametrach – może one spełnia wymagania:

Lodówka Haier HSR3918FIPB o wymiarach: 177,5 x 90,8 x 65,9 cm
Lodówka Samsung RS68A8520S9 o wymiarach: 178 x 91,2 x 71,6 cm
Lodówka Amica FK2525.4UNT o wymiarach: 170 x 54 x 59,5 cm

Pozdrawiamy,
KuchennePrzyrzady.com

Répondre
Wojciech

May 1, 2022 at 9:26 am

Odnośnie lodówki siemensa wogóle niedostępna.
Tak więc dziwne że wystepuje w rankingu, kiedy nie mozna jej dostać.

Répondre
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

May 3, 2022 at 6:45 am

Dzień dobry,

Bardzo dziękujemy za zwrócenie uwagi, sprawa się zajmiemy i w najbliższym czasie model ten zostanie zastąpiony innym sprzętem.

Pozdrawiamy,
KuchennePrzyrzady.com

Répondre