Lodówki z kostkarką ranking

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Jak znaleźć lodówkę z kostkarką, która będzie pasować do reszty wyposażenia kuchni? Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę robiąc zakupy? Odpowiedzi na te i podobne pytania zawarte są w przygotowanym przez nas artykule składającym się z poradnika i rankingu najlepszych produktów. Do zestawienia wytypowaliśmy funkcjonalne i energooszczędne urządzenia, które zdobyły najwięcej pochlebnych opinii konsumentów. Pierwsze miejsce zajmuje sprzęt Samsung RS7768FHCBC. W tym przypadku kostkarka została zamontowana na drzwiach, tuż obok wyświetlacza LED, w efekcie czego mamy do niej łatwy dostęp. Urządzenie cicho pracuje i nie zakłóca spokoju domowników, a ponadto ma system No Frost zapobiegający osadzaniu się szronu i lodu wewnątrz lodówki. Drugie miejsce należy do modelu Beko RCNA305K20W. Rekomendowana przez nas lodówka ma wbudowaną w zamrażalniku komorę lodową, w której można przygotowywać kostki lodu. Urządzenie wyposażono w antybakteryjną uszczelkę, co gwarantuje odpowiednie warunki do przechowywania żywności. Model ma odpowiednio wydzielone szuflady i półki, więc można łatwo zadbać o odpowiednie ustawienie produktów spożywczych.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Kostkarka umieszczona została na drzwiach, obok wyświetlacza LCD. Takie rozwiązanie powoduje, że w zamrażarce jest wystarczająco dużo miejsca do przechowywania żywności. Ponieważ jest to urządzenie w klasie energetycznej A++, nie pobiera zbyt dużo prądu.

Wady

Sprzęt świetnie się prezentuje, ale obudowa nie jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Lodówkę można więc bardzo łatwo zarysować. Pokrywający urządzenie lakier jest delikatny, dlatego trzeba zachować ostrożność podczas mycia produktu.

Podsumowanie

Model ten ma pojemną zamrażarkę i chłodziarkę, dlatego jest to świetny wybór dla dużej rodziny. Lodówka jest wyposażona w system No Frost, przez co nie musimy ręcznie rozmrażać urządzenia, aby pozbyć się osadzającego się na ściankach szronu.

Drugi wybór

Zalety

Oświetlenie LED, które włącza się po otworzeniu sprzętu, jest energooszczędne i nie razi w oczy. Lodówka bardzo dobrze mrozi, a ze względu na system No Frost, nie trzeba jej co pewien czas rozmrażać. Sprzęt jest pojemny.

Wady

Niektórzy użytkownicy uważają, że mniejsze części przytwierdzone do obudowy nie są zbyt dobrze doklejone. Dlatego trzeba przygotować się na to, że po pewnym czasie niektóre elementy mogą się odkleić (np. uszczelka).

Podsumowanie

Jest to urządzenie o wymiarach 181 cm x 54 cm x 60 cm. Waga lodówki wynosi 54 kg. Pojemność całkowita sprzętu to prawie 300 l. Poziom hałasu, jaki generuje to około 40 dB, dlatego nie przeszkadza domownikom, ani klientom danego sklepu.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie ma pojemną chłodziarkę i zamrażarkę. Kostkarka znajduje się na drzwiach, więc mamy do niej łatwy dostęp. Dzięki systemowi Moist Balance Crisper parujący z żywności nadmiar wilgoci skrapla się na kratce, a produkty spożywcze zachowują świeżość.

Wady

Użytkownicy zauważyli, że produkt jest podatny na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zadrapania i zarysowania. Trzeba więc ostrożnie i delikatnie otwierać drzwi. Należy również uważać podczas mycia lodówki i używać w tym celu tylko miękkich ściereczek.

Podsumowanie

Sprzęt ma innowacyjną sprężarkę liniową z inwerterem. To sprawia, że lodówka nie pobiera zbyt dużo prądu i zmniejsza się wysokość rachunków za zużycie energii elektrycznej. Produkt jest elegancki i dobrze dopasowuje się do wystroju kuchni.

 

 

Najlepsze lodówki z kostkarką w 2024 roku

 

W znalezieniu funkcjonalnego i elegancko wyglądającego urządzenia z pewnością pomoże Ci także ranking lodówek z kostkarką. W zestawieniu umieściliśmy opisy sprzętów, które wyposażono w wiele praktycznych funkcji. Warto podkreślić, że produkty te są energooszczędne.

 

Nasze zalecenia

 

Samsung RS7768FHCBC

 

Dwudrzwiowy model Samsung RS7768FHCBC to urządzenie w klasie energetycznej A++. Lodówka została wyposażona w energooszczędne oświetlenie LED. Otwieranie urządzenia jest wyjątkowo proste, głównie za sprawą uchwytu Easy Handle. Pojemność użytkowa zamrażarki wynosi 184 l, a chłodziarki – 361 l. Na drzwiach umieszczono podświetlany na niebiesko wyświetlacz pozwalający m.in. na szybkie sprawdzenie temperatury panującej w poszczególnych częściach sprzętu.

Lodówka jest niezwykle elegancka i pasuje do każdej kuchni bez względu na wystrój. Dystrybutor lodu i wody znajduje się obok wyświetlacza, dlatego mamy do niego łatwy dostęp. Pojemność kostkarki wynosi 2 kg, a przezroczysty zbiornik umożliwia kontrolowanie ilości lodu. Całkowite wymiary urządzenia to: 91 cm x 71 cm x 179 cm.

Sprzęt cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów, czego dowodem są pozytywne opinie na jego temat. Lodówka jest chwalona za stylowy wygląd i cichą pracę. Produkt nie pobiera zbyt dużo prądu, a dzięki funkcji No Frost we wnętrzu nie osadza się szron.

Lodówka z kostkarką Samsung RS7768FHCBC jest w klasie energetycznej A++. Wymiary urządzenia to: szerokość – 91,2 cm, wysokość – 178,9 cm i głębokość – 70 cm.

 

Zalety

Technologia chłodzenia: Wykorzystana przy produkcji sprzętu technologia chłodzenia Twin Cooling daje gwarancję odpowiedniego nawiewu zimnego powietrza zarówno do chłodziarki, jak i zamrażarki. Ma ono optymalną wilgotność, co pozwala zachować dobre warunki przechowywania żywności.

Oświetlenie: Lodówka ma energooszczędne oświetlenie LED znajdujące się wewnątrz i na zewnątrz. Każde miejsce w środku urządzenia jest dobrze widoczne, więc znalezienie produktów spożywczych jest łatwe.

Automatyczne rozmrażanie: Dzięki systemowi No Frost nie musimy regularnie rozmrażać lodówki. Sprzęt robi to automatycznie (nie potrzebna jest żadna ingerencja).

Zimna woda i lód: Na drzwiach modelu znajduje się dyspozytor wody i kostek lodu. Ma on na tyle wysoki podajnik, że można go wykorzystać, nawet jeśli mamy wysoki dzbanek.

Alarm: Czasami zdarza się, że użytkownicy nie zamkną dobrze lodówki. Wtedy istnieje ryzyko, że temperatura wewnątrz wzrośnie, co mogłoby doprowadzić do zepsucia jedzenia. Aby tego uniknąć urządzenie ma sygnał dźwiękowy, który włącza się po upływie 2 minut od otwarcia drzwiczek.

 

Wady

Podatność na uszkodzenia mechaniczne: Obudowa modelu jest podatna na drobne zarysowania.

 

 

 

 

Beko RCNA305K20W

 

Tania lodówką z kostkarką to coś, co chciałbyś kupić? Jeśli tak, polecamy Twojej uwadze jeden z najbardziej cenionych na rynku modeli, czyli Beko RCNA305K20W. Ten sprzęt utrzymany jest w jasnej kolorystyce, a z uwagi na prosty design pasuje do wystroju każdej kuchni. Urządzenie ma oświetlenie LED, które jest odpowiednio intensywne, a przy tym nie pobiera za dużo energii.

Lodówka ma wymiary: wysokość – 181 cm, szerokość – 54 cm i głębokość – 60 cm, a jej pojemność wynosi 190 l. System No Frost to gwarancja łatwego użytkowania. Dzięki niemu nie ma konieczności regularnego rozmrażania urządzenia (dzieje się to samoczynnie). W zamrażarce nie osadza się szron, więc łatwo określić, co znajduje się w przezroczystych szufladach. Sprzęt nie generuje dużo hałasu.

Lodówka ma antybakteryjną uszczelkę, która sprawia, że utrzymanie odpowiednich warunków wewnątrz urządzenia jest łatwiejsze. Do zakupu sprzętu zachęca jego atrakcyjna cena, prosty design i efektywność działania.

Beko RCNA305K20W to bardzo dobra lodówka z kostkarką do 1300 zł. Jej wymiary to: wysokość – 181 cm, szerokość – 54 cm i głębokość – 60 cm.

 

Zalety

NeoFrost: Aby ograniczyć ryzyko powstawania lodu na żywności i ściankach lodówki producent zastosował technologię NeoFrost. Skutecznie zapobiega ona występowaniu takich sytuacji. W urządzeniu znajdują się wentylatory i parowniki, które są niezależne od siebie.

Przezroczyste szuflady zamrażalnika: Konsumenci doceniają to, że przednia część szuflad zamrażalnika jest przezroczysta. W związku z tym można łatwo określić, co znajduje się w środku.

Icebank: Prezentowana lodówka została wyposażona w komorę lodową. Można w niej przygotowywać kostki lodu, a także mrozić małe owoce.

Łatwa organizacja: Ze względu na to, że urządzenie wyposażono w wiele półek i pojemników przechowywanie żywności jest łatwe. Każdy produkt znajdzie odpowiednie miejsce, a dzięki temu później jego odszukanie zajmie mniej czasu.

 

Wady

Drzwi się zacinają: Użytkownicy przeprowadzający test lodówek z kostkarką zauważyli, że drzwi czasami się zacinają, Trzeba użyć sporo siły, aby je otworzyć.

 

 

 

 

LG GSL761PZXV

 

LG GSL761PZXV to lodówka z kostkarką umieszczoną na drzwiach. Takie rozwiązanie sprawia, że zyskujemy więcej miejsca w zamrażarce (jej pojemność wynosi 196 l, a chłodziarki – 405 l). Produkt jest dostępny w srebrnym kolorze i elegancko się prezentuje. Efektywne działanie urządzenia zapewnia sprężarka liniowa z inwerterem, która gwarantuje mniejsze zużycie energii (nawet do 32% w porównaniu do podobnych sprzętów).

Lodówka została wyposażona w wiele praktycznych opcji, takich jak: No Frost, funkcja szybkiego zamrażania oraz Smart Diagnosis (pozwala na przeprowadzenie różnych testów, m.in. efektywności chłodzenia). Wymiary sprzętu to: 91,2 cm x 73,8 cm x 179 cm. Zastosowanie systemu Moist Balance Crisper sprawia, że nadmiar wilgoci paruje z przechowywanej w urządzeniu żywności i skrapla się na kratce. Produkty spożywcze mogą więc na dłużej zachować świeżość.

Konsumenci wydający opinie o lodówkach z kostkarką marki LG podkreślają, że sprzęty te pozwalają na mniejsze zużycie energii elektrycznej, a dodatkowo są doskonałą dekoracją kuchni. Opisany wyżej model stosunkowo cicho pracuje. Wiele osób dostrzegło też, że produkt jest bardzo pojemny.

Lodówka z kostkarką LG GSL761PZXV jest w klasie energetycznej A+. Wysokość modelu wynosi 179 cm, a szerokość jest równa 91,2 cm.

 

Zalety

Spora pojemność: Urządzenie ma sporą pojemność (600 l), co oznacza, że będzie odpowiednie dla dużej rodziny. Duża ilość miejsca umożliwia także odpowiednią organizację przestrzeni wewnątrz lodówki.

Energooszczędność: Model ma sprężarkę liniową z inwerterem (napęd liniowy). Element ten pozwala skutecznie ograniczyć tarcie, a to z kolei pozytywnie wpływa na zużycie energii. Sprzęt jest uznawany za energooszczędny. Warto dodać, że sprężarka jest objęta 10-letnią gwarancją.

Aplikacja: Użytkownik może korzystać z aplikacji Smart Diagnosis, która wykrywa ewentualne problemy związane z działaniem lodówki i wskazuje proste rozwiązania. Dodatkowo program dostarcza przydatne wskazówki dotyczące użytkowania sprzętu.

 

Wady

Czyszczenie: Model jest podatny na drobne zarysowania, o czym nie możemy zapominać w trakcie jego czyszczenia (konieczność używania delikatnych detergentów).

 

 

 

 

Amica FD4328.3DFX

 

Prezentujemy sprzęt Amica FD4328.3DFX, czyli urządzenie w klasie energetycznej A+. Model ten ma praktyczny wyświetlacz umożliwiający kontrolę panującej wewnątrz temperatury oraz łatwą zmianę ustawień. Produkt ma wymiary: 79 cm x 73,5 cm x 175,6 cm. Pojemność zamrażarki to 116 l, a chłodziarki – 374 l.

Lodówka została wyposażona w funkcję No Frost w obu komorach. Gdy temperatura wewnątrz urządzenia podwyższy się, zostaniemy o tym poinformowani poprzez specjalny alarm. Sygnał dźwiękowy usłyszymy również w przypadku niedomknięcia drzwi. Kostkarka została umieszczona wewnątrz zamrażarki.

Z komentarzy opublikowanych w Internecie wynika, że model Amica FD4328.3DFX jest komfortowy w użytkowaniu i cicho pracuje. Ta dobra i tania lodówka z kostkarką ma funkcję wakacje pozwalającą na obniżenie temperatury w chłodziarce tak, aby wewnątrz urządzenia nie powstał nieprzyjemny zapach, a jednocześnie sprzęt nie pobierał zbyt dużo prądu podczas naszej nieobecności w domu.

Amica FD4328.3DFX to lodówka z kostkarką o wymiarach: wysokość – 175,6 cm i szerokość – 79 cm. Klasa energetyczna sprzętu to A+.

 

Zalety

Solidnie wykonane półki: Do wykonania półek wewnątrz lodówki wykorzystano dobrej jakości szkło hartowane. Jest ono odporne na uszkodzenia mechaniczne. Warto również dodać, że półki są ruchome, więc można dowolnie jest ustawiać.

Pojemnik VitaControl: Lodówkę wyposażono w pojemnik VitaControl przeznaczony do przechowywania owoców i warzyw. Panuje w nim niższa temperatura, więc produkty dłużej zachowują swoją świeżość.

Funkcja Super chłodzenie: Urządzenie ma funkcję Super chłodzenia, którą można wykorzystać, gdy zrobimy duże zakupy spożywcze.

 

Wady

Umiejscowienie zamrażarki: W tym modelu zamrażarka znajduje się na górze, co nie każdemu odpowiada.

Oświetlenie: Pewna grupa użytkowników przyznaje, że oświetlenie mogłoby być nieco bardziej intensywne. Wtedy światło dotarłoby w każde miejsce.

 

 

 

 

Liebherr ECBN 6256 PremiumPlus

 

Lodówka z kostkarką Liebherr ECBN 6256 PremiumPlus ma system wentylacyjny PowerCooling, który zapewnia szybkie chłodzenie żywności oraz wydajną pracę urządzenia. Pojemność użytkowa zamrażarki to 114 l, natomiast chłodziarki – 357 l. Przedstawiony model jest przeznaczony do zabudowy.

Produkt mierzy: 91,5 cm x 62,5 cm x 203,2 cm. W drzwiach znajduje się wbudowany mechanizm tłumiący ruch, który umożliwia delikatne zamykanie chłodziarki. Urządzenie wyposażono w dwie oświetleniowe kolumny LED zapewniające jasne światło o naturalnej barwie. Specjalny, dotykowy panel sterowania MagicEye umożliwia szybką zmianę ustawień pracy sprzętu, m.in. temperaturę chłodzenia i zamrażania.

Jak twierdzą konsumenci, lodówka spełnia wszystkie oczekiwania. Urządzenie jest funkcjonalne i nie wymaga ręcznego rozmrażania (za sprawą opcji No Frost). Dwa oddzielnie regulowane obiegi chłodnicze DuoCooling pozwalają na niezależne ustawienie temperatury dla chłodziarki i zamrażarki. Przechowywana wewnątrz żywność nie wysycha i na długi czas pozostaje świeża.

Lodówka do zabudowy z kostkarką ma wymiary: 202,7 cm x 91 cm x 62,5 cm. Urządzenie ma oświetlenie LED.

 

Zalety

Szuflady BioFresh: W lodówce znajdują się szuflady BioFresh, w których panuje odpowiednia temperatura zapewniająca dłuższą świeżość przechowywanych tam produktów spożywczych. Do szuflady można włożyć owoce, warzywa, mięso, ryby i produkty mleczne.

IceMaker: Automatyczna kostkarka do lodu IceMaker działa sprawnie. Wytwarza ona dziennie do 1,5 kg kostek lodu, więc okazuje się niezastąpiona nie tylko do codziennego użytku, ale także podczas organizowania przyjęć.

 

Wady

Waga: Konsumenci przyznają, że sprzęt jest ciężki. W związku z tym jego montaż może być męczący.

Oświetlenie: LEDowe oświetlenie nie jest wystarczająco intensywne – na takie opinie użytkowników można natrafić w Internecie.

 

 

 

 

Jaką lodówkę z kostkarką kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Przygotowywanie kostek lodu w przeznaczonych w tym celu pojemnikach dla wielu osób nie jest zbyt wygodnym rozwiązaniem. To powoduje, że coraz chętniej kupowane są lodówki wyposażone w specjalną kostkarkę. Tak funkcjonalne urządzenia pozwalają nam zaoszczędzić dużo czasu. Które sprzęty są godne uwagi i świetnie się sprawdzają? Tego dowiesz się po przeczytaniu przygotowanego na ten temat artykułu. Poniżej znajduje się pierwsza część, czyli poradnik zakupowy z podpowiedzią, jaką lodówkę z kostkarką wybrać, aby nie żałować podjętej decyzji.

 

 

Rodzaje

Lodówki wyposażone w kostkarkę, podobnie jak tradycyjne urządzenia, dzielimy na sprzęty wolnostojące i do zabudowy. To, który produkt wybierzemy zależy od tego, jak dużo wolnego miejsca mamy w kuchni. Posiadacze pomieszczenia o niewielkim metrażu zwykle decydują się na zakup modelu do zabudowy, który można idealnie dopasować do kuchennych szafek. Niemniej jednak tego typu produkty wymagają opracowania planu rozmieszczenia mebli i sprzętów oraz ich montażu.

Lodówki wolnostojące nie muszą zajmować zbyt dużo miejsca (pod warunkiem, że wybierzemy model o odpowiedniej szerokości i wysokości). Poza tym w przypadku awarii takie urządzenie jest znacznie łatwiejsze w serwisowaniu niż produkt w zabudowie kuchennej. Pamiętajmy również, że w przypadku urządzeń zabudowanych kostkarka zawsze znajduje się wewnątrz sprzętu (zazwyczaj w zamrażarce) i mamy do niej trudniejszy dostęp. Ponadto modele do zabudowy są droższe niż te wolnostojące i nie każdego stać na taki wydatek.

 

Wymiary

Lodówki z kostkarką, z uwagi na dużą liczbę praktycznych opcji, często są bardzo rozbudowane. Wysokość takich urządzeń zwykle wynosi ponad 170 cm, a szerokość – ponad 70 cm. Przed wyjściem na zakupy warto zmierzyć wnękę lub przestrzeń, gdzie chcemy ustawić sprzęt. Wtedy na pewno szybciej uda nam się znaleźć idealnie pasujący model.

 

Urządzenie jedno- czy dwudrzwiowe?

Niektórzy konsumenci przekonują, że istotny wpływ na to, jaka lodówka z kostkarką jest najlepsza ma liczba drzwi. W tej kwestii duże znaczenie będą mieć nie tylko własne preferencje i wymagania, ale też metraż kuchni. W niewielkich pomieszczeniach modele dwudrzwiowe nie sprawdzają się zbyt dobrze, ponieważ znacząco ograniczają wolną przestrzeń. W takim przypadku lepszym wyborem jest sprzęt jednodrzwiowy, który wbrew pozorom może okazać się tak samo pojemny i komfortowy w użytkowaniu.

 

Umiejscowienie kostkarki

Kostkarka może być umieszczona wewnątrz zamrażarki lub na drzwiach. Druga opcja wydaje się wygodniejszym rozwiązaniem, ponieważ możemy szybko przygotować kostki lodu, bez konieczności otwierania urządzenia. Poza tym kostkarka zamontowana w zamrażarce zajmuje sporo miejsca, a to powoduje, że zmniejsza się pojemność tej części lodówki.

 

Klasa efektywności energetycznej

Klasa efektywności energetycznej daje nam informację o tym, jak dużo prądu pobiera urządzenie. Osobom dbającym o środowisko naturalne, które chcą zmniejszyć zużycie energii elektrycznej w domu polecamy zakup urządzenia w klasie od A do A+++. Należące do tej grupy modele pozwalają na zaoszczędzenie rocznie średnio nawet do ok. 200 zł.

 

Poziom generowanego hałasu

Ze względu na to, że lodówka to urządzenie pracujące przez cały czas nie może generować zbyt dużego hałasu. Dźwięki wydawane przez sprzęt nie powinny przekraczać wartości 50 dB. Nowoczesne modele są na tyle zaawansowane technologicznie, że hałaśliwość większości z nich mieści się na poziomie ok. 30 dB. Tak cicha lodówka z pewnością nie będzie zakłócać spokoju, ani snu żadnemu z domowników.

 

Sterowanie

Coraz częściej lodówki, także te z kostkarką mają sterowanie elektroniczne. To powoduje, że ustawienie właściwej temperatury chłodzenia i zamrażania oraz kontrola innych parametrów pracy urządzenia to wyjątkowo proste czynności. Na drzwiach urządzeń sterowanych elektronicznie znajduje się wbudowany wyświetlacz LCD, który zwykle jest podświetlony, np. na niebiesko.

 

Pojemność

Chcąc mieć pewność, że wybieramy właściwy sprzęt sprawdźmy jego pojemność. Pod uwagę weźmy nie tylko chłodziarkę, ale również zamrażarkę. Od tego zależy, jak dużo żywności będziemy mogli przechowywać wewnątrz urządzenia. Pojemność zamrażarki wynosi średnio od 100 l do 200 l, a chłodziarki – ponad 200 l.

 

 

Oświetlenie

Okazuje się, że na wysokość zużycia energii elektrycznej przez lodówkę wpływa nie tylko klasa efektywności energetycznej, ale również zastosowane wewnątrz sprzętu oświetlenie. Wybierając model z żarówkami LED możemy mieć pewność, że lodówka będzie dobrze oświetlona, a jednocześnie nie pobierze zbyt dużo prądu.

 

Funkcjonalność

Nie zapominajmy, że najlepsza lodówka z kostkarką jest wyposażona w funkcje pozytywnie wpływające na komfort użytkowania. Jedną z nich jest system No Frost, który skutecznie zapobiega osiadaniu szronu i lodu na ściankach. Za sprawą wspomnianej opcji nie ma potrzeby ręcznego rozmrażania urządzenia, co jest czasochłonne.

W sklepach możemy spotkać lodówki mające dodatkowo alarm otwartych drzwi. Jeśli nie domkniemy urządzenia, usłyszymy informujący nas o tym sygnał. W ten sposób uda nam się uniknąć zwiększonego poboru energii elektrycznej przez sprzęt w wyniku nagłego podwyższenia temperatury wewnątrz chłodziarki lub zamrażarki.

Często zdarza się, że mimo dbania o czystość komory chłodzącej wewnątrz lodówki pojawia się nieprzyjemny zapach. Sposobem na zapobieganie takim sytuacjom jest zakup sprzętu wyposażonego w filtr antyzapachowy.

 

Lodówki z kostkarką w dobrych cenach

Przeciętnie lodówki z kostkarką kosztują od 1000 zł do ponad 5000 zł. Jeżeli marzy nam się pojemny model z wieloma dodatkowymi funkcjami, powinniśmy mieć na uwadze, że to duży wydatek. Urządzenia oferowane przez najbardziej znane marki mogą kosztować nawet ponad 10 000 zł.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ