Beko BU 1101 i Whirlpool ARG 585/3 to najlepsze lodówki podblatowe do zabudowy, jakie możemy obecnie znaleźć w sklepach. Skąd to wiemy? Do takiego wniosku doszliśmy po przeanalizowaniu obowiązujących obecnie trendów zakupowych, a także licznych opinii opublikowanych w Internecie. Wspomniane urządzenia cieszą się największą popularnością wśród konsumentów. Model marki Beko to energooszczędny i pojemny sprzęt, który nie zajmuje dużo miejsca w kuchni. Dlatego świetnie sprawdza się on nawet w niewielkim pomieszczeniu. Co więcej, lodówka została wyposażona w zamrażalnik. Ponieważ pracuje ona bardzo cicho żaden z domowników nie powinien narzekać na zakłócanie spokoju (także w nocy). Whirlpool ARG 585/3, czyli model plasujący się na drugim miejscu naszego rankingu, wyróżnia się funkcjonalnością, jak również innowacyjnością. Nie trzeba go samodzielnie rozmrażać, co jest bardzo dużym udogodnieniem. Ponadto sprzęt jest pojemny i ma kilka praktycznych półek oraz przegródek w komorze chłodzącej. To pozwala odpowiednio pogrupować przechowywane produkty spożywcze, by mieć do nich łatwy dostęp.
Tabela porównawcza
Najlepsze lodówki podblatowe w 2024 roku
Jeżeli szukasz funkcjonalnego urządzenia do zabudowy jesteś we właściwym miejscu. Nasz ranking lodówek podblatowych z pewnością ułatwi Ci zakup. Znajdziesz tu opisy 5 sprzętów różnych marek, które mogą sprostać nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom.
Nasze zalecenia
Beko BU 1101
Chcielibyśmy zaprezentować Ci model Beko BU 1101 w klasie energetycznej A+. To urządzenie jednodrzwiowe o pojemności 128 l, które wyposażono w praktyczne oświetlenie wewnętrzne oraz zamrażalnik (umieszczony w górnej części). Poziom hałasu prezentowanej lodówki wynosi 39 dB. Pracuje ona więc stosunkowo cicho i nie zakłóca spokoju domowników.
Wymiary sprzętu to: wysokość – 82 cm, szerokość – 59,8 cm i głębokość – 54,5 cm. Wewnątrz komory chłodzącej znajdują się 3 szklane półki z możliwością regulacji, specjalny pojemnik na warzywa oraz dwie przegródki na drzwiach. Takie rozwiązanie pozwala utrzymać porządek i odpowiednio przechowywać poszczególne produkty spożywcze.
Po zapoznaniu się z opiniami konsumentów na temat powyższego modelu można wywnioskować, że jest to dobra i tania lodówka podblatowa. Ma ona kompaktowe wymiary, a mimo to może bardzo dużo pomieścić. Poza tym urządzenie pozwala znacząco zmniejszyć rachunki za prąd. Jak zapewnia producent, sprzęt zużywa ok. 118 kWh energii elektrycznej rocznie.
Whirlpool ARG 585/3
Whirlpool ARG 585/3 to lodówka w klasie energetycznej A+. Jej pojemność użytkowa wynosi 146 l. Wewnątrz komory chłodzącej znajdują się 3 szklane półki, 2 praktyczne pojemniki służące do przechowywania warzyw, a także dwie przegródki umieszczone na drzwiach.
Lodówka została wyposażona w technologię Auto Defrost, która odpowiada za automatyczne rozmrażanie. Dzięki niej możesz w łatwy sposób pozbyć się gromadzącego się wewnątrz urządzenia lodu. Całkowite wymiary modelu marki Whirlpool to: wysokość – 81,5 cm, szerokość – 59,6 cm oraz głębokość – 54,4 cm. Sprzęt ma możliwość obustronnego montażu drzwi, co jest bardzo dużym udogodnieniem.
Konsumenci docenili lodówkę przede wszystkim za energooszczędność. Rocznie zużywa ona 120 kWh, co przekłada się na niższe rachunki za prąd. Dodatkowym atutem wspomnianego urządzenia jest niski poziom hałasu (37 dB).
Bosch KUL 15A65
Przedstawiamy model Bosch KUL 15A65. To lodówka do zabudowy w klasie energetycznej A++, której roczne zużycie energii elektrycznej nie przekracza 140 kWh. Całkowita pojemność sprzętu to 123 l. Ze względu na możliwość obustronnego montażu drzwi, możesz dostosować sposób otwierania urządzenia do swoich preferencji. Wymiary powyższego produktu to: wysokość – 82 cm, szerokość – 60 cm oraz głębokość – 55 cm.
Wewnątrz komory chłodzącej znajdują się 2 szklane półki (jedna z nich ma możliwość regulacji wysokości) i 3 przegródki na drzwiach. Producent wyposażył urządzenie również w kilka dodatkowych akcesoriów, m.in. pojemnik na jajka i uchwyt do butelek. Ponieważ lodówka ma zamrażalnik, możesz bez przeszkód przechowywać nie tylko świeże, ale też zamrożone dania i produkty spożywcze.
Atutem modelu Bosch KUL 15A65 jest innowacyjność. Wykorzystuje on wiele nowoczesnych technologii zwiększających komfort użytkowania. Przykładem mogą być czujniki FreshSense, które stale monitorują i w razie konieczności regulują temperaturę wewnątrz komory chłodzącej oraz zamrażalnika. Dzięki temu wszystkie przechowywane składniki zachowują świeżość i dobry smak.
Amica UM130.3
Lodówka Amica UM130.3 to urządzenie w klasie energetycznej A+ (jej roczne zużycie energii elektrycznej wynosi 125 kWh). Sprzęt jest sterowany mechanicznie, jego pojemność netto to 130 l. Wewnątrz komory chłodzącej znajdują się 4 szklane półki i trzy specjalne przegródki na drzwiach. Umożliwiają one przechowywanie drobnych artykułów spożywczych oraz butelek z mlekiem czy napojami.
Lodówka ma opcję automatycznego rozmrażania, więc nie musisz tego robić ręcznie (co bywa dość kłopotliwe). Wymiary sprzętu to: wysokość – 81,5 cm, szerokość – 56 cm i głębokość – 55 cm. Nie zajmuje on dużo miejsca w kuchni i pasuje nawet do pomieszczenia o niewielkim metrażu.
Jak przekonują konsumenci, model marki Amica ma wiele zalet. Najczęściej wspominają oni o funkcjonalności i niskim poziomie hałasu (36 dB). Urządzenie pracuje wyjątkowo cicho, dlatego z pewnością nie będzie przeszkadzać żadnemu z domowników. Ponadto sprzęt jest pojemny i idealnie nadaje się dla osób mieszkających samotnie oraz par.
Electrolux ERN1300AOW
Produkt Electrolux ERN1300AOW wyróżnia się przede wszystkim niskim zużyciem energii elektrycznej (ok. 140 kWh rocznie). To model w klasie energetycznej A++, który może przyczynić się do zmniejszenia rachunków za prąd. Całkowita pojemność netto urządzenia to 123 l. Sprzęt wyposażono w niewielki zamrażalnik.
Wymiary lodówki to: wysokość – 82 cm, szerokość – 60 cm i głębokość – 55 cm. W komorze chłodzącej znajdują się 2 szklane półki i pojemnik na warzywa oraz owoce. Z kolei na drzwiach umieszczono 3 przegródki ułatwiające przechowywanie butelek i puszek. Urządzenie ma wewnętrzne oświetlenie oraz funkcję automatycznego rozmrażania. W zestawie znajdują się dodatkowe akcesoria w postaci uchwytu do butelek, tacki do robienia lodu, a także pojemnika na jajka.
Opublikowane w Internecie opinie o lodówkach podblatowych marki Electrolux są dowodem na to, że te sprzęty są wyjątkowo praktyczne, a do tego nie zajmują w kuchni dużo miejsca. Również model ERN1300AOW zyskał wiele pochlebnych komentarzy. Konsumenci chwalą go za możliwość odpowiedniego przechowywania artykułów spożywczych. Czujniki FreshSense stale kontrolują temperaturę wewnątrz zamrażalnika i komory chłodzącej, dlatego żywność pozostaje świeża przez długi czas.
Jaką lodówkę podblatową kupić?
Przewodnik zakupowy
Jeżeli planujemy zakup nowej lodówki, a nasza kuchnia jest niewielka model podblatowy jest bardzo dobrym wyborem. Służy on do zabudowy i ma niezwykle kompaktowe wymiary. Jednak znalezienie odpowiedniego urządzenia może okazać się kłopotliwe, choćby ze względu na mnogość tego typu produktów na rynku. Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas poradnik pomoże Ci podjąć słuszną decyzję. Znajdziesz tu kilka wskazówek na temat tego, jaką lodówkę podblatową wybrać.
Dlaczego warto zdecydować się na takie urządzenie?
Lodówka podblatowa jest funkcjonalna, a jednocześnie nie zajmuje dużo miejsca. Dlatego idealnie sprawdza się ona w kuchni, gdzie nie możemy pozwolić sobie na ustawienie sprzętu wolnostojącego. Jak sama nazwa wskazuje, model podblatowy mieści się pod kuchennym blatem, tak jak szafki, w których przechowujemy talerze czy garnki. Wszystko przez to, że w przeciwieństwie do tradycyjnych lodówko-zamrażarek wolnostojących, nie są one tak wysokie.
Wbrew pozorom, takie urządzenie jest bardzo praktyczne i może sporo pomieścić. To doskonały wybór dla osób mieszkających samotnie lub dla par. Zwykle tego typu sprzęty wyposażone są w kilka niewielkich półek i mały zamrażalnik. Taki model jest świetną opcją dla osób, które nie lubią gotować i robią to bardzo rzadko.
Wymiary
Choć lodówki podblatowe są niewielkie, to musimy upewnić się, że wybrany przez nas sprzęt zmieści się do naszej kuchni. Dlatego warto dokładnie zmierzyć przestrzeń, w której planujemy ustawić urządzenie.
Wysokość modelu podblatowego zazwyczaj wynosi 80 cm, a szerokość od 45 cm do 60 cm. Jego głębokość to przeważnie 46 cm (maksymalnie 64 cm). Z tego względu nie powinniśmy mieć problemu z doborem właściwego produktu nawet w przypadku niewielkiej kuchni, w której każdy centymetr wolnej przestrzeni jest bardzo cenny.
Klasa efektywności energetycznej
Wiele osób zastanawia się, jaka lodówka podblatowa jest najlepsza biorąc pod uwagę parametry techniczne. Konsumenci często nie wiedzą, na które z nich należy zwrócić szczególną uwagę. Jeżeli zależy nam na urządzeniu nie zużywającym dużo prądu polecamy przyjrzeć się zwłaszcza klasie efektywności energetycznej. To inaczej wskaźnik ilości energii zużytej przez sprzęt w ciągu roku (w porównaniu do standardowego modelu, którego zużycie zostało określone przez przepisy).
W przypadku lodówek do zabudowy, wyróżniamy 4 klasy efektywności energetycznej: A+++, A++, A+, B.
Szacuje się, że wybierając sprzęt w klasie A+++ możemy zaoszczędzić w ciągu roku ok. 100 zł lub nawet 200 zł, w zależności od pojemności produktu i wybranych przez nas opcji pracy. Biorąc pod uwagę fakt, że urządzenie będzie nieustannie pracować przez kilka lat, ta kwota znacząco wpływa na nasz portfel. Warto również pamiętać o tym, że bardziej energooszczędny model pozwala lepiej zadbać o środowisko naturalne, co jest dodatkowym atutem.
Poziom hałasu
Ponieważ lodówka pracuje przez całą dobę, nie powinna ona emitować zbyt dużego hałasu. Inaczej już po kilku dniach domownicy będą się uskarżać na ciągłe zakłócanie spokoju. Standardowo poziom głośności takich urządzeń mieści się w zakresie od 30 dB do 40 dB. Bardziej hałaśliwe sprzęty zazwyczaj już po kilku dniach ciągłej pracy stają się uciążliwe, a hałas może nam przeszkadzać w odpoczynku i powodować kłopoty ze snem.
Liczba półek
Panuje przekonanie, że najlepsza lodówka podblatowa to taki sprzęt, który mimo niewielkich gabarytów może dużo pomieścić. Dlatego robiąc zakupy, powinniśmy sprawdzić liczbę półek oraz ich budowę. Im więcej ich będzie, tym łatwiej pogrupujemy i posegregujemy artykuły spożywcze.
Standardowo w modelach podblatowych znajdują się 2 lub 3 półki. W niektórych możemy znaleźć specjalną szufladę służącą do przechowywania warzyw i owoców. Często na drzwiach lodówki również znajdują się niewielkie półeczki. Możemy na nich ustawić butelki z napojami, słoiki czy jajka. Dzięki temu wszystko mamy pod ręką i wiemy, gdzie dokładnie znajdują się poszczególne składniki spożywcze.
Zamrażalnik
Nie wszystkie urządzenia podblatowe są wyposażone w zamrażalnik. Niemniej ten element zazwyczaj podnosi funkcjonalność sprzętu. Jego obecność sprawia, że bez przeszkód możemy przechowywać lody, mięsa czy mrożonki.
W przypadku modeli montowanych pod blatem kuchennym zamrażalnik jest niewielki. Wewnątrz najczęściej znajduje się jedna półka. Nie jest to jednak znacząca wada. Mniejsze urządzenie pozwala nam lepiej zadbać o porządek i ułatwia planowanie zakupów. Ponieważ nie możemy w nim przechowywać za dużo produktów, musimy się dokładnie zastanowić, co jest nam potrzebne. To jest więc bardzo dobry sposób na zaoszczędzenie stosunkowo dużej kwoty (nie wydajemy pieniędzy na produkty, które nie są niezbędne).
Lodówki podblatowe w dobrych cenach
Najtańsze dostępne w sklepach lodówki podblatowe kosztują ok. 300 zł. Modele bardziej znanych i renomowanych marek zwykle są nieco droższe i musimy za nie zapłacić od 400 zł do 1000 zł.
Duży wpływ na cenę ma także klasa efektywności energetycznej. Bardziej energooszczędne urządzenie (A++ i A+++) przeważnie kosztuje więcej niż sprzęt w klasie A+ czy B. Jeśli mamy taką możliwość lepiej zwiększyć swój budżet i kupić droższą, bardziej energooszczędną lodówkę. Nasza inwestycja szybko się zwróci, gdyż rachunki za prąd z pewnością będą znacznie niższe.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ