Najlepszy robot kuchenny Clatronic

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Roboty kuchenne Clatronic – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2024

 

Roboty kuchenne marki Clatronic zyskują coraz większą popularność wśród konsumentów, a użytkownicy tych sprzętów przyznają, że jakość ich wykonania jest na wysokim poziomie. Jednym z najlepszych modeli jest Clatronic KM 3630. Urządzenie ma dużą moc, więc działa efektywnie. Można łatwo regulować prędkość jego pracy i dostosowywać w zależności od tego, co aktualnie przygotowujemy. Robot kuchenny został wykonany m.in. ze stali szlachetnej, czyli materiału, który nie ulega zniekształceniom ani działaniu korozji. Sprzęt ma w zestawie wymienne końcówki, dużą misę i pokrywę, która skutecznie zabezpiecza przed rozpryskiwaniem składników. Zachowanie czystości w kuchni jest dzięki temu łatwiejsze. Producent oferuje też inne, równie dobre modele. Drugie miejsce w prezentowanym na tej stronie rankingu zajął robot kuchenny Clatronic KM 3709. Ma on płynną regulację obrotów i jest łatwy w obsłudze. Jakość wykonania tego sprzętu kuchennego jest bardzo dobrze oceniana.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Robot jest trwały i nie podatny na awarie, wyprodukowano go ze starannie dobranych materiałów (stali szlachetnej i tworzywa sztucznego). Daje on możliwość regulacji prędkości pracy, w razie potrzeby możemy skorzystać z trybu pulsacyjnego.

Wady

Pojawiają się pojedyncze opinie, że urządzenie jest zbyt hałaśliwe. Jednak po pewnym czasie można przyzwyczaić się do poziomu głośności dźwięków generowanych przez sprzęt.

Podsumowanie

Moc modelu wynosi 1200 W. Dołączono do niego wymienne końcówki: do ubijania, mieszania, jak również hak do zagniatania ciasta. Robot na pewno przyda się w kuchni i to nie tylko podczas pieczenia ciast oraz ciasteczek. To sprzęt o uniwersalnym designie.

Drugi wybór

Zalety

Do urządzenia dołączono solidną misę ze stali nierdzewnej, która ma dużą pojemność (5 l). W komplecie są też przydatne akcesoria, w tym trzepaczka i hak do zagniatania ciasta. Sposób działania sprzętu jest oparty na ruchu planetarnym.

Wady

Pokrywa na misę, która zapobiega rozpryskiwaniu miksowanej masy, nie jest zbyt solidna. Należy zachować ostrożność podczas jej zakładania, zdejmowania i mycia.

Podsumowanie

Robot ma moc równą 1000 W. W jego podstawie znajdują się antypoślizgowe nóżki, dlatego nie powinien przesuwać się na kuchennym blacie. Obsługa urządzenia nie jest skomplikowana, podobnie jak wymiana końcówek. Co więcej, model nie generuje dużego hałasu podczas pracy.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt stoi stabilnie na blacie i nie przesuwa się, nawet podczas wyrabiania gęstego ciasta. Wszystko ze względu na umieszczone w podstawie antypoślizgowe nóżki. Wymiana końcówek jest łatwa i nie wymaga użycia dużej siły.

Wady

W dołączonej do zestawu misie zmieści się do 1,7 kg ciasta, jej pojemność wynosi nieco ponad 4 l. Kupujący uważają, że powinna być ona nieco większa.

Podsumowanie

Urządzenie umożliwia łatwe przygotowanie deseru, ciast, a także sosów. Jego moc wynosi 600 W. Robot estetycznie się prezentuje, a steruje się nim za pomocą pokrętła. Ma on bezstopniową, elektroniczną regulację prędkości pracy, dodatkowo został wyposażony w tryb pulsacyjny.

 

 

Roboty kuchenne Clatronic – ranking

 

 

Clatronic KM 3630

 

Robot kuchenny Clatronic KM 3630 o mocy 1200 W to praktyczne urządzenie, które umożliwi Ci przygotowanie wielu ciast. Sprzęt jest wyposażony w dużą, bo aż 6,3 litrową misę. Zestaw zawiera między innymi mieszadło hakowe z odlewu aluminiowego do ucierania ciasta, hak do wyrabiania ciasta drożdżowego oraz trzepaczkę ze stali szlachetnej. Montaż każdego z tych elementów przebiega bez większych problemów.

Komplet obejmuje też pokrywkę na misę z zabezpieczeniem przed rozpryskiwaniem. Wszystkie elementy są łatwe w pielęgnacji. Prezentowany robot ma szeroką regulację intensywności pracy – może pracować na najwyższych obrotach nawet przez kilka minut, ale też bardzo wolno ugniatać na przykład ciasto na pizzę.

Osoby, które kupiły ten model, bardzo pozytywnie odnoszą się do jego wykonania – materiał obudowy i wszystkich elementów jest solidny i niepodatny na korozję. Dużym plusem jest też stabilność robota. Poza tym wiele osób twierdzi, że znacznie ułatwia on pracę w kuchni i wręcz zachęca do pieczenia ciast.

Robot kuchenny Clatronic KM 3630 ma moc równą 1200 W. Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z misą o pojemności 6,3 l.

 

Zalety

Materiały wykonania: Sprzęt kuchenny wykonano przy użyciu dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego i stali szlachetnej. W rezultacie robot kuchenny jest wytrzymały, a ryzyko jego awarii bardzo małe.

Regulacja prędkości pracy: Użytkownicy doceniają to, że można łatwo regulować prędkość pracy robota kuchennego. Do wyboru jest kilka poziomów, w tym funkcja pracy pulsacyjnej.

Pokrywa: Do kompletu dołączono solidnie zrobioną pokrywę, która skutecznie zabezpiecza przed rozpryskiwaniem się składników mieszanych w misie.

Różne funkcje: Z robota kuchennego można korzystać w różnych sytuacjach. W zestawie znajduje się końcówka do mieszania, do ubijania, a także hak przeznaczony do ugniatania ciasta.

Uniwersalna stylistyka: Sporo osób docenia to, że sprzęt ma uniwersalny design. Ten robot kuchenny będzie pasował do kuchni urządzonej w każdym stylu. Jest dostępny w szarej i czerwonej wersji kolorystycznej.

 

Wady

Głośna praca: Czytając recenzje można natknąć się na pojedyncze komentarze, z których wynika, że urządzenie generuje stosunkowo duży hałas.

 

 

 

 

Clatronic KM 3709

 

Chcielibyśmy zaprezentować Ci dokładny opis robota kuchennego Clatronic KM 3709, który zdobywa dobre opinie użytkowników. Urządzenie ma prosty design, więc pasuje do innych sprzętów kuchennych. Jego moc wynosi 1000 W, co jest gwarancją efektywności działania. W zestawie jest 5-litrowa misa wykonana ze stali nierdzewnej, w której mieści się nawet do 3 kg ciasta.

Robot kuchenny jest dostępny w komplecie z wymiennymi końcówkami. Kupujący otrzymuje mieszadło, hak do wyrabiania ciasta i trzepaczkę. Pierwsze dwa akcesoria są zrobione z odlewu aluminiowego, a ostatnie ze stali szlachetnej. Przy podstawie znajdują się nóżki ze specjalnymi przyssawkami. W rezultacie sprzęt nie przesuwa się po kuchennym blacie.

Clatronic KM 3709 to robot kuchenny, który warto mieć w swoim domu. Znacznie ułatwia przygotowanie smacznych deserów i innych potraw. Według użytkowników największą zaletą urządzenia jest to, że działa sprawnie, nie generuje dużego hałasu i jest łatwe w obsłudze.

Model KM 3709 to dobry robot kuchenny Clatronic do 300 zł. Moc sprzętu wynosi 1000 W.

 

Zalety

Ruch planetarny: Robot kuchenny wykonuje ruch planetarny, więc można być pewnym, że działa efektywnie. Składniki są dobrze rozmieszane nie tylko na środku, ale też po bokach misy i na jej dnie.

Dodatkowe elementy: Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z dodatkowymi końcówkami, które czynią je funkcjonalnym. W komplecie znajduje się hak do ugniatania ciasta, trzepaczka i końcówka do ubijania.

Solidna misa: Konsumenci dobrze oceniają jakość wykonania misy. Zrobiono ją z wytrzymałej stali nierdzewnej. Jej pojemność liczy 5 l.

Łatwa obsługa: Przeprowadzony test robotów kuchennych Clatronic wykazał, że rekomendowany model jest wyjątkowo łatwy w obsłudze. Nie pojawiają się żadne problemy związane z wybieraniem ustawień.

 

Wady

Pokrywa: W opakowaniu znajdziemy pokrywę zabezpieczającą przed rozpryskiwaniem. Nie jest ona jednak dostatecznie solidna.

 

 

 

 

Clatronic KM 3610

 

Prezentujemy profesjonalny robot kuchenny Clatronic w dobrej cenie – model KM 3610 o mocy 600 W. Jest to urządzenie bardzo praktyczne, gdyż pozwala na przygotowanie wielu ciast i deserów. W zestawie znajdziemy nie tylko trzepaczkę do ubijania, ale też ucierania czy hak do zagniatania ciasta.

Bezstopniowa, do tego elektroniczna regulacja prędkości znacznie ułatwia ustawianie pracy sprzętu – można ubijać bardzo szybko, ale też wolno ugniatać ciasta, które tego wymagają. Bardzo praktyczna okazuje się funkcja elektronicznego timera. Część elementów prezentowanego robota jest wykonana przy użyciu aluminiowego odlewu ciśnieniowego, inne ze stali nierdzewnej. Całość jest solidna i bardzo odporna na uszkodzenia.

Urządzenie jest cenione przez wiele osób. Konsumenci zgodnie stwierdzają, że jest ono wygodne w obsłudze, a także pielęgnacji – misa nie jest duża, dlatego łatwo się ją myje. Jednocześnie jej pojemność jest w pełni wystarczająca, aby przygotować prawie 2 kg ciasta.

Robot kuchenny Clatronic KM 3610 ma moc równą 600 W. Pojemność misy jest równa 4,2 l. Urządzenie waży 4,5 kg.

 

Zalety

Stabilność: Sprzęt zachowuje stabilność, a wszystko dzięki odpowiednio wykonanym nóżkom. Mają one specjalne przyssawki, które zabezpieczają przed przesuwaniem się urządzenia po blacie.

Łatwa wymiana końcówek: Robot kuchenny ma specjalny uchwyt przeznaczony do szybkiego mocowania końcówek. Ich wymiana jest bardzo prosta i zajmuje tylko chwilę.

Efektywna praca: Dla wielu osób szczególne znaczenie ma to, że urządzenie działa efektywnie. Ugniatanie ciasta czy mieszanie składników nie trwa długo. Co więcej, sprzęt się nie nagrzewa, co zdecydowanie zmniejsza ryzyko awarii.

 

Wady

Wielkość misy: Niektórzy twierdzą, że misa mogłaby być większa. Mieści się w niej ok. 1,7 kg ciasta.

 

 

 

 

Jaki robot kuchenny Clatronic wybrać?

 

Gotowanie czy pieczenie w obecnych czasach jest zdecydowanie łatwiejsze niż kiedyś – głównie ze względu na urządzenia, które przyspieszają naszą pracę. Wśród nich należy wymienić roboty kuchenne. Jeśli właśnie szukasz nowego sprzętu do swojej kuchni, jesteś w odpowiednim miejscu – w tym krótkim poradniku znajdziesz kilka przydatnych wskazówek, jak kupić dobry model.

Wśród znanych i cenionych producentów małego AGD należy wymienić firmę Clatronic, której to poświęcimy nasz krótki ranking. Jest ona znana nie tylko z produkcji robotów kuchennych, ale też innych sprzętów kuchennych. Polacy często sięgają po urządzenia Clatronic ze względu na ich funkcjonalność oraz atrakcyjną cenę.

Wielu kucharzy podkreśla, że najlepszy robot kuchenny Clatronic w 2024 roku wykonany jest z solidnych tworzyw wzmocnionych stalą. Każdy z elementów składowych robota jest odpowiednio wyprofilowany i dobrze dopracowany. Dobrze, jeśli odłączane części można bez obaw myć w zmywarce – ułatwia to pielęgnację.

Duże znaczenie ma moc robota – im jest większa, tym urządzenie pracuje wydajniej. W swojej ofercie Clatronic ma sprzęty o mocy od 400 W do nawet 1500 W. Zwykle urządzenia mocniejsze to modele wielofunkcyjne, które pozwalają nie tylko ubijać czy ucierać ciasto, ale mają też dodatkowe elementy, jak blender, wyciskarka soków, maszynka do mielenia mięsa itp. Przed wyborem konkretnego robota warto sprawdzić, jakie opcje posiada i dobrać model do swoich potrzeb – nie każdy potrzebuje sprzętu All-in-One, a dla innych to podstawa.

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Bożena

January 7, 2022 at 5:21 pm

Wszystko fajnie, ale części nie dokupię.

Répondre
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

January 8, 2022 at 5:19 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

Répondre