Najlepszy robot kuchenny Kasia

Ostatnio aktualizowane: 29.05.24

 

Robot kuchenny Kasia – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2024

 

Jaki jest najlepszy robot kuchenny Kasia w 2024 roku?

 

Robot kuchenny w czasach współczesnych, to urządzenie, bez którego wiele pań domu w ogóle nie wyobraża sobie funkcjonowania w kuchni. Jednak istnienie wielu rozmaitych odmian robotów, ich funkcjonalności i zakresu prac, jakie wykonują, zmusza nas do dokładnego przestudiowania, jakie funkcje oferuje model który chcemy kupić, oraz czy został wyposażony we wszystkie potrzebne nam technologie.

 

 

Pierwszą sprawę, na jaką zwracamy uwagę jest moc urządzenia. Na rynku są dostępne roboty o mocy od 500 do 2000 W. Moc urządzenia pozwala na jego dłuższą lub krótszą pracę. Zatem gdy kupisz model o słabej mocy, może się okazać, że po 5 minutach rozdrabniania produktów musisz zrobić przerwę, aby nie spalić urządzenia. Czyli jak z tego wynika – im większa moc tym lepiej, jednak musisz pamiętać, że większa moc to również wyższe koszty eksploatacji. Optymalna moc domowego robota kuchennego to 800 – 1000 W.

Kolejnym kryterium wyboru robota jest ilość obrotów na minutę. Znów, jeśli jest ich zbyt mało, to praca będzie długo trwała warto, więc zdecydować się na robot, który legitymuje się 3000 obrotami na minutę. A w przypadku, gdy wydajność jest priorytetem, nawet należy wybrać wyższe obroty urządzenia. Dobrze jest też, gdy zakupiony model ma możliwość wyboru prędkości obrotowej, a także jest wyposażony w tryb pulsacyjny, który pozwala na kruszenie twardych produktów.

Wielkość misy ma o tyle znaczenie, że w przypadku za małej jej pojemności będziemy musieli jedno ciasto przygotowywać na dwa razy, bo jednorazowo nie zmieścimy wszystkich składników w misie. To, jaka będzie odpowiednia pojemność misy, jest oczywiście uwarunkowane indywidualnie i podyktowane wielkością rodziny. Natomiast, jaki powinien być materiał, z którego misa będzie wykonana? Wielu ekspertów opowiada się, że powinna ona być ze stali szlachetnej INOX. Materiał ten jest trwały, nie reaguje z produktami i łatwo się go czyści.

Bezwzględnie konieczne jest, aby Twój robot miał rozmaite zabezpieczenia, które zapobiegną mniejszej lub większej tragedii. Do najbardziej potrzebnych zalicza się zabezpieczenie przed wyjęciem mieszadeł, zabezpieczenie przed niezamkniętą pokrywą, oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Ponieważ robot kuchenny kupujemy po to, aby zastąpił pracę ręczną, dobrze jest, gdy kupowane urządzenie będzie miało tak dużo funkcji, jak jest nam potrzebnych. Dlatego roboty są wyposażane w szereg rozmaitych tarcz do rozdrabniania. Możemy za pomocą nich kroić w plastry różnej grubości, robić wiórki, ścierać, siekać, czy szatkować. Są końcówki do krojenia frytek, chipsów, mieszadło do wyrabiania ciasta do ubijania piany, wyciskarka do cytrusów. Wiele robotów kuchennych jest wyposażona również w młynek do kawy i szereg sit.

 

 

MPM Kasia 116

Najważniejsze zalety

Bardzo duża ilość funkcji, jakie roboty kuchenne Kasia są w stanie w kuchni zrobić. Dzięki swojemu wyposażeniu model ten służy do siekania, mieszania, ścierania, rozdrabniania, zagniatania, miksowania, ubijania, krojenia w plastry i wyciskania soku.

Robot ma silnik nowej generacji, w którym zastosowano łożyska kulkowe, mniej nagrzewające się, oraz lepszej jakości szczotki węglowe. Dzięki tym parametrom robot uzyskuje wysokie obroty pracy (na przykład blender uzyskuje obroty 13100 na minutę) co wpływa na tempo pracy. Dodatkowo regulacja prędkości obrotów w zakresie trzech poziomów wraz z funkcją PULSE, pozwala na wybór opcji przez użytkownika.

 

Najważniejsze wady

Waga i wielkość urządzenia. Niestety chcąc mieć tak bogate wyposażenie, zajmuje ono sporo miejsca. Mamy tu 2 misy – 1,5 litra i 1 litr, szereg tarcz i końcówek. Dlatego dobry i tani robot kuchenny Kasia waży 8,5 kg.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Robot kuchenny Kasia to sukces branży robotów kuchennych, dlatego po wielu latach oferowania markowego produktu firma MPM zdecydowała się na unowocześnienie swojego flagowego produktu. Kasia została wyposażona w silnik nowej generacji, z lepszym uzwojeniem, nienagrzewającymi się łożyskami kulkowymi i szczotkami węglowymi.  Silnik ten pozwolił na uzyskanie lepszych prędkości obrotowych i obecnie w blenderze model ten uzyskuje do 13100 obrotów na minutę. Użytkownikowi oddano do dyspozycji kilkupoziomowy regulator obrotów wraz z funkcją PULSE.

 

 

Producent zadbał też o nowy design modelu. Mamy tu wyraźne naklejki z informacjami o dostępnych funkcjach. Wszystkie funkcje są opisane w języku polskim. Jako prezent, producent z okazji 18-stych „urodzin” Kasi, część urządzeń sprzedaje z dołączoną książką kucharską.

Kasia jest sterowana mechanicznie i w wyposażeniu ma takie akcesoria, jak blender, nóż metalowy, nasadka hakowa, tarcza do plasterków, do cienkich i grubych wiórek, do ścierania, tarcza do frytek, trzepaczka do ubijania, łopatka i popychacz. Pojemność misy głównej wynosi 1,5 litra, a misy blendera to 1 litr. Dodatkowo model ten jest wyposażony w wyciskarkę do cytrusów, sokowirówkę i mikser kielichowy. Model ten został również wyposażony w schowek na akcesoria, oraz schowek na przewód.

 

Dla bezpieczeństwa użytkownika producent wyposażył ten model w automatyczny system bezpieczeństwa. Nie da się uruchomić robota, który został niepoprawnie złożony. Ponadto producent jest dumny z faktu, że od co najmniej sześciu lat robot kuchenny Kasia jest uznawany przez branżowy miesięcznik “AGD RTV Infoserwis” za najlepszy robot kuchenny na naszym rynku. Dlatego bez wątpienia możemy ten model polecić wszystkim osobom poszukującym wszechstronnego urządzenia kuchennego.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ