Opinie o Bosch MUM54251

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Robot kuchenny ma stopniową regulację prędkości pracy, więc można z łatwością dostosować go do aktualnych potrzeb. Dodatkowo użytkownik ma możliwość skorzystania z funkcji pracy pulsacyjnej. Mieszadła wykonują ruch planetarny, co daje pewność, że wszystkie składniki będą dobrze połączone (końcówki ruszają się w 3 kierunkach jednocześnie). Komplet zawiera etui przeznaczone do bezpiecznego przechowywania wszystkich akcesoriów.

 

Najważniejsze wady:

Zdarzają się przypadki, kiedy sprzęt samoczynnie się wyłącza. To błąd, który trudno zdiagnozować. Niekiedy bywa irytujący, szczególnie jeśli mamy mało czasu na przygotowanie posiłku.

 

Werdykt: 9.8/10

Mimo że model Bosch MUM54251 nie jest pozbawiony wad, przez wiele osób jest uważany za najlepszy robot kuchenny, jaki w tej cenie można znaleźć na rynku. Na obudowie znajduje się praktyczny schowek do przechowywania przewodu zasilającego. Silnik ma zabezpieczenie przed przeciążeniem.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dołączone do zestawu wyposażenie

W komplecie znajduje się wiele przydatnych akcesoriów, dlatego też cena Bosch MUM54251 nie wydaje się wygórowana. W opakowaniu można znaleźć m.in. rozdrabniacz do owoców i warzyw z 3 wymiennymi tarczami wykonanymi ze stali szlachetnej. Mają one aż 5 funkcji: krojenie na grube i drobne plasterki, krojenie na drobne i grube wiórki i drobne tarcie. Dodatkowo zestaw zawiera przystawkę Cube Cutter, która umożliwia krojenie wędlin, owoców i warzyw w równą kostkę. Przydatna okazuje się też wyciskarka do cytrusów i maszynka do mielenia mięsa. Jeśli lubisz piec, ucieszy Cię solidnie zrobiony, metalowy hak do zagniatania ciasta i końcówka do ubijania i mieszania. Zestaw zawiera też etui przeznaczone do przechowywania wszystkich dodatkowych elementów. Dzięki niemu łatwiej zachować porządek i znaleźć element, którego akurat potrzebujemy.

Wygoda użytkowania

Czytając opinie o Bosch MUM54251 można dowiedzieć się, że korzystanie z robota kuchennego jest wygodne. Dzieje się tak m.in. z uwagi na dobrze przemyślaną budowę sprzętu. Wykorzystano w nim system EasyArmLift, dlatego wymiana końcówek przebiega bez żadnych problemów. Ramię można ustawiać w 3 różnych pozycjach. Na komfort użytkowania wpływa też to, że czyszczenie sprzętu jest łatwe. Dzieje się tak, ponieważ zastosowane w procesie jego produkcji materiały mają gładką powierzchnię. Dodatkowo robot kuchenny ma funkcję łagodnego rozruchu.

 

Bezpieczeństwo pracy

Dla kupujących istotne znaczenie ma to, że producent zadbał, aby korzystanie z robota było w pełni bezpieczne. Przede wszystkim wybrał on do produkcji wysokiej jakości tworzywa sztuczne, które nie zawierają niebezpiecznego dla zdrowia bisfenolu A. Dodatkowo przy podstawie umieszczono silikonowe przyssawki, więc sprzęt nie przesuwa się po blacie. Model ma też specjalne zabezpieczenie chroniące przed przeciążeniem, a w konsekwencji awarią silnika. W przypadku złego podłączenia dodatkowego wyposażenia nie ma możliwości uruchomienia robota kuchennego.  

 

Mikser kielichowy

Zależy Ci na tym, aby przygotowywać zdrowe posiłki np. smoothie z sezonowych warzyw i owoców. Jeśli tak, prezentowany model jest dla Ciebie. Przeprowadzony test Bosch MUM54251 potwierdził, że wchodzący w skład zestawu mikser kielichowy jest solidnie zrobiony, a ostrza tnące odznaczają się efektywnością działania. W kielichu można nie tylko zblendować owoce i warzywa, a też zmiksować zupę czy skruszyć kostki lodu. Co istotne, pojemnik jest przeznaczony do mycia w zmywarce, więc jego pielęgnacja nie zajmuje dużo czasu.  

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ