5 ciekawych funkcji mikrofalówek, które warto poznać

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

 

Urządzenia, które potrafiły tylko rozmrażać produkty i podgrzewać dania to już przeszłość. Wraz z rozwojem technologii, mikrofalówki stają się coraz bardziej zaawansowane, a ich funkcjonalność bywa zaskakująca. Poznaj najciekawsze możliwości mikrofalówek, na które warto zwrócić uwagę podczas wybierania nowego sprzętu kuchennego do domu. Zdziwisz się, co potrafią niektóre modele!

 

Z tekstu dowiesz się:

    • na czym polega funkcja rozmrażania czasowego i wagowego,

    • które mikrofalówki mają funkcję grillowania,

    • jakie programy automatyczne mogą ułatwić codzienne używanie mikrofalówki,

    • na czym polega funkcja gotowania wieloetapowego,

    • dzięki jakiej funkcji mikrofalówka może być alternatywą dla piekarnika.

Rozmrażanie czasowe i wagowe, grillowanie, programy automatyczne – to tylko niektóre funkcje, z których możesz korzystać, jeśli zdecydujesz się na jedną z nowoczesnych kuchenek. Czytaj dalej, aby przyjrzeć się urządzeniom bliżej na przykładzie mikrofalówek Toshiba.

 

1. Praktyczna funkcja rozmrażania czasowego i wagowego

Funkcja rozmrażania czasowego i wagowego jest dostępna w większości nowoczesnych mikrofalówek. Funkcja ta pozwala na rozmrażanie produktów w sposób kontrolowany i precyzyjny, zależnie od ich wagi i rodzaju. Dzięki niej przygotujesz niezbędne składniki już w kilka minut – bez ciągłego wydłużania czasu rozmrażania lub zbytniego przegrzewania produktów, które mają pozostać w temperaturze pokojowej.

 

2. Funkcja grilla – które modele ją posiadają?

Kolejną ciekawą funkcją jest funkcja grilla, która pozwala na przygotowanie potraw w sposób podobny do tradycyjnego grillowania. Opcja ta dostępna jest na przykład w modelach Toshiba MWP-MG20P(BK) i MM-EG23P(BK. Dzięki niej możesz uzyskać chrupiącą skórkę soczystego w środku mięsa oraz efekt delikatnie przyrumienionych warzyw. A to wszystko bez godzin spędzonych na dmuchaniu w żarzący się węgiel, bez zadymionego powietrza oraz dużo szybciej niż w piekarniku!

 

3. Programy automatyczne – gotowanie łatwiejsze niż kiedykolwiek

Niektóre mikrofalówki oferują programy automatyczne, które ułatwiają przygotowanie różnych potraw. Przykładowo, modele Toshiba MM-EM23P(BK) oraz MM-EG23P(BK) są wyposażone w 6 automatycznych programów gotowania, takich jak popcorn, ziemniaki, mrożone warzywa, napoje, talerz obiadowy oraz mrożona pizza. Wystarczy, że wybierzesz, jaki rodzaj dania chcesz przygotować, a mikrofala dobierze za Ciebie właściwe ustawienia.

 

4. Gotowanie wieloetapowe dla wymagających użytkowników

Automatyzm w mikrofalówkach ułatwia codzienne czynności w kuchni, ale przecież nie w każdym przypadku jest najlepszym rozwiązaniem. Właśnie dlatego niektóre modele kuchenek mikrofalowych, np. Toshiba MM-EG23P(BK) i MM-EM20P(WH), pozwalają Ci zaplanować przygotowywanie posiłku dokładnie tak, jak lubisz. To możliwe dzięki funkcji gotowania wieloetapowego, która pozwala w czasie pierwszych minut gotowania używać większej mocy, a następnie mniejszej – albo odwrotnie. Mikrofala Toshiba płynnie zmieni ustawienia, aby efekt przygotowywania posiłku był taki, jaki akurat chcesz osiągnąć.

 

5. Alternatywa dla piekarnika, czyli funkcja konwekcji

Kolejną przydatną funkcją jest konwekcja, która pozwala na przygotowanie potraw z użyciem gorącego powietrza – cyrkulacja ciepła wspomagana wentylatorem prowadzi do szybkiego i równomiernego podgrzania. Ta funkcja jest dostępna w modelu Toshiba MW2-AC25TF(BK). Jeśli więc zdecydujesz się właśnie na tę kuchenkę mikrofalową, będziesz mógł uzyskać idealnie upieczone ciasto, ziemniaki i wiele innych dań. Funkcja konwekcji sprawdza się też w opiekaniu, prażeniu i grillowaniu. To idealne rozwiązanie dla osób, które rzadko używają piekarnika i chcą oszczędzić nieco miejsca w niewielkiej kuchni.

To tylko niektóre z ciekawych funkcji, które oferują nowoczesne kuchenki mikrofalowe. Szybki start, szybkie gotowanie, timer, elektroniczny wyświetlacz… Można tak wymieniać jeszcze naprawdę długo! Sprawdź mikrofalówki Toshiba i wybierz model z funkcjami, których potrzebujesz.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ