Ekspresy do kawy który z nich wybrać

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Lubisz zaczynać dzień od filiżanki mocnej, aromatycznej kawy? A może delektujesz się przy pysznym latte lub wykorzystujesz przerwę w pracy, by popijać cappuccino? Kupując ekspres do kawy, możesz samodzielnie przygotować napój, który będzie smakował jak w najlepszej kawiarni. Jakie ekspresy do kawy są warte uwagi? Czym się kierować podczas wyboru?

Latte, macchiato, cappuccino, a może espresso? Każdy z nas ma swój ulubiony rodzaj kawy. Dzięki dobremu ekspresowi, przygotujesz dowolną kawę i będziesz się cieszył jej smakiem w domowym zaciszu. Na rynku znajdziesz bardzo różne urządzenia, dzięki którym przygotujesz różne rodzaje naparów. Dlatego, zanim pójdziesz na zakupy, doprecyzuj swoje potrzeby i zastanów się, czego oczekujesz od ekspresu.

 

Ekspresy do kawy: zalety

Być może zastanawiasz się, czy warto inwestować w ekspres do kawy. Przecież możesz pić tę parzoną lub rozpuszczalną, bądź kupować kawę na wynos, gdy przechodzisz obok kawiarni lub sklepu, wybierając przy tym ulubiony rodzaj kawy. To prawda, ale każdy miłośnik tego aromatycznego napoju z pewnością doceni zalety posiadania własnego ekspresu do kawy.

Ekspresy do kawy są dziś bardzo funkcjonalne i proste w obsłudze. Dziś każdy jest w stanie z nich skorzystać. Z ekspresem proces parzenia kawy staje się znacznie prostszy i krótszy, a smak kawy pozostaje taki, jak w najlepszej kawiarni. Napój tworzysz w ten sam powtarzalny sposób. W tym czasie możesz się zająć innymi czynnościami, np. przygotować śniadanie lub wykonać telefon. Po chwili otrzymasz gotową, pyszną kawę.

Ponadto ekspres to doskonała opcja dla osób, które pracują zdalnie i pragną mieć pyszną, aromatyczną kawę bez wychodzenia z domu. Dobry ekspres stworzy Ci namiastkę biura i z pewnością umili Ci czas, spędzany przy komputerze.

Zakup dobrego ekspresu ułatwia życie, przyspiesza przygotowywanie kawy, spienianie mleka itd. Jeśli zdarzyło Ci się wejść do kawiarni i opuścić ją z kubkiem niesmacznej kawy, wybierając własny ekspres z pewnością unikniesz sytuacji i zawsze otrzymasz smaczny napój, który Cię nie rozczaruje!

Rodzaje ekspresów do kawy

Ekspresy do kawy to tak naprawdę szerokie pojęcie. Wyróżniamy kilka rodzajów ekspresów:

• ekspresy ciśnieniowe; ekspres na kapsułki, ekspres kolbowy i ekspres automatyczny

• ekspres przelewowy

Ekspresy przelewowe są najprostszym i najtańszym rozwiązaniem. Jeśli satysfakcjonuje Cię filiżanka “małej czarnej” i nie potrzebujesz do szczęścia espresso macchiato itd., ten ekspres z pewnością Cię zadowoli. W urządzeniach tych zmielona kawa zalewana jest wrzącą wodą.

Jeśli chodzi o ciśnieniowy ekspres na kapsułki, jest to doskonały wybór dla osób, które lubią pić różne rodzaje kaw, np. latte macchiato, capuccino itd. Wybierając ten ekspres, możesz pominąć mielenie kawy, wystarczy, że wybierzesz odpowiednią kapsułkę z kawą (lub z mlekiem). W ten sposób możesz też przygotować inne napoje, np. gorącą czekoladę.

Ekspres do kawy ciśnieniowy kolbowy, daje więcej możliwości związanych z parzeniem kawy i zapewnia większą wygodę. Kluczową rolę odgrywa pompa, dzięki której gorąca woda trafia do pojemnika na zmieloną kawę. Im model jest nowszy, tym więcej taki ekspres daje możliwości parzenia kawy. 

Ekspresy ciśnieniowe automatyczne są najdroższymi i najbardziej zaawansowanymi ekspresami. Dzięki nim możesz przygotować zarówno mocne espresso, puszyste cappuccino, jak i delikatne latte ze spienionym mlekiem. Korzystanie z takiego ekspresu jest bardzo komfortowe – wystarczy włączenie jednego przycisku.

A jaki będzie Twój wybór? Tak czy siak, każdy miłośnik kawy z pewnością będzie zadowolony!

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ