Jak wybrać grill elektryczny ?

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

Artykuł sponsorowany

 

Wiosenno-letni czas to idealny moment na zakup grilla elektrycznego. Ciepła pora roku, aż sprzyja spożywaniu posiłków na świeżym powietrzu. A co, gdy pogoda nie dopisze i nasze grillowe plany zostaną odłożone na nadejście sprzyjających warunków pogodowych? Tutaj z pomocą nadchodzi grill elektryczny. Będąc właścicielem takiego grilla, już żadna aura nie będzie straszna, ponieważ z posiadaniem takiego urządzenia zorganizujesz ucztę grillową nawet we własnej kuchni! Zapotrzebowanie na ten produkt stale rośnie, dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej modeli do wyboru.

Zatem, jaki grill elektryczny wybrać i na co zwrócić uwagę? Jakie modele grilli elektrycznych istnieją i według jakich kryteriów je wybrać? Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby kupić grill elektryczny, którego potrzebujesz.

 

Jak działa grill elektryczny?

Grill elektryczny działa dzięki podłączeniu do prądu. Urządzenie po podłączeniu do gniazdka elektrycznego podgrzewa powierzchnię, na której umieszczana jest żywność. Pod powierzchnią do smażenia, na której kładzie się jedzenie, znajdują się specjalne grzałki, dzięki którym grill może osiągnąć wysoką temperaturę. Szybkość nagrzewania płyty zależy od mocy danego urządzenia. Dodatkowo grille elektryczne zaopatrzone są w regulator temperatury, który służy do wyboru intensywności grillowania.

 

Jak wybrać grill elektryczny?

Przed porównywaniem poszczególnych produktów, warto zastanowić się nad budżetem, jakim dysponujemy, pomoże to znacząco zawęzić listę dostępnych sprzętów. Ceny grilli elektrycznych wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Oczywistym jest też, że im sprzęt droższy, tym więcej zalet i dodatkowych funkcji posiada. Profesjonalne modele mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Znaczące jest to, w jaki sposób zamierzasz korzystać z grilla elektrycznego, dlatego też niezwykle pomocne będzie zorientowanie się, jakie modele są dostępne na rynku.

 

Grille elektryczne — rodzaje

Otwarty — najczęściej duży grill elektryczny posiadający sporą konstrukcję i powierzchnię do grillowania, dlatego też preferowany jest do użytku na świeżym powietrzu — na działkach i w ogrodzie. Ten model wybierany jest najczęściej jako grill ogrodowy.

Zamknięty- taki grill posiada klapę z zamontowanymi obustronnie płytkami grzewczymi, pozwala więc to na przygotowanie nie tylko karkówki, czy kiełbasek, ale również kanapek na ciepło jak panini czy tosty, gdyż zamknięcie grilla powoduje ścisk, powierzchnia grillowania nagrzewa się i skutkuje to podgrzaniem potrawy z każdej strony. Najlepszy na wybór jako grill domowy, ponieważ najczęściej jest to produkt kompaktowy, łatwy do przenoszenia i zmieści się na blacie kuchennym.

Jakie czynniki brać pod uwagę wybierając grill elektryczny?

Wybierając grill elektryczny, zwróć uwagę na kilka ważnych czynników, takich jak: moc, regulacja i regulacja temperatury, materiały oraz konstrukcja konkretnego grilla. Wybierz model z odpowiednią powierzchnią do gotowania. Sprawdź także, czy urządzenie posiada dodatkowe funkcje, takie jak timer, pomiar grubości mięsa, wskaźnik wypieczenia, blokadę klapki, wyjmowane płytki grzewcze, nieprzywierająca powłoka płyty, odprowadzanie tłuszczu czy dodatkowe akcesoria do grillowania potraw, które są dołączone w zestawie. Na koniec pamiętaj, aby sprawdzić jakość wykonania, trwałość i opinie użytkowników, aby dokonać najlepszego wyboru.

 

Zalety grilla elektrycznego

Grill elektryczny wyróżnia się tym, że można go używać w dowolnym miejscu. Idealnie pasuje do miejsc, w których nie można używać grilla gazowego i węglowego. Ponieważ nie dymi, można go stosować na balkonie, w mieszkaniu, w ogrodzie i w innych miejscach. Dzięki kompaktowemu kształtowi zmieści się niemal wszędzie. Ponadto jego wygląd ułatwia przenoszenie i przechowywanie, a potrawy przyrządzone na takim grillu są zdrowe, bo ograniczane jest zużycie tłuszczu używane podczas gotowania.

Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, jakimi wyróżnia się grill elektryczny — zakup grilla elektrycznego będzie dobrym wyborem nie tylko jeżeli posiadasz ogród, ale z takim urządzeniem zorganizujesz grilla również w swoim mieszkaniu szybko, zdrowo i bez obaw o zadymienie.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ