Najciekawsze Gry o Gotowaniu

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

Gotowanie to mnóstwo pracy. Trzeba mocno się napracować, nawet jeżeli chcemy przygotować średnio skomplikowany posiłek. Jeżeli uwielbiacie gotować, ale nawet sporządzenie jajecznicy wywołuje u was obawy przed spaleniem patelni, może warto wirtualnie zabawić się w gotowanie? Te najciekawsze gry online pozwolą wam wcielić się w rolę wirtualnego kucharza, albo menedżera w pięciogwiazdkowej restauracji. Jeżeli interesują was gry online, warto sprawdzić też mini gry w kasynie online. Znajdziecie tam między innymi takie tytuły jak Bingo the Kid, Scratch Platinum czy Slingo Centurion. Ich proste zasady są przyjazne dla początkujących, a rejestracja w kasynie nie jest skomplikowana. Przejdźmy teraz do najciekawszych gier dla aspirujących kucharzy.

 

Overcooked 2

Ta szalona zabawa pozwoli ci wcielić się w szefa kuchni, który musi przygotowywać dania dla całego zastępu oryginalnych klientów. Jest to kontynuacja hitu Overcooked, wprowadzająca kilka dodatkowych i ciekawych funkcjonalności. Overcooked 2 nastawione jest na kooperację i najlepiej gra się w nią z drugim graczem na tym samym urządzeniu. Rozgrywka jest bardzo szybka i przeznaczona szczególnie dla tych, którzy nie boją się multitaskowania. Ogólny klimat jest bardzo wesoły i to gra, która nie bierze kuchennej sztuki na poważnie. Overcooked 2 dostępna jest nie tylko na PC, ale także na Nintendo Switch.

 

Cooking Simulator

Jeżeli natomiast zależy wam na znacznie bardziej poważnym ujęciu gotowania, warto spróbować sił w Cooking Simulator. To gra przedstawiona w trójwymiarowej grafice i  to w ujęciu z pierwszej osoby, a więc jest czymś zupełnie innowacyjnym. Będziesz w niej nie tylko obierał ziemniaki, kroił cebulę i obierał ogórki, ale nawet zagrasz w trybie kariery. Rozwijanie umiejętności pozwoli na odblokowanie nowych produktów i przepisów, a jeśli chcesz po prostu się zrelaksować, możesz zagrać w sandboksowym trybie. Cooking Simulator jest o tyle wartościowy, że pozwoli ci rozwijać prawdziwe umiejętności gotowania w bezpiecznym wirtualnym środowisku, i to bez obaw, że coś przypalisz.

Cooking Dash

Ten klasyk dostępny był kiedyś jako mini gra we Flashu i z pewnością znana jest wielu fanom gier w przeglądarce online. Obecnie Cooking Dash przeniesione zostało na platformę Steam i jest oferowane jako pełnoprawny tytuł. Na tą grę zręcznościową, która wymaga dodatkowo niemało planowania i pomyślunku, składa się 50 poziomów w których poprowadzisz kierowniczkę restauracji Flo do sukcesu. Cooking Dash ma małe wymagania, więc będzie działać praktycznie na każdym sprzęcie i jest dostępne na platformie Steam.

 

Battle Chef Brigade

Gry z serii „Połącz trzy” są bardzo popularne, szczególnie wśród graczy na urządzeniach mobilnych. Chcieli to zdyskontować twórcy Battle Chef Brigade, tworząc logiczno-zręcznościową grę o gotowaniu. Gra jest utrzymana w stylistyce anime, będzie więc podobać się fanom japońskich produkcji. Możemy w niej zagrać zarówno pełną kampanię dla jednego gracza, a dodatkowo dostępna jest też opcja gry w dwie osoby. To połączenie RPG i gry akcji jest z pewnością najbardziej oryginalną grą w naszym zestawieniu.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ